[Εκτιμήσεις]Βάσεις 10% 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
χαχαα!!ευχαριστω φιλε! δν λεω οτι σιγουρα μπαινω!απλα ετσι το εχω σκευτει! εσυ ποσα εχεις βγαλει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
το εχω σκευτει !! αυτο ! οι περσινοι ομωσ με τισ μεγαλες βαθμολογιες θα ειναι ιδι στιν πρωτη επιλογη τουσ λογικα!!γτ να διλωσουν οι αριστουχοι επαρχια?? :) και λογικα θα πεσουν οι βασεις απο αυτο που εκαναν για τουσ υποψηφιους
σκεψου και το εξης.Καποιος θελει να μεπρασε μηχ μηχ.αυτος ειχε βγαλει 18900 και θελει εμπ.ο αμεσως επομενως απο αυτον με τα 18700 θα παει θεσνικη.αυτος με τα 18500 βολο κια αυτος με τα 18200 κοζανη.Μια υποθεση κανω.Τεσπα καλη επιτυχια να χεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ναι ρε σι!! απλα αμα ψαξεις σε στατιστικεσ ερευνεσ θα δεισ οτι το μεγαλιτερο ποσοστο των 18ριδων και πανω ειναι στιν 1-2 επιλογι τους! τεσπα βλεπουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ρε παιδιά αυτός που είχε βγάλει 18900 είναι μηχανολόγος στο ΑΠΘ.Εγώ πιστεύω πως πολύ δύσκολα θα κάνει 10% για να κατέβει αθήνα αλλά ακόμα και αν το κάνει θα πάει μόνο αθήνα.Κάποιος που είναι στον Βόλο δεν θα κάνει 10% για να πάει στην Πάτρα ούτε κάποιος που είναι στην Κοζάνη δεν θα κάνει για να πάει στον Βόλο.Τουλάχιστον η λογική αυτό λέει.Γιατί μην ξεχνάμε ότι καλο είναι το 10% αλλά σε μία μέση ελληνική οικογένεια το να πας σε ένα μέρος,να πάρεις σπίτι και να ζήσεις για έναν χρόνο κοστίζει πάρα πολλά χρήματα.Για να αποφασίσεις μετά ότι θα πας να σπουδάσεις το ίδιο σε άλλο πανεπιστήμιο.Και να χάσεις ουσιαστικά έναν χρόνο από την ζωή σου.Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα οι απόφοιτοι με μεγάλες βαθμολογίες να καταθέσουν μηχανογραφικό μόνο και μόνο για να δουν που θα περάσουν.Πράγμα το οποίο κατά την ταπεινή μου άποψη είναι τραγικό καθώς θα στερήσουν από πάρα πολλά παιδιά το δικαίωμα να σπουδάσουν αυτό που ονειρεύονται.
Τεσπα όπως και να έχει κοντός ψαλμός αλληλούια.Πιστεύω πως όταν μάθουμε τον αριθμό αυτών που κατέθεσαν μηχανογραφικο με το 10% θα μπορούμε να έχουμε μια εικόνα.
Φίλε με 17800 πιστεύω πως έχεις αρκετές πιθανότητες να πιάσεις τους μηχανολόγους της Κοζάνης.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε! καπως ετσι τα βλεπω και εγω τα πραγματα! τωρα οντως θα περιμενω μεχρι τον ιουλιο να εχουμε μια εικονα ευχαριστω παντως :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Τίποτα φίλε μου.Μακάρι όλα τα παιδιά να περνούν εκεί που θέλουν.
Σε ποια σχολή είσαι τώρα(αν φυσικα επιτρέπεται)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ναι ρε φυσικα και επιτρεπεται! στο φυσικο αθηνας ειμαι εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εγώ φίλε μου είμαι μηχανικός υπολογιστών στον Βόλο.Αλλά επειδή δεν μου άρεσε και πολύ το όλο concept ψάχνομαι και εγώ με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
α καλα κανεις !! :) και για που λεσ να πας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cissse13

Νεοφερμένος

Ο cissse13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σε ολους.Εχασα το ιστορικο αρχαιολογικο στα γιαννενα για 12 μορια!Υπαρχει περιπτωση να το πιασω φετος με το 10% η ειναι δυσκολο?Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει...(περυσι η βαση με το 10% ηταν 17764)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σε ολους.Εχασα το ιστορικο αρχαιολογικο στα γιαννενα για 12 μορια!Υπαρχει περιπτωση να το πιασω φετος με το 10% η ειναι δυσκολο?Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει...(περυσι η βαση με το 10% ηταν 17764)

12 μόρια? :jumpy::jumpy:

Το 10% είναι απρόβλεπτο. Φέτος οι βάσεις με το 10% θα είναι λογικά χαμηλότερες από τις περσινές. Κάνε το μηχανογραφικό σου και βλέπεις. Ρίχνεις τη ζαριά κι άμα φέρεις εξάρες κερδίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!

