[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maletianoi

Νεοφερμένος

Ο maletianoi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
εγώ είμαι ήδη φοιτιτής στην Νομική στην Αθήνα...από ενδιαφέρον ζητησα να μάθω...το οποίο δεν είχα εκδηλώσει νωρίτερα!!
και εγω για νομικη αθηνας καιγομαι φετος γιατι εχω 18.843 και με πτωση 50 μορια ειμαι μεσα..αντε να δουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω βγάλει 18746 στο 4 πεδίο και θέλω να περάσω στην σχολη πολιτικών μηχανικών της πάτρας. Πιστεύετε ότι υπάρχει ελπίδα η θα παω στο βόλο???:hmm:

oi περισσότεροι λένε την Πάτρα 18.750 οπότε εχεις πολλες ελπίδες..........
αλλα και ο Βόλος ειναι πιο ωραίος απο την Πάτρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Θα ανακοινωθει η επισημη ημερονμηνια για την δημοσιευση των βασεων ή θα μας πουν τελευταια στιγμη οτι βγηκαν?
Εννοω συγκεκριμενη ημερομηνια και οχι 25 26 ή 27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Θα ανακοινωθει η επισημη ημερονμηνια για την δημοσιευση των βασεων ή θα μας πουν τελευταια στιγμη οτι βγηκαν?
Εννοω συγκεκριμενη ημερομηνια και οχι 25 26 ή 27
την Δευτέρα θα ανακοινωθει η ακριβής ημερομηνία........ καθόλου απίθανο για να μας πουλήσουν και "μούρη" να ειναι η 25/8/!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ρε παιδια βλεπω να λετε για μειωση των εισακτεων σε καποια αει. μπορουμε καπου να δουμε ποσες θεσεις εισακτεων εχει η καθε σχολη σε σχεση με περσι; ξερετε αν εχουν μειωθει οι θεσεις στο λοχρη ασοεε.

ακουω μεγαλες μειωσεις στις στρατιωτικες. αυτο ισχυει και για το οικονομικο ΣΣΑΣ; γιατι φανταζομαι αυτοι που θα το εχουν βαλει μπορει να εχουν λοχρη 2η επιλογη. Τελος, τα μορια του οικονομικου σσας ειναι μονο απο μαθηματα; δηλαδη χωρις ειδικες εξετασεις ή αθληματα κλπ;

Τα μορια του οικονομικου ΣΣΑΣ βγαινουν μονο απο τα μαθηματα. Τα αθληματα ειναι απλως περνας-δε περνας.
Οι εισακτεοι αναγραφονται στην προκυρηξη που εξεδωσε το ΓΕΕΘΑ. Μπορεις να την googlarεις και ευκολα να την βρεις... Νομιζω παιρνουν φετος γυρω στους 20. Περσυ ειχε βαση 19450.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
και εγω για νομικη αθηνας καιγομαι φετος γιατι εχω 18.843 και με πτωση 50 μορια ειμαι μεσα..αντε να δουμε
αντε να σε δούμε και συμφοιτητή :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ρε παιδια βλεπω να λετε για μειωση των εισακτεων σε καποια αει. μπορουμε καπου να δουμε ποσες θεσεις εισακτεων εχει η καθε σχολη σε σχεση με περσι; ξερετε αν εχουν μειωθει οι θεσεις στο λοχρη ασοεε.

ακουω μεγαλες μειωσεις στις στρατιωτικες. αυτο ισχυει και για το οικονομικο ΣΣΑΣ; γιατι φανταζομαι αυτοι που θα το εχουν βαλει μπορει να εχουν λοχρη 2η επιλογη. Τελος, τα μορια του οικονομικου σσας ειναι μονο απο μαθηματα; δηλαδη χωρις ειδικες εξετασεις ή αθληματα κλπ;
πως τοσο πανικός Μπάμπη μου???
εντάξει οι ΣΣΑΣίτες θα δηλωσουν και κάποιοι ΛΟΧΡΗ, θα δηλωσουν και οικονομικά θα δηλώσουν και ίσως και άλλο πεδίο.... γιατι αυτοι που δηλώνουν ΣΣΑΣ οικονομικό μην νομίζεις ότι ειναι τρελλαμένοι με τα οικονομικά, απλά θελουν να γινουν στρατοκράτες, οπότε το πιο πιθανο σαν δευτερη επιλογη με τόσα μορια που έχουν,(πανω των 19.000) θα δηλωσουν ιατρικές πολυτεχνεια νομικες για να διατηρηθουν στην "ελίτ" της Ελληνικής κοινωνίας........ τρομάρα τους οι μπούληδες ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

androuan1992

Νεοφερμένος

Ο Αναστασόπουλος Νικόλαος Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Οι υποψήφιοι φέτος της θετικής ήταν περισσότεροι, οι αριστούχοι σχεδόν τόσοι όσοι και περυσι και οι θέσεις στα υψηλόβαθμα πανεπιστήμια μειώνονται και αυξάνονται στα ΤΕΙ. Όλα αυτά οδηγούν σε άνοδο:confused:



Πέρυσι για παράδειγμα η ιατρική Αθηνών ανεβηκε 170 μόρια και οι επαρχιακές πάνω από 200.



