Εισάγονται οι μαθητές με τα "λάθος" μηχανογραφικά

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
να την πω την κακια μου?
θα την πω..... :P
για να ειναι καποιος 18 ετων και να μην ξερει να συμπληρωσει σωστα μια αιτηση και να την υποβαλει οπως πρεπει τοτε ΒΡΑΣΤΑ και τους μεγαλους βαθμους και τα πανεπιστημια.
ελεος ρε παιδια λιγη υπευθυνοτητα.....:/:
φανταζομαι τι εχει να γινει μετα στο πανεπιστημιο που θα πανε με τις δηλωσεις μαθηματων και ολα τα εγγραφα που πρεπει να συμπληρωνεις καθε τοσο.Ειναι αξιοι της μοιρας τους:/:

Ας μην κρινουμε γενικευτικα αυτα τα παιδια με βαση ενα λαθος σε μια περιπτωση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Aπο οσο θυμαμε φιλτατε challenger πηγα σε τεχνολογικη σχολη και οχι στην Φιλοσοφικη ουτε καν θα μου χρησιμευση η ορθογραφια οποτε δεν βλεπω το point στο σχολιο σου.....:whistle:
Μα δεν ειπα κατι παραλογο, ειπα το απολυτως ΛΟΓΙΚΟ : Καθε ανθρωπος για να τελειωσει το ΔΗΜΟΤΙΚΟ, παει να πει πως εχει μαθει καποιους βασικους συντακτικους και γραμματικους κανονες(τιποτα τραγικο, ολοι οι υπολοιποι τους εχουμε μαθει) (εκτος αν δεν το τελειωσες, που τοτε παω πασο...) Δεν ειναι κατι αεροπλανικό η γραφη, αντιθετως ειναι κατι πολυ χρησιμο και χρησιμοποιειται χιλιαδες χρονια τωρα. Η γραφη ειναι ενας ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΣ τροπος που επικοινωνουμε μεταξυ μας, και αν δεν ξερεις να την χρησιμοποιεις ειναι πολυ πιθανον να κανεις ενα τετοιο λαθος οπως και εγινε με τα μηχανογραφικα....
Και για να γινω και εγω λιγο πιο κακως,τουλαχιστον εγω δεν ξερω ορθογραφια αλλοι δεν ξερουν καν μαθηματικα και φυσικη και μπηκαν σε σχετικη σχολη,ονοματα δεν λεω....
Κακος γιναισε κακως(για να υιοθετησω και το συστημα γραφης σου) τεσπα... μπορεις να λες οτι θες, εγω απο τα εν λογω μαθηματα, αυτα που χρειαζομαι για να παρακολουθησω τη σχολη μου τα γνωριζω...

Αυτη η καραμελα με την ορθογραφια εχει γινει κουραστικη,αμα δεν εχετε τι να πειτε απλα ΤΟΥΜΠΕΚΙ,μην καταντατε σαν τα ρεζιλικια που βλεπουμε στα παραθυρα στην τηλεοραση...Οποιος καταλαβε καταλαβε....
Η καραμελα κουραστικη, ενω η ορθογραφια σου ξεκουραστη... :confused:
Εισαι σε ενα φορουμ οπου στους ορους χρησης του εχεις αποδεχθει οτι θα συμμετεχεις γραφοντας Ελληνικα, ούτε σερβικα, ούτε γαλλικά, Αν ω καθαινας αρχηζαι να γραφη καπος αιτσει, δαιν θα βγαζαμαι ακρι αιδο μαισα....
Συγγνωμη , κ εγω ειμαι ασχετη απο Η/Υ ,αλλα πρωτον πηγα στο σχολειο για να κανω το μηχανογραφικο μου κ μετα θα μπηκα πανω απο εκατο φορες στο συστημα για να δω οτι πραγματι ειχαμε οριστικοποιησει με τον καθηγητη της πληροφορικης το μηχανογραφικο μου κ κατ απαιτηση του πατερα μου το εκτυπωσα κιολας. γιαυτο μου φαινεται περιεργο οτι καποιοοι εκανα λαθος. Τι να πω ομως....
για να εισαι μελος σε φορουμ πα να πει πως τελικα δεν εισαι τοσο ασχετη οσο νομιζεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ας μην κρινουμε γενικευτικα αυτα τα παιδια με βαση ενα λαθος σε μια περιπτωση.:)

Σωστός και ας μην κρίνουμε γενικά! Όλοι αλάθητοι & υπεύθυνοι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Σωστός και ας μην κρίνουμε γενικά! Όλοι αλάθητοι & υπεύθυνοι!!!!

δηλαδη ενα παιδι που εχασε μια οποιαδηποτε σχολη για ενα ή δύο μορια πρεπει να παει στο υπουργειο να του κανουν νεα θέση??? Για σκεφτειτε αυτη τη στιγμη πως νιωθουν ολα αυτα τα παιδια... τα οποια στην τελικη ειναι ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ περισσοτερα σε πληθος απο τα 42 που "ξεχασαν" να οριστικοποιησουν...:mad:

Αν αρχισουμε να μην εχουμε αποψη, το μονο σιγουρο ειναι πως θα καταληξουμε μια αβουλη μαζα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Nταξ φιλε τι να σου πω,τα λογια περιττα...Δεν γουσταρω να φλεμαρω μαζι σου....

Απο πανω δες τι μου γραφεις..Εγω μιλισα για καποια πραγματα που οι υποψηφιοι που ξεχασαν να οριστικοποιησουν το μηχανογραφικο δεν εχουν για να μπουν στην τριτοβαθμια..Η ορθογραφια δεν νομιζω να υπαγετε σε ενα απο αυτα....