Πως βλέπεται τις βάσεις για στρατιωτικές σχολές φέτος? Είμαι υποψήφιος για ΣΜΥΝ και ΣΜΥ και είμαι 500 και 800 μόρια παραπάνω από τις βάσεις τους.Ποιές είναι οι εκτιμήσεις σας? Είδα τα πέρσινα στατιστικά και τη ΣΜΥΝ την είχαν δηλώσει 34 άτομα από όλη την Ελλάδα.Φέτος που μειώθηκαν οι υποψήφιοι λέτε να είναι λιγότεροι?
Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ξερεισ καμια ιστοσελιδα που να βλεπεις ποσοι δηλωνουν 10% στην αντιστιχη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Εδώ θα βρείς για το 2009...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Θέλω να προειδοποιήσω όλους τους υποψηφίους των στρατιωτικών σχολών. Ως έφεδρος αξιωματικός έχω μια καλή ιδέα για το τι θα αντιμετωπίσετε ως αξιωματικοί ή υπαξιωματικοί όταν πάτε στις μονάδες (μιλάω για τον στρατό ξηράς μόνο). Πρώτα από όλα μην σκέφτεστε την αποκατάσταση ή το επιστημονικό ενδεχομένως αντικείμενο της στρατιωτικής σχολής (π.χ. στρατιωτική ιατρική, κτηνιατρική, οδοντιατρική κλπ.) αλλά να έχετε ξεκαθαρίσει μέσα σας αν σας αρέσει ο στρατιωτικός τρόπος ζωής (σε αυτό περιλαμβάνονται καθημερινό ξύπνημα στις 06:00, παραλλαγή, αρβυλα και μπερές ή τζόκεϋ κάθε μέρα, να έχετε ανωτέρους πάνω από το κεφάλι σας, να υπακούτε σε διαταγές, να αντέχετε την απίστευτη γραφειοκρατία κλπ.). Αν σας γοητεύει ο στρατιωτικός τρόπος ζωής κάντε το, αλλά επειδή έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται, πάρτε πληροφορίες από επαγγελματίες στρατιωτικούς. Μιλάω και από προσωπική πείρα. Πίστευα ότι θα μ' αρέσει η στρατιωτική πειθαρχία και ο στρατιωτικός τρόπος ζωής, αλλά τελικά μάπα το καρπούζι. Να ξέρετε ότι ο ελληνικός στρατός έχει επιεικώς τα μαύρα του τα χάλια (για να μην πω ότι είναι σ***ά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
α καλα κανεις !! :) και για που λεσ να πας??

Σκέφτομαι πάλι για σχολές του πολυτεχνείου.Θέλω πολύ να μπω πολιτικός μηχανικός αλλά με τα μόρια που έχω δυστυχώς αυτό είναι ένα άπιαστο όνειρο.Τώρα από εκεί και πέρα θα δω τι θα δηλώσω παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w3rsend

Νεοφερμένος

Ο w3rsend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια δινω φετος με το 10% για αστυφυλακων ποσο λετε ν παει η βαση με το 10% γεν.σειρα?εχουν δηλωσει πολλα ατομα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enik

Νεοφερμένος

Ο enik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια με 18770 μορια, πιανω καποια σχολη εκτος απο χημικους μηχανικους στο πολυτεχνειο ΑΠΘ???πως τα βλεπετε φετος τα πραγματα με το 10%?ξερω οτι ειναι θεμα τυχης και συγκιριων περισσοτερο,αλλα με τις νεες αλλαγες στο συστημα,θα υπαρξουν μειωσεις στις βασεις των υψηλοβαθμων σχολων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Έχω αγχωθεί πολύ και 'γω με τις βάσεις 10% έχω 18187 μόρια και θέλω σχολή που με 90% ειναι 17500 αλλά με 10% 19+ (Μαρκετινγκ)...
Μακάρι να περάσω!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xlimitzouras

Νεοφερμένος

Ο xlimitzouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλημερα και απο μενα παιδια και καλως σας βρηκα!!!!

εγω περυσι εχασα τους μηχανολογους κοζανης για 57 μορια καθως τα δικα μου μορια ειναι 17923...ετσι σκεφτηκα να κανω τα χαρτια για το 10% για αυτη την σχολη φετος. θελω να μαθω γιατι υποστηριζεται απο αρκετους πως φετος θα πεσουν οι βασεις του 10% και ποιοι εχουν το δικαιωμα να υποβαλλουν αιτηση με το 10%..μονο οι υποψηφιοι των 2 τελευταιων ετων(2008,2009)???? ευχαριστω και καλη επιτυχια σε ολους( και σε μενα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top