[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σε όλες τις κατευθύνσεις όμως συνολικά ήταν 5100+ στη θετική (που ανοίγει αυτό το τμήμα) δε ξέρουμε πόσοι είναι, και πόσοι από αυτούς τους 5100 θα διεκδικούσαν μια τέτοια θέση αν έδιναν Πανελλήνιες. Ασε που οι λιγότεροι υποψήφιοι μείωσαν και τις θέσεις και αυξάνουν την ανταγωνιστικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrissp

Νεοφερμένος

Ο dimitrissp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 14818 μόρια στο 2ο και στο 4ο πεδίο.Ενδιαφέρομαι για τη σχολή επιστήμης υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) που είχε πέρσι 15258 μόρια.Λέτε να πέσει και να περάσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
μα δεν αξιζει νομιζω καν να απαντησεις...ηρθε πεταξε την τρολια της και εφυγε δεν απαντησε...(αμα τελικα κανω λαθος εχω ζητησει σορρυ τρεις φορες πιο πανω δεν ξαναζηταω θα καταντησω γραφικος...)

Δε νομίζω ότι είναι τρολιά: Η κοπέλα μάλλον είναι πωρωμένη με το τμήμα και θέλει να είναι 100% βέβαιη ότι θα μείνει στην πόλη της. Είμαι και γω στα πρόθυρα να ρωτήσω αν η Ιατρική Λάρισας πρόκειται να ανέβει 170 μόρια:P Βέβαια εκεί μια άνοδος δικαιολογείται κάπως γιατί το τμήμα παίρνει 58 άτομα. Nevermid. Απαντησαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση..ενας καθηγητης μ ειπε οτι η σχολη των ηλεκτρονικων μηχανικων στο πολυτεχνειο κρητης θα εχει μια πτωση της ταξεωσ των 3.500 λογω οτι ακουγεται οτι θα κλεισει...υπαρχει περιπτωση???????
Οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε όλες τις κατευθύνσεις όμως συνολικά ήταν 5100+ στη θετική (που ανοίγει αυτό το τμήμα) δε ξέρουμε πόσοι είναι, και πόσοι από αυτούς τους 5100 θα διεκδικούσαν μια τέτοια θέση αν έδιναν Πανελλήνιες. Ασε που οι λιγότεροι υποψήφιοι μείωσαν και τις θέσεις και αυξάνουν την ανταγωνιστικότητα.

Συγνώμη!
Άλλο ήθελα να πώ και άλλο είπα :D
Φετος,οι υποψήφιοι είναι 5100 λιγότεροι :D
Αλλά δυστυχώς στην θετική ήταν 300 περισσότεροι φέτος :/
Πάντως στο ΑΟΘ που με ενδιαφέρει , φέτος το έδωσαν 950 λιγότεροι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 14818 μόρια στο 2ο και στο 4ο πεδίο.Ενδιαφέρομαι για τη σχολή επιστήμης υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) που είχε πέρσι 15258 μόρια.Λέτε να πέσει και να περάσω?

Δηλαδη θες πτώση 400 μόρια περίπου? Καθόλου απίθανο αλλά θα κρατούσα πισινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Συγνώμη!
Άλλο ήθελα να πώ και άλλο είπα :D
Φετος,οι υποψήφιοι είναι 5100 λιγότεροι :D
Αλλά δυστυχώς στην θετική ήταν 300 περισσότεροι φέτος :/

Nevermind. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι το 3ο πεδίο δεν έχει πληγεί από τη μείωση υποψηφίων, αλλά θα πληγεί από τη μείωση των θέσεων.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 14818 μόρια στο 2ο και στο 4ο πεδίο.Ενδιαφέρομαι για τη σχολή επιστήμης υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) που είχε πέρσι 15258 μόρια.Λέτε να πέσει και να περάσω?
Nομίζω πως έχεις πολλές πιθανότητες να περάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 14818 μόρια στο 2ο και στο 4ο πεδίο.Ενδιαφέρομαι για τη σχολή επιστήμης υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) που είχε πέρσι 15258 μόρια.Λέτε να πέσει και να περάσω?
πολυ πιθανο δεν ειναι μεγαλη διαφορα 400 μοριων το θεμα ειναι οτι σε τετοιες σχολες θα στραφουν και πολλοι που στοχευαν σε υψηλοτερες αλλα το οτι ειναι στην κρητη μπορει να ειναι και κατι που βοηθαει στο να πεσει η σχολη και παραπανω απο 400 μορια...αν σου αρεσει σου ευχομαι πραγματικα να περασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrissp

Νεοφερμένος

Ο dimitrissp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Αν δεν περάσω εκεί μέτα θα βάλω επιστήμης και τεχνολογίας υπολογιστών στην Τρίπολη αν και δεν με ενθουσιάζει τόσο πολύ όσο της Κρήτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
υπαρχει περιπτωση σε μια σχολη να κατεβει η βαση 4-5 χιλιαδες μορια;
5 τι λες ????????????????????????????
Αυτο αποκλειετε δεν υπαρχει περιπτωση,εκτος αν μιλας για ΤΕΙ
Στις υψηλοβαθμες σχολες η πτωση θα ειναι γυρω στα 800 μορια
Φιλικα Χαρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ούτε σε ΤΕΙ. καμία σχολή δεν πρόκειται να ξεπεράσει τα 1000 μόρια σε πτώση. Ελεος δηλαδή, εντάξει, είπαμε σφαγή και πτώση, αλλά αυτό είναι κατολίσθηση. Ας προσγειωθούμε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εσυ που το ξερεις,εχεις πληροφορηση απο τον μεγαλοδυναμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απλα ειμαι μαλλον λογικη και δεν παρασυρομαι απο τα ΜΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Παντως πτωση 1000 μοριων εχει ξανασυμβει απο 2001 σε 2002 κυριως και σε αλλες χρονιες στις δεσμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Ούτε σε ΤΕΙ. καμία σχολή δεν πρόκειται να ξεπεράσει τα 1000 μόρια σε πτώση. Ελεος δηλαδή, εντάξει, είπαμε σφαγή και πτώση, αλλά αυτό είναι κατολίσθηση. Ας προσγειωθούμε λίγο.
ελλαδα ειναι εδω ποτε δεν ξερεις...μολις βγουν θελω να δω τα μουτρα μας πως θα ειμαστε...θα ειναι οπως τα περιμεναμε η διαφορετικα??θα δουμε τον αυγουστο...αν και εγω νομιζω πως 4000 μορια να πεσει σχολη ειναι τελειως αδυνατο...δηλαδη ποσο θα πανε αλλες σχολες στα -2000???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Κι εμάς πέρσι το ποσοστό των αριστούχων στη θετική ήταν μικρότερο απ'το 2009 αλλά δεν είδαμε καμιά σπουδαία πτώση στο 3ο πεδίο!!!
ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.Δηλαδη γραψατε καλυτερα βιολογια περσυ απο οτι προπερσυ??Ξερεις να μετρας?

Απλα ειμαι μαλλον λογικη και δεν παρασυρομαι απο τα ΜΜΕ.
Με την ασφαλεια των 19000+ μοριων και γω λογικος θα μουνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
προφανως μας κοροιδευεις δεν εξηγειται αλλιως...μονο για να πουλησεις μουρη το εγραψες αυτο....αν κανω λαθος συγγνωμη αλλα μου βγηκαν τα ματια εξω...την πρωτη φορα που το διαβασα λεω κατσε παιζουν τα ματια μου μηπως λεει να πεσει και μηπως λεει 170 μορια κατω...αλλα οχι δεν με κοροιδεψανε τα ματια μου συγγνωμη και παλι αν τελικα κανω λαθος αλλα γιατι να γραψεις κατι τετοιο παιζοντας με τα νευρα πολλων αλλων υποψηφιων???δεν ενδιαφερομαι για ημμυ αρα ειμαι καπως πιο αντικειμενικος....αλλα σαν τρολια μου φανηκε αυτο...και ξανα συγγνωμη αν κανω λαθος
Και εγω ρε φιλε εχω μια ανυσηχια για τον αν θα ανεβουν οι σχολες που ειμαι πιο πανω

Εχω ανυσηχια για αυτες και ευελπιστω να πεσουν αυτες που ειναι απο πανω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σημερα ημουν πανω απο πεντε ωρες στο φροντιστηριο για να με βοηθησουν με το μηχανογραφικο και επεμεναν να δηλωσω σχολες 6000 μορια πανω απο αυτα που εγραψα υποστηριζοντας πως στο παρελθον εχει συμβει μεγαλη πτωση βασεων... Ειλικρινα δεν ξερω τι μπορει να συμβει, το μονο που θελω ειναι να ΜΗΝ ανεβουν αλλιως με το ζορι θα περασω καπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Σημερα ημουν πανω απο πεντε ωρες στο φροντιστηριο για να με βοηθησουν με το μηχανογραφικο και επεμεναν να δηλωσω σχολες 6000 μορια πανω απο αυτα που εγραψα υποστηριζοντας πως στο παρελθον εχει συμβει μεγαλη πτωση βασεων... Ειλικρινα δεν ξερω τι μπορει να συμβει, το μονο που θελω ειναι να ΜΗΝ ανεβουν αλλιως με το ζορι θα περασω καπου.
Νομιζω οτι αυτη ειναι η γραμμη ολων των φροντιστηριων (κ δεν εχουν αδικο,γιατι κανεις ποτε δεν ξερει) αλλα 6000 μορια πολλα δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top