[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Προφανώς και παίζουν πολλά άλλα πράγματα ρόλο, αν μπορούσαμε να βγάλουμε βάσεις με χιαστή χαίρω πολύ!

Πάντως παιδιά, μου κάνει εντύπωση που χρειάζονται τόσο καιρό για να βγάλουν τις βάσεις.

Κατά την γνώμη μου οι βάσεις θα μπορούσαν να βγούν σε λιγότερο από μια ώρα μετά την λήξη των δηλώσεων μηχανογραφικών.

Χωρίς να το έχω επεξεργαστεί ιδιαίτερα (ούτε έχω διάθεση να το κάνω), πιστεύω ότι το να φτιάξεις ένα πρόγραμμα που να δέχεται όλες τις δηλώσεις και να σου βγάζει τα αποτελέσματα (βάσεις - πού πέρασε ο καθένας) δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από γνώσεις Προγραμματισμού τρίτης λυκείου και υπομονή... Δεν συμφωνείτε; Άντε να θέλει λίγο παραπάνω προγραμματισμό από 3η λυκείου...
Οταν ο καθενας εχει δηλωσει 100 σχολες αντι να δηλωσει 10-15 λογικο ειναι να μην βγαινουν γρηγορα.Αλλα οντως το καθυστερουν πολυ:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Είτε έχεις δηλώσει 1 σχολή είτε 5000 για έναν υπολογιστή των σημερινών ταχυτήτων είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Είτε έχεις δηλώσει 1 σχολή είτε 5000 για έναν υπολογιστή των σημερινών ταχυτήτων είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα.
Μηπως λοιπον τα βγαζουν manually εκει στο υπουργειο;:PΜολυβι,χαρτι και υπομονη.:PΑπαραδεκτη η καθυστερηση, επρεπε να εχουν βγει 2 εβδομαδες μετα την καταθεση των μηχανογραφικων το αργοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanopassion

Νεοφερμένος

Ο milanopassion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Οταν ο καθενας εχει δηλωσει 100 σχολες αντι να δηλωσει 10-15 λογικο ειναι να μην βγαινουν γρηγορα.Αλλα οντως το καθυστερουν πολυ:hmm:
Tα παντα εξηγουνται με τη γλώσσα με του χρηματος.:/:Πραγματι θα μπορουσαν να εβγαζαν νωριτερα τα αποτελεσματα.Για σκεφτειτε ομως ποσα ατομα εμπλεκονται στις πανελληνιες.80 χιλιαδες και παραπανω αν συμπεριλαβουμε ολα τα μελη των οικογενειων των υποψηφιων.Εχουμε και λεμε λοιπον, ιουνιο βαθμοι,(ακομα χειροτερα φετος ιουλιο),ιουλιο μηχανογραφικο,αν εβγαζαν και αρχες αυγουστου βασεις αυτοι οι ανθρωποι ποτε θα εκαναν διακοπες;Τοτε ο τουρισμος θα δεχοταν ισχυρο πληγμα.
Αυτη ειναι νομιζω η αιτια της καθυστερησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Tα παντα εξηγουνται με τη γλώσσα με του χρηματος.:/:Πραγματι θα μπορουσαν να εβγαζαν νωριτερα τα αποτελεσματα.Για σκεφτειτε ομως ποσα ατομα εμπλεκονται στις πανελληνιες.80 χιλιαδες και παραπανω αν συμπεριλαβουμε ολα τα μελη των οικογενειων των υποψηφιων.Εχουμε και λεμε λοιπον, ιουνιο βαθμοι,(ακομα χειροτερα φετος ιουλιο),ιουλιο μηχανογραφικο,αν εβγαζαν και αρχες αυγουστου βασεις αυτοι οι ανθρωποι ποτε θα εκαναν διακοπες;Τοτε ο τουρισμος θα δεχοταν ισχυρο πληγμα.
Αυτη ειναι νομιζω η αιτια της καθυστερησης.

