[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Προβλέψεις για το 3ο πεδίο από τον ιστότοπο www.edu4u.gr

Η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα τουλάχιστον είχαμε πάρα πολύ καλή προσέγγιση στις Ιατρικές (νομίζω την καλύτερη), για έναν πολύ απλό λόγο: δίναμε τελευταίοι τις εκιτμήσεις και αφού είχαμε στα χέρια μας όλα τα δεδομένα. Φέτος δεν ξέρουμε αν τελικά θα δώσουν την κλιμάκωση του γενικού βαθμού πρόσβασης, λόγω του ότι αυτή τη στιγμή στο Υπουργείο "τρέχουν" και άλλα πράγματα (κάθε χρόνο τις ανακοίνωναν 4 ημέρες μετά τις βαθμολογίες).

Η δική μας προσέγγιση με τα μέχρι τώρα δεδομένα:



2010 2011
Ιατρικής Αθήνα 19453 19100
Ιατρικής Θεσσαλονίκη 19334 19050
Ιατρικής Πάτρα 19225 18870
Ιατρικής Θεσσαλίας Λάρισα 19128 18780
Ιατρικής Ιωάννινα 19127 18720
Ιατρικής Κρήτης Ηράκλειο 19039 18650
Οδοντιατρικής Αθήνα 18991 18620
Ιατρικής Θράκης Αλεξ/πολη 19011 18550
Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκη 18966 18570
Επιστήμης Διαιτολογίας & Διατροφής Χαροκοπείου Αθήνα 18859 18450
Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκη 18914 18520
Φαρμακευτικής Αθήνα 18918 18530
Φαρμακευτικής Πάτρα 18822 18400
Κτηνιατρικής Θεσσαλονίκη 18725 18280
Κτηνιατρικής Θεσσαλίας Καρδίτσα 18548 17960
Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής Θράκης Αλεξ/πολη 17898 17420
Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας Λάρισα 17419 16920

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
από τους σοβαρότερους αναλυτές, τον παρακολουθώ χρόνια
2010 2011
Ιατρικής Αθήνα 19453 19100
Ιατρικής Θεσσαλονίκη 19334 19050
Ιατρικής Πάτρα 19225 18870
Ιατρικής Θεσσαλίας Λάρισα 19128 18780
Ιατρικής Ιωάννινα 19127 18720
Ιατρικής Κρήτης Ηράκλειο 19039 18650
Οδοντιατρικής Αθήνα 18991 18620
Ιατρικής Θράκης Αλεξ/πολη 19011 18550
Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκη 18966 18570
Επιστήμης Διαιτολογίας & Διατροφής Χαροκοπείου Αθήνα 18859 18450
Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκη 18914 18520
Φαρμακευτικής Αθήνα 18918 18530
Φαρμακευτικής Πάτρα 18822 18400
Κτηνιατρικής Θεσσαλονίκη 18725 18280
Κτηνιατρικής Θεσσαλίας Καρδίτσα 18548 17960
Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής Θράκης Αλεξ/πολη 17898 17420
Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας Λάρισα 17419 16920

https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=1172
.................................................................................................






2010 2011
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας ΑΕΙ Θεσσαλονίκη 18505 18055
Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας Οικ. Παν. Αθήνας ΑΕΙ Αθήνα 17581 17031
Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Οικ. Π. Αθήνας ΑΕΙ Αθήνα 18161 17761
Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής ΑΕΙ Πειραιάς 17847 17397
Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Παν. Αθήνας ΑΕΙ Αθήνα 17822 17272
Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΑΕΙ Πειραιάς 17293 16843
Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας ΑΕΙ Θεσσαλονίκη 17275 16725
Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας ΑΕΙ Θεσσαλονίκη 17254 16504
Οικονομικής Επιστήμης ΑΕΙ Πειραιάς 17058 16458
Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας ΑΕΙ Πειραιάς 16523 15903
Οικονομικών Επιστημών ΑΕΙ Θεσσαλονίκη 16473 15823
Διοίκησης Επιχειρήσεων ΑΕΙ Πάτρα 16266 15646
Οικονομικών Επιστημών ΑΕΙ Πάτρα 15762 15112
Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης ΑΕΙ Πειραιάς 15855 15105
Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλίας ΑΕΙ Βόλος 15889 15139
Οικονομικών Επιστημών ΑΕΙ Ιωάννινα 15702 14952
Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου ΑΕΙ Αθήνα 15690 14940​


https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=1171
.............................................................................................................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Val-Eirinaios

Νεοφερμένος

Ο Val-Eirinaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ρε φίλε τεν-τεν ξέρουμε τίποτα για φυσικοθεραπεία Θεσσαλονίκης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
re file ten-ten kseroume tipota gia fusikotherapeia thessalonikhs?
Το εθνος σε αντιστοιχες προβλεψεις που ειχε κανει ελεγε 16100..δεν εχω δει αλλη για φυσικοθεραπεια..βεβαια μπορει να μπεις στο σαιτ που εστειλε ο τεν τεν και να ψαξεις για πιθανες ερωτησεις απο αλλα παιδια η να ρωτησεις ο ιδιος αυτον τον κυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Val-Eirinaios

