[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ξερεις ειναι το ονειρο μου να γινω γιατρος...φετος πεθανα στο διαβασμα αρρωστησα και ακομα δεν εχω συνελθει και αν δεν ειχα το 13,3 στην εκθεση θα περναγα σιγουρα,....
Αν μπω φαρμακευτικη η οδοντιατρικη θα δωσω κατατακτηριες για ιατρικη....αν ομως μπω βιολογικο θα ξαναδωσω :(:(:(

Είσαι άρρωστη με την ιατρική το δέχομαι και εγώ είμαι :D. Το λάθος είναι η λογική που σκέφτεσαι για τις κατατακτηριες. Λες αν περάσεις οδοντιατρική και φαρμακευτική θα δώσεις κατατακτηριες για ιατρική ενώ αν περάσεις βιολογικό θα δώσεις ξανά πανελλαδικές. Αν δε περάσεις ιατρική (και εφοσον δεν σε ενδιαφέρει να γίνεις οδοντιατρος) εύχοαι να περάσεις βιολογία εφόσον θέλεις κατατακτηριες μετά.

Στις κατατακτηριες για ιατρική 2 από τα 3 μαθήματα που δίνεις ειναι βιολογία και βιοχημεία. Σκέψου λογικά ένας βιολόγος δε ξέρει βιολογία και βιοχημεία;

Σου λέω εγώ ότι όχι μόνο ξέρει αλλά καλύτερα από κάθε τελειόφοιτο φαρμακοποιό και οδοντίατρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδιά,και εγώ 13,3 είχα Έκθεση!!!Τυχαίο?? :whistle:

χαχαχααχα

Είσαι άρρωστη με την ιατρική το δέχομαι και εγώ είμαι :D. Το λάθος είναι η λογική που σκέφτεσαι για τις κατατακτηριες. Λες αν περάσεις οδοντιατρική και φαρμακευτική θα δώσεις κατατακτηριες για ιατρική ενώ αν περάσεις βιολογικό θα δώσεις ξανά πανελλαδικές. Αν δε περάσεις ιατρική (και εφοσον δεν σε ενδιαφέρει να γίνεις οδοντιατρος) εύχοαι να περάσεις βιολογία εφόσον θέλεις κατατακτηριες μετά.

Στις κατατακτηριες για ιατρική 2 από τα 3 μαθήματα που δίνεις ειναι βιολογία και βιοχημεία. Σκέψου λογικά ένας βιολόγος δε ξέρει βιολογία και βιοχημεία;

Σου λέω εγώ ότι όχι μόνο ξέρει αλλά καλύτερα από κάθε τελειόφοιτο φαρμακοποιό και οδοντίατρο.

Ο βιολογος μου μου ειπε οτι δυσκολα μπαινεις ιατρικη εχοντας τελειωσει βιολογικο... Μπορει να εχεις και δικιο...θα το ψαξω παντως.Σ' ευχαριστω...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aris93:)

Νεοφερμένος

Ο aris93:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
τι 13.3 εκθεση;; σας περασα ολους..εγραψα ενα καταπληκτικο 10.6 χααχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο βιολογος μου μου ειπε οτι δυσκολα μπαινεις ιατρικη εχοντας τελειωσει βιολογικο... Μπορει να εχεις και δικιο...θα το ψαξω παντως.Σ' ευχαριστω...!!

Απλώς σχολές σαν την φαρμακευτική και την οδοντιατρική θα σε εξοντώσουν ψυχολογικά πολύ δύσκολα θα έχεις διάθεση να δώσεις μετά για ιατρική (αν το θέλεις όλα γίνονται). Φέτος στην Πάτρα. Βιολογικό είναι μεν δύσκολη σχολή αλλά αν διαβάζεις σε 4, 5 θα την βγάλεις. Όσο αφορά τα λεγόμενα του βιολόγου σου απλώς δε το έχει ψάξει. Τουλάχιστον έπρεπε να δει την ύλη να δει αν τα ξέρει.... και όχι να σου λεει ένα ξερώ θα δυσκολευτείς.

Πιστεύω ότι αν περάσεις βιολογικό προμηθεύεσαι τα βιβλία της ιατρική που ενδιαφέρεσαι να δώσεις , διαβάζεις παράλληλα με την σχολή τα βιβλία (που θα τα κάνεις έτσι και αλλιως στην σχολή βιολογίας) και δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσεις.

Όσες πιθανότητες να μπεις από την φαρμακευτική στατιστικά έχεις και από την βιολογία με την διαφορά ότι στην πρώτη θα χάσεις μια χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Απλώς σχολές σαν την φαρμακευτική και την οδοντιατρική θα σε εξοντώσουν ψυχολογικά πολύ δύσκολα θα έχεις διάθεση να δώσεις μετά για ιατρική (αν το θέλεις όλα γίνονται). Φέτος στην Πάτρα. Βιολογικό είναι μεν δύσκολη σχολή αλλά αν διαβάζεις σε 4, 5 θα την βγάλεις. Όσο αφορά τα λεγόμενα του βιολόγου σου απλώς δε το έχει ψάξει. Τουλάχιστον έπρεπε να δει την ύλη να δει αν τα ξέρει.... και όχι να σου λεει ένα ξερώ θα δυσκολευτείς.

Πιστεύω ότι αν περάσεις βιολογικό προμηθεύεσαι τα βιβλία της ιατρική που ενδιαφέρεσαι να δώσεις , διαβάζεις παράλληλα με την σχολή τα βιβλία (που θα τα κάνεις έτσι και αλλιως στην σχολή βιολογίας) και δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσεις.

