[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Σύμφωνα με τους βασεολόγους, τη σχολή δεν τη χάνει, φοβάμαι όμως δύσκολα για Αθήνα - Θεσσ/κη, παίζεται ο Βόλος. Εύχομαι τα καλύτερα.
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissG

Νεοφερμένος

Ο MissG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι,έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να μπείς..183 μόρια πτώση δεν είναι τίποτα και δεν νομίζω ότι έχουμε την "απειλή" της ζήτησης εδώ!




Είπα ότι όσα παιδιά έχουν γύρω στα 18500 () και θέλουν Ιατρική , δεν πρέπει να απογοητεύονται αλλά να ελπίζουν γιατί όλα είναι πιθανά με 488 αριστούχους και 1455 στην κλίμακα του 18-19 , που διεκδικούν τις 803 θέσεις των Ιατρικών σχολών.
Και μπαίνουν και στη μέση Οδοντιατρικές,Φαρμακευτικές,Κτηνιατρικές,Πολυτεχνικές,Βιολογικά και λίγο η Διαιτολογία



οι θέσεις των Ιατρικών σχολών είναι 895.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
οι θέσεις των Ιατρικών σχολών είναι 895.

Οι θέσεις για το 90% είναι :

Ιατρική Αθηνών 144
Ιατρική Θεσσαλονίκης 162 (306)
Ιατρική Πάτρας 130 (436)
Ιατρική Θεσαλλίας 58 (494)
Ιατρική Ιωαννίνων 112 (606)
Ιατρική Θράκης 103 (709)
Ιατρική Κρήτης 94 (803)

Ξέρω να κάνω πρόσθεση,νομίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissG

Νεοφερμένος

Ο MissG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Οι θέσεις για το 90% είναι :

Ιατρική Αθηνών 144
Ιατρική Θεσσαλονίκης 162 (306)
Ιατρική Πάτρας 130 (436)
Ιατρική Θεσαλλίας 58 (494)
Ιατρική Ιωαννίνων 112 (606)
Ιατρική Θράκης 103 (709)
Ιατρική Κρήτης 94 (803)

Ξέρω να κάνω πρόσθεση,νομίζω!


https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...-panelladikes-arithmos-eisaktewn-pedio-3.html

κοίτα λιγο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Αυτά είναι ΜΑΖΙ με το 10%!
Εμείς που δίνουμε κανονικά πανελλήνιες είμαστε το 90%!
Και οι θέσεις των Ιατρικών Σχολών για το 90% είναι 803,όπως ακριβώς τις μέτρησα πιο πρίν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Χρηστο, απο απορια, που πιστευεις οτι θα κυμανθουν οι βασεις των Ιατρικων Αθηνας και Θεσσαλονικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χρηστο, απο απορια, που πιστευεις οτι θα κυμανθουν οι βασεις των Ιατρικων Αθηνας και Θεσσαλονικης;

Ιατρική Αθήνας 19050-19150 (<19200)
Ιατρική Θεσσαλονίκης 18950-19050 (<19100)

Τα λέω 1 μήνα τώρα (ακόμα και όταν είχα μόνο τα στατιστικά των μαθημάτων και όχι την κλιμάκωση ΓΒΠ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
δεν ξερω αν ειμαι λογικος αλλα το συγκεκριμενο θεμα και για 50χρονια να μιλαμε δεν θα βγαλουμε ακρη!!ειναι τοσα πολλα παραδειγματα στην καθημερινοτητα που ειμαστε καλοι σε κατι ενω καποιο δεν το κανουν και μεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι που γι αυτους ειναι παιχνιδακι..ΑΠΛΟ!! θα θελα και κανα σχολιο για την σχολη που θελωωω
Κοιταξε να δεις, δεν εχεις να κανεις με κανεναν τρομερο αναλυτη βασεων (:P:P), απλα απαντησα στο φιλο για το παιδαγωγικο, καθως εκει σπουδαζω, με ενδιαφερει και το ψαχνω:)!! Ομως, αν κοιταξει καποιος τα δικα σας ποσοστα αριστουχων, τοτε ευκολα μπορει να καταλαβει πως υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ χασουρα!! Κατα την ταπεινη μου αποψη λοιπον, εισαι ανετα μεσα στο ΒΕΤ (η οπως αλλιως λεγεται:P)...

Καποια αποψη για ποιο παιδαγωγικο πιανει κανεις με 17.840?{προκειται για την αδελφικη μου φιλη που πολυ θαθελα να μεινει Αθηνα!)
Αθηνα οχι, αλλα κατα πασα πιθανοτητα Πατρα η Βολο:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
με 18613 λετε να πιασω κάποια ιατρικη σχολή???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
με 18613 λετε να πιασω κάποια ιατρικη σχολή???????

