[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
αποκλισεις προς τα πανω η προς τα κατω chris1993?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Το "δεν νομίζω" δηλώνει ότι δεν ξέρω σίγουρα να σου πώ αλλά γέρνει στο όχι!
Κοίτα το να πετύχει 1 στα 50 τμήματα δεν μου λεει κάτι!Και ναι τις περισσότερες φορές έχει μεγάλες αποκλίσεις!

ε οκ αλλα αν πετυχει τα μισα;;;




κοιτα να σου πω την αληθεια εμενα
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
πληροφορικη πειραια+χαροκοπειου θελω,ε τι στο διαολο 3 σχολες δεν θα πετυχει;;;;;;;;;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ε οκ αλλα αν πετυχει τα μισα;;;




κοιτα να σου πω την αληθεια εμενα
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
πληροφορικη πειραια+χαροκοπειου θελω,ε τι στο διαολο 3 σχολες δεν θα πετυχει;;;;;;;;;;;;:P

Με πόσα μόρια?και με τι σειρά επιλογής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darknight125

Νεοφερμένος

Ο Darknight125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά θα σας ήμουν πολύ υπόχρεος άμα παραθέτατε τις εκτιμήσεις του edu4u για την Αρχιτεκτονική, καθώς είμαι και γω ένας από αυτούς που δεν μπορούνε να δούνε τις βάσεις του. Έχω συγκεντρώσει 21465 μόρια μαζί με τα 2 σχέδια (doh :P) και θέλω να ξέρω άμα (τουλάχιστον στις εκτιμήσεις) έχω καμιά μικρή πιθανότητα να πιάσω Θεσσαλονίκη...tyvm
Τελικές εκτιμήσεις edu4u: ΕΜΠ: 21870, Θεσσαλονίκη: 21030 (ναι δεν έχω κάνει λάθος!), Πάτρα: 20860, Bόλος: 20680, Xανιά: 20450, Ξάνθη: 20320. Eχεις πολλές πιθανότητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actinium

Νεοφερμένος

Ο actinium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Επειδή και σε μένα φάνηκε παράξενη η μεγάλη πτώση της Αρχιτεκτονικής Θεσσαλονίκης (-866) έναντι των -507 στα Χανιά, ρώτησα τον κ. Κουτρουμπέλη και μου έδωσε την παρακάτω απάντηση:

"Σ' αυτό το συμπέρασμα φτάσαμε όχι μόνο για την Αρχιτεκτονική αλλά και για μια σειρά άλλων σχολών:

Τις επιπλέον θέσεις που δίνει ο νόμος στις Ειδικές Κατηγορίες στην Αθήνα (κυρίως) και στη Θεσ/νίκη (δευτερευόντως), θα τις διεκδικήσουν υψηλόβαθμοι υποψήφιοι Ειδικής Κατηγορίας από "χαμηλότερα" Τμήματα. 'Ετσι λχ οι υψηλόβαθμοι Ειδ. Κατ. που θα περνούσαν στη Θεσ/νίκη σαν γενική σειρά -> θα περάσουν τώρα σαν ΕΙδ. Κατ. στην Αθήνα.

Το "ντομινό" αυτό θα έχει σαν συνέπεια, να πέφτουν οι ΄βάσεις στις ενδιάμεσες σχολές όχι όμως και τόσο στην ουρά, όπου τη χαμηλή βάση θα την καρπώνονται και με σημαντική διαφορά, οι υποψήφιοι της Ειδ. Κατηγορίας."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Με πόσα μόρια?και με τι σειρά επιλογής?

