[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
εχω βγαλει 18.196..θελω δηλαδη 80 μορια...το βλεπεισ πιθανο????:P

πιστευω οτι δεν την πιανεις τη νομικη αλλα μπορει να πεσω εξω καλη επιτυχια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κοιτώντας τα στοιχεία με τον ΓΒΠ που έδωσε το υπουργείο, φέτος, το 2010 και το 2008, στις κατευθύνσεις θετική-τεχνολογική 1-τεχνολογική 2, οι μαθητές από 18-20 το 2010 ήταν 7246 , το 2008 5729 ενώ φέτος 3862 .. Πτώση μεγάλη μυρίζει... Ίσως και μεγαλύτερη από του 2008.;)

επιτέλους χαρμόσυνα νέα :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristinakimika

Νεοφερμένος

Η kristinakimika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι το βλέπω πολύ πιθανό! Για να ακριβολογώ πιστεύω και ελπίζω για τη βάση της Νομικής Κομοτηνής γύρω στα 18.100 και κάτω! Νομίζω πως θα πέσει και μάλιστα αρκετά σε σχέση με πέρυσι! Ελπίζω να είμαστε συμφοιτήτριες! :) >>ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ! ΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ!

πιστευω οτι δεν την πιανεις τη νομικη αλλα μπορει να πεσω εξω καλη επιτυχια:clapup:

rollingstones Από περιέργεια θα μπορούσατε να μου πείτε που τοποθετείτε τη βάση της Νομικής Θράκης! :hmm: :/: Ειλικρινά θα με ενδιέφερε η γνώμη σας! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ποσο εχεισ βγαλει??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristinakimika

Νεοφερμένος

Η kristinakimika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
18.476 αλλά το άγχος το έχω!!! Ξέρω ότι δεν πρόκειται να ανέβει με τίποτα ...βλέποντας και τα σημερινά στατιστικά του ΓΒΠ το επιβεβαίωσα! Η πτώση πιστεύω είναι αναμενόμενη και δεν αντισταθμίζεται με κανέναν παράγοντα! Η σύγκριση με προηγούμενες χρονιές τα λέει όλα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Όχι και το 18000 το θεωρώ μεγάλο βαθμό. (εγώ κάπου εκεί είχα γράψει και ήμουν ευχαριστημένος).
Αλλά ο καθένας θα θέλει όταν μπαίνει σε μια σχολή τον επόμενο χρόνο η βάση της να είναι τόσο ψηλά όσο δε πάει και φυσικά να μη κατέβει.


Όταν πέρασα νοσηλευτικη ΕΚΠΑ το 2004. Το 2005 ξαναεδωσα εβγαλα 18 και κάτι αλλά προτίμησα να μείνω (εκεί άκουσα μπλα μπλα μπλα να αλλάξω σχολή γιατί περνούσα σε άλλες πιο καλές σχολες)

. Κάθε χρόνο η σχολή αύξανε τις βάσεις της με αποτέλεσμα πέρσι να πάρει λίγο κάτω από το 18000. Πέρσι κανένας δε μου είπε ότι η νοσηλευτική εκπα είναι κακιά σχολή. Η σχολή αύξησε τις βάσεις της και το επίπεδο της. Αν έπεφτε στο 12-13000 δε θα διέφερε και πολύ από το επίπεδο του ΤΕΙ.


ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΟ DEAL (ίσως το καλύτερο που μπορούσα να κάνω)
DEAL μπορείτε να κάνετε και εσείς...

Αντιθετα κάποιοι που διαλέξαν μοριακή βιολογία Αλεξανδρούπολη κάνανε πολύ κακό deal.

