[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Μα στις πανελλήνιες, κυρίως λόγω της νεαρής ηλικίας των υποψηφίων, δεν παίζει ρόλο μόνο το γνωστικό. Παίζει ρόλο και η ψυχραιμία, η ηρεμία, η διαχείριση του χρόνου και τα λοιπά. Επίσης, και αυτό το λέω και από την παλαιότερη εμπειρία μου, νομίζω ότι γενικά οι μαθητές έχετε μια τάση να φουσκώνετε λίγο τα πράγματα και να τα λέτε κάπως υπερβολικά.

(Αφήστε ξέρω, οι αρνητικές ψήφοι είναι καθοδόν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ρε παίδες ξέρει κανένα ή έχει κάποια τεκμηριωμένη εκτίμηση για ναυτιλιακών σπουδών στο Πάντειο αν υπάρξει πρώση; Κάνω το σταυρό μου να πέσει 900 μόρια να την πιάσω τη σχολή αλλά μου φαίνονται υπερβολικά πολλά ρε γαμώτο και απογοητεύομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μήπως εννοείς στο ΠΑΠΕΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα στις πανελλήνιες, κυρίως λόγω της νεαρής ηλικίας των υποψηφίων, δεν παίζει ρόλο μόνο το γνωστικό. Παίζει ρόλο και η ψυχραιμία, η ηρεμία, η διαχείριση του χρόνου και τα λοιπά. Επίσης, και αυτό το λέω και από την παλαιότερη εμπειρία μου, νομίζω ότι γενικά οι μαθητές έχετε μια τάση να φουσκώνετε λίγο τα πράγματα και να τα λέτε κάπως υπερβολικά.

(Αφήστε ξέρω, οι αρνητικές ψήφοι είναι καθοδόν)

Δεν διαφωνώ γενικά, αλλά ξανα λέω τα φετινά θέματα ήταν περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά ( των τελευταίων χρόνων τουλάχιστον ) ψαρωτικά.
Δεν είπε κανείες ότι τα φετινά θέματα σαν επιπεδο ήταν δύσκολα. Αλλά ήταν πολύ πιο αγχωτικά. Αν δεν ήσουν καλά προετοιμασμένος κάποια ερωτήματα όπως το Β1 στα μαθηματικά γενικής, το Γ3 και το Δ4 στην κατεύθυνση, (καλά για φυσική μη μιλήσω) μπορούσαν πολύ εύκολα να σε πανικοβάλουν. Κι εγώ σε πολλά από τύχη την γλίτωσα. Δεν νομίζω πως υπερβάλλω κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αχα αυτό εννοώ...Έχεις κάποια άποψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ γενικά, αλλά ξανα λέω τα φετινά θέματα ήταν περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά ( των τελευταίων χρόνων τουλάχιστον ) ψαρωτικά.
Δεν είπε κανείες ότι τα φετινά θέματα σαν επιπεδο ήταν δύσκολα. Αλλά ήταν πολύ πιο αγχωτικά. Αν δεν ήσουν καλά προετοιμασμένος κάποια ερωτήματα όπως το Β1 στα μαθηματικά γενικής, το Γ3 και το Δ4 στην κατεύθυνση, (καλά για φυσική μη μιλήσω) μπορούσαν πολύ εύκολα να σε πανικοβάλουν. Κι εγώ σε πολλά από τύχη την γλίτωσα. Δεν νομίζω πως υπερβάλλω κάπου.

Πάντως, δεν βλέπω κάπου το κακό του να είναι τα θέματα ψαρωτικά.

Αχα αυτό εννοώ...Έχεις κάποια άποψη;

Δεν έχω, απλά ρώτησα για να το ξεκαθαρίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ γενικά, αλλά ξανα λέω τα φετινά θέματα ήταν περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά ( των τελευταίων χρόνων τουλάχιστον ) ψαρωτικά.
Δεν είπε κανείες ότι τα φετινά θέματα σαν επιπεδο ήταν δύσκολα. Αλλά ήταν πολύ πιο αγχωτικά. Αν δεν ήσουν καλά προετοιμασμένος κάποια ερωτήματα όπως το Β1 στα μαθηματικά γενικής, το Γ3 και το Δ4 στην κατεύθυνση, (καλά για φυσική μη μιλήσω) μπορούσαν πολύ εύκολα να σε πανικοβάλουν. Κι εγώ σε πολλά από τύχη την γλίτωσα. Δεν νομίζω πως υπερβάλλω κάπου.

