[Εκτιμήσεις] Βάσεις 10% 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
για να υπολογισετε τι πτωση θα εχουν οι βασεις περιπου στο 10% μπορειτε να κανετε το εξης.με τη προυποθεση οτι ειναι οι μισοι υποψηφιοι φετος σε σχεση με περσυ πηγαινετε δειτε τη σχολη που θελετε, τι πτωση ειχε απο το 10% του 2009 στο 10% του 2010 που εγινε ακριβως το ιδιο δλδ μισοι υποψηφιοι.μετα πηγαινετε στο 90 του 2010 και στο 90 του 2011 και δειτε και αυτη τη πτωση και προσθεστε αυτο που θα βρειτε με το προηγουμενο που ειπα.μετα πηγαινετε δειτε ποσο ειχε περσυ στο 10% και απ αυτο αφαιρεστε το αθροισμα που βρηκατε πριν.τωρα πχ αν ειναι επαρχια υπολογιστε λιγο περισσοτερο 200μορια κατω πχ και αν οχι 200μορια πανω.χοντρικα και μπακαλιστικα μπορει να ειναι αλλα για τις σχολες που το χω ψαξει και με ενδιαφερουν ελπιζω να πεσω μεσα:P.

θα μου πειτε γιατι προσθετεις αυτα τα 2?απλουστατα γιατι περσυ ηταν διπλασιοι υποψηφιοι με το 10% και γιατι ηταν ακομα οι βασεις στο θεο λογω 90%.πραγματα τα οποια τωρα δεν ισχυουν
Δηλαδη βαση ολων οσων ειπες (γιατι ειμαι της θεωρητικης εγω και με τα μαθηματικα με μπερδεψες) η κορη μου που εχασε τη σχολη της για 0,001 μοριο (ειχε ..,609 και η σχολη της ειχε ..,610) πως το βλεπεις?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Οντως κι εγω μπερδευτηκα λιγο.. και δεν περασα κι εγω για λιγα μορια (80) .. Μακαρι να πεσουν οι βασεις λιγο πιο κατω απο αυτες του 2011 του 90%.. (ευχομαι να μην ειναι πολλοι οσοι δηλωσαν μηχανογραφικο με το 2010..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Δηλαδη βαση ολων οσων ειπες (γιατι ειμαι της θεωρητικης εγω και με τα μαθηματικα με μπερδεψες) η κορη μου που εχασε τη σχολη της για 0,001 μοριο (ειχε ..,609 και η σχολη της ειχε ..,610) πως το βλεπεις?:hmm:

στο περιπου ειναι αυτα ρε παιδια.απλως για να εχουμε μια εικονα:Pτουλαχιστον ετσι πιστευω εγω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Οντως κι εγω μπερδευτηκα λιγο.. και δεν περασα κι εγω για λιγα μορια (80) .. Μακαρι να πεσουν οι βασεις λιγο πιο κατω απο αυτες του 2011 του 90%.. (ευχομαι να μην ειναι πολλοι οσοι δηλωσαν μηχανογραφικο με το 2010..)

αυτο ελπιζω γιατι αν ειναι πολλοι θα παιξει βασικο ρολο αφου εχουν πολυ ψηλες βαθμολογιες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Παιδια ψυχραιμια ! Ολα καλα θα πανε !!! Μακαρι να επαληθευτει ο Jonathannnn ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Παιδια ψυχραιμια ! Ολα καλα θα πανε !!! Μακαρι να επαληθευτει ο Jonathannnn ! :)

ως προς τον αριθμο θα επαληθευτω ως προς τις εκτιμησεις μου ενας θεος ξερει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heartbrkr

Νεοφερμένος

Ο heartbrkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
για να υπολογισετε τι πτωση θα εχουν οι βασεις περιπου στο 10% μπορειτε να κανετε το εξης.με τη προυποθεση οτι ειναι οι μισοι υποψηφιοι φετος σε σχεση με περσυ πηγαινετε δειτε τη σχολη που θελετε, τι πτωση ειχε απο το 10% του 2009 στο 10% του 2010 που εγινε ακριβως το ιδιο δλδ μισοι υποψηφιοι.μετα πηγαινετε στο 90 του 2010 και στο 90 του 2011 και δειτε και αυτη τη πτωση και προσθεστε αυτο που θα βρειτε με το προηγουμενο που ειπα.μετα πηγαινετε δειτε ποσο ειχε περσυ στο 10% και απ αυτο αφαιρεστε το αθροισμα που βρηκατε πριν.τωρα πχ αν ειναι επαρχια υπολογιστε λιγο περισσοτερο 200μορια κατω πχ και αν οχι 200μορια πανω.χοντρικα και μπακαλιστικα μπορει να ειναι αλλα για τις σχολες που το χω ψαξει και με ενδιαφερουν ελπιζω να πεσω μεσα:P.

