[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αν πω ότι υπερβάλλουμε λίγο θα φάω βρίσιμο ε; Okay, okay, I'll go then. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
σε τι υπερβαλλουμε?? ειναι λαθος τα στατιστικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όχι ρε για λίγο flaming πήγαινα κάνε δουλειά σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Λέτε να πέσει το ΤΕΙ Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών Λαμίας? Πέρσι είχε 10.001...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παρακαλούνται ότι όσοι δεν είναι γνώστες επι του θέματος , να περιμένουν τα αποτελέσματα για να μιλήσουν , γιατί όπως φαίνεται η αμάθεια και η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο!!!
Πραγματικά,είδα την προγούμενη σελίδα και πήγα να πάθω σοκ με αυτά που είδα!
@Johnnaousa,good job!!!Μην ακούς κανέναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα και να το λες δεν με πειραζει αποψεις λεμε :) εγω με βαση τα στατιστικα που τα ειδα αναλυτικα μιας και με ενδιαφερουν αμμεσα εβγαλα καποια συμπερασματα για βασεις..αλλοι που τα ειδαν οπως εγω ισως πιστευουν οτι δεν θα εχει τοση πτωση οσο λεω εγω...αλλοι που δεν τα ειδαν λενε απλα ανοδο :P δεν ακουω κανεναν απλα περιμενω τον Αυγουστο και μακαρι ολα τα παιδια να περασουν εκει που θελουν πανω απο ολα..απο τι επαθες σοκ ακριβως?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
@Chris1993, πώς να μην πάθεις σοκ, όταν ο rolingstones που κάνει εκτιμήσεις για τη νομική, στη σελίδα 14 αυτού εδώ του νήματος γράφει ότι τα μαθήματα βαρύτητας στο 1ο πεδίο είναι αρχαία και ΕΚΘΕΣΗ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Kαι πως να μην παθει σοκ οταν διαφοροι μιλανε εδω περα για καλυτερη διαβαθμιση βαθμολογιων και μπουρδες οταν σε ΟΛΑ τα μαθηματα σε σχεση με ΠΕΡΥΣΙ γιατι εμεις τις βασεις τις περσινες συγκρινουμε υπαρχει μειωση αριστουχων...αυτο και μονο δειχνει πτωση \...εδω κολλαμε στο αν πρεπει να ναι ετσι τα θεματα και αν αν αν...αν το κρατος αναλαμβανε την σαχαρα θα χαμε ελλειψη αμμου...:P(και κατι ασχετο)..δεν μας νοιαζει τι θααα επρεπε αλλα τι εγινε σε σχεση με περυσι και προπερσι και το 2008 που ηταν χαμηλες βασεις και παλι τα ποσοστα ηταν καλυτερααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μα είναι τελείως άτοπο να κάνουμε λόγο για άνοδο των βάσεων στις υψηλόβαθμες σχολές, και μάλιστα για 100+ μόρια.
Η νομική Αθηνών είχε πέρσυ βάση 18.893 μόρια πολύ υψηλή βάση για σχολή θεωρητικής κατεύθυνσης και με θέματα σε λογικά πλαίσια.
Φέτος, με ένα άγνωστο που αν μη τι άλλο ήταν το πιο δύσκολο που έχει πέσει (και μην πείτε τίποτα όσοι δεν ξέρετε), και ποσοστό αριστούχων 2,78% (πάντα στα αρχαία η κλίμακα 18-20 ήταν γύρω στο 6%, κυμαινόταν σε χαμηλά επίπεδα, αλλά φέτος έπεσε ακόμα περισσότερο) και εξίσου απαιτητικά θέματα και μειωμένα ποσοστά επιτυχίας σε ιστορία, βιολογία, έκθεση και λατινικά είναι απίθανο να πάει 19000+ που είπαν κάποιοι. Ξέρετε πόσοι υποψήφιοι της θεωρητικής βγάζουν τέτοιους βαθμούς? Ελάχιστοι, μετρημένοι στα δάχτυλα. Δε λέμε για πτώση 300 και 400 μόρια, αλλά μια μείωση τηε τάξεως των 100 μορίων πιστεύω θα την έχουμε, το ίδιο και στις άλλες νομικές και ακόμα μεγαλύτερη σε φιλολογία,παιδαγωγικά κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα και να το λες δεν με πειραζει αποψεις λεμε :) εγω με βαση τα στατιστικα που τα ειδα αναλυτικα μιας και με ενδιαφερουν αμμεσα εβγαλα καποια συμπερασματα για βασεις..αλλοι που τα ειδαν οπως εγω ισως πιστευουν οτι δεν θα εχει τοση πτωση οσο λεω εγω...αλλοι που δεν τα ειδαν λενε απλα ανοδο :P δεν ακουω κανεναν απλα περιμενω τον Αυγουστο και μακαρι ολα τα παιδια να περασουν εκει που θελουν πανω απο ολα..απο τι επαθες σοκ ακριβως?:)

