[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
χεχε μακαρι να γινοταν αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Δηλαδη ρε focko τοσο χαμηλη βαση θεωρεις το 18.700 για μια Ιατρικη? Ημαρτον δηλαδή, για να ειναι μια σχολη ανταξια των υψηλων προσδοκιων καποιου πρεπει να εχει βαση πανω απο 19.000 μορια? Σε μια τετοια χρονια με θεματα που δεν τα λες και ευκολα?

Όχι και το 18000 το θεωρώ μεγάλο βαθμό. (εγώ κάπου εκεί είχα γράψει και ήμουν ευχαριστημένος).
Αλλά ο καθένας θα θέλει όταν μπαίνει σε μια σχολή τον επόμενο χρόνο η βάση της να είναι τόσο ψηλά όσο δε πάει και φυσικά να μη κατέβει.


Όταν πέρασα νοσηλευτικη ΕΚΠΑ το 2004. Το 2005 ξαναεδωσα εβγαλα 18 και κάτι αλλά προτίμησα να μείνω (εκεί άκουσα μπλα μπλα μπλα να αλλάξω σχολή γιατί περνούσα σε άλλες πιο καλές σχολες)

. Κάθε χρόνο η σχολή αύξανε τις βάσεις της με αποτέλεσμα πέρσι να πάρει λίγο κάτω από το 18000. Πέρσι κανένας δε μου είπε ότι η νοσηλευτική εκπα είναι κακιά σχολή. Η σχολή αύξησε τις βάσεις της και το επίπεδο της. Αν έπεφτε στο 12-13000 δε θα διέφερε και πολύ από το επίπεδο του ΤΕΙ.


ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΟ DEAL (ίσως το καλύτερο που μπορούσα να κάνω)
DEAL μπορείτε να κάνετε και εσείς...

Αντιθετα κάποιοι που διαλέξαν μοριακή βιολογία Αλεξανδρούπολη κάνανε πολύ κακό deal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgiopan

Νεοφερμένος

Ο georgiopan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μπορει καποιοσ να δει τι βασεισ για τεχνολογια τροφιμςν αθηνα, διατροφη κ διαιτολογια αθηνα , παιδαγωγικο αθηνα και πληροφορικεσ ασσοε παπει κ καποδιστριακο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
focko επειδή είδα ότι ασχολείσαι με τις βάσεις... για τις φιλολογίες τι έχεις να πεις;
Εγώ θέλω θεσ/νίκη ή γιάννενα... Από την περσινή βάση της θεσ/νίκης είμαι 600 και κάτι κάτω ενώ από τα γιάννενα 620 μόρια περίπου πάνω!!!
Το πιο λογικό είναι να πάω στα γιάννενα έτσι;
Και μια φίλη μου όμως που θέλει φιλολογία έχει 15.600 περίπου, τι πιθανότητες έχει να πιάσει και αυτή τα γιάννενα;;;;
Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
focko επειδή είδα ότι ασχολείσαι με τις βάσεις... για τις φιλολογίες τι έχεις να πεις;
Εγώ θέλω θεσ/νίκη ή γιάννενα... Από την περσινή βάση της θεσ/νίκης είμαι 600 και κάτι κάτω ενώ από τα γιάννενα 620 μόρια περίπου πάνω!!!
Το πιο λογικό είναι να πάω στα γιάννενα έτσι;
Και μια φίλη μου όμως που θέλει φιλολογία έχει 15.600 περίπου, τι πιθανότητες έχει να πιάσει και αυτή τα γιάννενα;;;;
Ευχαριστώ!:)

θα σου πω εγω που ειμαι και της θεωρητικης!:)

εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να πιασεις φιλολογια θεσσαλονικης καθως η φιλολογια ειναι ενας κλαδος που δεν ελκυει τωρα πια πολλους νεους οπως παλια ενω οι εισακτεοι θα ειναι 230 φετος(ενας αρκετα μεγαλος αριθμος)......τα γιαννενα παντως τα εχεις στο τσεπακι!