Όσες πιθανότητες να μπεις από την φαρμακευτική στατιστικά έχεις και από την βιολογία με την διαφορά ότι στην πρώτη θα χάσεις μια χρονιά.

Θελω να σε ρωτησω και κατι αλλο. Εαν τελειωσω πχ οδοντιατρικη (που νομιζω τα 2-3 πρωτα ετη ειναι κοινα με την ιατρικη) και μετα δωσω κατατακτηριες ξεκιναω απο το 1ο εξαμηνο της ιατρικης??

Σορρυ για το οφ τοπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Θελω να σε ρωτησω και κατι αλλο. Εαν τελειωσω πχ οδοντιατρικη (που νομιζω τα 2-3 πρωτα ετη ειναι κοινα με την ιατρικη) και μετα δωσω κατατακτηριες ξεκιναω απο το 1ο εξαμηνο της ιατρικης??
Συνήθως οι εισαχθέντες από κατατακτήριες εγγράφονται στο τρίτο εξάμηνο. Σε συγκεκριμένες περιπτώσεις που ορίζονται ρητώς, εγγράφονται σε μεγαλύτερο εξάμηνο. Όσο για τα μαθήματα, αναγνωρίζονται αυτά που εξετάστηκαν στις κατατακτήριες και τα κοινά των δύο τμημάτων, είτε με διοικητική διαδικασία είτε αυτόματα. Εξαρτάται από το τμήμα προελεύσεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris93:)

Νεοφερμένος

Ο aris93:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
μόλις παρατήρησα οτι απο τις βάσεις του 2000 μέχρι και 2010 κάθε τρία χρόνια έχουμε άνοδο... λέτε να συμβεί και κάτι τέτοιο φέτος?? (αν και μου φαίνεται λίγο απίθανο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
μόλις παρατήρησα οτι απο τις βάσεις του 2000 μέχρι και 2010 κάθε τρία χρόνια έχουμε άνοδο... λέτε να συμβεί και κάτι τέτοιο φέτος?? (αν και μου φαίνεται λίγο απίθανο)
lol.:D

Το σημερινό Έθνος δίνει πιθανή πτώση ακόμα και 20-30 μοριών σε σχολές του 5ου πεδίου(της περσινής κλίμακας 17-18 )
:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αλίκη Βακ.

Νεοφερμένος

Η Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Το σημερινό Έθνος δίνει πιθανή πτώση ακόμα και 20-30 μοριών σε σχολές του 5ου πεδίου(της περσινής κλίμακας 17-18 )
:D:D
:redface:
μπορείς να δείς για μουσικές σχολές τι λέει σε παρακαλώ πολύ??:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
:redface:
μπορείς να δείς για μουσικές σχολές τι λέει σε παρακαλώ πολύ??:redface:

Δε πολυ έπιασες το point μου,ε?:redface:
Αναφέρει μόνο οτι οι αριστούχοι στην αρμονία και στον έλεγχο μουσικών ικανοτήτων είναι διπλάσιοι φέτος,μαζί με κάτι άλλα γενικόλογα.Σόρρυ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλίκη Βακ.

Νεοφερμένος

Η Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Δε πολυ έπιασες το point μου,ε?:redface:
Αναφέρει μόνο οτι οι αριστούχοι στην αρμονία και στον έλεγχο μουσικών ικανοτήτων είναι διπλάσιοι φέτος,μαζί με κάτι άλλα γενικόλογα.Σόρρυ:/:

:(:(:(:( πάντα αυτές τις μ******** λένε.....
δεν ξέρουν τι να μας πούν και λένε άντε να τους πετάξουμε κάτι να ησυχάσουν... Πάντα έτσι γινόταν με αυτές τις σχολές...
Είμαστε οι τελευταίοι τον Μοικανών.!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
:(:(:(:( πάντα αυτές τις μ******** λένε.....
δεν ξέρουν τι να μας πούν και λένε άντε να τους πετάξουμε κάτι να ησυχάσουν... Πάντα έτσι γινόταν με αυτές τις σχολές...
Είμαστε οι τελευταίοι τον Μοικανών.!!!!!!!!!!!!

Τουλάχιστον έχετε ωραίο soundtrack!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sting

Νεοφερμένος

Η Sting αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Επειδή δε έχω πρόσβαση σε εφημερίδες, τι δίνει το Εθνος για Ειδική Αγωγή Βόλου?
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
το πιο προσφατο που βρηκα και δεν λεει για βασεις https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23767&subid=2&pubid=63255082
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sting

Νεοφερμένος

Η Sting αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Thnx, αλλά κάποιοι μιλούν σήμερα για νέα δημοσίευση στο Εθνος.
Anyway, ευχαριστώ.
Έχουμε γίνει νευρωτικά ζόμπι μ'αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
το πιο προσφατο που βρηκα και δεν λεει για βασεις https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23767&subid=2&pubid=63255082

Έχω την εντύπωση ότι μόνο σε έντυπη έκδοση θα βγει το ένθετο για τις βάσεις!Χωρίς να είμαι και σίγουρη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι μόνο σε έντυπη έκδοση θα βγει το ένθετο για τις βάσεις!Χωρίς να είμαι και σίγουρη:)
Αφού απο κεί βγαίνουν τα φράγκα ρε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Insomnie και tzenaki93 σωστοi. . .!Απλα δεν τα ψαχνω διοτι οπως ειπες και εσυ Insomnie ο μοναδικος σκοπος τους ειναι το κερδος οποτε κανεις ευκολα καταλαβαινει τις εκτιμισεις θα δει καποιος απο εκει. . .
Βαζοντας τον ιστοτοπο τους εκανα και μια χαρα διαφημιση ωστε καποιοι να αγορασουν την εφημεριδα. . .shit!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top