[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Παιδες το μαθατε αυτο?Με πληροφορησαν πριν λιγο οτι η κτηνιατρικη στη Σαλονικα θα εχει βαση 18.557.Πραγματικα απιστευτο ε?:whistle:
αλ,

καλά νομίζεις οτι κάνω πλάκα........ αλλά η προβλεψη μου για την "αλεξανδρούπολης",
είναι πραγματική ...τωρα αν βγεί κανεις δεν ξέρει.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
na sai kala re kvnstantina....

ξερεις μια και βλεπω ότι είσαι απο Ηρακλειο και εγω έχω καταγωγή Κρητικιά απο εποχή Τουρκοκρατίας ο προπάπους μου την κοπάνησε από Σφακιά και βρέθηκε το θηρίο με βάρκα .... που στη Χίο!!!!!
μαγκιά ε ????

Έλα ρε!Αλήθεια!!?Και έχεις έλθει ποτέ προς Κρήτη;
Μάγκας ο προπάππους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Έλα ρε!Αλήθεια!!?Και έχεις έλθει ποτέ προς Κρήτη;
Μάγκας ο προπάππους! :D

πριν τρια χρόνια ..... το ήθελε πολύ ο πατέρας μου ...και ήρθαμε 10 μέρες ..
μείναμε Πάνορμο κοντα στο Ρέθυμνο, και γυρίσαμε όλη την Κρήτη....
2.000 χλμ κάναμε....
βρηκαμε μάλιστα και το χωριο του πρόπαπου στην περιχή των Σφακίων μας βοήθησε ενασ γεράκος Κρητικός με μαντήλες βράκες και έτσι.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
φαντάζεστε να χάσουμε σχολή από γ.β.π ? αυτό θα είναι το χειρότερο σενάριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
φαντάζεστε να χάσουμε σχολή από γ.β.π ? αυτό θα είναι το χειρότερο σενάριο...
τι εννοείς?? σε περίπτωση ισοβαθμίας...... μετράει ο γ.β.π. ????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
τι εννοείς?? σε περίπτωση ισοβαθμίας...... μετράει ο γ.β.π. ????:hmm:

ναι...κι αν είναι ίδιος και ο γ.β.π. μπαίνουν και οι δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
ναι...κι αν είναι ίδιος και ο γ.β.π. μπαίνουν και οι δυο

πηγή: https://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_education/13e_mixanografiko-ypol-moria.htm
Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων υποψηφίων στην τελευταία θέση εισακτέων κάποιου τμήματος προηγείται αυτός που έχει μεγαλύτερο γενικό βαθμό πρόσβασης και, αν υπάρχει ισοβαθμία και στο γενικό βαθμό πρόσβασης, προηγείται αυτός που έχει μεγαλύτερο άθροισμα βαθμών στα δύο μαθήματα αυξημένης βαρύτητας του οικείου επιστημονικού πεδίου. Αν και πάλι υπάρχει ισοβαθμία, εισάγονται όλοι οι ισοβαθμούντες, ανεξάρτητα από τη σειρά που δήλωσε το συγκεκριμένο τμήμα ο καθένας από τους ισοβαθμούντες.
(Η σειρά προτίμησης λαμβάνεται υπόψη ως τρίτο στη σειρά κριτήριο μόνο σε περίπτωση που υπάρχει ισοβαθμία με τον τελευταίο εισαγόμενο σε στρατιωτική ή αστυνομική σχολή, οπότε προηγείται αυτός που δήλωσε τη σχολή αυτή με προγενέστερη προτίμηση.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
πριν τρια χρόνια ..... το ήθελε πολύ ο πατέρας μου ...και ήρθαμε 10 μέρες ..
μείναμε Πάνορμο κοντα στο Ρέθυμνο, και γυρίσαμε όλη την Κρήτη....
2.000 χλμ κάναμε....
βρηκαμε μάλιστα και το χωριο του πρόπαπου στην περιχή των Σφακίων μας βοήθησε ενασ γεράκος Κρητικός με μαντήλες βράκες και έτσι.........


Πήγατε και Ηράκλειο;Όταν ξανακατέβεις να μου το πεις να το έχω υπόψιν! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
πηγή: https://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_education/13e_mixanografiko-ypol-moria.htm
Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων υποψηφίων στην τελευταία θέση εισακτέων κάποιου τμήματος προηγείται αυτός που έχει μεγαλύτερο γενικό βαθμό πρόσβασης και, αν υπάρχει ισοβαθμία και στο γενικό βαθμό πρόσβασης, προηγείται αυτός που έχει μεγαλύτερο άθροισμα βαθμών στα δύο μαθήματα αυξημένης βαρύτητας του οικείου επιστημονικού πεδίου. Αν και πάλι υπάρχει ισοβαθμία, εισάγονται όλοι οι ισοβαθμούντες, ανεξάρτητα από τη σειρά που δήλωσε το συγκεκριμένο τμήμα ο καθένας από τους ισοβαθμούντες.
(Η σειρά προτίμησης λαμβάνεται υπόψη ως τρίτο στη σειρά κριτήριο μόνο σε περίπτωση που υπάρχει ισοβαθμία με τον τελευταίο εισαγόμενο σε στρατιωτική ή αστυνομική σχολή, οπότε προηγείται αυτός που δήλωσε τη σχολή αυτή με προγενέστερη προτίμηση.)