Ελληνικως γραφω απλα ανορθογραφα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Μα γιατι ρε παιδια βγαζετε τοση κακια; Ειλκρινα,οπως ευστοχα εγραψε καποιος παραπανω,δεν μας φτανουν τα δικα μας αλλα θελουμε να ψοφησει και η κατσικα του γειτονα...Μου θυμιζει ενα θεμα που ενα παιδι ρωτουσε αν επειδη εγραψε το ονομα του στο τελος της εκθεσης θα του κοβαν κατι...Και πολλοι καλοθελητες ελεγαν οτι θα παρει 0...Ηρεμηστε λιγο...Αμα εσεις αυριο μεθαυριο βρεθειτε στα αναλογα σκατα,θελετε να χετε την ιδια αντιμετωπιση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και φυσικά δεν έπρεπε να γίνει αυτό. Τι θα πει δεν οριστικοποίησαν? Μια μέρα είχαν μόνο? Έλεος! Για αυτό ήμαστε τόσο πίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά βρήκαμε το λόγο που η Ελλάδα είναι τόσο πίσω!! Γιατί χρεοκοπήσαμε!!! Γιατί είμαστε βουτηγμένοι στη διαφθορά!!! Επειδή το Υπουργείο παιδείας έδωσε δεύτερη ευκαιρία στα παιδιά που δεν οριστικοποίησαν το μηχανογραφικό τους!!! Πάρτε τον Γιωργάκη να τον ενημερώσουμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
Για μια μαλακία στο listening λόγω ηχοσυστήματος, δεν βλέπω να είναι ελαστικοί οι διορθωτές στις εξετάσεις ξένων γλωσσών...Στην Ελλάδα απλά, όλα τα αντιμετωπίζουμε με πλάκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ελπίζω να μην είναι ειρωνικό το ύφος σου καθώς ναι, παίζει ρόλο γιατί δείχνει την νοοτροπία του Έλληνα "έλα μωρέ δεν πειράζει". Εδώ (και αλλού φυσικά) ξεχωρίζουμε ιδεολογικά από άλλους λαούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Φυσικά και ήταν ειρωνικός ο τόνος μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
εγω εκει που ενισταμαι, ειναι πως δεν ειναι δυνατον η εισαγωγη για 41 ατομα να γινεται με αλλα μετρα και σταθμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Oταν το κρατος ειναι ελαστικο σε ολα απο ποινες,φυλακιση μεχρι και αυτο το απλο θεμα κανεις δεν θα το περνει στα σοβαρα.Απο τι στιγμη που δεν το οριστικοποιησαν επρεπε να γευτουν και τις αναλογες συνεπεις.Μπορει να φαινετε απλοτ ο ζητημα αλλα αν δνε εφαρμοζετε τπτ κανεις δεν προκειτε να δρα αναλογα με τον νομο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
θα ηθελα πολυ να δω λιστα με τα ονόματα των εισαχθεντων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και φυσικά δεν έπρεπε να γίνει αυτό. Τι θα πει δεν οριστικοποίησαν? Μια μέρα είχαν μόνο? Έλεος! Για αυτό ήμαστε τόσο πίσω...
είχαμε νομίζω 10 μέρες για να αποφασίσουμε και να κάνουμε τα μηχανογραφικά μας. Προσωπικά εκείνες τις ημέρες το net το είχα λιώσει. Από το πρωί μέχρι το βράδυ. Μέχρι και την τελευταία μέρα. Οπότε ναι, δεν θεωρώ πως είχαμε πολύ καιρό. Όχι ότι πιστεύω πως παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στο να γίνει μαλακία με το μηχανογραφικό απλά μην κρίνουμε τόσο εύκολα.
εγω εκει που ενισταμαι, ειναι πως δεν ειναι δυνατον η εισαγωγη για 41 ατομα να γινεται με αλλα μετρα και σταθμα...

Όταν λες άλλα μέτρα και άλλα σταθμά πώς το εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Προφανώς εννοεί το να κάνεις το μηχανογραφικό ξέροντας τις βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Προφανώς εννοεί το να κάνεις το μηχανογραφικό ξέροντας τις βάσεις.
Τα 41 άτομα δεν έκαναν τώρα μηχανογραφικό. Τώρα τους κάλεσαν να οριστικοποιήσουν το πρόχειρο μηχ/κό που είχαν φτιάξει χωρίς οριστικοποίηση τον Ιούνιο. Προφανώς τον Ιούνιο δεν ήξεραν τις βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Προφανώς εννοεί το να κάνεις το μηχανογραφικό ξέροντας τις βάσεις.

Και εγώ που νόμιζα ότι τα μηχανογραφικά μας καθορίζονται από την προτίμησή μας :hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Οριστικοποίησαν το τελευταίο μηχανογραφικό που είχαν κάνει ή μπορούσαν να το αλλάξουν κιόλας...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τα 41 άτομα δεν έκαναν τώρα μηχανογραφικό. Τώρα τους κάλεσαν να οριστικοποιήσουν το πρόχειρο μηχ/κό που είχαν φτιάξει χωρίς οριστικοποίηση τον Ιούνιο. Προφανώς τον Ιούνιο δεν ήξεραν τις βάσεις.

Κι εγώ για κάτι τέτοιο ήξερα μόνο για οριστικοποίηση ( αν κατάλαβα καλά) και αν ισχύει είναι διπλή μαλακία τους γιατί είναι ένα θέμα που μπορούσε να είχε λύσει το υπουργείο από τον Αύγουστο ήδη λαμβάνοντας τα πρόχειρα μηχανογραφικά ως οριστικοποιημένα. Τώρα όλον αυτόν τον ντόρο εγώ δε τον καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top