Νεοφερμένος

Ο Val-Eirinaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
του έχω στείλει ήδη ένα μήνυμα. εγώ είμαι 25 μόρια πάνω. αρά έχω καλές ελπίδες έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissG

Νεοφερμένος

Ο MissG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Λοιπον, μου ειπαν 29-30 Ιουλιου και οτι η νομικη αθηνας θα παει 18700

ευχαριστούμε πολύ pica... !!! ;):) Μήπως ξέρεις και τη βάση σε καμία άλλη σχολή - ρωτάω χώρις να θέλω να γίνομαι άπληστη:worry: , ήδη η ημερομηνία (τουλάχιστον η πιθανή) είναι μάννα εξ ουρανού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
αποκλειεται να παει 18700 γυρω στο 18950-19000 θα ναι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
αποκλειεται να παει 18700 γυρω στο 18950-19000 θα ναι:clapup:
Και εγώ αυτό πιστευω για Αθήνα.
η Νομική στην Θράκη θα πέσει αρκετα πιστεύω
η φιλολογια η φιλοσοφια και το ιστορικο της ΑΘήνας θα ανέβουν επισης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissG

Νεοφερμένος

Ο MissG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δεν είμαι στη θεωρητική κατεύθυνση αλλά αφού έτσι λέει ο άνθρωπος από το υπουργείο - πιθανότατα έτσι θα είναι...
Προσωπικά πιστεύω ότι φέτος είναι περίεργη χρονιά από όλες τις απόψεις οπότε για μένα όλα μπορούν να συμβούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστευω για Αθήνα.
η Νομική στην Θράκη θα πέσει αρκετα πιστεύω
η φιλολογια η φιλοσοφια και το ιστορικο της ΑΘήνας θα ανέβουν επισης. :)
μπα και για θρακη χλωμο το βλεπω γιατι κοψανε 60 τοσες θεσεις οποτε προμηνυεται και εκει ανοδος και μαλιστα μπορει και μεγαλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ρε παιδια ειστε τρελοι; Δεν υπαρχει περιπτωση να ανεβει η νομικη αθηνων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
δεν είμαι στη θεωρητική κατεύθυνση αλλά αφού έτσι λέει ο άνθρωπος από το υπουργείο - πιθανότατα έτσι θα είναι...
Προσωπικά πιστεύω ότι φέτος είναι περίεργη χρονιά από όλες τις απόψεις οπότε για μένα όλα μπορούν να συμβούν...

Επειδή καταργούνται οι μετεγγραφες οι Αθήναιοι κατα'βαση θελουν να σπουδάσουν ΑΘήνα για αυτό το λόγο πάρα πολλοί με ψηλους βαθμους θα δηλώσουν ΑΘήνα στο μηχανογραφικό και μόνο αθήνα. Το λογικό είναι στις σχολες της ΑΘήνας τουλάχιστον να εοουμε άνοδο.

Τώρα όμως από εκεί που τελειώνει η λογικη'αρχίζουν οι πανελλήνιες τα πάντα μπορεί να περιμένουμε :clapup:
μπα και για θρακη χλωμο το βλεπω γιατι κοψανε 60 τοσες θεσεις οποτε προμηνυεται και εκει ανοδος και μαλιστα μπορει και μεγαλη

έχεις δικιο θα γίνουν πράγματα που δε φανταζόμασταν ποτέ ότι θα γίνουν στις φετινές ανακοινώσεις των βασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
δεν είμαι στη θεωρητική κατεύθυνση αλλά αφού έτσι λέει ο άνθρωπος από το υπουργείο - πιθανότατα έτσι θα είναι...
Προσωπικά πιστεύω ότι φέτος είναι περίεργη χρονιά από όλες τις απόψεις οπότε για μένα όλα μπορούν να συμβούν...
και συ το πιστεψες τωρα? ο καθενας μπορει μεσα απο μια ανωνυμια μπορει να λεει οτι γνωριζει τις βασεις:P

Ρε παιδια ειστε τρελοι; Δεν υπαρχει περιπτωση να ανεβει η νομικη αθηνων
κι ομως θα ανεβει φιλε μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα καποιοι να με πιστεψουν και καποιοι οχι. Παντως, και εγω τωρα εδωσα και τις ιδιες αγωνιες εχω με ολους οποτε δεν εχω λογο να λεω ψεματα, απλως μεταφερω αυτα που μου ειπαν.
Δεν γινεται ομως να εχουμε μειωση αριστουχων στη βιολογια, λατινικα, ιστορια, εκθεση και κυριως αρχαια(περιπου 4%) και να ανεβει η νομικη αθηνας.
Α, και απορω με τον rolingstones που χαιρεται που θα ανεβει η νομικη. Φαινεται οτι καποιοι εδω μεσα πουλανε μουρη και χαιρονται να ανεβουν οι βασεις για να μην περασει κοσμος...τι να πω...σε καλο να του βγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissG

Νεοφερμένος

Ο MissG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Επειδή καταργούνται οι μετεγγραφες οι Αθήναιοι κατα'βαση θελουν να σπουδάσουν ΑΘήνα για αυτό το λόγο πάρα πολλοί με ψηλους βαθμους θα δηλώσουν ΑΘήνα στο μηχανογραφικό και μόνο αθήνα. Το λογικό είναι στις σχολες της ΑΘήνας τουλάχιστον να εοουμε άνοδο.