θα μου πειτε γιατι προσθετεις αυτα τα 2?απλουστατα γιατι περσυ ηταν διπλασιοι υποψηφιοι με το 10% και γιατι ηταν ακομα οι βασεις στο θεο λογω 90%.πραγματα τα οποια τωρα δεν ισχυουν
ρε τζον λενε οτι τα παιδαγωγικα δημοτικης που με ενδιαφερουν δεν εχουν την ζητιση που ειχαν ...περσυ ειχαν κατεβει στ 15+ στο 90% !!!αρα σε περιπτωση που δεν εχουν κατατεθει πολλα μηχανογραφηκα κ με τη λογικη μου εγω που εχω 12.200 στ πρωτο πεδιο εχω πι8ανοτητες να πιασω παιδαγωγικα
ετσι δεν ειναι ? :confused::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
πιστευετε πως μπορει να χασω τη σχολη μηχανολογων μηχανικων της Πατρας ή των μηχανολογων μηχανικων του Βολου με το 10%??εχω 18.350 μορια..θα εκτιμουσα μια απαντηση.Σας ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
ρε τζον λενε οτι τα παιδαγωγικα δημοτικης που με ενδιαφερουν δεν εχουν την ζητιση που ειχαν ...περσυ ειχαν κατεβει στ 15+ στο 90% !!!αρα σε περιπτωση που δεν εχουν κατατεθει πολλα μηχανογραφηκα κ με τη λογικη μου εγω που εχω 12.200 στ πρωτο πεδιο εχω πι8ανοτητες να πιασω παιδαγωγικα
ετσι δεν ειναι ? :confused::/:

δε νομιζω ειναι τεραστια τετοια πτωση.εγω κυριως για το 4πεδιο εχω ασχοληθει που ειμαι.παντως κατι μαθηματικα και φυσικα στην επαρχια μπορει να τα δουμε και κατω απο τη βαση.παντα με τη προυποθεση του αριθμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
ρε τζον λενε οτι τα παιδαγωγικα δημοτικης που με ενδιαφερουν δεν εχουν την ζητιση που ειχαν ...περσυ ειχαν κατεβει στ 15+ στο 90% !!!αρα σε περιπτωση που δεν εχουν κατατεθει πολλα μηχανογραφηκα κ με τη λογικη μου εγω που εχω 12.200 στ πρωτο πεδιο εχω πι8ανοτητες να πιασω παιδαγωγικα
ετσι δεν ειναι ? :confused::/:

δε νομιζω ειναι τεραστια τετοια πτωση.εγω κυριως για το 4πεδιο εχω ασχοληθει που ειμαι.παντως κατι μαθηματικα και φυσικα στην επαρχια μπορει να τα δουμε και κατω απο τη βαση.παντα με τη προυποθεση του αριθμου
Κι εγώ δεν πιστεύω να πέσουν τόσο... Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις, αλλά σκέψου ότι πέρυσι στο 10% η χαμηλότερη βάση (Ρόδος) ήταν γύρω στα 17.400. Δεν πιστεύω να πέσει 5000 μόρια... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heartbrkr

Νεοφερμένος

Ο heartbrkr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κι εγώ δεν πιστεύω να πέσουν τόσο... Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις, αλλά σκέψου ότι πέρυσι στο 10% η χαμηλότερη βάση (Ρόδος) ήταν γύρω στα 17.400. Δεν πιστεύω να πέσει 5000 μόρια... :/:
τελεια :P οτι κατσει.... θα δουμε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ θεσσαλονικης με 18607 πως το βλεπετε; περσυ το 90% ηταν στα 18300 περιπου... ειμαι αποφοιτος του 10'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OHTO

Νεοφερμένος

Ο OHTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ θεσσαλονικης με 18607 πως το βλεπετε; περσυ το 90% ηταν στα 18300 περιπου... ειμαι αποφοιτος του 10'
Καλά σε βλέπω, αλλά καμιά άλλη σχολή έχεις βάλει στο μηχανογραφικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Καλά σε βλέπω, αλλά καμιά άλλη σχολή έχεις βάλει στο μηχανογραφικό?