ΦΥΣΙΚΑ,συμφωνώ μαζί σου 100%!!Μπορείς να δείς και παλιά μου ποστ!!

@Chris1993, πώς να μην πάθεις σοκ, όταν ο rolingstones που κάνει εκτιμήσεις για τη νομική, στη σελίδα 14 αυτού εδώ του νήματος γράφει ότι τα μαθήματα βαρύτητας στο 1ο πεδίο είναι αρχαία και ΕΚΘΕΣΗ...

Χαχαχα...δεν έχω πάθει μόνο σοκ αλλά ΣΟΚΑΡΑ!
Νομική Αθηνών 19000+ ??? Ούτε στους πιο άσχημους εφιάλτες δηλαδή!

Kαι πως να μην παθει σοκ οταν διαφοροι μιλανε εδω περα για καλυτερη διαβαθμιση βαθμολογιων και μπουρδες οταν σε ΟΛΑ τα μαθηματα σε σχεση με ΠΕΡΥΣΙ γιατι εμεις τις βασεις τις περσινες συγκρινουμε υπαρχει μειωση αριστουχων...αυτο και μονο δειχνει πτωση \...εδω κολλαμε στο αν πρεπει να ναι ετσι τα θεματα και αν αν αν...αν το κρατος αναλαμβανε την σαχαρα θα χαμε ελλειψη αμμου...:P(και κατι ασχετο)..δεν μας νοιαζει τι θααα επρεπε αλλα τι εγινε σε σχεση με περυσι και προπερσι και το 2008 που ηταν χαμηλες βασεις και παλι τα ποσοστα ηταν καλυτερααα

Πολύ σωστά...έρχεσαι στα λόγια μου!
Και απαντάς μόνος σου στην ερώτηση που μου έθεσες (γιατί έπαθα σοκ :) )

Μα είναι τελείως άτοπο να κάνουμε λόγο για άνοδο των βάσεων στις υψηλόβαθμες σχολές, και μάλιστα για 100+ μόρια.
Η νομική Αθηνών είχε πέρσυ βάση 18.893 μόρια πολύ υψηλή βάση για σχολή θεωρητικής κατεύθυνσης και με θέματα σε λογικά πλαίσια.
Φέτος, με ένα άγνωστο που αν μη τι άλλο ήταν το πιο δύσκολο που έχει πέσει (και μην πείτε τίποτα όσοι δεν ξέρετε), και ποσοστό αριστούχων 2,78% (πάντα στα αρχαία η κλίμακα 18-20 ήταν γύρω στο 6%, κυμαινόταν σε χαμηλά επίπεδα, αλλά φέτος έπεσε ακόμα περισσότερο) και εξίσου απαιτητικά θέματα και μειωμένα ποσοστά επιτυχίας σε ιστορία, βιολογία, έκθεση και λατινικά είναι απίθανο να πάει 19000+ που είπαν κάποιοι. Ξέρετε πόσοι υποψήφιοι της θεωρητικής βγάζουν τέτοιους βαθμούς? Ελάχιστοι, μετρημένοι στα δάχτυλα. Δε λέμε για πτώση 300 και 400 μόρια, αλλά μια μείωση τηε τάξεως των 100 μορίων πιστεύω θα την έχουμε, το ίδιο και στις άλλες νομικές και ακόμα μεγαλύτερη σε φιλολογία,παιδαγωγικά κλπ.

