[Εκτιμήσεις]Βάσεις 10% 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
1000% . γραφεσαι στο πρωτο εξαμηνο. ειναι σαν να εδωσες πανελληνιες, δεν αλλαζει κατι. μπορει να σου αναγνωριστουν όλα τα μαθηματα, απλως δεν θα παρακολουθεις. δεν μπορεις να ξεκινησεις απο μεγαλυτερο εξαμηνο, μονο σε περιπτωση μετεγγραφης και κατατακτηριων μπορεις να γραφτεις σε αλλο εξαμηνο περαν του πρωτου. μια φιλη μου εκανε κατι αναλογο και γι αυτο ειμαι σιγουργη για ο,τι σου λεω.
α και επισης, δεν ειναι πανομοιοτυπα τα προγραμματα σπουδων των τμηματων σε διαφορετικες πολεις. στους πολ. μηχ. εμπ για παραδειγμα, κάποια μαθηματα τα εχουν στο γ εξαμηνο ενω στους πολ. μηχ απθ ειναι στο α. οπως δεν ειναι βεβαιο και οτι θα σου τα αναγνωρισουν, ειναι ολοκληρη διαδικασια και συνηθως καθυστερει κάπως. (εδω οι μετεγγραφες κανουν 2 μηνες να βγουν, η αναγνωριση των μαθηματων θα γινοταν στην ωρα της?:P)

OK, για να το λες κάτι θα ξέρεις..Επειδή κάποιοι γνωστοί το έκαναν, φανταζόμουν ότι δε θα είχε επιπτώσεις.. Κρίμα,γιατί σκεφτόμουν να κάνω 10%, για να αλλάξω πόλη...
(Στις μετεγγραφές όμως μπορείς να παρακολουθείς στην πόλη υποδοχής,οπότε δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα..εκτός από τα εργαστήρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
στις μετεγγραφες, αυτες που γινονται στο Α εξαμηνο, παρακολουθεις εξ αρχης στο τμημα υποδοχης, και καποιοι καθηγητες αππλως δε σε δεχονται στα εργαστηρια (ειναι καθαρα θεμα καθηγητη αυτα)
σε αλλες περιπτωσεις ομως , μπορει να γινει και μετεγγραφη σε μεγαλυτερο εξαμηνο , αν προκυψει στην πορεια κάποιος λογος (πχ, στην εγκυκλιο αναφερει κατι για ορφανους φοιτητες) .
κάποιες κατηγοριες τελος, μπορουν να υποβαλουν αιτηση για μετεγγραφη μοναχα στο γ εξαμηνο των σπουδων τους και εφοσον εχουν περασει ολα τα μαθηματα του α ετους (συνηθως αυτοι που εχουν δικαιωμα μετεγγραφης για οικονομικους λογους)

και εγω ξερω αρκετους που αλλαζουν πολη με το 10% εαν το μετανοιωσουν. αν δεν σου αρεσει η πολη δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις. εξαλλου ενας χρονος μπορει να σου φαινεται εσενα κατι τραγικο τωρα, αλλα σε 5 χρονια ουτε που θα το θυμασαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Μόνο λόγω παρέας σκέφτηκα να αλλάξω.. Με την πόλη δεν έχω πρόβλημα..καλά, θα δω! Απλώς επειδή πέρασα Ιατρική,που ήδη είναι 6 χρόνια,και μια χρονιά είναι σημαντική και είναι κρίμα να χαθεί...Ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εσεις πως τις κοβετε τις βασεις?!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
γειά σας.να σας ρωτήσω σχετικά με τις βάσεις του 10% εκτιμάτε οτι θα πέσουν?(με τιν ενοία οτι θα μειωθεί ο αριθμός υποψηφίων αφοθ θα δηλώνουν μόνο του 2009-2010.)ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι θα πεσουν γιατι θα μειωθει ο αριθμος των υποψηφιων.αυτα πανε αναλογικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris91

Νεοφερμένος

Ο dimitris91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά, είμαι νέος στο ischool!! :) Έδωσα πέρισυ πανελλήνιες και συγκέντρωσα 18914 στο 3ο πεδίο. Πώς το βλέπετε, περνάω με το 10% σε κάποια ιατρική;;;; Το πιο χαμηλό τμήμα πέρισυ είχε----->18780 (απέχω από αυτό 134 μόρια). Θα παίξει ρόλο(πτωτικό:P, ή έστω να διατηρήσει τις βάσεις στα ίδια επίπεδα) το νέο σύστημα του 10% στις ιατρικές;; Thank you.......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια ποτεθα μπορουμε να κανουμε μια προβλεψη για τις βασεις του 10%???εγω προσωπικα ενδιαφερομαι για την φιλολογια του πανεπιστημιου πελοποννησου (καλαματα).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris91