Έχεις δίκιο σε αυτό !
κοίτα εγώ δε συμμερίζομαι την άποψή σου, οι αριστούοι στο 19-20 είναι λιγότεροι και οι ιατρικές σχολές αύξησαν τις θέσεις υποδοχής οπότε...τέλοσπάντων το θέμα είναι η προτίμηση και η κατανομή στο 19-20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria---

Νεοφερμένος

Η maria--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αυξηθηκαν οι θεσεις στις ιατρικες? μηπως γνωριζει καποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DIMITRIS-7-

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα!!!μήπως ξέρει κανείς τι θα γίνει με τη σχολή Πολιτικών Έργων Υποδομής στο ΤΕΙ Λάρισας?????Γιατί ακούγεται οτι θα αυξηθεί η βάση της....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

y33p33

Νεοφερμένος

Η y33p33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
αυξηθηκαν οι θεσεις στις ιατρικες? μηπως γνωριζει καποιος?

Μπορεις να μπεις στο www.mixanografiko.gr αριστερα εκει που λεει εισακτεοι 2010 και θα τα δεις. ;)
Για να συγκρινεις κατεβασε τους πινακες απο την επιλογη διαχρονικη εξελιξη αει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria---

Νεοφερμένος

Η maria--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

maria---

Νεοφερμένος

Η maria--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ναι κ γω αυτο ειδα... κριμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
στη θεσσαλονίκη πέρσυ ήταν 162 και φέτος 180...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
οχι 180 επαιρνε και τις 2 χρονιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Έλεος δεν περνάνε με τπτ αυτές οι μέρες δεν λένε και πότε θα βγουν να μαζέψουμε το μυαλό μας.
Πφφ!!!!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Τελικά τι θα γίνει με τις μετεγγραφές των τριτέκνων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasVR

Νεοφερμένος

Ο KostasVR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
πως τοσο πανικός Μπάμπη μου???
εντάξει οι ΣΣΑΣίτες θα δηλωσουν και κάποιοι ΛΟΧΡΗ, θα δηλωσουν και οικονομικά θα δηλώσουν και ίσως και άλλο πεδίο.... γιατι αυτοι που δηλώνουν ΣΣΑΣ οικονομικό μην νομίζεις ότι ειναι τρελλαμένοι με τα οικονομικά, απλά θελουν να γινουν στρατοκράτες, οπότε το πιο πιθανο σαν δευτερη επιλογη με τόσα μορια που έχουν,(πανω των 19.000) θα δηλωσουν ιατρικές πολυτεχνεια νομικες για να διατηρηθουν στην "ελίτ" της Ελληνικής κοινωνίας........ τρομάρα τους οι μπούληδες ......

Αγαπήτε Χτηνίατρε,
έχω βγάλει 19.537 μόρια και κατά πάσα πιθανότητα περνάω ΣΣΑΣ Ιατρικό.
Πιστεύεις ότι τα παιδιά που δηλώνουν ΣΣΑΣ δεν "τρελαίνονται" για το αντικείμενο των σπουδών τους και το μόνο που θέλουν είναι "να γινουν στρατοκράτες" ή δηλώνουν ιατρικές πολυτεχνεια νομικες για "να διατηρηθουν στην "ελίτ" της Ελληνικής κοινωνίας";
Δεν είναι έτσι. Υπάρχουν σημαντικότεροι λόγοι για να πάνε αυτά τα παιδιά στις στρατιωτικές σχολές . Ο κύριος βέβαια είναι η δύσκολη οικονομική κατάσταση των γονέων αλλά και η άμεση επαγγελματική αποκατάσταση. Φυσικά μπορεί να είναι και η αγάπη για το στράτο, την οποία δεν μπορείς να αποκαλείς έτσι απλά "στρατοκρατία". Αυτά ισχύουν για τα περισσότερα παιδιά.
Αποκλείεται δηλαδή εγώ να αγαπάω την ιατρική, αλλά να πηγαίνω εκεί μόνο και μόνο για να είμαι στο μέλλον η "ελίτ" της ελληνικής κοινωνίας;
Και στο κάτω κάτω, νομίζω τα παιδιά που δηλώνουν όλες αυτές τις σχολές αξίζουν αυτά που θα κερδίσουν στο μέλλον, αφού σίγουρα διάβασαν πάρα πολύ, για να μπουν στις σχολές αυτές.
Και προς τι ο χαρακτηρισμός "μπούληδες"; Τους ξέρεις όλους και είναι όντως έτσι;
Πάντα φιλικά :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top