για την φιλη σου ειναι λιγο δυσκολο πιο ευκολα φιλολογια κρητης στο ρεθυμνο που ειναι κι εκει πολυ ωραια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
θα σου πω εγω που ειμαι και της θεωρητικης!:)

εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να πιασεις φιλολογια θεσσαλονικης καθως η φιλολογια ειναι ενας κλαδος που δεν ελκυει τωρα πια πολλους νεους οπως παλια ενω οι εισακτεοι θα ειναι 230 φετος(ενας αρκετα μεγαλος αριθμος)......τα γιαννενα παντως τα εχεις στο τσεπακι!

για την φιλη σου ειναι λιγο δυσκολο πιο ευκολα φιλολογια κρητης στο ρεθυμνο που ειναι κι εκει πολυ ωραια!;)

Ιωάννινα το βλέπω λίγο χλωμό αλλά Κομοτηνή(εκτός από Ρέθυμνο) νομίζω ότι την έχει σίγουρη κατά 99.9%!:) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
θα σου πω εγω που ειμαι και της θεωρητικης!:)

εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να πιασεις φιλολογια θεσσαλονικης καθως η φιλολογια ειναι ενας κλαδος που δεν ελκυει τωρα πια πολλους νεους οπως παλια ενω οι εισακτεοι θα ειναι 230 φετος(ενας αρκετα μεγαλος αριθμος)......τα γιαννενα παντως τα εχεις στο τσεπακι!

για την φιλη σου ειναι λιγο δυσκολο πιο ευκολα φιλολογια κρητης στο ρεθυμνο που ειναι κι εκει πολυ ωραια!;)
για θεσ/νίκη νομίζω ότι είναι κάπως δύσκολο:/: είπε και κάτι πολύ σωστό ο fockos που δεν το είχα σκεφτεί!!!
για την κατάργηση των μετεγγραφών... πολλοί θα δηλώσουν μόνο θεσ/νίκη! οπότε εγώ μένω εκτός!
για τα γιάννενα ναι όλοι αυτό μου λένε... απλά έλεγα μήπως γίνει και για θεσ/νίκη τπτ... μου αρέσουν πολύ τα γιάννενα δεν λέω... απλά τώρα τελευταία είμαι λιγάκι μπερδεμένη!!!!
Για την φίλη μου λέμε μήπως πιάσει της κομοτηνής γιατι κρήτη δεν δήλωσε!!!

Ιωάννινα το βλέπω λίγο χλωμό αλλά Κομοτηνή(εκτός από Ρέθυμνο) νομίζω ότι την έχει σίγουρη κατά 99.9%!:) :clapup:
ναι και εμείς αυτό λέμε!!!

ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως παιδιά...:)
εύχομαι όλοι γενικά να πετύχουμε τους στόχους μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γιοργος 1992

Νεοφερμένος

Ο γιοργος 1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια μηπως ξερει κανεις ποια ειναι η βαση για την οπτικη αθηνα και ποια για αιγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaidraƸӜƷ

Νεοφερμένος

Η FaidraƸӜƷ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Συμφωνα με το edu4u εκτιμαται οτι η φιλολογια στη Θεσ/νικη θα πεσει στα 17390 μορια απο τα 17594 που ηταν περσι, τωρα οσον αφορα τα Γιαννενα εκτιμαται οτι θα πεσει στα 16050 απο 16354. Συνεπως κατα πασα πιθανοτητα περνας Γιαννενα, ωστοσο η φιλη σου χρειαζεται μια πτωση της ταξης των 754 μοριων, η οποια κατα τη γνωμη μου ειναι αρκετα δυσκολη, αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο και αυτες ειναι απλες εκτιμησεις. Οπως και να ΄χει καλη επιτυχια και σε σενα και τη φιλη σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Συμφωνα με το edu4u εκτιμαται οτι η φιλολογια στη Θεσ/νικη θα πεσει στα 17390 μορια απο τα 17594 που ηταν περσι, τωρα οσον αφορα τα Γιαννενα εκτιμαται οτι θα πεσει στα 16050 απο 16354. Συνεπως κατα πασα πιθανοτητα περνας Γιαννενα, ωστοσο η φιλη σου χρειαζεται μια πτωση της ταξης των 754 μοριων, η οποια κατα τη γνωμη μου ειναι αρκετα δυσκολη, αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο και αυτες ειναι απλες εκτιμησεις. Οπως και να ΄χει καλη επιτυχια και σε σενα και τη φιλη σου:)
Να σαι καλά!!!! και σε σένα!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaidraƸӜƷ

Νεοφερμένος

Η FaidraƸӜƷ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω αν με 17632 εχω πιθανοτητες να πιασω παιδαγωγικο πατρας:hmm:

γεια μηπως ξερει κανεις ποια ειναι η βαση για την οπτικη αθηνα και ποια για αιγιο...
Λοιπον την οπτικη Αθηνα το edu4u την τοποθετει στα 13918, ενω για Αιγιο στα 12556 μορια. Καλη επιτυχια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το θέμα ανοίγει, αλλά προσέξτε τα εξής:

  • Να επικεντρώνεστε στο κύριο θέμα του thread, που είναι οι εκτιμήσεις των βάσεων.
  • Οποιαδήποτε άλλη συζήτηση θα πρέπει να γίνεται στο άλλο αντίστοιχο θέμα που υπάρχει, κι αν δεν υπάρχει, δημιουργείστε εσείς, ή επικοινωνείστε με κάποιον moderator.
  • Μηνύματα εκτός θέματος θα διαγράφονται.
  • Και τελευταίο, plz, σταματήστε να σχολιάζετε αυτό το σάιτ, που γίνεται λόγος εδώ και τόσες μέρες. Επικεντρωθείτε στις βάσεις και όλα τα άλλα αφήστε τα εκτός του forum.

Ευχαριστώ για την κατανόηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ΠΟια ιναι η γνωμη σας για την βαση του Παιδαγωγικου Αθηνας για φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
παιδια στο τμημα διεθνων και ευρωπαικων σπουδων μακεδονιας τα αγγλικα εχουν συντελεστη 1?
επειδη εβγαλα 14404 και στα αγγλικα 11 γιατι μου βγαζει τα μορια με το ειδικο μαθημα 16604?:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΑΓ

Νεοφερμένος

Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΑΓ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Είναι λάθος ο υπολογισμός που σου έκαναν. Τα πραγματικά σου μόρια για το Διεθνών... είναι 15.504. Μόνο για την Αγγλική Φιλολογία ο συντελεστής των αγγλικών είναι 2. Για τα άλλα είναι 1. Απάντηση σίγουρη και υπεύθυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
να ρωτησω λιγο.??συμφωνα με τ στατιστικα του ΓΒΠ που ανακοινωσε το υπουργειο,στη θεωρητικη απο 18-20 εχουν γραψει 2.316....συμφωνα με αυτο λοιπον πως ειναι δυνατον να πεσει η νομικη θρακης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
θελω καποιος να μου εξηγησει πως γινεται να πεφτει
η Πληροφορικη Πειραια
περισσοτερο απο -ιδιαιτερα ποθητή επιλογη for me-
Μηχανικους Παραγωγης και Διοικησης Ξανθης


ειχα 16109 μορια και ολοι ελεγαν ετσι οπως πεφτουν οι βασεις περνας χαλαρα
και τωρα διαφορα 100> μορια για να το πιασω!!!δεν καταλαβαινω το πιάνω ή οχι plz help
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristinakimika

Νεοφερμένος

Η kristinakimika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
stevi κοίτα λίγο και τα περυσινά στατιστικά κλιμάκωσης του ΓΒΠ και θα καταλάβεις πως όχι μόνο η νομική θράκης αλλά και οι άλλες δύο νομικές θα σημειώσουν πτώση! Τώρα μεγάλη ή μικρή....κανείς δεν γνωρίζει!!! :) Πάντα μιλώντας για τις νομικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εχω βγαλει 18.196..θελω δηλαδη 80 μορια...το βλεπεισ πιθανο????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Κοιτώντας τα στοιχεία με τον ΓΒΠ που έδωσε το υπουργείο, φέτος, το 2010 και το 2008, στις κατευθύνσεις θετική-τεχνολογική 1-τεχνολογική 2, οι μαθητές από 18-20 το 2010 ήταν 7246 , το 2008 5729 ενώ φέτος 3862 .. Πτώση μεγάλη μυρίζει... Ίσως και μεγαλύτερη από του 2008.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top