Μπα όπως και σ όλα τα άλλα στην Ελλάδα ετσι και σ αυτον τον τομέα δεν υπαρχει οργανωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Tα παντα εξηγουνται με τη γλώσσα με του χρηματος.:/:Πραγματι θα μπορουσαν να εβγαζαν νωριτερα τα αποτελεσματα.Για σκεφτειτε ομως ποσα ατομα εμπλεκονται στις πανελληνιες.80 χιλιαδες και παραπανω αν συμπεριλαβουμε ολα τα μελη των οικογενειων των υποψηφιων.Εχουμε και λεμε λοιπον, ιουνιο βαθμοι,(ακομα χειροτερα φετος ιουλιο),ιουλιο μηχανογραφικο,αν εβγαζαν και αρχες αυγουστου βασεις αυτοι οι ανθρωποι ποτε θα εκαναν διακοπες;Τοτε ο τουρισμος θα δεχοταν ισχυρο πληγμα.
Αυτη ειναι νομιζω η αιτια της καθυστερησης.

αν συμπεριλάβεις όλα τα μέλη των οικογενειών των υποψηφίων τότε παίζει και να μιλάς για όλη την Ελλάδα σχεδόν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
"τα νεα" μιλαν για ανοδο σε πολλες σχολες
https://www.gazzetta.gr/newsstand/newsstand/paper/2/20100809/25/?tmpl=component

Ωχ!:(
Όποιοσ βρει το άρθρο αναλυτικότερα ή οποιος έχει την εφημερίδα ασ μας διαφωτίσει σχετικά μ αυτό τον τίτλο!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
«Τσιμπάνε» προς τα πάνω οι σχολές με Ειδικά Μαθήματα

Θα μείνουν κενές θέσεις μόνο στα Τμήματα Ιταλικής Φιλολογίας

ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Δευτέρα 9 Αυγούστου 2010




Η κίνηση των βάσεων εισαγωγής στα τμήματα με Ειδικά Μαθήματα επηρεάζονται αφενός από τις επιδόσεις των υποψηφίων στα Γενικά Μαθήματα στις Κατευθύνσεις στις οποίες ανήκουν τα τμήματα αυτά και βεβαίως από τις επιδόσεις στα Ειδικά Μαθήματα τα οποία είναι και αυξημένης βαρύτητας. Φέτος, σε όλες σχεδόν τις περιπτώσεις Ειδικών Μαθημάτων, αφενός είχαμε περισσότερους υποψηφίους που πέρασαν την απαιτούμενη βάση του 10, αφετέρου είχαμε και συνολικά καλύτερες επιδόσεις. Ετσι αναμένονται αυξομειώσεις στις βάσεις των σχολών με Ειδικό Μάθημα, τις οποίες διεκδικούν χιλιάδες υποψήφιοι.
Κενές θέσεις θα μείνουν μόνο στα Τμήματα Ιταλικής Φιλολογίας.

ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ
Σταθερά απαιτητικές
Περισσότεροι από πέρσι συνολικά ήταν οι φετινοί υποψήφιοι που πήραν μέρος στα Ειδικά Μαθήματα Ελεύθερο και Γραμμικό Σχέδιο, τα οποία παίζουν σημαντικό ρόλο στην κίνηση των βάσεων των έξι σχολών Αρχιτεκτόνων Μηχανικών.

Ο αριθμός των υποψηφίων της Τεχνολογικής Κατεύθυνσης οι οποίοι τροφοδοτούν τα Αρχιτεκτονικά Τμήματα στη βαθμολογική κλίμακα 17-20 είναι μικρότερος από πέρσι (κατά 173 υποψηφίους) γεγονός που καλλιεργεί το έδαφος για πτώση των βάσεων εισαγωγής.

Παράλληλα, φέτος έχουμε σαφώς περισσότερους υποψηφίους στη βαθμολογική κλίμακα 18-20 στο Ελεύθερο Σχέδιο (102) αλλά λιγότερους στο Γραμμικό Σχέδιο (171).

Στη βαθμολογική κλίμακα 15-18 στο Ελεύθερο και στο Γραμμικό Σχέδιο το συνολικό ισοζύγιο δίνει σαφώς καλύτερες επιδόσεις για τους φετινούς υποψηφίους. Στο πλαίσιο αυτό αναμένουμε ότι οι φετινές βάσεις των Αρχιτεκτονικών Σχολών δεν θα έχουν σημαντικές διαφορές από τις περσινές βάσεις. Η εκτίμηση εστιάζει σε διακύμανση από-100 μόρια έως +50 μόρια.

ΞΕΝΕΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΕΣ
Κρατάνε και ανεβαίνουν
Πάνω από 25% των θέσεων εισακτέων των Τμημάτων της Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας θα μείνουν κενές, καθώς φέτος οι υποψήφιοι που πέρασαν τη βάση στα Ιταλικά είναι αρκετοί λιγότεροι από τις προσφερόμενες θέσεις.

Αντίθετα, οι προσφερόμενες θέσεις σε όλα τα άλλα τμήματα ξένων φιλολογιών (Αγγλικής, Ισπανικής, Γαλλικής και Γερμανικής) φαίνεται φέτος να καλύπτονται, καθώς οι υποψήφιοι που πέρασαν την απαιτούμενη βάση στο Ειδικό Μάθημα είναι σε όλες τις περιπτώσεις περισσότεροι από τις προσφερόμενες θέσεις.

Να θυμίσουμε ότι μέχρι πέρσι η πλειονότητα των θέσεων στα Τμήματα Ιταλικής Φιλολογίας και πολλές από τις θέσεις στο Τμήμα Ισπανικής Φιλολογίας έμεναν ακάλυπτες.

Τα δυο Τμήματα Αγγλικής Φιλολογίας διεκδικούνται από υποψηφίους του 1ου Επιστημονικού Πεδίου οι οποίοι φέτος στα Γενικά Μαθήματα είχαν σαφώς καλύτερες βαθμολογίες από πέρσι, τουλάχιστον στις βαθμολογικές κλίμακες που τροφοδοτούν την Αγγλική Φιλολογία. Ωστόσο φέτος έχουμε κάμψη στον αριθμό των υποψηφίων που αρίστευσαν (18-20) στο Ειδικό Μάθημα αυξημένης βαρύτητας (από 691 πέρσι σε 606). Αντίθετα πολλοί περισσότεροι από πέρσι είναι οι φετινοί υποψήφιοι που κινήθηκαν στη βαθμολογική κλίμακα 15-18. Στο πλαίσιο αυτό και καθώς τα δύο τμήματα Αγγλικής Φιλολογίας έχουν την έδρα τους στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη και έχουν αυξημένο αριθμό υποψηφίων που τα σημειώνουν στις τρεις πρώτες προτιμήσεις τους, αναμένουμε να υπάρχει σημαντική διαφοροποίηση από πέρυσι στις βάσεις εισαγωγής τους. Τα ίδια πάνω- κάτω αναμένονται και με τις βάσεις των Τμημάτων Γαλλικής Φιλολογίας. Αντίθετα αναμένεται άνοδος των βάσεων εισαγωγής στα Τμήματα Ιταλικής Φιλολογίας και στα Τμήματα Ισπανικής και Γερμανικής Φιλιλογίας.

ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ
Ορατή η άνοδος
Τα Τμήματα Μουσικών Σπουδών διεκδικούνται από υποψηφίους της Θεωρητικής (πρωτευόντως) αλλά και της Τεχνολογικής (δευτερευόντως) Κατεύθυνσης, οι οποίοι φέτος σημείωσαν σε γενικές γραμμές καλύτερες επιδόσεις από πέρσι στις βαθμολογικές κλίμακες 10- 15, από τις οποίες κατά βάση «στρατολογούνται» οι εισακτέοι των Τμημάτων Μουσικών Σπουδών.

Παράλληλα φέτος περισσότεροι υποψήφιοι από πέρσι ξεπέρασαν τη βάση του 10 και στα δυο Ειδικά Μαθήματα αυξημένης βαρύτητας Ελεγχος Μουσικών και Ακουστικών Ικανοτήτων και Αρμονία. Στο πλαίσιο αυτό αναμένουμε ορατή άνοδο των βάσεων εισαγωγής (πάνω από 200 μόρια) στα τέσσερα Τμήματα Μουσικών Σπουδών.

