Εκδόσεις Αγγλικών βιβλίων

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Πειτε μας το αγαπημενο σας βιβλιο, τις αγαπημενες σας εκδοσεις και προτεινετε!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
το αγαπημενο μου βιβλιο αγγλικων ειναι το Forum.υπαρχουν 2 βιβλια το forum 1 και το forum 2.το αγαπημενο μου ειναι το δευτερο,το οποιο κανω φετος!!οι αγαπημενες μου εκδοσεις ειναι oxford!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
on course for the michigan ECPE!!!!
grivas publications

καθως και το upstream proficiency!!!!
i love thease books!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Activate (B1 , B1+ , B2) Longman. Επιτέλους μια σειρά βιβλίων που να έχει REAL English και όχι Textbook English. Πρέπει κάποια στιγμή τα παιδιά να μαθαίνουν κανονικά Αγγλικά όπως χρησιμοποιείται η γλώσσα, και όχι αυτό το "στημένο" στυλ που ακολουθούν συνήθως τα βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανίτα Κλήμη

Νεοφερμένος

Η Ανίτα Κλήμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Σταυρός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
πιστεύω ότι όλες οι εκδόσεις είναι περίπου ίδιες. αυτό που διαφέρει είναι το επίπεδο του τμήματος και η όρεξη του καθηγητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
κοιτα κατα καιρους εχουνε βγει και αισχρα βιβλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
κοιτα κατα καιρους εχουνε βγει και αισχρα βιβλια...

Το χειρότερο βιβλίο που έχω χρησιμοποιήσει ήταν της HEADLINE, μια σειρά πολύ κακογραμμένη και γεμάτη τυπογραφικά. Το χρησιμοποιούσε μία μεγάλη αλυσίδα. Ήταν για Senior τάξεις. Δε θυμάμαι όμως τίτλο. Ούτε θέλω να το θυμάμαι !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ποιων εκδοσεων ηταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Εκδόσεις Headline
Σειρά : English Aloud. Α-C Senior
Χρησιμοποίησα αυτή τη σειρά όταν δούλευα για άλλο ΚΞΓ. Απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!! Δουλειά της τελευταίας στιγμής κυριολεκτικά. Δεν υπήρχαν ούτε CD για Listening. Μετά από μήνες μας έστειλαν ένα CD, φτιαγμένο σε PC , το οποίο ήταν καμία σχέση με το επίπεδο του βιβλίου. Πως να δουλέψεις με τέτοια βιβλία; Ακόμα και αν παραβλέψουμε τα τυπογραφικά, είχε και γραμματικά λάθη!!
Τον επόμενο χρόνο το site της Headline ήταν μονίμως Under Construction. Δεν έχω ιδέα τι απέγινε η εταιρεία αυτή.

Η ίδια εταιρεία έχει τη σειρά European Framework για ενήλικες. Και αυτά με αρκετά λάθη αλλά όχι σαν το English Aloud.Τα χρησιμοποίησα 3 χρόνια αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
τοσο αισχος ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Χάλι μαύρο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως μπορεί να υπάρξει ένα μοναδικό βιβλίο που να θεωρηθεί "top". Κάτι που μπορεί να αρέσει και να βοηθά έναν μαθητή, μπορεί να μην βοηθά καθόλου έναν άλλο. Το ίδιο ισχύει και για τον καθηγητή. Κάποιον καθηγητή μπορεί να τον διευκολύνει στη διδασκαλία του το τάδε βιβλίο, ενώ κάποιος άλλος διδάσκων να προτιμά ένα άλλο. Δεν μπορεί να βρεθεί, πιστεύω, το ιδανικό βιβλίο για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Λιτα , σιγουρα δεν υπαρχει το τελειο βιβλιο. Αλλα δεν χρειαζετε η εκδοση βιβλιων να ειναι τοσο εμπορευματοποιημενη. Τα βιβλια φτιαχνονται πολυ γρηγορα γιατι υπαρχει συνεχως η ζητηση για νεα βιβλια. Με συνεπεια η δουλεια να ειναι πολυ προχειρη.

