[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Βρήκα και αυτά:
Εκτιμήσεις στο 1ο πεδίο
εδώ
Εκτιμήσεις στο 2ο πεδίο
εδώ
Εκτιμήσεις στο 3ο πεδίο
εδώ
Εκτιμήσεις στο 4ο πεδίο
εδώ
Εκτιμήσεις στο 5ο πεδίο
εδώ
Εκτιμήσεις για σχολές που βρίσκονται σε δύο πεδία
εδώ
Πόσο να εμπιστευτείς ένα άρθρο που βαφτίζει τις Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Α.Ο.Θ.?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Πόσο να εμπιστευτείς ένα άρθρο που βαφτίζει τις Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Α.Ο.Θ.?:whistle:

Προχειροδουλειές,εγώ αυτό έχω να πω :D Αλλά,ότι βρίσκω το βάζω για να έχουμε μια.."εικόνα" και καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
μονο εγω δεν μπορω να διαβαζω αυτες τις ηλιθιες εκτιμησεις του καθενα και να ακουω οτι εχει σχεση με βασεις? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
μονο εγω δεν μπορω να διαβαζω αυτες τις ηλιθιες εκτιμησεις του καθενα και να ακουω οτι εχει σχεση με βασεις? :P

Μου φαίνεται ότι είσαι σε λάθος θέμα τότε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Μου φαίνεται ότι είσαι σε λάθος θέμα τότε :D

το ξερω! :redface:
βασικα το καταλαβα αφου μπηκα και λεω δε ποσταρω κιολας! :oops::sorry:

συνεχιστε!:stupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Προχειροδουλειές,εγώ αυτό έχω να πω :D Αλλά,ότι βρίσκω το βάζω για να έχουμε μια.."εικόνα" και καλά.

Μα τι εικόνα ρε παιδιά, θέλουμε δηλαδή να βλέπουμε κάτι απλά for the sake of it; Απ' τη στιγμή που τα μασάνε κι αυτοί που τα γράφουν --είναι θολά και τέτοια-- αφήστε τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Μα τι εικόνα ρε παιδιά, θέλουμε δηλαδή να βλέπουμε κάτι απλά for the sake of it; Απ' τη στιγμή που τα μασάνε κι αυτοί που τα γράφουν --είναι θολά και τέτοια-- αφήστε τους.

Με τη λογική σου το θέμα [Εκτιμήσεις]Βάσεις 2011 δεν έχει καν λόγο ύπαρξης.Προσωπικά,πρόβλημα μου αν θέλω να βλέπω κάτι απλά "for the sake of it".:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Με τη λογική σου το θέμα [Εκτιμήσεις]Βάσεις 2011 δεν έχει καν λόγο ύπαρξης.

Ποιος είπε ότι έχει; :P

Έχουμε τη γενική εικόνα: μείωση αριστούχων. Έχουμε το συμπέρασμα που προκύπτει απ' αυτή και που κατά πάσα πιθανότητα, όχι σίγουρα κι όχι παντού, θα παίξει: πτώση βάσεων. Ωραία. Από εκεί και πέρα τι τώρα; Άλλοι να γεμίζουν ψεύτικες ελπίδες κι άλλοι να αυτοκτονούν;

Προσωπικά,πρόβλημα μου αν θέλω να βλέπω κάτι απλά "for the sake of it".:)

Προφανώς αλλά κανείς δε μου απαγορεύει να πω την άποψή μου γι' αυτό που βλέπεις. Και σου λέω ξανά λοιπόν, αν θες κουτσομπολιό για τις βάσεις καλά κάνεις και ψάχνεις. Αν θες τις βάσεις αργούν ακόμα.

