[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Για κτηνιατρικη τι λεει??? Εχω 18644 στο 3ο
Την πιανω? Κι αν ναι..πολη?:hmm:

Σίγουρα* περνάς Κτηνιατρική Θεσσαλίας (Καρδίτσα). Και άν στραβοπατήσει λίγο η Κτηνιατρική στη Θεσσαλονίκη, που δεν μπορεί 50 μόρια χαμηλότερα από πέρσι θα πάει... Σε βλέπω φοιτητή στη Σαλονίκη. Αλλά είπαμε συγκρατημένα αισιοδοξοι, ε;;




* Βέβαιο δεν είναι τίποτα, πρίν ανακοινωθούν επίσημα οι βάσεις των σχολών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Πιστεύω άνετα σε όποια από τις 2 πόλεις θες..:)
τι καλα!:D:D
λεει συγκεκριμενα καπου βασεις (προβλεπομενες παντα)?
εννοω νεοτερες..γτ εδω και πολλες μερες δν βλεπω να ασχολουνται με την προβλεψη των βασεων :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
τι καλα!:D:D
λεει συγκεκριμενα καπου βασεις (προβλεπομενες παντα)?
εννοω νεοτερες..γτ εδω και πολλες μερες δν βλεπω να ασχολουνται με την προβλεψη των βασεων :hmm:

Βρηκα αυτο, παιζει και να το εχεις δει https://www.kosmoslarissa.gr/article/7254/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Σαφώς! Κρίνοντας απ'όλες τις χρονιές, οι εκτιμήσεις των βάσεων πολλές φορές διαφέρουν σημαντικά απ'αυτές που ανακοινώνονται από το ΥΠΕΠΘ.

Όμως, μιάς και μπήκαμε στο χορό (των εκτιμήσεων)...


ΗΜΜΥ Χανιων: 16.750 (προσωπικά θεωρώ υπερβολικά αισιόδοξη τη συγκεκριμένη εκτίμηση...)
Σε ευχαριστω:) Θα συμφωνησω μαζι σου.Πιστευω πως λογικα θα κυμανθει απο 17.000(αντε 16.900 οχι παρακατω) μεχρι 17.400.Οπως και να χει, ειμαι μεσα:D

Μελετησα πριν αρκετες μερες το θεμα με τις εκτιμησεις των βασεων του 2009(1032 σελιδες!).Στην αρχη ολα τα δημοσιευματα μιλουσαν για πτωση(!) των βασεων ως και 500 μορια στα περισσοτερα τμηματα.Αρχες Αυγουστου μονο μιλησαν για ανοδο και οι προβλεψεις τους δεν ηταν πολυ μακρια απο τις βασεις.Οποτε καλο ειναι να μην αγχωνομαστε απο τωρα και να περιμενουμε 1-2 εβδομαδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

slipkot

Νεοφερμένος

Ο slipkot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για τη σχολή αστυφυλάκων έχουμε καμία εκτίμηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NT8

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ρε παιδια με τα τεφαα τι παιζει?Εγω εβγαλα 13.250 λετε να πιανω κομοτηνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evilstts

Νεοφερμένος

Ο evilstts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά, η Αγρονόμων Τοπογράφων είναι καλή σχολή? Γιατί την ιατρική με 18869 δε με βλέπω να την πιάνω.... (λέγοντας καλή εννοώ σε ποιότητα σπουδών, ενδιαφέρον, επαγγελματική αποκατάσταση)

(Πάντα στο ΕΜΠ) και πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ ή Αγρονόμων Τοπογράφων ΕΜΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να πεσει 750 μορια το ΑΤΕΙ Πληροφορικης Θεσσαλονικης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einstein34

