[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.

maria---

Νεοφερμένος

Η maria--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
sorry τυχη εβαλα τ ος....δν κοιταξα καθολου...χιλια συγνωμη :( ειμαι απαραδεκτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
sorry τυχη εβαλα τ ος....δν κοιταξα καθολου...χιλια συγνωμη :( ειμαι απαραδεκτη
αν και ηταν μεγαλη προσβολη(χαχα) συγχωρεμενη...:D:D
πλακα κανω δεν επρεπε καν να ζητησεις συγνωμη..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Μην Ακουτε καμια εφημεριδα και τα Μ.Μ.Ε χαζομαρες λενε,πολυ κακο για το τπτ.Ολα θα γινουν οπως τα θελετε,αντε και σε 1,5 μηνα φοιτητες:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εισαι πολυ αισιοδοξος! μου εφτιαξες την διαθεση :) thanks

Και τώρα θα στη ρίξω εγώ :/: Σήμερα το πρωί μιλούσε ένας μαθηματικός σε μια εκπομπή του mega και σύμφωνα με τα στοιχεία του υπουργείου παιδείας είπε αναμένετε άνοδο της ιατρικής Αθηνών γύρω στα 50 μόρια. Τα 19500 πάντως δε θα τα ξεπεράσει ειπε. Και εγώ έχω πολλή αγωνία για τις ιατρικές γιατί αν ανέβει στην Αθήνα 50 στην επαρχία θα ανέβει περισσότερο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Και τώρα θα στη ρίξω εγώ :/: Σήμερα το πρωί μιλούσε ένας μαθηματικός σε μια εκπομπή του mega και σύμφωνα με τα στοιχεία του υπουργείου παιδείας είπε αναμένετε άνοδο της ιατρικής Αθηνών γύρω στα 50 μόρια. Τα 19500 πάντως δε θα τα ξεπεράσει ειπε. Και εγώ έχω πολλή αγωνία για τις ιατρικές γιατί αν ανέβει στην Αθήνα 50 στην επαρχία θα ανέβει περισσότερο :(
:( για Κτηνιατρικες ειπε τπτ? να υποθεσω οτι σαν επακολουθο η ανοδος ιατρικων θα εχει ανοδο κτηνιατρικων..?? :/: πφφ εστω και λιγα μορια θα ανεβει η κτηνιατρικη μαλλον διοτι Σ ΟΛΕΣ τις χρονιες αυτο γινεται :( Μακαρι να μην ανεβει πολυ η Καρδιτσας να παρω μεταγραφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και τώρα θα στη ρίξω εγώ :/: Σήμερα το πρωί μιλούσε ένας μαθηματικός σε μια εκπομπή του mega και σύμφωνα με τα στοιχεία του υπουργείου παιδείας είπε αναμένετε άνοδο της ιατρικής Αθηνών γύρω στα 50 μόρια. Τα 19500 πάντως δε θα τα ξεπεράσει ειπε. Και εγώ έχω πολλή αγωνία για τις ιατρικές γιατί αν ανέβει στην Αθήνα 50 στην επαρχία θα ανέβει περισσότερο :(
Από όσο ξέρω το υπουργείο δεν βγάζει στη δημοσιότητα στοιχεία :/: ούτε καν για τις προτιμήσεις των υποψηφίων. Μάλλον εννοεί αυτά που βγήκαν από αυτά με την ανακοίνωση των βαθμολογιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Από όσο ξέρω το υπουργείο δεν βγάζει στη δημοσιότητα στοιχεία :/: ούτε καν για τις προτιμήσεις των υποψηφίων. Μάλλον εννοεί αυτά που βγήκαν από αυτά με τις βαθμολογίες.
αα τα ιδια ηταν παλι δλδ?? ενταξει τοτε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
:( για Κτηνιατρικες ειπε τπτ? να υποθεσω οτι σαν επακολουθο η ανοδος ιατρικων θα εχει ανοδο κτηνιατρικων..?? :/: πφφ εστω και λιγα μορια θα ανεβει η κτηνιατρικη μαλλον διοτι Σ ΟΛΕΣ τις χρονιες αυτο γινεται :( Μακαρι να μην ανεβει πολυ η Καρδιτσας να παρω μεταγραφη!

Εγώ κοιμόμουνα. Όταν ξύπνησα μου το είπαν οι δικοί μου άρα δεν ξέρω για τις κτηνιατρικές.:confused:

Από όσο ξέρω το υπουργείο δεν βγάζει στη δημοσιότητα στοιχεία :/: ούτε καν για τις προτιμήσεις των υποψηφίων. Μάλλον εννοεί αυτά που βγήκαν από αυτά με την ανακοίνωση των βαθμολογιών.