Και για να μην καταλήξουμε πάλι να συζητάμε σε δύο ταχύτητες, με όλες τις εκτιμήσεις που έχω δει σ' αυτό το θέμα είμαι μέσα στη σχολή που θέλω. Hell τι λέω, με όλα όσα έχω ακούσει από παντού είμαι μέσα, τι λοιπόν να κάτσω να χαίρομαι και να ψάχνω κι άλλες υποθέσεις που το επιβεβαιώνουν; Μπα, θα περιμένω καλύτερα να δω μόνος μου όταν βγουν. Αν επαληθευτούν οι πανελίστες good for them. Αλλά μέχρι τότε ή ώσπου να μου εξηγήσουν πώς στον κόσμο ξέρουν τις προτιμήσεις 100000 ατόμων χωρίς μηχανογραφικά στα χέρια θα συνεχίσουν να είναι παιδάκια που παίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Αλλά μέχρι τότε ή ώσπου να μου εξηγήσουν πώς στον κόσμο ξέρουν τις προτιμήσεις 100000 ατόμων χωρίς μηχανογραφικά στα χέρια θα συνεχίσουν να είναι παιδάκια που παίζουν.
Γενικές εκτιμήσεις μπορούν να γίνουν.
Και οι προτιμήσεις των ατόμων εκτιμώνται με βάση προηγούμενες χρονιές (είναι δυνατόν από τη 1 χρονιά στην άλλη να υπάρχουν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορές στις προτιμήσεις των παιδιών; εγώ θα έλεγα όχι) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το ξέρω, έχεις και ολόκληρη επιστήμη να χρησιμοποιήσεις αν θες για να στηρίξεις αυτό που λες, δεν την παλεύω δηλαδή. Αλλά επειδή έχουμε δει και πόσο μέσα έπεσαν άλλες χρονιές better keep it low.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ποιος είπε ότι έχει; :P

Έχουμε τη γενική εικόνα: μείωση αριστούχων. Έχουμε το συμπέρασμα που προκύπτει απ' αυτή και που κατά πάσα πιθανότητα, όχι σίγουρα κι όχι παντού, θα παίξει: πτώση βάσεων. Ωραία. Από εκεί και πέρα τι τώρα; Άλλοι να γεμίζουν ψεύτικες ελπίδες κι άλλοι να αυτοκτονούν;



Προφανώς αλλά κανείς δε μου απαγορεύει να πω την άποψή μου γι' αυτό που βλέπεις. Και σου λέω ξανά λοιπόν, αν θες κουτσομπολιό για τις βάσεις καλά κάνεις και ψάχνεις. Αν θες τις βάσεις αργούν ακόμα.

Και για να μην καταλήξουμε πάλι να συζητάμε σε δύο ταχύτητες, με όλες τις εκτιμήσεις που έχω δει σ' αυτό το θέμα είμαι μέσα στη σχολή που θέλω. Hell τι λέω, με όλα όσα έχω ακούσει από παντού είμαι μέσα, τι λοιπόν να κάτσω να χαίρομαι και να ψάχνω κι άλλες υποθέσεις που το επιβεβαιώνουν; Μπα, θα περιμένω καλύτερα να δω μόνος μου όταν βγουν. Αν επαληθευτούν οι πανελίστες good for them. Αλλά μέχρι τότε ή ώσπου να μου εξηγήσουν πώς στον κόσμο ξέρουν τις προτιμήσεις 100000 ατόμων χωρίς μηχανογραφικά στα χέρια θα συνεχίσουν να είναι παιδάκια που παίζουν.


Καταρχάς δεν κάνω κανένα κουτσομπολιό για τις βάσεις.Αν ψάξεις ποστς μου θα δεις ότι πουθενά δεν έχω εκφέρει άποψη.Παραθέτω απλά ό,τι βρίσκω στο ίντερνετ προς εξυπηρέτηση των παιδιών που κοιτάνε το θέμα.Εσύ από την άλλη αυτή τη στιγμή απλά,επέτρεψε μου να το πω,κάνεις τον έξυπνο.Συγγνώμη αλλά δε με αφορά αν περνάς ή όχι στη σχολή σου.Και επειδή όλα αυτά είναι off topic θα ήθελα να σου πω ότι δε θα'πρεπε να λες ότι το θέμα δεν έχει λόγο ύπαρξης,υποτιμώντας τόσο αυτόν που το άνοιξε,όσο και τα παιδιά που ασχολούνται.Good for you που είσαι ψαγμένος και δεν ψαρώνεις όπως εμείς οι ανίδεοι :) Καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ugh, μπορείτε να συζητήσετε χωρίς να αρπάζεστε; Ξεκολλήστε τουλάχιστον απ' τους κανόνες αν θέλετε να υπάρχουν και θέματα πέρα απ' το 'τι ακούτε τώρα' ή το 'τι φάγατε χτες'. Είμαστε ON TOPIC κι όποιος το αμφισβητεί ας έρθει να μας πει τι σκέφτεται. Στην τελική τι δουλειά έχει αυτό το θέμα σ' αυτό το φόρουμ αν είναι να στέλνουμε μόνο άρθρα και υποθέσεις για νούμερα; Χαλαρώστε.

