Ειδικό αρμονίας

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πόσοι δίνετε και πότε; (Και Πανελλήνιες και στο ωδείο)
Στο ωδείο που πηγαίνω δίνουμε τη Δευτέρα και Τρίτη και μετά την Πέμπτη προφορικά!
Σε άλλα ωδεία δίνουν μόνο μια μέρα και με λιγότερη ύλη και απορώ!
Εμείς τη Δευτέρα δίνουμε από τις 9 πμ μέχρι τις 9 μμ σε μπάσο και χωρικό και την Τρίτη τις ίδιες ώρες σε σοπράνο και θεωρία και μετά την Πέμπτη εχουμε να παίξουμε κομμάτια σολφέζ πιάνο πρίμα βίστα, αναριθμο μπάσο και να απαντήσουμε σε ερωτήσεις θεωρίας ότι κατέβει της επιτροπής!! Σε κάποια άλλα ωδεία ούτε καν χωρικό και προφορικά δεν δίνουν!!Μόνο μπάσο-σοπράνο! Οσοι λοιπόν θα δώσετε κάνετε τα ίδια με μας ή διαφορετικά γιατί έχω σκάσει οι άλλοι να μην διαβάζουν και να χουμε πήξει εμείς στο διάβασμα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Θα ηθελα τις διαφορες του ειδικου αρμονιας με την κανονικη αρμονια που ειναι τρια χρονια.
Ποιες βασεις απο την τριτη θεωρια χρειαζονται για να προχωρησω στην αρμονια? Μονο οι συγχορδιες?
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
λοιπον η αρμονία είναι υποχρεωτικό μάθημα για να παρεις πτυχίο οργάνου.Προσωπικά έδωσα να μπω στο ειδικό φετος σεπτέμβρη ειμαι πρωτο ετος ειδικού και όλα πάνε καλά θα δώσω του χρονου στην δευτέρα γυμνασίου για πανελλήνιες δεν ξέρω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top