Τώρα όμως από εκεί που τελειώνει η λογικη'αρχίζουν οι πανελλήνιες τα πάντα μπορεί να περιμένουμε :clapup:

Δεν ξέρω πως μπορεί να δουλέψει το μυαλό του καθενός - π.χ. μπορεί φέτος τα παιδιά της θεωρητικής να μην επέλεξαν Νομική(τώρα θα μου πεις τι να επέλεξαν? δεν ξέρω). Ή πάλι τα παιδιά από περιφερειακές πόλεις όπως Πάτρα, Γιάννενα, Λαμία κ.τ.λ. να μην επέλεξαν Νομική λόγω οικονομικής δυσχέρειας αλλά κάποια σχολή στην πόλη τους... Κάτι τέτοιο δεν είναι λογικό?
Και πάλι έχω αγνοία επί του θέματος αφού είμαι από διαφορετική κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα καποιοι να με πιστεψουν και καποιοι οχι. Παντως, και εγω τωρα εδωσα και τις ιδιες αγωνιες εχω με ολους οποτε δεν εχω λογο να λεω ψεματα, απλως μεταφερω αυτα που μου ειπαν.
Δεν γινεται ομως να εχουμε μειωση αριστουχων στη βιολογια, λατινικα, ιστορια, εκθεση και κυριως αρχαια(περιπου 4%) και να ανεβει η νομικη αθηνας.
Α, και απορω με τον rolingstones που χαιρεται που θα ανεβει η νομικη. Φαινεται οτι καποιοι εδω μεσα πουλανε μουρη και χαιρονται να ανεβουν οι βασεις για να μην περασει κοσμος...τι να πω...σε καλο να του βγει...
δεν χαιρομαι απλα λεω την αληθεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Όλες οι εκτιμησεις αναφέρουν οριακή πτώση.
Πάντως εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός ότι οι εκτιμήσεις λένε πτώσεις σε όλες τις σχολές. Αν δεν υπήεχε η αλλαγή αυτή με τις μετεγγραφες μάλλον κάτι τετοιο θα γινόταν. Τώρα όμως έχουμε νέα δεδομένα.

Πιστεύω ότι θα έχουμε μεγάλες εκπλήξεις.
πχ. η οδοντιατρική ΑΘηνας θα περάσει την ιατρική Αλεξανδρούπολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Δηλαδη συγγνωμη αν επεφταν θεματα οπως τα προηγουμενα χρονια τοτε η νομικη θα πηγαινε πού?19500; Συμφωνα με τη λογικη σας ολες οι σχολες της Αθηνας θα πρεπει να ανεβουν, ακομα και η ιατρικη. Μαλλον γελασμενοι ειστε αλλα θα δουμε στο τελος ποιος θα δικαιωθει.

Α, και ρολινγκ την αληθεια δεν την ξερει κανεις. Προσεχε γιατι η αλαζονεια δεν θεραπευεται και αυτη θα σε φαει στο τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω και γω κατι που με καιει γιατι ακουω πολλα και αντιθετα πραγματα! Τι πιστευετε για τις σχολες του 3ου πεδιου της επαρχιας με περσυνη βαση 14.000-15.000 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα καποιοι να με πιστεψουν και καποιοι οχι. Παντως, και εγω τωρα εδωσα και τις ιδιες αγωνιες εχω με ολους οποτε δεν εχω λογο να λεω ψεματα, απλως μεταφερω αυτα που μου ειπαν.
Δεν γινεται ομως να εχουμε μειωση αριστουχων στη βιολογια, λατινικα, ιστορια, εκθεση και κυριως αρχαια(περιπου 4%) και να ανεβει η νομικη αθηνας.
Α, και απορω με τον rolingstones που χαιρεται που θα ανεβει η νομικη. Φαινεται οτι καποιοι εδω μεσα πουλανε μουρη και χαιρονται να ανεβουν οι βασεις για να μην περασει κοσμος...τι να πω...σε καλο να του βγει...
Απο την πρωτη μερα που τελειωσαμε τις πανελλαδικες ειναι εδω μεσα οι καλοπροαιρετοι και μας επειδικνυουν την συμπαρασταση τους:) απλα μην τους δινεις σημασια φιλε..μειωση αριστουχων μειωση βασεων απλα πραγματα..τσακωθηκα με εναν τετοιο και δεν ξαναασχολουμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top