Νεοφερμένος

Ο dimitris91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Δύσκολο να έχουμε (ασφαλείς τουλάχιστον) εκτιμήσεις για το 10%. Μόνο μεταξύ μας ότι απόψεις ανταλλάσουμε :) . Πόσα μόρια έχεις;;; Εγώ θέλω ιατρική να περάσω με 10% (έχω 18900 περίπου στο 3ο). Πώς τα βλέπεις για μένα;;; :)
Βέβαια αξίζει να σημειωθέι το νέο σύστημα 10% (δλδ δηλώνουν μόνο οι δύο τελευταίες χρονιές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Λετε οι βασεις των ιατρικων σχολων να ανεβουν σε σχεση με τις φετινες???Τι πιστευετε και για τις σχολες του 5ου πεδιου?????Συζητηση να γινεται..!!!!:P:P:P

η ιατρική θα ανεβεί στο 10% σε σχέση με πέρσι δεν ξέρω για τα οικονομικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
:):):):)
Δύσκολο να έχουμε (ασφαλείς τουλάχιστον) εκτιμήσεις για το 10%. Μόνο μεταξύ μας ότι απόψεις ανταλλάσουμε :) . Πόσα μόρια έχεις;;; Εγώ θέλω ιατρική να περάσω με 10% (έχω 18900 περίπου στο 3ο). Πώς τα βλέπεις για μένα;;; :)
Βέβαια αξίζει να σημειωθέι το νέο σύστημα 10% (δλδ δηλώνουν μόνο οι δύο τελευταίες χρονιές)
εγω εχω 18.888 μόρια και η σχολη που θελω(φιλολογια πελοποννησου) ειχε περσι 17970 με το 10%.τι πιστευετε;;
για τις ιατρικες δεν εχω καθολου αποψη.σορρυ.
:):):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris91

Νεοφερμένος

Ο dimitris91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλά, και με 18.888 (πολλά 8 :P ) άγχεσαι;;; Είσαι ήδη μέσα!!! Να θυμάσαι και το νέο σύστημα 10%.......είναι σύμμαχος!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Καλά, και με 18.888 (πολλά 8 :P ) άγχεσαι;;; Είσαι ήδη μέσα!!! Να θυμάσαι και το νέο σύστημα 10%.......είναι σύμμαχος!! :)
ασε το τι κοροϊδια εφαγα με αυτα τα οχταρια...με λεγανε συνεχεια τηλεφωνο του οτε..σαν το 11888...:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω εχω βγαλει 17800 μορια και εχασα τους μηχανολογους μηχανικους στην κοζανη που εφτασε 17980!! πως το βλεπεται για το 10% φετος?? τωρα περσι ειχε 18130 με τις περσινες βασεις του 10%!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
α και κατι αλλο, οι μεταγραφεσ των πολυτεκνων επιτρεπονται με το 10% ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni4ever

Νεοφερμένος

Η eleni4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
hi τι κανετε;;;;; Μήπως ξέρει κανένας πού μπορώ να δω πόσα άτομα παίρνει η κάθε σχολή;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
https://epil.gr/baseis/baseis_09/baseis_09.htm! αυτη λογικά θα σου κάνει. για που θες να πας πόσα έχεις βγάλει? αυτό έχει βάσεις και θέσεις και για 10% και για 90% :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
εγω εχω βγαλει 17800 μορια και εχασα τους μηχανολογους μηχανικους στην κοζανη που εφτασε 17980!! πως το βλεπεται για το 10% φετος?? τωρα περσι ειχε 18130 με τις περσινες βασεις του 10%!

Τους μχ μηχ κοζανης δεν νομιζω να τους πιανεις.Παρα πολυ δυσκολα αφου ειχες ηδη λιγοτερα μορια απο περσι και επιπλεον η λογικη λεει οτι οι βασεις στο 10% θα ανεβουν αφου θα δηλωσουν οι περσινοι του 09 με τις μεγαλες βαθμολογιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvas savvas

Νεοφερμένος

Ο savvas savvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
το εχω σκευτει !! αυτο ! οι περσινοι ομωσ με τισ μεγαλες βαθμολογιες θα ειναι ιδι στιν πρωτη επιλογη τουσ λογικα!!γτ να διλωσουν οι αριστουχοι επαρχια?? :) και λογικα θα πεσουν οι βασεις απο αυτο που εκαναν για τουσ υποψηφιους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φίλε έχεις πολλές ελπίδες μη μασάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top