σωστός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

in-wound

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για ΗΜΜΥ δεν είπα ότι δε με νοιάζει. Απλά ίσως πιο σοφή επιλογή να ήταν η φαρμακευτική. Μη με παρεξηγείς. Κι εγώ το λυπάμαι το παιδί που λες. Κοίτα όμως τι μπορεί να καθορίσει τη δουλειά του άλλου ε;....

Όντως ακούγεται λίγο κάπως να ξαναδώσεις με αυτά τα μόρια αλλά είμαι μεγάλος οπαδός της άποψης του να ακολουθείς τη σχολή που θες πάνω από όλα. Το οφείλεις πάνω απ'όλα στον εαυτό σου όπως και να το κάνουμε...

Πέρσι τέτοια εποχή είχαν αρχίσει να βγαίνουν οι πρώτες έγκυρες προβλέψεις οπότε από εδώ και πέρα αρχίστε να δίνετε έστω κάποια μικρή βάση σε αυτά που ακούτε.

Δείτε μια ιδιαίτερα απλή και αρκετά αξιόπιστη σκέψη για τις βάσεις της ιατρικής στην αλεξανδρούπολη
ΑΡΙΣΑΤΟΥΧΟΙ 19-20
2008-793
2009-1337
2010-1217
2008-2009:Αυξήθηκαν κατά 544 και τα μόρια της Θράκης κατά 293
2008-2010:Αυξήθηκαν κατά 424 και τα μόρια της Θράκης κατά ΠΟΣΟ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:228
Άρα η βάση της ΘΡΑΚΗς θα πέσει κατά 293-228=65 μόρια άρα θα θέσει όριο τα 18951 μόρια. ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝ ΟΙ ΥΠΟΨΙΦΙΟΙ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.

Όσοι βρίσκονται πάντως από 18880 και κάτω αποκλείεται να περάσουν κατά τη γνώμη μου πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

in-wound

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Όπα 18941 είναι το αποτέλεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Για ΗΜΜΥ δεν είπα ότι δε με νοιάζει. Απλά ίσως πιο σοφή επιλογή να ήταν η φαρμακευτική. Μη με παρεξηγείς. Κι εγώ το λυπάμαι το παιδί που λες. Κοίτα όμως τι μπορεί να καθορίσει τη δουλειά του άλλου ε;....

Όντως ακούγεται λίγο κάπως να ξαναδώσεις με αυτά τα μόρια αλλά είμαι μεγάλος οπαδός της άποψης του να ακολουθείς τη σχολή που θες πάνω από όλα. Το οφείλεις πάνω απ'όλα στον εαυτό σου όπως και να το κάνουμε...

Πέρσι τέτοια εποχή είχαν αρχίσει να βγαίνουν οι πρώτες έγκυρες προβλέψεις οπότε από εδώ και πέρα αρχίστε να δίνετε έστω κάποια μικρή βάση σε αυτά που ακούτε.

Δείτε μια ιδιαίτερα απλή και αρκετά αξιόπιστη σκέψη για τις βάσεις της ιατρικής στην αλεξανδρούπολη
ΑΡΙΣΑΤΟΥΧΟΙ 19-20
2008-793
2009-1337
2010-1217
2008-2009:Αυξήθηκαν κατά 544 και τα μόρια της Θράκης κατά 293
2008-2010:Αυξήθηκαν κατά 424 και τα μόρια της Θράκης κατά ΠΟΣΟ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:228
Άρα η βάση της ΘΡΑΚΗς θα πέσει κατά 293-228=65 μόρια άρα θα θέσει όριο τα 18951 μόρια. ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝ ΟΙ ΥΠΟΨΙΦΙΟΙ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.