εγω εχω 16109 ξκαι ειναι η 15 επιλογη μου(ε πριν εχω βαλει κατι ΕΜΠ και αλλες μλκς που δεν πιανω)-αλλα στην πραγματικοτητα η πρωτη...-

εσυ τι λες το πιανω;;;

Εκτιμησεις
edu4u---->15950
ethnos--->15700

Επειδή και σε μένα φάνηκε παράξενη η μεγάλη πτώση της Αρχιτεκτονικής Θεσσαλονίκης (-866) έναντι των -507 στα Χανιά, ρώτησα τον κ. Κουτρουμπέλη και μου έδωσε την παρακάτω απάντηση:

"Σ' αυτό το συμπέρασμα φτάσαμε όχι μόνο για την Αρχιτεκτονική αλλά και για μια σειρά άλλων σχολών:

Τις επιπλέον θέσεις που δίνει ο νόμος στις Ειδικές Κατηγορίες στην Αθήνα (κυρίως) και στη Θεσ/νίκη (δευτερευόντως), θα τις διεκδικήσουν υψηλόβαθμοι υποψήφιοι Ειδικής Κατηγορίας από "χαμηλότερα" Τμήματα. 'Ετσι λχ οι υψηλόβαθμοι Ειδ. Κατ. που θα περνούσαν στη Θεσ/νίκη σαν γενική σειρά -> θα περάσουν τώρα σαν ΕΙδ. Κατ. στην Αθήνα.

Το "ντομινό" αυτό θα έχει σαν συνέπεια, να πέφτουν οι ΄βάσεις στις ενδιάμεσες σχολές όχι όμως και τόσο στην ουρά, όπου τη χαμηλή βάση θα την καρπώνονται και με σημαντική διαφορά, οι υποψήφιοι της Ειδ. Κατηγορίας."

εε να πω την αληθεια δεν μ πολυνοιαζουν αυτες οι σχολες αλλα,τι ακριβως σημαινει ολο αυτο το κειμενο σ απλα ελληνικα;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

actinium

Νεοφερμένος

Ο actinium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε απλά ελληνικά σημαίνει ότι κατά τον κ. Κουτρουμπέλη, φέτος σε αντίθεση με προηγούμενα χρόνια, είναι φυσιολογικό οι αρχιτεκτονικές (και όχι μόνο) να έχουν "ανομοιόρφοφη" πτώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Σε απλά ελληνικά σημαίνει ότι κατά τον κ. Κουτρουμπέλη, φέτος σε αντίθεση με προηγούμενα χρόνια, είναι φυσιολογικό οι αρχιτεκτονικές (και όχι μόνο) να έχουν "ανομοιόρφοφη" πτώση.

α αυτα ειναι τωρα το καταλαβα(πληρως) merci;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
to edu4u.gr δεν εχει καμια σχεση με το υπουργειο.
Ειναι ενα site που αποτελειτε απο καθηγητες φαινεται περισσοτερο ο κος Κουτρουμπελης ο οποιος ειναι και υπεύθυνος προγραμμάτων Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, Φροντιστής, μελος του ΟΕΦΕ και πρωην προεδρος του.
Εχει παραγματοποιησει πολλες ομιλιες με θεμα τον επαγγελματικο προσανατολισμο σε ολα τα μερη της ελλαδας.
Εμεις βεβαια γνωριζουμε τον κατσικα και το εθνος :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
to edu4u.gr δεν εχει καμια σχεση με το υπουργειο.
Ειναι ενα site που αποτελειτε απο καθηγητες φαινεται περισσοτερο ο κος Κουτρουμπελης ο οποιος ειναι και υπεύθυνος προγραμμάτων Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, Φροντιστής, μελος του ΟΕΦΕ και πρωην προεδρος του.
Εχει παραγματοποιησει πολλες ομιλιες με θεμα τον επαγγελματικο προσανατολισμο σε ολα τα μερη της ελλαδας.
Εμεις βεβαια γνωριζουμε τον κατσικα και το εθνος :-(
Αληθεια ο Κατσικας τι λεει για τις βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
to edu4u.gr δεν εχει καμια σχεση με το υπουργειο.
Ειναι ενα site που αποτελειτε απο καθηγητες φαινεται περισσοτερο ο κος Κουτρουμπελης ο οποιος ειναι και υπεύθυνος προγραμμάτων Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, Φροντιστής, μελος του ΟΕΦΕ και πρωην προεδρος του.
Εχει παραγματοποιησει πολλες ομιλιες με θεμα τον επαγγελματικο προσανατολισμο σε ολα τα μερη της ελλαδας.
Εμεις βεβαια γνωριζουμε τον κατσικα και το εθνος :-(