Οχι μονο αυτη... ειμαι ηδη στους ηλεκτρολογους στο δ.π.θ. αλλα θελω θεσσαλονικη κ εβαλα μονο ηλεκτρολογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katma

Νεοφερμένος

Η katma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δε νομιζω ειναι τεραστια τετοια πτωση.εγω κυριως για το 4πεδιο εχω ασχοληθει που ειμαι.παντως κατι μαθηματικα και φυσικα στην επαρχια μπορει να τα δουμε και κατω απο τη βαση.παντα με τη προυποθεση του αριθμου

4ο πεδιο ειπες..τι σχολη/πολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
4ο πεδιο ειπες..τι σχολη/πολη?

περιβαλλοντος οπου υπαρχει και κατι σχολες παρομοιες των ημμυ σε χανια και βολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
για να υπολογισετε τι πτωση θα εχουν οι βασεις περιπου στο 10% μπορειτε να κανετε το εξης.με τη προυποθεση οτι ειναι οι μισοι υποψηφιοι φετος σε σχεση με περσυ πηγαινετε δειτε τη σχολη που θελετε, τι πτωση ειχε απο το 10% του 2009 στο 10% του 2010 που εγινε ακριβως το ιδιο δλδ μισοι υποψηφιοι.μετα πηγαινετε στο 90 του 2010 και στο 90 του 2011 και δειτε και αυτη τη πτωση και προσθεστε αυτο που θα βρειτε με το προηγουμενο που ειπα.μετα πηγαινετε δειτε ποσο ειχε περσυ στο 10% και απ αυτο αφαιρεστε το αθροισμα που βρηκατε πριν.τωρα πχ αν ειναι επαρχια υπολογιστε λιγο περισσοτερο 200μορια κατω πχ και αν οχι 200μορια πανω.χοντρικα και μπακαλιστικα μπορει να ειναι αλλα για τις σχολες που το χω ψαξει και με ενδιαφερουν ελπιζω να πεσω μεσα:P.

θα μου πειτε γιατι προσθετεις αυτα τα 2?απλουστατα γιατι περσυ ηταν διπλασιοι υποψηφιοι με το 10% και γιατι ηταν ακομα οι βασεις στο θεο λογω 90%.πραγματα τα οποια τωρα δεν ισχυουν

Αυτο πως το ξερουμε; Εχουμε ακριβες αριθμο για το ποσοι εκαναν φετος μηχανογραφικο με το 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LDM

Νεοφερμένος

Ο LDM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
συμφωνα με τις πραξεις εχουμε 22.000 10% μηχανογραφικα. ομως ο αριθμος πρωτοκολλου ξεκινουσε 10.000.
οποτε αν υποθεσουμε οτι οι περισσοτεροι εκαναν 90% τοτε αυτοι που εκαναν 10% ειναι 14.000. το ιδιο υποστηριζουν 2 ατομα στο edu4u οι οποοι λενε ξερουν απο τα κονε τους ποσοι ειναι 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OHTO

Νεοφερμένος

Ο OHTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι πόσοι έκαναν 10% φέτος, αλλά τι ποσοστό αυτών είναι απόφοιτοι του 2010.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
συμφωνα με τις πραξεις εχουμε 22.000 10% μηχανογραφικα. ομως ο αριθμος πρωτοκολλου ξεκινουσε 10.000.
οποτε αν υποθεσουμε οτι οι περισσοτεροι εκαναν 90% τοτε αυτοι που εκαναν 10% ειναι 14.000. το ιδιο υποστηριζουν 2 ατομα στο edu4u οι οποοι λενε ξερουν απο τα κονε τους ποσοι ειναι 10%

22.000 μηχανογραφικα;
Αυτοι που εδωσαν φετος (2012) πανελλαδικες με το 90% ειναι 116.542
Επισης αμα πουμε οτι εδιναν ολοι του 2011 10% θα ειχαμε + 100.000 μηχανογραφικα.
Αμα εδωσαν ολοι του 2010 +100.000 μηχανογραφικα.

Αρα μιλαμε για 300.000 μηχανογραφικα.

Το 22.000 απο που βγαινει που ειπες;

Ενας υπολογισμος ειναι να γνωριζεις τον συνολογικο αριθμο που εκαναν μηχανογραφικο με 90% και 10%.
Να δεις αριθμο πρωτοκολλου (αν θυμασαι) αν ησουν απο τους τελευταιους που εκαναν μηχανογραφικο με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top