Eισαι 25 χρονων ανθρωπος,εχεις ηδη ενα πτυχιο και τωρα σπουδαζεις αυτο που παντα ηθελες και καθεσαι και γραφεις παπαριες καμαρωτες οτι εχει σημασια η βαση της σχολης αφου μπεις και μετα.Δηλαδη αμα ηταν στα 13000 η νοσηλευτικη τωρα εσυ θα ησουν μες τη στεναχωρια ε?Καλα τις παπαριτσες για καλο και κακο ντιλ τις αφηνω ασχολιαστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μακαρι να ειναι ετσι κ να μαστε συμφοιτητριεσ,γιατι εσυ εισαι ηδη μεσα!!!!!!!!;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristinakimika

Νεοφερμένος

Η kristinakimika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
stevi!!! Σκέψου θετικά και όλα θα πάνε όπως τα θες! Και εγώ είμαι πολύ επιφυλακτική αλλά και πολύ αισιόδοξη γιατί έτσι πρέπει! Όλα δείχνουν πτώση!!! Μακάρι να πάνε μέχρι το τέλος όλα καλά και να τα πούμε στην Κομοτηνή! :)))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
χαχαχαχα..μακαρι..!!!!!ελπιζω να σε βρω εκει...:P...kai θα σου πω..θυμασαι τοτε στο foroum..??:P

Μηπως μπορεισ να μου πεις που μπορω ΝΑ βρω τα περσινα στατιστικα του ΓΒΠ???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
παιδια εγω πιστευω οτι δεν πρεπει κανεις απο εμας να παιρνει στα σοβαρα ολες αυτες τις προβλε4εις γιατι κανενας δεν μπορει να προβλεψει τις προτιμησεις των μαθητων ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΤΙΣ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ.Ετσι κοροιδευουμε τους εαυτους μας. Αλλοι θα χαρουν επειδη συμφωνα με αυτες περνανε (και ισως να τουσ ερθει κεραμιδα αν δεν μπουν-->αφου τιυς εδωσαν ψευτικες ελπιδεσ)...αλλοι θα στεναχωρηθουν (ισως αδικα) και θα περασουν χαλια το καλοκαιρι. Αυτο δεν αξιζει σε κανενα μας

Τωρα ειδικα που καταργηθηκαν οι μεταγραφες,που απειλουν να κλεισουν οι εστιες...με αυτην την κριση...ειναι δυνατον να εχουν την ιδια ζητηση με τισ προηγουμενες χρονιεσ οι σχολες στην επαρχια (που παλαιοτερα 100 εφευγαν για επαρχια και οι 90 γυριζαν πισω)

Στο δικο μου το σχολειο πολλα παιδια δηλωσαν μονο τις σχολες της Αθηνας για οικονομικουσ λογους.
Και για να πω την αληθεια δε θα εκπλαγω αν δω τισ οδοντιατρικεσ και τισ φαρμακευτικες Αθηνας και Θεσσαλονικης να ξεπανανε την Ιατρικη Θρακης.

Ειμαι σιγουρη πως θα πεσουμε πολυ εξω στις προβλε4εισ μας φετος (οπως γινοταν και με τις προβλε4εις των προηγουμενων ετων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δικιο εχεις συμφωνω!!!!αλλα και οι αρισοτυχοι φετος δεν ηταν κ λιγοι.....οπως ελεγαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thesshoney

Νεοφερμένος

Ο thesshoney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τα ναυτιλιακα στη χιο που ειχαν βαση 14200 υπαρχει περιπτωση να πεσουν 1050 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
να ρωτησω λιγο.??συμφωνα με τ στατιστικα του ΓΒΠ που ανακοινωσε το υπουργειο,στη θεωρητικη απο 18-20 εχουν γραψει 2.316....συμφωνα με αυτο λοιπον πως ειναι δυνατον να πεσει η νομικη θρακης???

