[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κάπου εκεί πιστεύω κι εγώ.

Η σχολή των Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης ξάνθης πιστεύω από προσωπική εκτίμηση ότι θα κυμανθεί η βάση του μεταξύ 15450-15550.

ευχαριστω παρα πολυ ειλικρινα το ελπιζω και θα απογοητευτω καπως αν δεν κατσει ειναι πραγματικα αυτο που θελω...εχω πλεον πεισει τον εαυτο μου οτι εκει θα παω!!!(απλα τσεκάρω κ την περιρρέουσα ατμοσφαίρα για τυχών εκπλήξεις...)εχω 16109 ε,δεν μπορει δεν θα μου κατσει;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouba1993

Νεοφερμένος

Ο kouba1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος...εχω ελπιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ ειλικρινα το ελπιζω και θα απογοητευτω καπως αν δεν κατσει...εχω πλεον πεισει τον εαυτο μου οτι εκει θα παω!!εχω 16109 ε,δεν μπορει δεν θα μου κατσει;;;:hmm:
και εγω εχω αρχισει να ψιλοπειθομαι για μενα και δεν ξερω αν κανω καλα:hmm: εσυ ειπαμε το εχεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
και εγω εχω αρχισει να ψιλοπειθομαι για μενα και δεν ξερω αν κανω καλα:hmm: εσυ ειπαμε το εχεις:)

εσυ δεν εχεις βγαλει 16442;;;γιατι ανησυχεις το πιανεις και με την περσινη βαση!!!(ε οκ 16484 ηταν αλλα τοσο λιγο σιγουρα θα πεσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εσυ δεν εχεις βγαλει 16442;;;γιατι ανησυχεις το πιανεις και με την περσινη βαση!!!(ε οκ 16484 ηταν αλλα τοσο λιγο σιγουρα θα πεσει)
16811 ηταν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris τι λες με 18840 σε ποια ιατρική να ελπίζω? :redface:

Με βάση τις εκτιμήσεις μου εκτός της Αθήνας , της Θεσσαλονίκης και ισως και της Πάτρας..όλες τις άλλες τις πιάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouba1993

Νεοφερμένος

Ο kouba1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
χρηστο το παμακ ποσο υπολιγιζεις οτι θα παει? για οικονομικων επιστημων μιλαω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
χρηστο το παμακ ποσο υπολιγιζεις οτι θα παει? για οικονομικων επιστημων μιλαω

Κοίτα οι πιθανότητες να κατέβει πάνω απο 200-250 μόρια είναι λίγες αλλά δεν είναι ακτόρθωτο!
Για Οικονομικό ΑΠΘ είσαι σίγουρος μέσα (μην το συζητάς καν).Τώρα για Πα.Μακ πάρα μα πάρα πολύ δύσκολα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouba1993

Νεοφερμένος

Ο kouba1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κοίτα οι πιθανότητες να κατέβει πάνω απο 200-250 μόρια είναι λίγες αλλά δεν είναι ακτόρθωτο!
Για Οικονομικό ΑΠΘ είσαι σίγουρος μέσα (μην το συζητάς καν).Τώρα για Πα.Μακ πάρα μα πάρα πολύ δύσκολα :)

δεν εχει σημασια ας πιασω και ΑΠΘ..γιατι αλλου μου ειπαν οτι δυσκολα θα το χασω....για αυτο ρωτησα και εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

ε οκ κοντα ημουν:P
εεεεε δεν ξερω δυστυχως τι αν σου πω:/:
ελπιζω να περασεις:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efe44752

Νεοφερμένος

Η efe44752 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ξερετε που θα κυμανθουν οι βασεις στις επιστημες υλικων (ανεξαρτητου πολης ), του τμηματος περιβαλλοντος και διαχειρισεις περιβαλλοντος και φυσικων πορων στο αγρινιο.
ευχαριστω :)


Συμφωνα με το edu4u,
Μηχανικων επιστημης υλικων- 12314
Υλικων πατρας- 12030
Υλικων ηρακλειου- 11090
περιβαλλοντος και διαχειρισης περιβαλλοντος και φυσικων πορων- 11060
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Παιδες για τσομπανολογια Θεσσαλονικης εχετε ακουσει κατι?

14.023 μορια εχω βγαλει

:worry: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το θέμα άνοιξε ξανά, αλλά σας παρακαλώ πολύ να μένετε on topic και με ήρεμους τόνους.