Για την Ιατρική Θράκης νομίζω ότι έχεις πάρα μα πάρα πολλές πιθανότητες (για να μην πω σίγουρα!)
Τώρα για άλλη πόλη δεν ξέρω...παίζει και η Κρήτης πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Όταν λέμε για τους αριστούχους εννοούμε αυτούς από 18-20 ή απο 19-20?? Και αν ξέρετε πόσοι είναι οι αριστούχοι σε κάθε κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όταν λέμε για τους αριστούχους εννοούμε αυτούς από 18-20 ή απο 19-20?? Και αν ξέρετε πόσοι είναι οι αριστούχοι σε κάθε κατεύθυνση.

Αριστούχοι είναι απο 18-20 γενικά , απλώς αυτοί που ζητάνε Ιατρικές και Πολυτεχνικές είναι οι ΤΟΠ (19-20)!
Μπες στο minedu.gov.gr -> ΕΞΕΤΆΣΕΙΣ -> ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ , ψάξε το Στατιστικά Κλιμάκωσης του Γενικού Βαθμού Πρόσβασης και των Ειδικών Μαθημάτων και θα τα δείς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouba1993

Νεοφερμένος

Ο kouba1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
chris1993 πόσο πιστεύεις ότι θα πάει ο ΠΑΜΑΚ οικονομικών επιστημών πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ξερετε που θα κυμανθουν οι βασεις στις επιστημες υλικων (ανεξαρτητου πολης ), του τμηματος περιβαλλοντος και διαχειρισεις περιβαλλοντος και φυσικων πορων στο αγρινιο.
ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Για την Ιατρική Θράκης νομίζω ότι έχεις πάρα μα πάρα πολλές πιθανότητες (για να μην πω σίγουρα!)
Τώρα για άλλη πόλη δεν ξέρω...παίζει και η Κρήτης πάντως!
Chris τι λες με 18840 σε ποια ιατρική να ελπίζω? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Κοιταξε να δεις, δεν εχεις να κανεις με κανεναν τρομερο αναλυτη βασεων (:P:P), απλα απαντησα στο φιλο για το παιδαγωγικο, καθως εκει σπουδαζω, με ενδιαφερει και το ψαχνω:)!! Ομως, αν κοιταξει καποιος τα δικα σας ποσοστα αριστουχων, τοτε ευκολα μπορει να καταλαβει πως υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ χασουρα!! Κατα την ταπεινη μου αποψη λοιπον, εισαι ανετα μεσα στο ΒΕΤ (η οπως αλλιως λεγεται:P)...


Αθηνα οχι, αλλα κατα πασα πιθανοτητα Πατρα η Βολο:)!!
σου ειπα ποσα μορια εχω και δεν το θυμαμαι?:hmm: μα ετσι και αλλιως ολοι τις γνωμες μας λεμε δεν ειναι και κανεις επαγγελματιας αναλυτης βασεων..

Chris τι λες με 18840 σε ποια ιατρική να ελπίζω? :redface:
σιγουρα σε καποια πανω απο την Αλεξανδρουπολη πιστευω εγω..μπορει και την επομενη απο την Θεσαλλονικη:D προσωπικη μου αποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
γεια σε ολους ενδιαφερομαι για την σχολη των Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης(Ξάνθης)

εκανα αναζήτηση και το μονο που βρηκα ειναι το edu4u το οποιο προβλεπει την σχολη στα 15950 αλλα για να ειμαι σιγουρος θελω να δω και αλλα site.Θελω να δω πολλες προβλεψεις για να καταλαβω χοντρικα που θεωρουν οτι θα κυμανθεί(πχ στο εθνος την προεβλεψαν 15700...)

για αυτο ρωτω προσωπικες εκτιμησεις καθως και προτασεις απο αλλα sites.

π.χ. δεν μπορω να βρω πουθενα τις προβλεψεις του κ. κατσίκι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouba1993

Νεοφερμένος

Ο kouba1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΣΤΟ ΠΑΜΑΚ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΠΘ?

Παιδιά, κάποια εκτίμηση για Οικονομικών Επιστημών ΠΑΜΑΚ και ΑΠΘ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.george

Νεοφερμένος

Ο Mr.george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Η σχολή των Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης ξάνθης πιστεύω από προσωπική εκτίμηση ότι θα κυμανθεί η βάση του μεταξύ 15450-15550.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free eddie

Νεοφερμένος

Ο free eddie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η σχολή των Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης ξάνθης πιστεύω από προσωπική εκτίμηση ότι θα κυμανθεί η βάση του μεταξύ 15450-15550.

Κάπου εκεί πιστεύω κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top