[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Λογικά οι ασκήσεις της ίδιας μορφής με πέρσυ δε θα είναι? Συμπλήρωση κενών, παράγωγα κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κατάλαβα, όλοι τουρίστες θα πάμε. :P Κι εγώ το μόνο που έκανα ήταν να ξαναδιαβάσω όλες τις εκθέσεις που είχα κάνει για το prof πέρσι. Τι σκατά, τόσες ταινίες χωρίς υπότιτλους, τόση μουσική, τόσα βιβλία στ' αγγλικά, πόσο περίεργα να βάλουν πια. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Κατάλαβα, όλοι τουρίστες θα πάμε. :P Κι εγώ το μόνο που έκανα ήταν να ξαναδιαβάσω όλες τις εκθέσεις που είχα κάνει για το prof πέρσι. Τι σκατά, τόσες ταινίες χωρίς υπότιτλους, τόση μουσική, τόσα βιβλία στ' αγγλικά, πόσο περίεργα να βάλουν πια. =/

κοιτα εγω είχα πάρει ενα βιβλίο... Εντάξει, δεν ήταν τραγικά τα πράγματα αλλα όλο και κάτι ξεφευγε πάντα απο τις ασκήσεις... απλά επειδή έχουμε χαλαρώσει μετα τις πανελληνιες νομίζω δε θα αποδώσουμε τόσο καλα όσο μπορούσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εμένα δεν με παίρνει, αν δεν τα πάω και στα ξενόγλωσσα καλά, πού στα κομμάτια θα τα πάω; :D :P

Πιο πολύ το χέρι μου φοβάμαι, που με πονάει απίστευτα τώρα πια όταν γράφω και θα κάνω άθλια γράμματα. #$@^&(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εμένα δεν με παίρνει, αν δεν τα πάω και στα ξενόγλωσσα καλά, πού στα κομμάτια θα τα πάω; :D :P

Πιο πολύ το χέρι μου φοβάμαι, που με πονάει απίστευτα τώρα πια όταν γράφω και θα κάνω άθλια γράμματα. #$@^&(

καλά, κι εγώ αγγλική φιλολογία θέλω και δε με παίρνει να μην παω καλά γτ εχουν φτάσει οι βάσεις στο Θεό... τουλάχιστον ενα 15-16 να γράψω...δε θα το βασταξει η καρδιά μου πιο κάτω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πιο πολύ το χέρι μου φοβάμαι, που με πονάει απίστευτα τώρα πια όταν γράφω και θα κάνω άθλια γράμματα. #$@^&(
Εμένα μου λες ... ? Πρώτο μάθημα ενδοσχολικών, περισσότερο ορνιθοσκαλίσματα τα 'λεγες τα γράμματά μου... χαχαχα :P

Ο καρπουδάκος μου τα 'φτυσε.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
εγώ πάλι έτσι πάω, να υπάρχουν, ποτέ δεν ξέρεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στο εύχομαι και παραπάνω σου εύχομαι δηλαδή, για να είσαι άνετος. :D Εγώ θέλω γύρω στο 18 και στα αγγλικά και στα γαλλικά. :P


@Σεμίνα αυτό το πράγμα με τις ενδοσχολικές, δράμα. Ιστορία πχ τα ήξερα και δεν ήθελα να τα γράψω λόγω πόνου. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Στο εύχομαι και παραπάνω σου εύχομαι δηλαδή, για να είσαι άνετος. :D Εγώ θέλω γύρω στο 18 και στα αγγλικά και στα γαλλικά. :P

μεταφραστικό θες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Σιγά μωρέ θα γράψουμε, κοολάρετε guys. Ειδικά αυτοί που έχουν prof θα γράψουν οι άλλοι θα ζοριστούν λίγο αλλα και εκείνοι θα γράψουν. Anyway good luck to us ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
@domenico Yup. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Σιγά μώρε θα γράψουμε, κοολάρετε guys. Ειδικά αυτοί που έχουν prof θα γράψουν οι άλλοι θα ζοριστούν λίγο αλλα και εκείνοι θα γράψουν. Anyway good luck to us ^^

κοίτα και εγώ που έχω prof νομίζω τα έχω ψιλοξεχάσει γιατί έχω και 2 χρόνια απο τότε που το πήρα... δε ξέρω... τα αποτελέσματα θα δείξουν!


μακάρι να μπεις... είναι τέλεια σχολή απο ότι μαθαίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Παντως αν καποιος εχει παρει prof. η σημερινη εξεταση θαναι ενας περιπατος. Το λεω γιατι ειχε δωσει η αδελφη μου κ χωρις σχεδον διαβασμα ειχε παρει 19 (ειχε κανει μερικες μεταφρασεις 2-3 μερες πριν δωσει Αγγλικα). Εγω δεν δινω σημερα (με ενδιαφερει μονο η Νομικη), σας ευχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βασικά είναι άλλο το ξέρω αγγλικά από εμπειρία και άλλο το ξέρω αγγλικά από διάβασμα (δυστυχώς). Στις μικρότερες τάξεις, lower, advanced π.χ. εγώ ως φυτουκλάκι διάβαζα τα πάντα, λεξιλόγιο, γραμματική, εξαιρέσεις, κανόνες κτλ. Στο prof επειδή υποτίθεται πως τα ξέρεις όλα αυτά, βασίζεσαι στο ένστικτο, δεν θα κάτσεις να ψάξεις. Συνήθως τα πιο απλά θέματα είναι αυτά που σε μπερδεύουν, γιαυτό στην έκθεση πχ η Β1 είναι πιο δύσκολη από ολόκληρη την έκθεση, αν και φαινομενικά τι είναι, μια παραγραφούλα. :D

Και η έκθεσή μας σήμερα πολύ λίγες λέξεις δεν είναι; =/

μακάρι να μπεις... είναι τέλεια σχολή απο ότι μαθαίνω...

Μακάρι να μπούμε και οι 2 εκεί που θέλουμε. ;)

Είναι μια από τις καλύτερες διεξόδους για το εξωτερικό η συγκεκριμένη σχολή, για αυτό και η 1η μου επιλογή και μετά το χάος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αχ και γω θελω του χρονου για μεταφραστικο!! καλη επιτυχια!!! τι ωρα δινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
H εξέταση αρχίζει στις 5, 4.30 πρέπει να είμαστε στις αίθουσες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Για 3 ώρες με τόσες άλλες ασκήσεις (γιατί θα σου πάρει και κάποια λεπτά να διαβάσεις και να κατανοήσεις το κείμενο) το όριο λέξεων μια χαρά είναι...

Όπως και να'χει, εύχομαι σε όλους ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alexandra_93

Νεοφερμένος

Η alexandra_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
μπορει καποιος που δεν πηρε το proficiency να δψσει Αγγλικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μπορει καποιος που δεν πηρε το proficiency να δψσει Αγγλικα?

Kαι βέβαια. Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Απλά καλό θα είναι να κάνεις κάποιο ιδιαίτερο πριν δώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top