[Εκτιμήσεις] Βάσεις 10% 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marion_1701

Νεοφερμένος

Η marion_1701 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια εγώ πέρσυ στο 3ο επιστημονικό πεδίο είχα 18757 μόρια. Τελικά πέρασα Ιατρική Ηρακλείου, παρότι περνούσα και στην Ιατρική Ιωαννίνων και Λάρισας οι οποίες ειναι και οι δύο βαθμολογικά υψηλότερες από του Ηρακλείου. ( Ιωάννινα :18566, Λάρισα: 18613, Ηράκλειο : 18480 ).
Aπλά επέλεξα το Ηράκλειο, γιατί θεώρησα ότι σαν πολή ήταν η καλύτερη δυνατή επιλογή από αυτες που ειχα. Περνούσα συνολικα Λάρισα, Ιωάννινα, Ηράκλειο, Αλεξανδρούπολη.
Τελικά όμως δεν μου αρέσει και πολύ η ζωή στο Ηρακλειο και θέλω να φύγω. Θέλω να γυρίσω στην Αθήνα, όπου και μένω κανονικά, ή να πάω Θεσσαλονίκη.

Αντικειμένικα και ρεαλιστικά, με τα μόρια αυτά έχω πιθανότητα να περάσω με το 10% του 2012 Ιατρική Αθηνών ή έστω Θεσσαλονίκης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Με 17.182 μόρια δεν έχω καμία πιθανότητα για Παιδαγωγικό Αθήνας, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
δε θελω νσ σας απογοητευσω αλλα οι πιθανοτητες δεν ειναι και τοσο με το μερος σας.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora1993

Νεοφερμένος

Η dora1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μαρια43 πιστευω ναι..οι βασεις θα ειναι χαμηλες αν κανουν μηχανογραφικο πολλοι απο αυτους που εδωσαν το 2011..οποτε εσυ με τοσα μορια τ χεις σιγουρα..περυσι δεν επιασες καποια σχολη με τοσα μορια; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα!! εβγαλα περυσι 16380... θελω ψυχολογια ή παιδαγωγικα αλλα οχι σε νησια κτλ.. πιστευεται οτι πιανω σε καποια πολη??

no way :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελενα*

Νεοφερμένος

Η Ελενα* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ας ελπισουμε οτι οι περισσοτεροι αποφοιτοι του '10 εκαναν το 10% περυσι ωστε να μην ανεβουν οι βασεις φετος! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
οι βασεις δεν θα πεσουν σε σχολες υψηλης ζητησης..αναλογα με τον αριθμο των εισακτεων που θα παρει η καθε σχολη με το 10% απλα θα φανει αν θα μεινουν στα ιδια επιπεδα ή θα εχουν πτωση της ταξης των 100 μοριων το πολυ..επειδη και περυσι ελεγαν πως θα πεσουν οι βασεις και τελικα αυτες εκτιναχθηκαν,το ιδιο πιστευω και για φετος..οποτε καλο ειναι να προσγειωθουμε ολοι μας και να μην κανουμε τρελα ονειρα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiaa

Νεοφερμένος

Η georgiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια αστυφυλακων γεν σειρα με το 10% πως βλεπετε να ειναι οι βασεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliostrikala

Νεοφερμένος

Ο steliostrikala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Οι βάσεις σε σχολές της επαρχίας νομίζω πως είναι λογικό και αναμενόμενο να πέσουν λόγω της οικονομικής κρίσης .Πολλοί είναι αυτοί που εισήχθησαν πέρσι σε σχολές εκτός του τόπου διαμονής τους και θα επιδιώξουν να γυρίσουν πίσω καθώς το κόστος συντήρησης ενός φοιτητικού σπιτιού έχει γίνει για πολλές οικογένειες δυσβάσταχτο . Νομίζω πως η οικονομική κατάσταση της χωράς και το αβέβαιο μέλλον που προδιαγράφεται για την οικονομία της χωράς μας θα παίξει καθοριστικό ρολό στην συμπλήρωση του μηχανογραφικού είτε από υποψηφίους με το 10% είτε από αυτούς που δίνουν φέτος πανελλαδικές εξετάσεις . Κατά την άποψη μου η απόφαση του να σπουδάσει κάποιος εκτός του τόπου διαμονής του εμπεριέχει περισσότερο από ποτέ το ρίσκο του να μην καταφέρει ο σπουδαστής λόγω αδυναμίας κάλυψης των οικονομικών του αναγκών να ολοκληρώσει της σπουδές του. Καλή τύχη σε όλους τους υποψηφίους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$tel!0$

