[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Ποιον κοτρουμπελη με λετε εσεις και βλακιες,εμεις στο i-school εχουμε τον Χρηστο Πατση Νο1 αναλυτη βασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
η σχολή ήταν πέρσι λίγο κάτω από το 18. Πιστεύω ότι τα θέματα ήταν μεν δύσκολα για να γράψει από 18,6 και πάλω αλλά το ποσοστό από 10-18 δεν επηρεάστηκε πολύ.

Η σχολή είναι στο Καποδιστιακό - Αθήνα πολλοί θα την επιλέξουνε όχι μόνο για την προσφορά εργασίας αλλά για την τοποθεσία της...........
Είμαι ο μόνος που το λέει αλλά θα επαληθευτώ.
Το ίδιο θα γίνει και με αλλες σχολες της Αθήνας.

μπα δεν εισαι ο μονος, ακριβως τα ιδια λεει και ο axiopistos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Στις ειδησεις ειπαν το ημμυ εμπ το πολυ 250-300 μορια να πεσει και ο κουτρουμπελης το εχει ριξει 500 μορια.Για οι εκτιμισεις του κουτρου μου φαινονται παααααααρα πολυ τραβηγμενες?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μπα δεν εισαι ο μονος, ακριβως τα ιδια λεει και ο axiopistos

Είπε ο αξιόπισοτς ότι η νοσηλευτιή ΕΚΠΑ θα ανέβει δε νομίζω;

κάτι περί άνοδο των νομικών έλεγε που εγώ διαφωνώ καθώς πιστεύω ότι οι νομικές θα πέσουνε πάρα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Στις ειδησεις ειπαν το ημμυ εμπ το πολυ 250-300 μορια να πεσει και ο κουτρουμπελης το εχει ριξει 500 μορια.Για οι εκτιμισεις του κουτρου μου φαινονται παααααααρα πολυ τραβηγμενες?...
Την μπούρδα που θα ακούσεις απο την τηλεόραση δεν έχεις ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
ναι μπουρδα οκ,εγω σου λεω οι προβλεψεις του κ κουτρου παρα ειναι γελειες.!1000 μορια κατω σε περιζιτητη σχολη?Εδω την Σεμφε την ριχνει 900 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Εμπιστεύομαι περισσότερο του κουτρουμπέλη παρά των "ειδικών" που τους βγάζουν να πούν πέντε βλακείες για να καλύψουν το χρόνο των εκπομπών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
παιδια χαλαρα...
εγω νομιζω οτι οι θεωρητικες θα πεσουν το πολυ 200 μορια κ οι θετικο-τεχνολογικες 500 αντε 600.τα θεματα στις κατευθυνσεις ειχαν διακυμανσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδια πιστευεται οτι στα κοινωνικα κριτηρια οι βασεις θα ειναι πολυ μικρες?π.χ μια σχολητων 12980 στην Κρητη μ κοινωνικα κριητρια (2 εξτρα θεσεις)ποσο θα μπορούσε να παει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Παιδια πιστευεται οτι στα κοινωνικα κριτηρια οι βασεις θα ειναι πολυ μικρες?π.χ μια σχολητων 12980 στην Κρητη μ κοινωνικα κριητρια (2 εξτρα θεσεις)ποσο θα μπορούσε να παει?

Ειδικά στη περίπτωση σου δεν μπορείς να το ξέρεις αφού είναι μόνο 2 οι θέσεις! Άμα είσαι τυχερός μπορεί να είσαι ο ένας από τους 2. Με άλλα λόγια η βάση της ειδικής κατηγορίας στη συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί να είναι 10 μόρια κάτω από τη κανονική βάση, μπορεί όμως να είναι και 200 ας πούμε η και παραπάνω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ισχουν μονο για την περιφέρεια ομως...εννοω εγω δεν μπορώ να μπω με κοινωνικά κριτήρια σε μια σχολή στηην Αθηνα αφου μένω Κρήτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tanatsos

Νεοφερμένος

Ο Tanatsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά θα σας ήμουν πολύ υπόχρεος άμα παραθέτατε τις εκτιμήσεις του edu4u για την Αρχιτεκτονική, καθώς είμαι και γω ένας από αυτούς που δεν μπορούνε να δούνε τις βάσεις του. Έχω συγκεντρώσει 21465 μόρια μαζί με τα 2 σχέδια (doh :P) και θέλω να ξέρω άμα (τουλάχιστον στις εκτιμήσεις) έχω καμιά μικρή πιθανότητα να πιάσω Θεσσαλονίκη...tyvm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εμπιστεύομαι περισσότερο του κουτρουμπέλη παρά των "ειδικών" που τους βγάζουν να πούν πέντε βλακείες για να καλύψουν το χρόνο των εκπομπών...

συμφωνω απολυτως και αλλωστε η αποκλιση του κουτρουμπέλη στην κλιμακα που με ενδιαφερει(16.000-18.000) ειναι 1/100 δλδ 100-200 μορια



ο κ.κουτρουμπέλη μας εχει δωσει αυτες τις εκτιμησεις με στατιστικα,γενικους βαθμους προσβασης και χιλια δυο αλλα.οι ειδικοι στην τηλεοραση απλα υποθετουν.ασε που (προσωπικη εκτιμηση) απο τις απαντησεις και μονο φαίνεται αρκετα αξιόπιστος
ασε που το site edu4u θα γινει τελειως ρεζιλι αν δεν πετυχει την προβλεψη του...