Ε, αυτός δεν είναι σκοπός; Οι *καλά* προετοιμασμένοι να γράψουν ακόμη και στα δύσκολα, αγχωτικά και ψαρωτικά θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Το διεθνων και ευρωπαικων σπουδων στην θεσσαλονικη που ειναι με ειδικο μαθημα λετε ν εχει πτωση ανω των 1000?

ακομη για το τμημα διεθνων οικονομικων σχεσεων και αναπτυξης στην κομοτηνη αν θα εχει κ αυτο πτωση περιπου 1000 μορια??


HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δωστε καμια γνωμη.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Το διεθνων και ευρωπαικων σπουδων στην θεσσαλονικη που ειναι με ειδικο μαθημα λετε ν εχει πτωση ανω των 1000?

ακομη για το τμημα διεθνων οικονομικων σχεσεων και αναπτυξης στην κομοτηνη αν θα εχει κ αυτο πτωση περιπου 1000 μορια??


HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δωστε καμια γνωμη.......

Προβλέψεις εδώ:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτα τα 2 ειναι στο 5ο πεδιο? Γιατι οι γνωμες λενε οτι θα υπαρχει πτωση εως και 1000 μορια στο 5ο πεδιο, αλλα στη θεση σου δε θα το σιγουρευα. Επισης δες στην Κομοτηνη αν μειωθηκαν οι εισακτεοι σε σχεση με περσι, γιατι τοτε δε θα υπαρχει μεγαλη πτωση βασεων. Βοηθαω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
που μπορω να δω ποσους ειχε περυσι και ποσους φετος?

καλυτερα μυριαμ-τζοσουα......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα. Ξέρεις πόσους συμμαθητές μου ξέρω από το σχολείο μου που πήγαιναν για 18 και τους ήρθαν σε κάποια μαθήματα κάτι ξεγυρισμένα 8 και 9; Κοίταζα τους πίνακες αποτελεσμάτων και έπαθα πλάκα.

Δεν είδα τα θέματα επομένως δεν μπορώ να κρίνω. Απλώς από τα προηγούμενα χρόνια θυμάμαι ότι αρκετές μονάδες ήταν εύκολες. Εντάξει σε 1-2 μαθήματα για διαφόρους λόγους (π.χ. λόγους υγείας) ένας καλά προετοιμασμένος μαθητής μποτρεί να χαντακωθεί.

Από την άλλη αν βλέπεις μαθήματα που είναι καθαρά διαβάσματος π.χ. ΑΟΔΕ ή βιολογία γενικής να γράφει το 29% κάτω από 10 σημαίνει ότι τουλάχιστον το 25% ήταν τουρίστες. Μου φένεται απολύτως λογικό ότι από τη στιγμή που σε αυτά τα μαθήματα ευκαιρίες σχεδόν το 30% έγραψε κάτω από τη βάση σε μαθήματα δύσκολα από τη φύση τους όπως μαθηματικά και φυσική κατεύθυνσης η αποτυχία να αγγίζει το 50%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ευχαριστω..απο οτι βλεπω εχουν μειωσει κατα 10 θεσεις..ομως επειδη σπουδαζει κ η αδερφη μου εκει δεν διεκδικω και τις ειδικες θεσεις που ειναι 8 στο συγκεκριμενο τμημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
και κάτι τελευταίο,μπορεί κάποιος απ τον διεθνών και ευρωπαϊκών σπουδών στη Μακεδονία να κάνει κάποιο καλό μεταπτυχιακό όπως MBA και να δουλέψει σε κάποια εταιρεία εξωτερικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πόσα έχεις βγάλει χωρίς το ειδικό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
14800..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγώ 13400... :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
πρωτον γραφουμε ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

nikos18 για τις ειδικες θεσεις δε ξερω τι παιζει...και δε μιλαω για μειωση 10 θεσεων, εκει οι αποκλισεις απο τις εκτιμησεις δε θα ειναι μεγαλες...μιλαω για πτωση 50+ θεσεων οπως στη Νομικη Κομοτηνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
καλα εισαι εδω ξερω παιδια με αριστεια που πηγαιναν για 18 και γραψαν χειροτερα,στο δικο μας σχολειο παντος ο μεγαλυτερος βαθμος 5ο πεδιο ηταν 16800 πολυ χαμηλος σχετικα και γενικα ειδα χαλια οι περισσοτεροι οποτε φιλε μου ας ελπισουμε να πεσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top