Για να δούμε τώρα, δεν κάνω τον έξυπνο απλά να με γλιτώσω από περιττό κόπο και νεύρα προσπαθώ. Εδώ διαβάζουν και αλλάζουν ό,τι γράφω αναλυτικά, φαντάσου να μην εξηγούσα κιόλας. Είπα ότι με τις στατιστικές περνάω στη σχολή μου για να μην έρθει κάποιος έξυπνος να πει ότι δε γουστάρω τις εκτιμήσεις επειδή με πετάνε έξω απ' το πανεπιστήμιο ή επειδή απογοητεύτηκα απ' τις πανελλήνιες. Δε συμβαίνει τίποτα απ' τα δύο κι απλά εξήγησα ότι προσωπικά με συμφέρουν τα πράγματα όπως προβλέπονται απ' αυτές τις εικασίες αλλά επιλέγω να μην τις παίρνω στα σοβαρά για να είμαι προετοιμασμένος για όλα τα ενδεχόμενα. Ούτε για τους βαθμούς μου έχω μιλήσει ούτε για το μηχανογραφικό που έκανα ούτε και για το πόσο γαμάτος είμαι εγώ. Μόνο εξυπνάδα δεν ήταν λοιπόν.

Μετά, δεν υποτιμώ κανέναν και σίγουρα δεν υπονόησα ότι είστε ανίδεοι ή εγώ ψαγμένος. Τη γνώμη μου είπα και απλά τυχαίνει να είναι διαφορετική απ' τη δική σου ή της πλειοψηφίας σ' αυτό το θέμα. Αν ήταν να συμφωνούμε όλοι σε όλα εδώ οι μισοί θα είχαν σηκωθεί να φύγουν (οι άλλοι μισοί απλά θα συντηρούσαν αυτά τα θέματα που ανέφερα πριν στο chat&fun). Δεν υποτιμώ τον topic starter με ό,τι λέω, μόνος του παραμυθιάζεται αν νομίζει ότι όλοι πρέπει να συμφωνούν με όσα γράφονται στο θέμα του ή με το θέμα του συνολικά (δεν ξέρω ποιος το άνοιξε κι ούτε έχω πρόβλημα απλά επειδή το ανέφερες το λέω).