Εγώ νομίζω ότι από αυτούς τους 2.316 δεν θέλουν όλοι νομική...τώρα αν και πόσο θα πέσει...δεν ξέρω...δεν πιστεύω να πέσει τραγικά πάντως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Eισαι 25 χρονων ανθρωπος,εχεις ηδη ενα πτυχιο και τωρα σπουδαζεις αυτο που παντα ηθελες και καθεσαι και γραφεις παπαριες καμαρωτες οτι εχει σημασια η βαση της σχολης αφου μπεις και μετα.Δηλαδη αμα ηταν στα 13000 η νοσηλευτικη τωρα εσυ θα ησουν μες τη στεναχωρια ε?Καλα τις παπαριτσες για καλο και κακο ντιλ τις αφηνω ασχολιαστες.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρουν οι βάσεις για τη σχολή μου αλλά όσο ήμουν φοιτητής χωρίς εργασιακή εμπειρία τις κοιτούσα. Οι βάσεις σε μη παραδοσιακά υψηλόβαθμες σχολές φανερώνουν την ζήτηση και πρέπει να τους ενδιαφέρουν όλους.

Π.χ. το τμημα φυτικής παραγωγής του ΓΠΑ εδώ και κάποια χρόνια κατεβάζει βάσεις. Σε μια χωρα όπως η Ελλάδα που κάποιοι τέτοιοι κλάδοι έπρεπε να θησαυρίζουν έχουν στις μέρες μας φοβερό πρόβλημα επαγγελματικής αποκατάστασης. Ο λόγος που ανεβάάζει βάσεις η νοηλευτικη΄ΕΚΠΑ (και φέτος πιστεύω ότι θα σημειώσει άνοδο) είναι επειδή προσφέρει άμεση εργασία. Αν η σχολή έπεφτε στις 14000 μόρια θα ήταν θέμα χρόνου να κλείσει. Τώρα εξαιτίας της ζήτησης η σχολή δε θα κλείσει αντιθέτως μεγαλώσανε το κτήριο και δημιουργηθηκαν αρκετά καλά διατμηματικά μεταπτυχιακά καθώς χρηματοδοτεισαι ως σχολή παραπάνω από ότι παλιότερα (παρά την κρίση).

Για την ιατρική δεν με νοιάζει τοσο πολυ γιατί και 18500 να πάει πάλι ψηλό θα μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
δικιο εχεις συμφωνω!!!!αλλα και οι αρισοτυχοι φετος δεν ηταν κ λιγοι.....οπως ελεγαν...


σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια ηταν λιγοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Mε 12930 περνάω πολιτικες επιστήμες Ρέθυμνο?περισυ ειχε 13400.Ειμαι και ειδική κατηγορια και εχω εξτρα 2 θεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Η Ιατρικη Αθηνων λετε να πεσει 37 μορια;:p. Παντως η ιατρικη αλεξανδρουπολης θα ειναι πολυ κατω απο 19000, και θεωρητικα ολοι οι αριστουχοι της θετικης να δηλωναν ιατρικες, οι θεσεις θα ηταν παραπανω απο αυτους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Η Ιατρικη Αθηνων λετε να πεσει 37 μορια;:p. Παντως η ιατρικη αλεξανδρουπολης θα ειναι πολυ κατω απο 19000, και θεωρητικα ολοι οι αριστουχοι της θετικης να δηλωναν ιατρικες, οι θεσεις θα ηταν παραπανω απο αυτους!

Να τος και ο άλλος! Εννοείται ρε Μήτσο! 150 τουλάχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Η Ιατρικη Αθηνων λετε να πεσει 37 μορια;:p. Παντως η ιατρικη αλεξανδρουπολης θα ειναι πολυ κατω απο 19000, και θεωρητικα ολοι οι αριστουχοι της θετικης να δηλωναν ιατρικες, οι θεσεις θα ηταν παραπανω απο αυτους!

Είσαι μέσα

κλείσε όσο γρήγορα μπορείς σπίτι. :P γιατί όταν βγουν οι βάσεις και μετα οι τιμές τσιμπάνε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Είσαι μέσα

κλείσε όσο γρήγορα μπορείς σπίτι. :P γιατί όταν βγουν οι βάσεις και μετα οι τιμές τσιμπάνε :P

Focko! Απαιτώ τη προβλεψή σου για Ιατρική Θεσσαλονίκης γιατί ο Κάτσικας λέει 19000-19200:( είναι δυνατόν να πάει 19200?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top