[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
ρε παιδιά, το Σάββατο δίνω αγγλικά πανελλήνιες δε ξέρω ακριβώς-ακριβώς τι να διαβάσω και που ακριβώς να βρω κάποια τεστάκια τύπου πανελλαδικών για να κάνω λίγο εξάσκηση. Πάντως, προσωπικά πιστεύω ότι είμαι σε καλό επίπεδο αγγλικών...
αν γνωρίζει κανείς κάποιο site ας το παραθέσει, και γρήγορα...time is running out :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και εγώ δίνω αγγλικά το Σαββάτο για να ανοίξω μια σχολή μόνο...εγώ θα πάω χωρίς καμία εξάσκηση θέλοντας να γράψω μια βάση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Και εγώ δίνω αγγλικά το Σαββάτο για να ανοίξω μια σχολή μόνο...εγώ θα πάω χωρίς καμία εξάσκηση θέλοντας να γράψω μια βάση :)

ρε ξέρεις τι, την μισή μέρα την περνάω μιλώντας αγγλικά, οπότε δεν έχω πρόβλημα. Θέλω όμως να κάνω κάποια τεστάκια για να μπω στο κλίμα και να ξέρω πάνω-κάτω τι θα δω όταν μπω στην τάξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
δεν με ενδιαφερει το τμημα της αγγλικης φιλολογιας αλλα το μεταφραστικο
αααααααααααααα!!! :redface:
πάντως χωρίς να θέλω να σας τρομάξω...τα αγγλικά του ανεπιστημίου δεν έχουν καμία σχέση με του φροστιστηρίου. και καθημερινά να τα μιλάς το θέμα δεν είναι να έχεις μόνο άνεση αλλά και να φτάσεις σε ένα ακαδημαικό επίπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
αααααααααααααα!!! :redface:
πάντως χωρίς να θέλω να σας τρομάξω...τα αγγλικά του ανεπιστημίου δεν έχουν καμία σχέση με του φροστιστηρίου. και καθημερινά να τα μιλάς το θέμα δεν είναι να έχεις μόνο άνεση αλλά και να φτάσεις σε ένα ακαδημαικό επίπεδο!

έχεις απόλυτο δίκιο γιατί έχω μια γνωστή που σπουδάζει αγγλική φιλολογία που μου λέει ότι είναι απαιτητικά τα πράγματα ως προς την γλώσσα, αλλά όπως είπε και ο από πάνω μου, δε ενδιαφέρομαι για αγγλική φιλολογία οπότε πιο χαλαρά τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Για το μεταφραστικο χρειάζεσαι να δώσεις επιπλέον ακόμα μια ξένη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? για να ανοιξεις μια σχολη πρεπει να γραψεις πανω απο την βαση στα αγγλικα? ή οσο γραψεις? και επιπλεον αν εχεις τα μορια ηδη γινετε να μην πας καθολου να γραψεις και να φανει οτι πηρες 0 ή αν δεν πας απλα δεν μπορεις να περασεις σε σχολη που χρειαζετε να δωσεις αγγλικα? οποιος ξερει να μου πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Δλδ θα γράψεις στις πανέλληνιες 21.000μόρια χωρίς αγγλικά, τι πίνεις και δεν μας δίνεις; Και όχι δεν στέκει αυτό που λες, χρειάζεσαι να γνωρίζεις το αντικείμενο για να ανταπεξέλθεις στην σχολή που θα δηλώσεις.

Για να ανοίξεις σχολή αγγλικών χρειάζεσαι είτε να τελειώσεις την σχολή, είτε proficiency και να δώσεις ειδίκες εξετάσεις του δημοσίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι? για να ανοιξεις μια σχολη πρεπει να γραψεις πανω απο την βαση στα αγγλικα? ή οσο γραψεις? και επιπλεον αν εχεις τα μορια ηδη γινετε να μην πας καθολου να γραψεις και να φανει οτι πηρες 0 ή αν δεν πας απλα δεν μπορεις να περασεις σε σχολη που χρειαζετε να δωσεις αγγλικα? οποιος ξερει να μου πει