Αχχχ,όταν τα λέω εγώ.... :)
Τέλοσπάντων,για αυτούς που λένε για άνοδο των βάσεων,κρατήστε τις ντομάτες και τα αυγά για αργότερα :)
Το έχω χιλιοπεί : Κάποια μεμονωμένα τμήματα θα ανεβούν (σε καμία περίπτωση τα υψηλόβαθμα!) και αυτό οφείλεται είτε σε μείωση των θέσεων είτε σε μεγάλυ αύξηση της ζήτησης που θα ισοσταθμίσει και θα ξεπεράσει την κατα πολύ χειρότερη απόδοση των υποψγηφίων!
Μόνο τα στατιστικά αν δείς -> Τα λογια είναι περιττά και επίσης "Έτσι όπως ανέβηκαν οι βάσεις,θα ξανακατέβουν!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μα είναι τελείως άτοπο να κάνουμε λόγο για άνοδο των βάσεων στις υψηλόβαθμες σχολές, και μάλιστα για 100+ μόρια.
Η νομική Αθηνών είχε πέρσυ βάση 18.893 μόρια πολύ υψηλή βάση για σχολή θεωρητικής κατεύθυνσης και με θέματα σε λογικά πλαίσια.
Φέτος, με ένα άγνωστο που αν μη τι άλλο ήταν το πιο δύσκολο που έχει πέσει (και μην πείτε τίποτα όσοι δεν ξέρετε), και ποσοστό αριστούχων 2,78% (πάντα στα αρχαία η κλίμακα 18-20 ήταν γύρω στο 6%, κυμαινόταν σε χαμηλά επίπεδα, αλλά φέτος έπεσε ακόμα περισσότερο) και εξίσου απαιτητικά θέματα και μειωμένα ποσοστά επιτυχίας σε ιστορία, βιολογία, έκθεση και λατινικά είναι απίθανο να πάει 19000+ που είπαν κάποιοι. Ξέρετε πόσοι υποψήφιοι της θεωρητικής βγάζουν τέτοιους βαθμούς? Ελάχιστοι, μετρημένοι στα δάχτυλα. Δε λέμε για πτώση 300 και 400 μόρια, αλλά μια μείωση τηε τάξεως των 100 μορίων πιστεύω θα την έχουμε, το ίδιο και στις άλλες νομικές και ακόμα μεγαλύτερη σε φιλολογία,παιδαγωγικά κλπ.
Ημουν θετικη αλλα απο τα στατιστικα που ειδα και απο το γεγονος οτι απο τα 2 λυκεια που συστεγαζομαστε μονο μια κοπελα εβγαλε 19150 και δεν θα παει καν νομικη...θα ελεγα και για μεγαλυτερη πτωση..αλλα τουλαχιστον για 2ο,3ο,4ο πεδιο οποιος μιλαει για ανοδο ακομα και 10 μορια μαλλον δεν εχει δει ουτε καν τα στατιστικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Η πόλη μου είχε 150 υποψήφιους της θεωρητικής κατεύθηνσης, όλων των επιέδων, άριστοι, καλοί, μέτριοι,αδιάφοροι. Ικανοποιητικό δείγμα πιστεύω.
Στους 150 πάνω από 17 έγραψαν 14. Κανείς δεν έγραψε πάνω από 19, ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν 18,4. Αυτό από μόνο του λέει πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
*Μην ξεχάσεις το ποστ μου (#626)8