Νεοφερμένος

Ο einstein34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ε δεν ειχα και τοσο καουρα.
Εχω 19511 στο 3 και ηθελα να δω που θα παει το απθ.
Συγχαρητήρια φίλε μου :clapup:. Αν μου επιτρέπεις ποια σχολή - πόλη με το καλό θα περάσεις? doctor? dentis? army doctor? Ούτε εμένα δεν με ενδιαφέρουν τόσο πολύ πολύ οι βάσεις αφού στο 3ο έχω 19527 απλώς θέλω να δω τις προτιμήσεις των αριστούχων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

einstein34

Νεοφερμένος

Ο einstein34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
καμιά σχετικά έγκυρη εκτίμηση για ιατρική κρήτης; φτάνουν τα 18965 ή είναι πολυ οριακό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Συγχαρητηρια!!! Περασες Ιατρικη Κρητης.:):clapup::whistle:

εγω να δω......... με 18.557 θα περασω κτηνιατρικη θεσσαλονικης??????
(περυσι 18.690)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Σε ευχαριστω:) Θα συμφωνησω μαζι σου.Πιστευω πως λογικα θα κυμανθει απο 17.000(αντε 16.900 οχι παρακατω) μεχρι 17.400.Οπως και να χει, ειμαι μεσα:D

Μελετησα πριν αρκετες μερες το θεμα με τις εκτιμησεις των βασεων του 2009(1032 σελιδες!).Στην αρχη ολα τα δημοσιευματα μιλουσαν για πτωση(!) των βασεων ως και 500 μορια στα περισσοτερα τμηματα.Αρχες Αυγουστου μονο μιλησαν για ανοδο και οι προβλεψεις τους δεν ηταν πολυ μακρια απο τις βασεις.Οποτε καλο ειναι να μην αγχωνομαστε απο τωρα και να περιμενουμε 1-2 εβδομαδες.

Αυτή είναι μια πιο "προσγειωμένη" εκτίμηση για το συγκεκριμένο τμήμα! Κάπου εκεί θα κυμανθεί.:hmm:

Καλά το θέμα των βάσεων για το 2009 έγραψε ιστορία!:P 1032 σελίδες, αυτά δεν συμβαίνουν ξανά!

Για τη σχολή αστυφυλάκων έχουμε καμία εκτίμηση?

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα παρουσιάσει αύξηση! Πιθανόν και να εκτοξευτεί η βάση της συγκεκριμένης σχολής... μπορεί να χρειαστεί 2.000-2.500 μόρια περισσότερα απο την περσινή βάση.

ρε παιδια με τα τεφαα τι παιζει?Εγω εβγαλα 13.250 λετε να πιανω κομοτηνη?

Πιθανόν!

Υπαρχει περιπτωση να πεσει 750 μορια το ΑΤΕΙ Πληροφορικης Θεσσαλονικης ?

Δεν νομίζω.:/: Μάλλον θα παραμείνει σταθερή η βάση της Πληροφορικής (ΤΕΙ) στη Θεσσαλονίκη.

καμιά σχετικά έγκυρη εκτίμηση για ιατρική κρήτης; φτάνουν τα 18965 ή είναι πολυ οριακό;
Έγκυρη;;:confused:

Για Ιατρική Αλεξανδρούπολης ναι, για Κρήτη είσαι στο "παρά πέντε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Για ΔΕΤ ΟΠΑ?εχω 18144 πεμτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Τι λετε για ΣΜΑ ειδικη κατηγορια Α? Περσυ 18658 και εχψ 18612
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Για ΔΕΤ ΟΠΑ?εχω 18144 πεμτο


Το τμήμα ΔΕΤ του ΟΠΑ: 18.300*





*
μια εκτίμηση είναι. Δεν είναι απίθανο να παρουσιάσει μεγαλύτερη πτώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einstein34

Νεοφερμένος

Ο einstein34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Συγχαρητηρια!!! Περασες Ιατρικη Κρητης.:):clapup::whistle:

εγω να δω......... με 18.557 θα περασω κτηνιατρικη θεσσαλονικης??????
(περυσι 18.690)