Νεοφερμένος

Ο $tel!0$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδά ακούσατε μήπως καμιά εκτίμηση σχετικά με τη βάση της σχολής Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ για το 10% φέτος και συγκεκριμένα για την ειδκή κατηγορία τριτέκνων...οποιαδήποτε εκτίμηση +/-...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteini_1

Νεοφερμένος

Η foteini_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά..θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος έστω να υποθέσει κατά ποσο μπορούν να πέσουν οι βάσεις στα παιδαγωγικά κυρίως Θεσσαλονίκης, Βόλου ,Αθηνών και Πατρών...Δίνω με το 10% και ανήκω στην ειδική κατηγορια των "τριτέκνων".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
παιδια για να κανει καποιος 10 % οχι για στρατιωτικες θα επρεπε να το εχει δηλωσει καπου η να κανει καποια διαδικασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora1993

Νεοφερμένος

Η dora1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
απο οτι ξερω επρεπε να παρεις καποιον κωδικο μεχρι την προηγουμενη παρασκευη απο το λυκειο.αλλα ειπανε πως ισως δοθει παραταση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
απο οτι ξερω επρεπε να παρεις καποιον κωδικο μεχρι την προηγουμενη παρασκευη απο το λυκειο.αλλα ειπανε πως ισως δοθει παραταση. :)

καλα οχι οτι με πολuενδιαφερει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spaiderm

Νεοφερμένος

Ο spaiderm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μα καλά πιστεύετε πως δεν θα πέσουν οι βάσεις ; τι λέτε ρε ; αν έχουμε συνέχεια τέτοιων δύσκολων θεμάτων λογικά θα πέσουν εκτός κι αν θέλουν να μας γα.....σουν.............τότε μπορεί να τις ανεβάσουν κι όλας.......:rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Είστε σίγουροι πως έχετε καταλάβει πως διαμορφώνονται οι βάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexc

Νεοφερμένος

Ο alexc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα! Απευθυνομαι σε οποιον απο εδω σκοπευει να κανει 10% για πληροφορικη ΑΠΘ για να μαθω πανω κατω που θα κυμενονται τα μορια της σχολης αναλογα με το επιπεδο των υποψηφιων... με καιει αρκετα το θεμα και θα ηθελα να ειμαι κατα ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο σιγουρος!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion_1701

Νεοφερμένος

Η marion_1701 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ έδωσα πανελλήνιες το 2011 και συγκέντρωσα 18926 μόρια στο 2ο & 4ο επιστημονικό πεδίο και 18757 στο 3ο επιστημονικό πεδίο.
Τελικά πέρασα Ιατρική στο Ηράκλειο, παρότι περνόυσα και στη Λάρισα και στα Γιάννενα, οι οποίες είναι βαθμολογικά υψηλότερες από το Ηράκλειο. Απλά θεώρησα ότι το Ηρακλείο είναι μεγαλύτερη πόλη και ότι η Ιατρική εδώ φημίζεται.
Τελικά όμως θέλω να φύγω από το Ηράκλειο γιατί δεν μου αρέσει και πολύ η ζωή εδώ. Έκανα τα χαρτιά μου για το 10% του 2012 για να πάω σε κάποια άλλη Ιατρική. Αυτες που θα ήθελα είναι κατα σειρά Αθήνα ( όπου είναι και το σπίτι μου ) , Θεσσαλονικη και τελευταία την Πατρα.
Πιστευεται ότι έχω πιθανότητα σε κάποια από αυτες με τα περσινά 18757 μόρια? Η αθήνα ήταν 19153, η Θεσσαλονικη ηταν 18946 και η Πατρα 17781.
( με την Πατρα είχα μονο 23 μόρια διαφορα.
Πως το κόβεται? Για Αθήνα δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξη. Για Θεσσαλονικη όμως? Εστω Πατρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
οι πιθανοτητες δεν ειναι τοσο με το μερος σου..η ιατρικη αποτελει την νο.1 επιλογη των αριστουχων και καθως εχεις να συναγωνιστεις και αποφοιτους του 2010,τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα.απο προσωπικη μου εκτιμηση,αλλα και απο εκτιμησεις αλλων πιο ειδικων απο εμενα,η βαση της χαμηλοτερης Ιατρικης(Αλεξανδρουπολη δλδ) θα κυμανθει γυρω στα 18.900 μορια,ενω τα τμηματα τα οποια ρωτησες αναμενεται ολα να εχουν βαση μεγαλυτερη απο 19.000 μορια...οποτε καλο θα ηταν να αρχιζεις να προσαρμοζεσαι στη ζωη στην Κρητη,η οποια μαλιστα ειναι εξαιρετικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos2284

Νεοφερμένος

Ο panos2284 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με 18.511 πιστεύετε πιάνω ιατρική Γιάννενα ή Πάτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top