Όσοι βρίσκονται πάντως από 18880 και κάτω αποκλείεται να περάσουν κατά τη γνώμη μου πάντως.
Φιλε τι να πω,μπραβο για τους υπολογισμους σου αλλα σημαντικο ρολο παιζει και η ζητηση,οπως ειπες και συ.Και γω πιστευω οτι η βαση στην Αλεξανδρουπολη θα ειναι 18950.Οκ για μενα δεν πειραζει μιας και εχω περιπου 18900 οποτε απεχω αρκετα..Αλλα αν δεν περασεις και συ που πλησιαζεις καπως τα 18950 τοτε για σενα ειναι σαφως μεγαλυτερο κριμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Με 15258 λετε να τοχο για αστυφυλακων γενικη σειρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

in-wound

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Έχεις ιδέα τι σημαίνει 50 μόρια που θα είσαι μακριά. 0,2 στη βιολογία κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

in-wound

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για να αποφευχθούν οι παρεξηγήσεις το αριθμητικό λάθος οφείλεται στο ότι νόμιζα πως η Θράκη είχε 19016.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Για να αποφευχθούν οι παρεξηγήσεις το αριθμητικό λάθος οφείλεται στο ότι νόμιζα πως η Θράκη είχε 19016.
κλ ρε συ εντάξει..τι παρεξηγήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Μπορει να ειναι ασχετο με το θεμα αλλα πιστευετε οτι το πανεπιστημιο αιγαιου αξιζει σαν σπουδες η βρισκεται πολλα επιπεδα κατω των υπολοιπων πανεπιστημιων??? Το γραφω εδω διοτι σιγουρα θα το δει καποιος που θα γνωριζει!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

y33p33

Νεοφερμένος

Η y33p33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Για ΗΜΜΥ δεν είπα ότι δε με νοιάζει. Απλά ίσως πιο σοφή επιλογή να ήταν η φαρμακευτική. Μη με παρεξηγείς. Κι εγώ το λυπάμαι το παιδί που λες. Κοίτα όμως τι μπορεί να καθορίσει τη δουλειά του άλλου ε;....

Όντως ακούγεται λίγο κάπως να ξαναδώσεις με αυτά τα μόρια αλλά είμαι μεγάλος οπαδός της άποψης του να ακολουθείς τη σχολή που θες πάνω από όλα. Το οφείλεις πάνω απ'όλα στον εαυτό σου όπως και να το κάνουμε...

Πέρσι τέτοια εποχή είχαν αρχίσει να βγαίνουν οι πρώτες έγκυρες προβλέψεις οπότε από εδώ και πέρα αρχίστε να δίνετε έστω κάποια μικρή βάση σε αυτά που ακούτε.

Δείτε μια ιδιαίτερα απλή και αρκετά αξιόπιστη σκέψη για τις βάσεις της ιατρικής στην αλεξανδρούπολη
ΑΡΙΣΑΤΟΥΧΟΙ 19-20
2008-793
2009-1337
2010-1217
2008-2009:Αυξήθηκαν κατά 544 και τα μόρια της Θράκης κατά 293
2008-2010:Αυξήθηκαν κατά 424 και τα μόρια της Θράκης κατά ΠΟΣΟ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:228
Άρα η βάση της ΘΡΑΚΗς θα πέσει κατά 293-228=65 μόρια άρα θα θέσει όριο τα 18951 μόρια. ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝ ΟΙ ΥΠΟΨΙΦΙΟΙ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.

Όσοι βρίσκονται πάντως από 18880 και κάτω αποκλείεται να περάσουν κατά τη γνώμη μου πάντως.

Σωστα ολα αυτα αλλα ενδεχομενως να παιζει ρολο και κατι ακομα: οι θεσεις στις ιατρικες σχολες.
Η ιατρικη πατρας απο 130 θεσεις που ειχε το 2008 τις αυξησε σε 150 το 2009. Αντιστοιχα, των Ιωαννινων απο 120 σε 130 κ του Ηρακλειου απο 100 σε 110. Συνολο δηλαδη 40 θεσεις παραπανω.
Περισσοτερες θεσεις ==> ταση για μειωση της βασης της τελευταιας Ιατρικης.

Μπραβο παντως που εκατσες και εκανες ολον αυτον τον υπολογισμο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Σωστα ολα αυτα αλλα ενδεχομενως να παιζει ρολο και κατι ακομα: οι θεσεις στις ιατρικες σχολες.

Προφανώς και παίζουν πολλά άλλα πράγματα ρόλο, αν μπορούσαμε να βγάλουμε βάσεις με χιαστή χαίρω πολύ!

Πάντως παιδιά, μου κάνει εντύπωση που χρειάζονται τόσο καιρό για να βγάλουν τις βάσεις.

Κατά την γνώμη μου οι βάσεις θα μπορούσαν να βγούν σε λιγότερο από μια ώρα μετά την λήξη των δηλώσεων μηχανογραφικών.

Χωρίς να το έχω επεξεργαστεί ιδιαίτερα (ούτε έχω διάθεση να το κάνω), πιστεύω ότι το να φτιάξεις ένα πρόγραμμα που να δέχεται όλες τις δηλώσεις και να σου βγάζει τα αποτελέσματα (βάσεις - πού πέρασε ο καθένας) δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από γνώσεις Προγραμματισμού τρίτης λυκείου και υπομονή... Δεν συμφωνείτε; Άντε να θέλει λίγο παραπάνω προγραμματισμό από 3η λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top