Δεν ξέρω τι εννοούσε. Πάντως αν στην Αθήνα ανέβει 50 μόρια λογικά στην περιφέρεια θα ανέβει περισσότερο. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Όχι Δανάη,δεν ισχύει αυτό.Αν στην Αθήνα ανέβει 50 μόρια θα είναι επειδή είναι κέντρο και την επιλέγουν όλοι σε αντίθεση με την επαρχία.Οπότε οι επαρχιακές θα ανέβουν λιγότερο.Αν και οκ,αυτό δεν είναι κανόνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

androuan1992

Νεοφερμένος

Ο Αναστασόπουλος Νικόλαος Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ένα πράγμα δε καταλαβαινω. Πώς γίνεται να ανέβουν οι βάσεις της ιατρικής αφού οι αριστούχοι στο 19-20 (γ.β.π)είναι 130 περίπου λιγότεροι; Πιστεύω πως όλα είναι ράδιο αρβύλα καθώς πέραν του γεγονότος ότι δεν θέλουν όλοι οι αριστούχοι της θετικής ιατρική (υπάρχουν και τα πολυτεχνία,οδοντιατρική,κτηνιατρική και άλλες σχολές) υπάρχει και η εξής λογική που είναι λίαν απλή: λιγότεροι αρισχτούχοι να διεκδικήσουν τις σχολές με υψηλές βάσεις οδηγεί σε πτώση βάσεων. Είναι απλά μαθηματικά. Το θέμα είναι ότι δε μπορούμε να προβλέψουμε τις βάσεις λόγω του γεγονότος ότι είναι άγνωστες οι προτιμήσεις και η κατανομή των υποψηφίων στην κλίμακα των 19-20 (κάναμε στατιστική φέτος-και δεν έδωσα καν στις πανελλήνιες το μάθημα αλλά από οτι φαίνεται θυμάμαι τι έμαθα) και ότι τα μόρια δεν είναι ίδια με το γ.β.π. Άρα μπορεί ο καθένας να λέει το μακρύ και το κοντό του και θα δούμε στις 26 ή στις 27. Όλοι έχουμε αγωνία (μπορώ να πω άγχος πλέον) αλλά ας μην το κάνουμε θέμα ότι ακούμε διότι ούτε όσοι ευαγγελίζονται πτώσεις είναι σίγουροι και έγκυροι όυτε όσοι σαν Κασσάνδρες προβλέπουν άνοδο. Θα δούμε τι θα γίνει...ως τότε συνιστώ υπομονή και γερά νεύρα, άντε ρε 8 μερούλες μείνανε και αντέξαμε φέτος πολλά για να μας κάμψουν 8 μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όχι Δανάη,δεν ισχύει αυτό.Αν στην Αθήνα ανέβει 50 μόρια θα είναι επειδή είναι κέντρο και την επιλέγουν όλοι σε αντίθεση με την επαρχία.Οπότε οι επαρχιακές θα ανέβουν λιγότερο.Αν και οκ,αυτό δεν είναι κανόνας.
Προσωπικά δεν το πιστεύω αυτό... Η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη είναι ήδη στην κορυφή δεν έχει άλλο περιθώριο ανόδου και 50 μόρια άνοδο να σημειώσει η Αθήνα (θα είναι μεγάλη διαφορά). Στην περίπτωση που συμβεί αυτό οι επαρχίες θα σημειώσουν μεγαλύτερη άνοδο. Όσα οικονομικά προβλήματα έχει μια οικογένεια θα βρει τον τρόπο να στείλει το παιδί τους π.χ. Αλεξανδρούπολη για να σπουδάσει ιατρική... Αυτό συμβαίνει μόνο για την ιατρική σε άλλες σχολές δεν ισχύει. Μην ξεχνάτε πολλές οικογένειες χωρίς οικονομική άνεση στέλνουν τα παιδιά τους σε ιδιωτικά πανεπιστήμια του εξωτερικού για να σπουδάσουν ιατρική. Γενικά υπάρχει μια τρέλα της Ελληνικής κοινωνίας γι αυτή τη σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ένα πράγμα δε καταλαβαινω. Πώς γίνεται να ανέβουν οι βάσεις της ιατρικής αφού οι αριστούχοι στο 19-20 (γ.β.π)είναι 130 περίπου λιγότεροι; Πιστεύω πως όλα είναι ράδιο αρβύλα καθώς πέραν του γεγονότος ότι δεν θέλουν όλοι οι αριστούχοι της θετικής ιατρική (υπάρχουν και τα πολυτεχνία,οδοντιατρική,κτηνιατρική και άλλες σχολές) υπάρχει και η εξής λογική που είναι λίαν απλή: λιγότεροι αρισχτούχοι να διεκδικήσουν τις σχολές με υψηλές βάσεις οδηγεί σε πτώση βάσεων. Είναι απλά μαθηματικά. Το θέμα είναι ότι δε μπορούμε να προβλέψουμε τις βάσεις λόγω του γεγονότος ότι είναι άγνωστες οι προτιμήσεις και η κατανομή των υποψηφίων στην κλίμακα των 19-20 (κάναμε στατιστική φέτος-και δεν έδωσα καν στις πανελλήνιες το μάθημα αλλά από οτι φαίνεται θυμάμαι τι έμαθα) και ότι τα μόρια δεν είναι ίδια με το γ.β.π. Άρα μπορεί ο καθένας να λέει το μακρύ και το κοντό του και θα δούμε στις 26 ή στις 27. Όλοι έχουμε αγωνία (μπορώ να πω άγχος πλέον) αλλά ας μην το κάνουμε θέμα ότι ακούμε διότι ούτε όσοι ευαγγελίζονται πτώσεις είναι σίγουροι και έγκυροι όυτε όσοι σαν Κασσάνδρες προβλέπουν άνοδο. Θα δούμε τι θα γίνει...ως τότε συνιστώ υπομονή και γερά νεύρα, άντε ρε 8 μερούλες μείνανε και αντέξαμε φέτος πολλά για να μας κάμψουν 8 μέρες


