[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JimArr

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Την άλλη βδομάδα? και με τα αθλήματα για τις σχολές της αστυνομίας? μπέρδεμα φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Ότι εκετιμήσεις παίρνετε από εφημερίδες και σάιτ από δω και πέρα να τις πσστάρετε. Από δω και πέρα οι εκτιμήσεις θα προσεγγίζουν περισσότερο την πραγματικότητα :)

.Οι δημοσιογράφοι εχουν πληροφοριες που ο απλός κόσμος δεν έχει.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
οντως οι εξετασεις για αστυνομια και στρατιωτικες ποτε τελειωνουν? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
πρόσεχε τι ποστάρεις γιατί είμαστε και σε επικίνδυνη ηλικία:P:P:P
ναι ναι το διορθωσα αμεσως, καταλαβα την πατατα μου αλλα μεσα στη βιασυνη δεν κοιταξα την ημερομηνια ειδα μονο το μηνα... :redface::redface:παντως οι εκτιμησεις συνηθως πεφτουν εξω. δεν εμπιστευομαι κανεναν, ουτε τις εκτιμησεις του μυαλου μου:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
ναι ναι το διορθωσα αμεσως, καταλαβα την πατατα μου αλλα μεσα στη βιασυνη δεν κοιταξα την ημερομηνια ειδα μονο το μηνα... :redface::redface:παντως οι εκτιμησεις συνηθως πεφτουν εξω. δεν εμπιστευομαι κανεναν, ουτε τις εκτιμησεις του μυαλου μου:confused:

Οι τελευταίες εκτιμήσεις πριν την ώρα τις κρίσης προσεγγίζουν την πραγματικότητα.
Σε λίγο αρχίζουν οι αξιόλογες εκτιμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
απο σενα φοκο? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Οι τελευταίες εκτιμήσεις πριν την ώρα τις κρίσης προσεγγίζουν την πραγματικότητα.
Σε λίγο αρχίζουν οι αξιόλογες εκτιμήσεις.
και παλι ομως δεν μπορει να ειναι κανενας σιγουρος...:/::/: κ σε δυσκολη πιστευω θεση βρισκονται οσοι δεν ξερουν καν την πολη στην οποια εχουν περασει κ μετα θα πρεπει να ψαχτουν τον καιρο που θα τρεχουν ολοι ειδικα στα μεγαλα αστικα κεντρα...δεν μπορεις να βασιστεις πχ στις εκτιμησεις για να κλεισεις σπιτι μια βδομαδα πριν την ανακοινωση των βασεων ... ενιγουει, λιγο ακομα εμεινε, καλη μας υπομονη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
απο σενα φοκο? :jumpy:
Όχι εγώ εκτιμήσεις έχω κάνει στο μπλογκ μου την μέρα που ανακοινώθηκαν τα στατιστικά (δε κάνω άλλες) . Όπως είπα από την πρώτη στγμή το υπουργείο δεν έδωσε πληροφοριες για το ΓΒΠ για αυτό έκανα κάποιες προσεγγίσης και υποθέσεις.


Φέτος είναι δύσκολη χρονιά και ενδέχεται να κάνω σημαντικά λάθη (δε φταίω εγώ το υπουργείο)


Οι εφημερίδες όμως από δω και πέρα θα αλλάξουν τις εκτιμήσεις τους και θα προσεγγίζουν περισσότερο την πραγματικότητα αφού έχουν πληροφορίες από ΜΕΣΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φυσικα μπορει να υπαρξει ατομο χωρις μουτζουρα με καθαρο 100.
Παιζει να ηταν και το γραπτο του Δια:whistle:
Δεν έκανα καμία μουτζούρα σε κανένα μάθημα. Σε περίπτωση λάθους δούλεψε το μπλε της γόμας ή το κοπίδι. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ ειδικό χώρο για πρόχειρο. Αν χρειαστεί, στη σελίδα που βρίσκομαι γράφω απαλά με το μολύβι και τα σβήνω με την άσπρη γόμα. Νομίζω ότι αυτό το κάνουν πολλοί. Δεν μπορώ να γυρίζω μπρος-πίσω τις σελίδες. Τώρα, από 60.000 γραπτά φυσικής, προφανώς το δικό μου δεν ήταν και το μοναδικό 100ρι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Δεν έκανα καμία μουτζούρα σε κανένα μάθημα. Σε περίπτωση λάθους δούλεψε το μπλε της γόμας ή το κοπίδι. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ ειδικό χώρο για πρόχειρο.
Με το κοπίδι πώς έσβηνες το λάθος; :confused:

Εγώ τραβούσα μία διακριτική γραμμή πάνω από τις λέξεις-πράξεις που ήθελα να σβήσω και γενικά παρέδωσα πολύ καθαρά γραπτά. Δεν σκέφτηκα να πάρω κι εγώ γόμα που να σβήνει και στυλό! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σύμφωνα με την υφυπουργό παιδείας,δια βίου μάθησης & θρησκευμάτων [που βρισκόταν σε μια εκπομπή της νετ , πριν λίγη ώρα] , οι βάσεις θα ανακοινωθούν μέσα στο επόμενο δεκαήμερο!Οπότε 20-30 Ιουλίου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Με το κοπίδι πώς έσβηνες το λάθος; :confused:

Εγώ τραβούσα μία διακριτική γραμμή πάνω από τις λέξεις-πράξεις που ήθελα να σβήσω και γενικά παρέδωσα πολύ καθαρά γραπτά. Δεν σκέφτηκα να πάρω κι εγώ γόμα που να σβήνει και στυλό! :(

η γόμα που σβήνει στυλό :redface: στην ουσια τρίβει το χαρτί και δημιουργεί μια εγκάρσια τομή με αποτέλεσμα το χαρτί αν χρησιμοποιηεί από έναν αγχωμένο μαθητή να κινδυνεύει να τρυπήσει και το γραπτό να ακυρωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
η γόμα που σβήνει στυλό :redface: στην ουσια τρίβει το χαρτί και δημιουργεί μια εγκάρσια τομή με αποτέλεσμα το χαρτί αν χρησιμοποιηεί από έναν αγχωμένο μαθητή να κινδυνεύει να τρυπήσει και το γραπτό να ακυρωθεί.
συμφωνώ σ'αυτό, αλλά το κοπίδι πώς το χρησιμοποιούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
συμφωνώ σ'αυτό, αλλά το κοπίδι πώς το χρησιμοποιούν;

Δε ξέρω έγω μουτζούρες κάνω :redface:

Στο πανεπιστημιο γράφω με στυλό που σβήνει. :D
Θεωρώ το ώφελος που θα έχω με αυτον θα είναι μεγαλύτερο από την ζημιά.

Στις πανελλαδικες και στις κατατακτηριες οταν έδινα έγραφα με κανονικό στυλό επειδή φοβομουνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Στο πανεπιστημιο γράφω με στυλό που σβήνει. :D
Κι εγώ έχω τέτοιο! Γαμάτο είναι, αν και σβήνει αρκετά εύκολα (με λίγο τρίψιμο μόνο), και φυσικά απαγορευόταν στις Πανελλήνιες. Ήταν και σε μορφή gel άλλωστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Με το κοπίδι πώς έσβηνες το λάθος;
Αν είναι κάτι μικρό (π.χ. το 3 να γίνει 4) το μπλε της γόμας δε βολεύει γιατί θα σβήσει και τη γύρω περιοχή και ίσως μουτζουρώσει. Με τη μύτη του κοπιδιού ξύνεις απαλά και σβήνει. Ευτυχώς τα τετράδια των πανελληνίων είχαν σχετικά χοντρά φύλλα.
η γόμα που σβήνει στυλό στην ουσια τρίβει το χαρτί και δημιουργεί μια εγκάρσια τομή με αποτέλεσμα το χαρτί αν χρησιμοποιηεί από έναν αγχωμένο μαθητή να κινδυνεύει να τρυπήσει και το γραπτό να ακυρωθεί.
ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί το γραπτό για τέτοιο λόγο. (Το είπαμε και στους 10 μύθους για τις πανελλήνιες).
γράφω με στυλό που σβήνει..
Το στυλό που σβήνει, εκτός του ότι απαγορέυεται, υπάρχει περίπτωση αν βρεθεί το γραπτό σε υψηλή θερμοκρασία, να σβηστεί.
Ήταν και σε μορφή gel άλλωστε
Δεν απαγορεύεται το gel. Έγραψα όλα τα μαθήματα με ένα pilot G-2 07 που το κρατάω ενθύμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Αν είναι κάτι μικρό (π.χ. το 3 να γίνει 4) το μπλε της γόμας δε βολεύει γιατί θα σβήσει και τη γύρω περιοχή και ίσως μουτζουρώσει. Με τη μύτη του κοπιδιού ξύνεις απαλά και σβήνει. Ευτυχώς τα τετράδια των πανελληνίων είχαν σχετικά χοντρά φύλλα.


:worry::confused:
καλα πως το σκεφτηκες? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Αν και θα προτιμούσα να μην έχει καμία μουντζούρα το γραπτό μου, εκείνη την ώρα καλή ήταν κι η διακριτική γραμμούλα μου :D

Δεν απαγορεύεται το gel. Έγραψα όλα τα μαθήματα με ένα pilot G-2 07 που το κρατάω ενθύμιο.

Δεν είπα ότι απαγορεύεται. Απλώς είναι μεγαλύτερος ο κίνδυνος να μουντζουρωθεί :P
Κι εγώ τα gel προτιμούσα γενικότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top