Danke. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fytoplagton

Νεοφερμένος

Η marilina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
πόσο λέτε να είναι φέτος οι βάσεις για τις ψυχολογίες? (αθήνας, θεσσαλονίκης, ρεθύμνου).
όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jen

Νεοφερμένος

Η jen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Με βάση τις εκτιμήσεις μου εκτός της Αθήνας , της Θεσσαλονίκης και ισως και της Πάτρας..όλες τις άλλες τις πιάνεις!
δηλαδη την πατρα ποσο την υπολογιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Βλέπουμε ότι 2007,2011 είναι οι δυσκολότερες της πενταετίας και εσείς όπως βλέπεται φαίνεται δυσκολότερη του 2007.
Δεν είναι έτσι.
Αξίζει να σημειωθεί ότι πρέπει να κοιτάμε το επι τις 100 ποσοστό πάντα,το οποίο φέτος έχει "αλλοιωθεί" κατά 99% στην Τεχνολογική και Θεωρητική Κατεύθυνση,αφού έδωσαν ενδοσχολικά 4500 άτομα που εκτός απο εξαιρέσεις θα έγραφαν όλοι κάτω απο 10,μην πω και κάτω απο 05.Αλλά,επειδή οι προσφερόμενες θέσεις δεν πάνε ανάλογα με το πόσοι δίνουν στην θεωρητική (πχ) κατεύθυνση και μένουν ίδιες η μειώνονται...για τις βάσεις θα βλέπουμε τον καθαρό αριθμό.
Με αυτή τη λογική μόνο είναι χειρότερη χρονιά σε βάσεις το 2007,αλλιώς είναι με αρκετή διαφορά κιόλας τα φετινά θέματα ήταν τα δυσκολότερα της 5ετίας (μιλώντας πάντα για την Θεωρητική Κατ.)
Συμπέρασμα : Περιμένουμε βάσεις όμοιες και λίγο (έως αρκετά) παραπάνω απο αυτές του 2007.
Που,εκτός ολιγοστών εξαιρέσεων,δεν θα μοιάζουν με καμία απο τις υπόλοιπες χρονιές : 2008,2009,2010.

Με αυτή τη λογική venividivici43946, δεν έμεινε καθόλου αλώβητη η Θεωρητική Κατεύθυνση!


ΥΓ.Ας αναφέρω λοιπόν τους περσινούς πρώτους των πρώτων :

1.Κωνσταντίνος Δημητρόπουλος -> 19.968 μόρια [1ος Νομική Αθηνών , Θεωρητική Κατεύθυνση]
2.Ραφαήλ Παπαδόπουλος -> 19.952 μόρια [1ος Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκης , Θεωρητική Κατεύθυνση]
3.Δημήτρης Ελευθερίου -> 19.896 μόρια [1ος Ιατρική Θεσσαλονίκης , Θετική Κατεύθυνση]
Με την εξαίρεση του 2000 τις υπόλοιπες χρονιές οι Νομικές που είναι οι πλέον υψηλόβαθμες του 1ου πεδίου, ήταν στο 18.1 περίπου. Από το 2007 και εφεξής πήραν την άγουσα.
Αν πρόσεξες, είπα ότι η Θεωρητική είχε τα καλύτερα στατιστικά μεταξύ των τριών κατευθύνσεων, όχι ότι έμεινε αλώβητη. Προσωπική εκτίμηση. Αθήνα γύρω στο 18.700, Θεσσαλονίκη στο 18.500 και Κομοτηνή στο 18.000 λόγω του αριθμού των αριστούχων στην κλίμακα 18- 19 και της αυξημένης ζήτησης των Νομικών φέτος.

Όσο για τα παραδείγματα που αναφέρεις. Το νούμερο δύο δεν έδωσε πανελλαδικές και αν δεν με απατά η μνήμη, ομοίως ισχύει για το νούμερο ένα. Άρα άκυρο το επιχείρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ξερετε καποιο αλλο site περα απο το edu4u για να δουμε μια εκτιμηση βασεων;;;
(δωστε link παρακαλω..);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouba1993

Νεοφερμένος

Ο kouba1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
και εγω ενδιαφερομαι για καποια διαφορετικη εκτιμηση των βασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo93

Νεοφερμένος

Ο geo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
με 18841 που περναω πολιτικουσ μηχανικους? μπορει κανεισ να μου πει τισ εκτιμισεις του edu4u για ολουσ τουσ πολιτικους μηχανικους? ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.george

Νεοφερμένος

Ο Mr.george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το edu4u δίνει τους πολιτικούς μηχανικούς ΕΜΠ 18810 μόρια,της Θεσσαλονίκης 18380,της Πάτρας 18050,της Θεσσαλίας και 17910, και της θράκης στα 17600. Αυτές είναι οι δικές μου προσωπικές εκτιμήσεις για το που θα κυμανθούν οι βάσεις στο 4 επιστημονικό πεδίο:Πολιτικών μηχανικών ΕΜΠ 18800-18900
Πολιτικών μηχανικών θεσσαλονίκης 18350-18440
Ηλεκτρολόγων μηχανικών και Μηχ.Υπ.ΕΜΠ 18850-18860
Ναυπηγών μηχανικών ΕΜΠ 18100-18200
Χημικών μηχανικών ΕΜΠ 17600-17700
Πληροφορικής Θεσσαλονίκης 16800-16900
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top