Ορίστε! Να και το λινκ https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4588403
Καλά τι λένε? όλοι προβλέπουν πτώση τουλάχιστον 250 μόρια κ αυτοί άνοδο? έλεος πια..
Ας ευχηθούμε μόνο να πέσουν έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
υπεροχααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Υπαρχει κανενα λινκ που να δειχνει τον αριθμο που θα εισαχθουν??

Και για τις παλιοτερες χρονιες.

Α! Και Μαθηματικων-Οικονομικων στην Πατρα τι ακουγετε ? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Υπαρχει κανενα λινκ που να δειχνει τον αριθμο που θα εισαχθουν??

Και για τις παλιοτερες χρονιες.

Α! Και Μαθηματικων-Οικονομικων στην Πατρα τι ακουγετε ? ?
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=18194&subid=2&pubid=10907110
εδώ εχει αναλυτικα τον αριθμό εισακτέων σε κάθε σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Νομίζω καλά έκανες...
Αυτα τα τμήματα που νομίζω οτι θα πέσουν στα 5000-7500 , είναι κατα βάση του 4ου πεδίου!

Ενδεικτικά , τα τμήματα : ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΟΙΚΟΛΟΓΙΑΣ ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ , ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ , ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ - ΑΡΧΙΤΕΚΤ. ΤΟΠΙΟΥ TEI ΗΠΕΙΡΟΥ , ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ & ΔΙΑΧ. ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ TEI ΚΑΒΑΛΑΣ , ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ , ΘΕΡΜ. ΚΑΛΛ. & ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ ΤΕΙ , ΙΧΘΥΟΚΟΜΙΑΣ , ακόμα και τα τμήματα ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ θα κυμανθούν σε αυτά τα επίπεδα

ευχαριστω για την απαντηση σου.
και εγω ετσι πιστευω πως με 7200 σε 5ο πεδιο δεν θα επιανα καμια σχολη.Γιαυτο πηγα αναγκαστικα στο 4ο πεδιο.
Οποτε καλυτερα με 6300 σε 4ο (θα πιασω κατι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.

maletianoi

Νεοφερμένος

Ο maletianoi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
για νομικη αθηνας τι λετε??εχω 18.843:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
για νομικη αθηνας τι λετε??εχω 18.843:hmm::hmm:
Εγώ πάντως πιστεύω ότι περνάς χαλαρά!Μην αγχώνεσαι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maletianoi

Νεοφερμένος

Ο maletianoi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι περνάς χαλαρά!Μην αγχώνεσαι;)
μου εφτιαξες τη μερα...αλλο να διαβαζεις προβλεψεις και αλλο να σε καθησυχαζει καποιος..ευχαριστω πολυ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale43

Νεοφερμένος

Η fairytale43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
μου εφτιαξες τη μερα...αλλο να διαβαζεις προβλεψεις και αλλο να σε καθησυχαζει καποιος..ευχαριστω πολυ:clapup:
Χαιρομαι! Ας καθησυχαστεί και κάποιος. Μόνο εγώ είμαι απότι φένεται τέρμα στην τσίτα.
Τόσο καιρό όλοι λένε αγγλική αθήνας το πολύ 19.900 (εγώ έχω 19.905!) και τώρα τα νέα λένε πάνω από 20.000! Έλεος πια μ αυτές τισ εκτιμήσεις..Πάνω που άρχιζα να ελπίζω και πάλι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maletianoi

Νεοφερμένος

Ο maletianoi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Χαιρομαι! Ας καθησυχαστεί και κάποιος. Μόνο εγώ είμαι απότι φένεται τέρμα στην τσίτα.
Τόσο καιρό όλοι λένε αγγλική αθήνας το πολύ 19.900 (εγώ έχω 19.905!) και τώρα τα νέα λένε πάνω από 20.000! Έλεος πια μ αυτές τισ εκτιμήσεις..Πάνω που άρχιζα να ελπίζω και πάλι.....
οχι οχι μην ανησυχεις για αγγλικη 19.700-19.900 ειναι..επεσε σφαγη στο ειδικο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top