οκ thanx for the update...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Για ΗΜΜΥ ΘΕσ/νίκης τί δίνει?
Έχω 18.147 , μάλλον Ξάνθη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar4Kak1503

Νεοφερμένος

Η Mar4Kak1503 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
έχω 18602 πιάνω νομική αθηνων;;; πλζ πείτε μου τι πιστευετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mar4Kak1503

Νεοφερμένος

Η Mar4Kak1503 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
θεσ/νικη ομως πιο σιγουρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη ναι , αθήνα πολύ δύσκολο..αλλά όχι ακατόρθωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar4Kak1503

Νεοφερμένος

Η Mar4Kak1503 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Μακάρι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tanatsos

Νεοφερμένος

Ο Tanatsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τελικές εκτιμήσεις edu4u: ΕΜΠ: 21870, Θεσσαλονίκη: 21030 (ναι δεν έχω κάνει λάθος!), Πάτρα: 20860, Bόλος: 20680, Xανιά: 20450, Ξάνθη: 20320. Eχεις πολλές πιθανότητες!

Επειδή και σε μένα φάνηκε παράξενη η μεγάλη πτώση της Αρχιτεκτονικής Θεσσαλονίκης (-866) έναντι των -507 στα Χανιά, ρώτησα τον κ. Κουτρουμπέλη και μου έδωσε την παρακάτω απάντηση:

"Σ' αυτό το συμπέρασμα φτάσαμε όχι μόνο για την Αρχιτεκτονική αλλά και για μια σειρά άλλων σχολών:

Τις επιπλέον θέσεις που δίνει ο νόμος στις Ειδικές Κατηγορίες στην Αθήνα (κυρίως) και στη Θεσ/νίκη (δευτερευόντως), θα τις διεκδικήσουν υψηλόβαθμοι υποψήφιοι Ειδικής Κατηγορίας από "χαμηλότερα" Τμήματα. 'Ετσι λχ οι υψηλόβαθμοι Ειδ. Κατ. που θα περνούσαν στη Θεσ/νίκη σαν γενική σειρά -> θα περάσουν τώρα σαν ΕΙδ. Κατ. στην Αθήνα.

Το "ντομινό" αυτό θα έχει σαν συνέπεια, να πέφτουν οι ΄βάσεις στις ενδιάμεσες σχολές όχι όμως και τόσο στην ουρά, όπου τη χαμηλή βάση θα την καρπώνονται και με σημαντική διαφορά, οι υποψήφιοι της Ειδ. Κατηγορίας."

Ευχαριστώ πολύ που το ψάξατε. Όντως η πτώση είναι τεράστια...Όταν πρωτοέμαθα τα μόρια μου ούτε καν φανταζόμουν ότι περνάω Θεσσαλονίκη(αν και είναι ό,τι καλύτερο για την περιοχή μου γιατί είναι πιο κοντά) και τώρα είμαι περίπου 400 μόρια πάνω από τη βάση(εκτιμώμενη)...αρχίζω να πιστεύω ότι έχω ελπίδες!!:confused: (Είδες τι άπληστο ον είναι ο άνθρωπος;;:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actinium

Νεοφερμένος

Ο actinium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Με 400 πάνω από την εκτιμώμενη βάση μπορείς να ελπίζεις :)
Επειδή κι εγώ έχω σπουδάσει Θεσσαλονίκη σου τη συνιστώ, θα περάσεις όμορφα χρόνια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Η ελευθεροτυπία έβγαλε εκτιμήσεις σήμερα...ιδού το λινκ: www.enet.gr/?i=issue.el.home&date=17/07/2011&id=293930 ..... Αν δεν δείχνει το λινκ πηγαίνετε στην έντυπη έκδοση στο σαΐτ ενετ.γρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top