@Johannousa και όποιος άλλος ενδιαφέρεται ας δεί αυτά :

[ΕΚΤΙΜΗΣΗ]

https://ischool.e-steki.gr/γ-λυκείου...κτιμήσεις]-βάσεις-2011-a-79725/5/#post2685895

[ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ]

https://ischool.e-steki.gr/γ-λυκείου...τιμήσεις]-βάσεις-2011-a-79725/32/#post2692427
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ρε παίρνετε ναρκωτικα? Οι βασεις θα πεσουν....Στις υψηλοβαθμες σχολες θα πεσουν...Στις μεσαιες ομως των μεγαλων αστικων κεντρων ισως και να ανεβουν!!! Αλλα οι περισσοτερες θα πεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Η πόλη μου είχε 150 υποψήφιους της θεωρητικής κατεύθηνσης, όλων των επιέδων, άριστοι, καλοί, μέτριοι,αδιάφοροι. Ικανοποιητικό δείγμα πιστεύω.
Στους 150 πάνω από 17 έγραψαν 14. Κανείς δεν έγραψε πάνω από 19, ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν 18,4. Αυτό από μόνο του λέει πολλά.
Μ ονο στο δικο μας σχολειο υπηρχαν τοσοι αριστουχοι? Δεν το πιστευω ,δεν ειμαστε κανα πρωτυπο ή περιεργο σχολειο. Ενα απλο σχολειο της Αθηνας ειμαστε. Λοιπον σε μας 24 παιδια εγραψαν αριστα (18-20) εκ των οποιων 12 παιδια εγραψαν πανω απο 19.000 μορια (τα 3 της θεωρητικης,τα αλλα 3 της Θετικης και τα υπολοιπα 6 της τεχνολογικης. Μακαρι να μην ανεβουν οι βασεις της Νομικης ή κ να κατεβουν λιγακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πφφφ αντε ας ρωτησω και εγω κατι αν και δεν πολυπιστευω τιποτα απο εκτιμησεις

Επισημης Υπολογιστων Κρητης (Ηρακλειο).Παιζει να ανεβει 400 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το σκεπτικό είναι ότι αν και οι φετινές επιδόσεις των υποψηφίων ήταν κατά πολύ χειρότερες από τις αντίστοιχες περσινές, εντούτοις αρκετοί έβγαλαν υψηλούς βαθμούς. Εξάλλου αυτό προκύπτει και από τον παρόντα ιστοχώρο.
Βάσει της κοινής λογικής, οι βάσεις των σχολών- φιλετων θα μείνουν σταθερές και με πιθανή ελαφρά άνοδο λόγω της αυξημένης ζήτησης. Στις λοιπές επαρχιακές σχολές, η πτώση μπορεί να θεωρηθεί λογική και αναμενόμενη.
Σε κάθε περίπτωση τα ανωτέρω δεν παύουν να αποτελούν εικασίες, οπότε κανείς να μην τις λάβει τοις μετρητοίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Με 18.840 έχω ελπίδες να πιάσω την κατώτερη Ιατρική? Τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Με 18.840 έχω ελπίδες να πιάσω την κατώτερη Ιατρική? Τι λέτε?
Παίζεται... έχεις ελπίδες πάντως για Ιατρική Ηρακλείου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Παίζεται... έχεις ελπίδες πάντως για Ιατρική Ηρακλείου...:)
αν ειναι θα περάσω αλεξανδρουπολη γιατι ηράκλειο το εχω βάλει μετα... δεν ειναι ομως αυτο το θέμα... απλα αναρωτιέμαι τι έπρεπε να βάζανε για να έπεφτε η βάση στην ιατρική??? Πάντως στο σχολείο μου ο καλύτερος βαθμός στη θετική είναι 18.950 κάτι... βέβαια ξέρω και παιδι που εχει γράψει και 19.450... δεν ξέρω! μαυρο καλοκαιρι θα περάσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top