το edu4u ειναι του υπουργειου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
ασε που το site edu4u θα γινει τελειως ρεζιλι αν δεν πετυχει την προβλεψη του...
Αυτο δεν παιζει κανενα ρολο, καθε χρονο βγαζουν ολες οι εφημεριδες εκτιμησεις που η πλειοψηφια τους ειναι αβασιμες και λαθος αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι του υπουργείου.
Εγώ διαφωνώ με μερικές προβλέψεις του κ.Κουτρουμπέλη !
Όπως,είπε και ο απο πάνω (Zaraki) , φαντάσου τι έπρεπε να έχει γίνει το ΕΘΝΟΣ με τόσες μ***κίες κάθε χρόνο!


Κοιτάχτε :D



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αυτο δεν παιζει κανενα ρολο, καθε χρονο βγαζουν ολες οι εφημεριδες εκτιμησεις που η πλειοψηφια τους ειναι αβασιμες και λαθος αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους.



ναι αλλα οκ αυτοι δεν ειναι εφημεριδες ειναι ΥΠΥΡΓΕΙΟ και οσο αναξιόπιστα και αν ειναι στην ελλαδα,ολοκληρη στατιστικη ερευνα εχουνε κανει ε,δεν μπορει ποσο εξω να πεσουνε πια;;;;;;

Δεν νομίζω να είναι του υπουργείου.
Εγώ διαφωνώ με μερικές προβλέψεις του κ.Κουτρουμπέλη !
Όπως,είπε και ο απο πάνω (Zaraki) , φαντάσου τι έπρεπε να έχει γίνει το ΕΘΝΟΣ με τόσες μ***κίες κάθε χρόνο!


Κοιτάχτε :D

δεν νομιζεις ή εισαι σιγουρος;;;(ουτε εγω ξερω αλλα νομιζω του υπουργειου ειναι...)το εθνος δεν εχει πετυχει ποτε καμια προβλεψη ή απλα εχει πολυ μεγαλες αποκλισεις;;;


αυτο δεν με λεει και πολλα θα δουμε (οταν βγουν) αν πραγματι τα πετυχαν ή οχι.περισυ ηταν τοσο μεγαλη αποτυχια οι προβλεψεις τους;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
οι βασεις που δινει το edu4u ειναι οντως οι αναμενόμενς?δηαλδή αντε να εχει απόκλισει 100 μορια+-?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
περισυ ηταν τοσο μεγαλη αποτυχια οι προβλεψεις τους;;;
Σε γενικες γραμμες, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
δεν νομιζεις ή εισαι σιγουρος;;;(ουτε εγω ξερω αλλα νομιζω του υπουργειου ειναι...)το εθνος δεν εχει πετυχει ποτε καμια προβλεψη ή απλα εχει πολυ μεγαλες αποκλισεις;;;


αυτο δεν με λεει και πολλα θα δουμε (οταν βγουν) αν πραγματι τα πετυχαν ή οχι.περισυ ηταν τοσο μεγαλη αποτυχια οι προβλεψεις τους;;;

Το "δεν νομίζω" δηλώνει ότι δεν ξέρω σίγουρα να σου πώ αλλά γέρνει στο όχι!
Κοίτα το να πετύχει 1 στα 50 τμήματα δεν μου λεει κάτι!Και ναι τις περισσότερες φορές έχει μεγάλες αποκλίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Σε γενικες γραμμες, ναι.
οκ αυτο δεν το ηξερα παω πάσο...


οι βασεις που δινει το edu4u ειναι οντως οι αναμενόμενς?δηαλδή αντε να εχει απόκλισει 100 μορια+-?

απο το site τους https://edu4u.gr/Comments.aspx?qId=1690

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ

Η στατιστική απόκλιση στις αναμενόμενες βάσεις εκτιμούμε πως θα είναι:

στην κλίμακα 18.000 - 20.000 μόρια: + - 0,5%
στην κλίμακα 15.000 - 18.000 μόρια: + - 1 %
στην κλίμακα 12.000 - 15.000 μόρια: + - 1,5%
στην κλίμακα 10.000 - 12.000 μόρια: + - 2%
κάτω από 10.000, η πλειοψηφία των τμημάτων θα κινηθεί στο +- 3 με 5 %

Στις Στρατιωτικές και τις σχολές με ειδικά μαθήματα αναμένονται κατά περίπτωση μεγαλύτερες αποκλίσεις, όχι όμως και στη γενική τάση την οποία περιγράφουμε.

Επειδή φέτος με τα νέα δεδομένα του μηχανογραφικού, θα καταγραφεί νέα στάθμιση του δείγματος, όσον αφορά τις προτιμήσεις των υποψηφίων, και περιμένουμε σε κάποια περιφερειακά κυρίως τμήματα, σημαντική απόκλιση από τη μέση τάση των ομοειδών τμημάτων (έτσι λχ περιμένουμε σε κάποια τμήματα του 4ου πεδίου να καταγραφεί και πτώση πάνω από 2.000 μόρια), όπως και σε κάποια άλλα αντίθετα να καταγραφεί πολύ μικρότερη πτώση. Γνώμη μας όμως είναι, πως αυτό θα παρατηρηθεί σε μεμονωμένα τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top