κάπου διάβασα ότι πρέπει να γράψεις πάνω από 10 για να μπορέσεις να δηλώσεις σχολή που απαιτεί ειδικό μάθημα πχ στα αγγλικά.. αυτό που είπες να μην πας καθόλου και να φαίνεται 0, και παρ'όλα αυτά να περάσεις, δεν στέκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Νομίζω και εγώ ότι πρέπει να πιάσεις τη βάση οπωσδήποτε για να μετρήσει. Αλλιώς είναι σαν να μην το δήλωσες καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δλδ θα γράψεις στις πανέλληνιες 21.000μόρια χωρίς αγγλικά, τι πίνεις και δεν μας δίνεις; Και όχι δεν στέκει αυτό που λες, χρειάζεσαι να γνωρίζεις το αντικείμενο για να ανταπεξέλθεις στην σχολή που θα δηλώσεις.

Για να ανοίξεις σχολή αγγλικών χρειάζεσαι είτε να τελειώσεις την σχολή, είτε proficiency και να δώσεις ειδίκες εξετάσεις του δημοσίου.

χαχαχαχα, ρε φιλε τι σχολη καταλαβες οτι θελω να ανοιξω? οχι ρε φιλε σχολη αγγλικων , λεω '' για να ανοιξεις μια σχολη πρεπει να γραψεις πανω απο την βαση στα αγγλικα?'' εννοω για να ''ανοιξω'' μια σχολη η οποια προυποθετει να δωσεις αγγλικα για να την δηλωσεις...
τουριστικων επαγγελματων σε ενα τει θελω να περασω με 5-6000 μορια ,τα οποια μορια τα εχω μαζεψει ηδη . μην βιαζεστε να απαντατε... τελος παντωνμ πρεπει να γραψεις πανω απο 10 για να μπορεσεις να την δηλωσεις ή γινετε και να μην πας καθολου και να παρεις 0 που και με 0 περναω?

Νομίζω και εγώ ότι πρέπει να πιάσεις τη βάση οπωσδήποτε για να μετρήσει. Αλλιώς είναι σαν να μην το δήλωσες καθόλου.


α αυτο ηθελα ..οκ τοτε. ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
οσες σχολες απαιτουν ξενη γλωσσα, πρεπει να δωσεις εξετασεις κανονικα και να γραψεις τουλαχιστον τη βαση για να μπορεις να το δηλωσεις και να εχεις ελπιδες...
συνηθως οταν κανεις το μηχανογραφικο σε ρωτανε αν εχεις δωσει το ειδικο μαθημα για καθε σχολη, αλλιως (αν ειναι οργανωμενοι βεβαια) δεν σε αφηνουν καν να το δηλωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Αύριο δίνουμε Αγγλικά. Πώς νιώθετε; Είστε καλά προετοιμασμένοι; Τι θέματα λέτε να πέσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
έλα έλα! θα σκίσετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Αύριο δίνουμε Αγγλικά. Πώς νιώθετε; Είστε καλά προετοιμασμένοι; Τι θέματα λέτε να πέσουν;

Έχω νεύρα για να σου πω την αλήθεια, γιατί δε νομίζω πως έχω την υπομονή να κάτσω πάλι σε εκείνη την άβολη καρέκλα και να περιμένω ΠΑΛΙ πόση ώρα για να μου φέρουν τα θέματα.
Όσον αφορά την προετοιμασία, δε έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο...αυτή την εβδομάδα βρήκα μια ιστοσελίδα και έκανα κάποια τεστ επίπεδο Β2, γιατί τέτοιο επίπεδο μου είπαν ότι θα είναι. Όπως και να έχει, θα πάω και ό,τι ξέρω μωρέ....κλάιν μάιν.. πφφ, θέματα; δεν έχω ΙΔΕΑ! χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κανένα site με προτεινόμενα plzzz? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα, δεν έχω κάνει απολύτως καμία προετοιμασία :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Είχα βρει μια καλή στο παρελθόν, η βλαμμένη όμως δεν την αποθήκευσα στους σελιδοδείκτες... λ-ο-λ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
ωχ παναγια μου... :P:P:P αντε να δουμε τι θα κανουμε και σημερα... καλη επιτυχια σε Όοοοολους μας παιδια... αντε με εναν πόνο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top