Στην τελική δηλαδή απλά ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που δε σχηματίζει εικόνες απ' αυτές τις στατιστικές και μένει σε όσα ξέρουμε σίγουρα. Γιατί καλά θα 'ναι να είσαι πάνω απ' την περσινή βάση και απλά να πέσουν κι άλλο φέτος, θα 'σαι μέσα OK. Αν όμως είσαι κάτω απ' την περσινή, αυτά τα άρθρα σε κάνουν να νομίζεις ότι περνάς και σου 'ρθει τον Αύγουστο η 10η επιλογή τότε... λίγο δύσκολα τα πράγματα. Ό,τι έγινε και σε πολλούς στους βαθμούς δηλαδή, πόσοι ήταν που έλεγαν ότι περίμεναν 17+ και τους ήρθαν 13άρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι ρε συ σίγουρα!!! νομίζω οι περισσότεροι το ξέρουμε αυτό... Κανείς δεν μπορεί να ξέρει ακριβώς τ θα γίνει με τις βάσεις... όλοι υποθέσεις κάνουμε!!!! Και αυτοί που βγαίνουν και λένε εκτιμήσεις, μπορεί βέβαια να βασίζονται σε στατιστικά στοιχεία αλλά και πάλι αυτά που λένε υποθέσεις είναι...
Νομίζω οι περισσότεροι που παρακολουθούν το θέμα-και εγώ μαζί:P- πιο πολύ για να καλμάρουν το άγχος τους το κάνουν... Μπορεί να θεωρείται βλακεία αλλά εγώ δεν το κρύβω ότι ακόμα και αν είμαι αρκετά μόρια πάνω από την σχολή που θέλω, φοβάμαι μήπως γίνει καμία στραβή και τελικά δεν τα καταφέρω!!! Είμαι χαζή, ανίδεη;;; Τ να πω;; Μπορεί!!!:P Απλά δεν θέλω να θεωρώ κάτι ως δεδομένο... όπως κάνουν πολλοί και λένε από τώρα : "πέρασα εκει"!!!
Αυτό είναι... κανείς δεν αρπάχτηκε:) Απλά ο καθένας πιστευει αυτό που θέλει και πράττει ανάλογα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ναι ρε συ σίγουρα!!! νομίζω οι περισσότεροι το ξέρουμε αυτό... Κανείς δεν μπορεί να ξέρει ακριβώς τ θα γίνει με τις βάσεις... όλοι υποθέσεις κάνουμε!!!! Και αυτοί που βγαίνουν και λένε εκτιμήσεις, μπορεί βέβαια να βασίζονται σε στατιστικά στοιχεία αλλά και πάλι αυτά που λένε υποθέσεις είναι...
Νομίζω οι περισσότεροι που παρακολουθούν το θέμα-και εγώ μαζί:P- πιο πολύ για να καλμάρουν το άγχος τους το κάνουν... Μπορεί να θεωρείται βλακεία αλλά εγώ δεν το κρύβω ότι ακόμα και αν είμαι αρκετά μόρια πάνω από την σχολή που θέλω, φοβάμαι μήπως γίνει καμία στραβή και τελικά δεν τα καταφέρω!!! Είμαι χαζή, ανίδεη;;; Τ να πω;; Μπορεί!!!:P Απλά δεν θέλω να θεωρώ κάτι ως δεδομένο... όπως κάνουν πολλοί και λένε από τώρα : "πέρασα εκει"!!!
Αυτό είναι... κανείς δεν αρπάχτηκε:) Απλά ο καθένας πιστευει αυτό που θέλει και πράττει ανάλογα......

Καλά κοίτα,όλοι λίγο-πολύ ξέρουμε που έχουμε περάσει...Εγώ πχ είμαι 180 μόρια κάτω απο τη 2η μου προτίμηση(σύμφωνα με τις περσινές βάσεις) αλλά νταξ,για να μη πέσει τόσο πρέπει να'ρθουν τα πάνω κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καλά κοίτα,όλοι λίγο-πολύ ξέρουμε που έχουμε περάσει...Εγώ πχ είμαι 180 μόρια κάτω απο τη 2η μου προτίμηση(σύμφωνα με τις περσινές βάσεις) αλλά νταξ,για να μη πέσει τόσο πρέπει να'ρθουν τα πάνω κάτω.
Ναι ρε συ δεν λέω... απλά εμένα δεν μου αρέσει να λέω από πριν! Πες το παραξενιά, πες το μλκία:P πες το όπως θες!!
... όποιος με ρωτάει λέω: "λογικά περνάω εκεί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!" άλλο αυτό... Τι να σου πω... ο καθένας κάνει ότι θέλει.... Το ίδιο και αν θέλει να κάτσει να ακούσει για τις βάσεις ή να τους γράψει όλους!!!!!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ugh, μπορείτε να συζητήσετε χωρίς να αρπάζεστε; Ξεκολλήστε τουλάχιστον απ' τους κανόνες αν θέλετε να υπάρχουν και θέματα πέρα απ' το 'τι ακούτε τώρα' ή το 'τι φάγατε χτες'. Είμαστε ON TOPIC κι όποιος το αμφισβητεί ας έρθει να μας πει τι σκέφτεται. Στην τελική τι δουλειά έχει αυτό το θέμα σ' αυτό το φόρουμ αν είναι να στέλνουμε μόνο άρθρα και υποθέσεις για νούμερα; Χαλαρώστε.