Οι περισσοτερεσ σειρες βιβλιων γραφονται απο ghost teams , αλλιως θα ηταν αδυνατον να γραφουν οι ιδιοι συγγραφεις τοσα βιβλια σε τοσο χρονικο μικρο χρονικο διαστημα. Ας δοθει περισσοτερη εμφαση στη ποιοτητα παρα στην ποσοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Λιτα , σιγουρα δεν υπαρχει το τελειο βιβλιο. Αλλα δεν χρειαζετε η εκδοση βιβλιων να ειναι τοσο εμπορευματοποιημενη. Τα βιβλια φτιαχνονται πολυ γρηγορα γιατι υπαρχει συνεχως η ζητηση για νεα βιβλια. Με συνεπεια η δουλεια να ειναι πολυ προχειρη.

Οι περισσοτερεσ σειρες βιβλιων γραφονται απο ghost teams , αλλιως θα ηταν αδυνατον να γραφουν οι ιδιοι συγγραφεις τοσα βιβλια σε τοσο χρονικο μικρο χρονικο διαστημα. Ας δοθει περισσοτερη εμφαση στη ποιοτητα παρα στην ποσοτητα.

Δεν ασχολούμαι με τη διδασκαλία της αγγλικής και δεν ξέρω πως γράφονται τα Coursebooks κλπ. Αν κάποια είναι πρόχειρα, όπως λες, τότε σίγουρα ο καθηγητής μπορεί να τα αποφύγει και να επιλέξει τα πιο καλογραμμένα. Πάντως, πέραν από τα βιβλία αυτά (του τύπου των Coursebooks), χρειάζεται και προσωπική δουλειά από τον καθηγητή, για να μάθει το παιδί μια ξένη γλώσσα. Κατά τη γνώμη μου, καλός είναι ο καθηγητής που μπορεί να φτιάξει δικές του σημειώσεις & ασκήσεις, να προτείνει στο μαθητή και άλλους τρόπους εξάσκησης, όπως καλά αγγλικά βιβλία, εφημερίδες, ταινίες κλπ., και που δεν εξαρτάται απόλυτα από το Coursebook, αλλά το χρησιμοποιεί ως συμπλήρωμα της διδασκαλίας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Ακριβως επειδη οι καθηγητες δεν ειναι πεπειραμενοι συγγραφεις , πρεπει τα βιβλια να γραφονται απο συγγραφεις και οι καθηγητες να συμπληρωνουν το course book. To Course Book αποτελει την βαση. Πανω σε αυτο φτιαχνεται το πλανο υλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pipis852

Νεοφερμένος

Ο pipis852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
τα activate τα κανω τωρα στο φροντιστιριο μου και δεν μου αρεσουν κα8ολου μπορει βεβαια ναι ειναι καταπληκτικα βιβλια αλλα η κυρια μου να κανει λα8ος το μα8ημα και ναι μην μου αρεσουν please μηπως μπορειτε να βρητε τα αντιστοιχα tests των activate B1? Σας παρακαλωωωωωωωωωω...!!!!!

το παραπανω το εγραψα εγω η αδερφη του pipis852 επειδη δεν 8ελω να φτιαξω δικο μου profil ο pipis852 εχει παρει το lower!!!!! Αλλα please oποιος μπορει να βρει τα tests να μου τα δωσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

irinioik

Νεοφερμένος

Η irinioik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω τα audio CD των βιβλίων αγγλικών που διδάσκω, αλλά σε καλύτερη τιμή από αυτές που πωλούνται... ίσως κάποιο site απ' όπου μπορώ να τα κατεβάσω; ή δύσκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paoktsis9

Νεοφερμένος

Ο paoktsis9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
To grammarway 4 είναι ένα βιβλίο το οποίο τα εξηγεί όλα πολύ καλά, έτσι ώστε οι μαθητές να τα καταλαβαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Το βιβλίο English Vocabulary in Use: Advanced, απ'τις εκδόσεις Cambridge University Press, το έχετε υπ'όψιν σας? Ποια είναι η άποψη σας γι'αυτό? Σε σχέση με το Words you Need της Sylvia Kar, ποιο θεωρείτε καλύτερο για την προετοιμασία proficiency και την εκμάθηση λεξιλογίου? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Heinle cengage learning, exam essentials, CAE practice tests. Πιο δύσκολο απο το αντίστοιχο του prof με πολύ λεξιλόγιο και γενικότερα καλό βιβλίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top