βασικα το ρωταω για ενεν φιλο μου εγω εχω 19527 και εβαλα α`επιλογη ιατρικη αλεξανδρουπολης . ο φιλος μου εβγαλε 18965 και εβαλε α`επιλογη οδοντιατρικη θεσσαλονικης και μετα κατι ιατρικες συμπεριλαμβανομενου και αυτη της κρητης. Τι λετε την πιανει την οδοντιαρικη ή ειναι πολυ οριακο; το ρωταω επειδη μου φαινεται οτι τισ τελευταιεις μέρες αγχωνεται για αυτο το θέμα.
περιμένω απαντησεις σασ ευχαριστω απο τωρα

Τι λετε για ΣΜΑ ειδικη κατηγορια Α? Περσυ 18658 και εχψ 18612

για ειδικές κατηγορίες φιλε ειναι πολυ δύσκολο να γίνουν προβλέψεις επειδη δεν ξέρεις τι είδους μαθητές περιέχονται σε αυτήν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
βασικα το ρωταω για ενεν φιλο μου εγω εχω 19527 και εβαλα α`επιλογη ιατρικη αλεξανδρουπολης . ο φιλος μου εβγαλε 18965 και εβαλε α`επιλογη οδοντιατρικη θεσσαλονικης και μετα κατι ιατρικες συμπεριλαμβανομενου και αυτη της κρητης. Τι λετε την πιανει την οδοντιαρικη ή ειναι πολυ οριακο; το ρωταω επειδη μου φαινεται οτι τισ τελευταιεις μέρες αγχωνεται για αυτο το θέμα.
περιμένω απαντησεις σασ ευχαριστω απο τωρα

Δηλαδή συγκέντρωσε 104 μόρια λιγοτερα απο τη περσινή βάση της Οδοντιατρικής;! Εε, δεν θα ήταν όνειρο θερινής νυκτός να πιάσει την εν λόγω σχολή.

για ειδικές κατηγορίες φιλε ειναι πολυ δύσκολο να γίνουν προβλέψεις επειδη δεν ξέρεις τι είδους μαθητές περιέχονται σε αυτήν

Ναι αλλά ευνοούν οι συνθήκες για μικρή, ανεπαίσθητη σχεδόν, πτώση στις στρατιωτικές σχολές, ή όχι;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evilstts

Νεοφερμένος

Ο evilstts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
eco-warrior εγώ έχω 18869 στο 3ο περνάω ιατρική αλεξανδρούπολης ? (περσινή βάση 19006.) Ακούω συνεχώς για άνοδο.. Γιατί, για τη βιολογία κατεύθυνσης που είναι μάθημα πρώτης βαρύτητας στο 3ο ανέβηκε κατά πολύ το ποσοστό των αριστούχων (11%) ενώ η χημεία κατεύθυνσης έριξε κατά 3% το ποσοστό των αριστούχων (έπεσε λίγο δηλαδή και είναι και μάθημα δεύτερης βαρύτητας). Επίσης, έχω ακούσει ότι πολλοί έχουν δηλώσει ιατρικές περιφέρειας (και ακούγεται και λογικό,) γιατί οι γιατροί έχουν πιο σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση, σκεπτόμενοι την οικονομική κρίση αλλά και λόγω της αρκετά αυξημένης δυσκολίας της εξεταστικής (μικρότεροι βαθμοί πρόσβασης, φυσική, μαθηματικά κατεύθυνσης αλλά και γενικής παιδείας κτλ). Έχοντας υπόψιν όλα αυτά, τι πιστεύεις την πιάνω την άτιμη την ιατρική αλεξανδρούπολης ή δεν την πιάνω? :confused::confused::confused:

avenger92 το πρόβλημα μου δεν είναι καθόλου παρόμοιο με το δικό σου... Εγώ έχω 18869 εσύ 18896 δηλαδή 27 μόρια διαφορά που είναι πολύτιμα για την συγκεκριμένη σχολή αφού οι πιο πολλοί δίνουν τη βάση της γύρω στο 18900.... εσύ παίζεις οριακά, εγώ όμως είμαι σχεδόν εκτός παιχνιδιού....Και μάλιστα οι τελευταίες προβλέψεις που βλέπω (στις 18-20 Ιουλίου δηλαδή) δίνουν την ιατρική αλεξ/λης γύρω στα 18900-19100, δηλαδή ως και άνοδο και όχι πτώση 200+ που έδιναν οι εφημερίδες στις 12 Ιουλίου που τα πράγματα ήταν ακόμη άγουρα... Τελοσπάντων δεν θέλω να σε ανησυχήσω και όπως και να έχει καλή επιτυχία.... Παρεπιπτόντως τι έχεις βάλει στο μηχανογραφικό μετά από ιατρικές και φαρμακευτικές?

evilstts, η πρώτη ερώτησή σου με "βασανίζει" και εμένα!(Έχω 18.896 στο 3ο πεδίο..)Λένε ότι η ιατρική Αλεξανδρούπολης θα "πέσει" 200+ μόρια αλλά ποιος πιστεύει τα ΜΜΕ... :P
avenger92 το πρόβλημα μου δεν είναι καθόλου παρόμοιο με το δικό σου... Εγώ έχω 18869 εσύ 18896 δηλαδή 27 μόρια διαφορά που είναι πολύτιμα για την συγκεκριμένη σχολή αφού οι πιο πολλοί δίνουν τη βάση της γύρω στο 18900.... εσύ παίζεις οριακά, εγώ όμως είμαι σχεδόν εκτός παιχνιδιού....Και μάλιστα οι τελευταίες προβλέψεις που βλέπω (στις 18-20 Ιουλίου δηλαδή) δίνουν την ιατρική αλεξ/λης γύρω στα 18900-19100, δηλαδή ως και άνοδο και όχι πτώση 200+ που έδιναν οι εφημερίδες στις 12 Ιουλίου που τα πράγματα ήταν ακόμη άγουρα και χωρίς να έχουν πάρει υπόψιν τους οι μελετητές τις προτιμήσεις των παιδιών... Τελοσπάντων δεν θέλω να σε ανησυχήσω και όπως και να έχει καλή επιτυχία.... Παρεπιπτόντως τι έχεις βάλει στο μηχανογραφικό μετά από ιατρικές και φαρμακευτικές?

Α και παιδιά συγγνώμη που έβαλα το ίδιο μήνυμα δύο φορές αλλά είμαι νεοφερμένος:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
avenger92 το πρόβλημα μου δεν είναι καθόλου παρόμοιο με το δικό σου... Εγώ έχω 18869 εσύ 18896 δηλαδή 27 μόρια διαφορά που είναι πολύτιμα για την συγκεκριμένη σχολή αφού οι πιο πολλοί δίνουν τη βάση της γύρω στο 18900.... εσύ παίζεις οριακά, εγώ όμως είμαι σχεδόν εκτός παιχνιδιού....Και μάλιστα οι τελευταίες προβλέψεις που βλέπω (στις 18-20 Ιουλίου δηλαδή) δίνουν την ιατρική αλεξ/λης γύρω στα 18900-19100, δηλαδή ως και άνοδο και όχι πτώση 200+ που έδιναν οι εφημερίδες στις 12 Ιουλίου που τα πράγματα ήταν ακόμη άγουρα... Τελοσπάντων δεν θέλω να σε ανησυχήσω και όπως και να έχει καλή επιτυχία.... Παρεπιπτόντως τι έχεις βάλει στο μηχανογραφικό μετά από ιατρικές και φαρμακευτικές?

Σίγα την διαφορά στα μόρια!Πάντως μ' αυτές τις εκτιμήσεις που ακούω δεν νομίζω να περάσω ιατρική αλεξανδρούπολης..:redface: Έχω βάλει ΗΜΜΥ μετά από αυτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα κι εγώ μία...πρόβλεψη!Πέρισυ η βάση της Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ είχε 17.158.Με 17.135 λέτε να είναι εφικτή η εισαγωγή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top