Για να δούμε τώρα, δεν κάνω τον έξυπνο απλά να με γλιτώσω από περιττό κόπο και νεύρα προσπαθώ. Εδώ διαβάζουν και αλλάζουν ό,τι γράφω αναλυτικά, φαντάσου να μην εξηγούσα κιόλας. Είπα ότι με τις στατιστικές περνάω στη σχολή μου για να μην έρθει κάποιος έξυπνος να πει ότι δε γουστάρω τις εκτιμήσεις επειδή με πετάνε έξω απ' το πανεπιστήμιο ή επειδή απογοητεύτηκα απ' τις πανελλήνιες. Δε συμβαίνει τίποτα απ' τα δύο κι απλά εξήγησα ότι προσωπικά με συμφέρουν τα πράγματα όπως προβλέπονται απ' αυτές τις εικασίες αλλά επιλέγω να μην τις παίρνω στα σοβαρά για να είμαι προετοιμασμένος για όλα τα ενδεχόμενα. Ούτε για τους βαθμούς μου έχω μιλήσει ούτε για το μηχανογραφικό που έκανα ούτε και για το πόσο γαμάτος είμαι εγώ. Μόνο εξυπνάδα δεν ήταν λοιπόν.

Μετά, δεν υποτιμώ κανέναν και σίγουρα δεν υπονόησα ότι είστε ανίδεοι ή εγώ ψαγμένος. Τη γνώμη μου είπα και απλά τυχαίνει να είναι διαφορετική απ' τη δική σου ή της πλειοψηφίας σ' αυτό το θέμα. Αν ήταν να συμφωνούμε όλοι σε όλα εδώ οι μισοί θα είχαν σηκωθεί να φύγουν (οι άλλοι μισοί απλά θα συντηρούσαν αυτά τα θέματα που ανέφερα πριν στο chat&fun). Δεν υποτιμώ τον topic starter με ό,τι λέω, μόνος του παραμυθιάζεται αν νομίζει ότι όλοι πρέπει να συμφωνούν με όσα γράφονται στο θέμα του ή με το θέμα του συνολικά (δεν ξέρω ποιος το άνοιξε κι ούτε έχω πρόβλημα απλά επειδή το ανέφερες το λέω).

Στην τελική δηλαδή απλά ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που δε σχηματίζει εικόνες απ' αυτές τις στατιστικές και μένει σε όσα ξέρουμε σίγουρα. Γιατί καλά θα 'ναι να είσαι πάνω απ' την περσινή βάση και απλά να πέσουν κι άλλο φέτος, θα 'σαι μέσα OK. Αν όμως είσαι κάτω απ' την περσινή, αυτά τα άρθρα σε κάνουν να νομίζεις ότι περνάς και σου 'ρθει τον Αύγουστο η 10η επιλογή τότε... λίγο δύσκολα τα πράγματα. Ό,τι έγινε και σε πολλούς στους βαθμούς δηλαδή, πόσοι ήταν που έλεγαν ότι περίμεναν 17+ και τους ήρθαν 13άρια;
Φιλικά εντελώς τώρα... what's your problem dude? :worry: Αν κάποιοι θέλουν να αναλίσκονται σε προβλέψεις και εκτιμήσεις let them be :clapup: Περνάνε και την ώρα τους έτσι...:P

Σε άλλους ανεβαίνει η ψυχολογία, άλλοι πάλι πέφτουν σε κατάθλιψη... έτσι πάει :/: Κάθε χρονιά, μα κάθε, διεξάγονται παρόμοιες συζητήσεις. Το αν για μερικούς αποβαίνουν επιβλαβείς ή ενθαρρυντικές οι διάφορες προβλέψεις, that's life.

Συγκεντρωτικά, το point σου από,τι κατάλαβα είναι να μην τις λαμβάνουμε στα σοβαρά... ok, done :hmm:Η παραμικρή περιέργεια ωστόσο να υπολογίσουμε [περίπου] πού περάσαμε πάντα υπάρχει... ποιος αντέχει άλλωστε να περιμένει μέχρι τον Αύγουστο ώστε να το ξανασυζητήσει? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Νομίζω οι περισσότεροι που παρακολουθούν το θέμα-και εγώ μαζί:P- πιο πολύ για να καλμάρουν το άγχος τους το κάνουν...