Οι υποψήφιοι φέτος της θετικής ήταν περισσότεροι, οι αριστούχοι σχεδόν τόσοι όσοι και περυσι και οι θέσεις στα υψηλόβαθμα πανεπιστήμια μειώνονται και αυξάνονται στα ΤΕΙ. Όλα αυτά οδηγούν σε άνοδο:confused:

Όχι Δανάη,δεν ισχύει αυτό.Αν στην Αθήνα ανέβει 50 μόρια θα είναι επειδή είναι κέντρο και την επιλέγουν όλοι σε αντίθεση με την επαρχία.Οπότε οι επαρχιακές θα ανέβουν λιγότερο.Αν και οκ,αυτό δεν είναι κανόνας.

Πέρυσι για παράδειγμα η ιατρική Αθηνών ανεβηκε 170 μόρια και οι επαρχιακές πάνω από 200.

Άρα μπορεί ο καθένας να λέει το μακρύ και το κοντό του και θα δούμε στις 26 ή στις 27. Όλοι έχουμε αγωνία (μπορώ να πω άγχος πλέον) αλλά ας μην το κάνουμε θέμα ότι ακούμε διότι ούτε όσοι ευαγγελίζονται πτώσεις είναι σίγουροι και έγκυροι όυτε όσοι σαν Κασσάνδρες προβλέπουν άνοδο. Θα δούμε τι θα γίνει...ως τότε συνιστώ υπομονή και γερά νεύρα, άντε ρε 8 μερούλες μείνανε και αντέξαμε φέτος πολλά για να μας κάμψουν 8 μέρες

Έχεις δίκιο σε αυτό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δεν είχα δει καθόλου ότι αναφερόμασταν στις Ιατρικές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
πω πω πολλους ιατρους βλεπω εδω μεσα!!!τιποτα για τις θεωρητικες σχολες;γτ μας παραγκωνιζετε και μεις ψυχουλες ειμαστε..:Pγια τις φιλολογιες εχετε ακουσει κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
πω πω πολλους ιατρους βλεπω εδω μεσα!!!τιποτα για τις θεωρητικες σχολες;γτ μας παραγκωνιζετε και μεις ψυχουλες ειμαστε..:Pγια τις φιλολογιες εχετε ακουσει κατι;
χαχαχα :P!!! δίκιο έχεις!!! και εγώ θέλω να μάθω για την Νομική στην Αθήνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dadaist1989

Νεοφερμένος

Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδια για πασαρετε κανα link,με τις φετινες προβλεψεις του oefe!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
χαχαχα :P!!! δίκιο έχεις!!! και εγώ θέλω να μάθω για την Νομική στην Αθήνα!!!

Νομική Αθήνας γύρω στα 18800 ακούγεται έντοντα τις τελευταίες μέρες. Αλλά δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ψάξει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Νομική Αθήνας γύρω στα 18800 ακούγεται έντοντα τις τελευταίες μέρες. Αλλά δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ψάξει :confused:
α δλδ θα πέσουν οι βάσεις...πάλι...!!!τι γίνεται.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evilstts

Νεοφερμένος

Ο evilstts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
8 to go!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::crazy::crazy::crazy::crazy::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::panwkatw::panwkatw::panwkatw::panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top