Now we are talking. Αν υπάρχει ένας λόγος που άνοιξε το θέμα εξαρχής μάλλον αυτός είναι ε και η περιέργεια που έχουμε λίγο πολύ όλοι. Βέβαια άλλους βοηθάει κι άλλους αγχώνει και δε μπορείς να κάνεις τίποτα γι' αυτό αλλά all in all δε με ενοχλεί. Διαφωνώ με ό,τι γίνεται μέσα δηλαδή αλλά σιγά, στην τελική ας μην ασχολούμαι που είπε και η blossom πριν. Το point είναι να χαλαρώσουμε λίγο και να σκεφτούμε ότι αυτό που λέμε τώρα μπορεί με τις βάσεις να ανατραπεί, ό,τι κι αν είναι αυτό, όποια επιλογή κι αν περιμένεις να κάτσει. Ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει so keep it low.

Ναι ρε συ δεν λέω... απλά εμένα δεν μου αρέσει να λέω από πριν! Πες το παραξενιά, πες το μλκία:P πες το όπως θες!!
... όποιος με ρωτάει λέω: "λογικά περνάω εκεί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!"

Thumbs up.

Συγκεντρωτικά, το point σου από,τι κατάλαβα είναι να μην τις λαμβάνουμε στα σοβαρά...

Όχι ακριβώς. Σου είπα ότι ΕΓΩ δεν τις παίρνω σοβαρά κι ότι ΕΓΩ θεωρώ αυτούς που φτιάχνουν πίνακες με βάσεις μαλάκες. Από εκεί και πέρα χέστηκα τι θα κάνεις εσύ, πίστεψέ τες αν θες not my problem. Ελπίζω να μην τους δώσεις και πολλή σημασία αλλά δε θα σκάσω κιόλας αν το κάνεις. :P

Το point μου ήταν κοντά κάπως. Βλέπε ό,τι θες κι άκου όποιον γουστάρεις για τις βάσεις, πολλοί απ' αυτούς έτσι κι αλλιώς θα πέσουν μέσα και πολλοί όχι. Απλά σε κάθε περίπτωση να είσαι έτοιμη για ΌΛΑ τα ενδεχόμενα --αυτά που προκύπτουν απ' το μηχανογραφικό σου τουλάχιστον. Όπως είπε ο Insomnie λίγο πολύ ξέρεις στην τελική πού περνάς, ε κι αν δεν ξέρεις ακριβώς είσαι ανάμεσα σε δυο-τρεις σχολές κι έχεις μια ιδέα. Αλλά επειδή τα πάνω κάτω μπορούν να έρθουν απ' τη στιγμή που εξετάζουμε κάτι μη προβλέψιμο (προτιμήσεις 100k ανθρώπων) ποτέ μην είσαι σίγουρη.

Αυτό σου είπα, συγκεντρωτικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όχι ακριβώς. Σου είπα ότι ΕΓΩ δεν τις παίρνω σοβαρά κι ότι ΕΓΩ θεωρώ αυτούς που φτιάχνουν πίνακες με βάσεις μαλάκες. Από εκεί και πέρα χέστηκα τι θα κάνεις εσύ, πίστεψέ τες αν θες not my problem. Ελπίζω να μην τους δώσεις και πολλή σημασία αλλά δε θα σκάσω κιόλας αν το κάνεις. :P
Oh πίστεψέ με φίλτατε, μοιραζόμαστε την ίδια φιλοσοφία σ'αυτό το θέμα κατά βάθος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι ρε συ σωστά όλα αυτά π λες!!!:) απλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να ασχολείται μόνο με αυτό το θέμα!!! Απλά έτσι πάει... πρώτα περιμέναμε τα αποτελέσματα τώρα αυτό!!!
Δεν υπάρχει λόγος να τσατίζεσαι όπως λες... Δλδ αν πέσει στα χέρια μου μια εφημερίδα ή δω κάτι στο ιντερνετ σχετικό με τις βάσεις θα τα διαβάσω έτσι από περιέργεια... Να δω τι λέει.. αυτό!!! Δεν θα το δέσω κ κόμπο!! Και δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να τα παίρνει όλα αυτά τοις μετρητοίς;) Τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάποιον:worry::P
Οπότε δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να "τα παίρνεις":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν τα πήρα πάντως, απλά δε μπορώ να πετάω 7500 φατσούλες μετά από κάθε πρόταση, χαλάει και αυτό που θέλω να πω και ο τρόπος που θα το πω. Αλλά δεν τα πήρα really. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top