[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Περισσότερες ερωτήσεις πάνω στο κείμενο !! Multiple choice
ααα τι ωραια...ήταν που ηταν γελοια τωρα τα ξεκαναν...εχει να πεσει λοττο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Tι εννοεις με το πρωτο;
Κανονικα βγαινουν οι βασεις οπως και η βαση καθε σχολης, απλα το ειδικο μαθημα σου δινει bonus εως και 2,000 μορια!
μέχρι και 4.000 μόρια δεν μπορεί να σου δώσει;αφού έχει συντελεστή 2..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να αναφέρετε όσοι είστε Γ Λυκείου σε τί επίπεδο βρίσκεστε στα Αγγλικά στο σχολείο και ποιά βιβλία επιλέγουν οι καθηγητές σας. thx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!
Ξερετε μηπως ποσο δυσκολα ειναι τα αγγλικα που δινονται πανελλαδικως?
Θα με βοηθουσατε αν μπορουσατε να μου δωσετε μια ιδεα..
Εχω γνωσεις Lower αλλα το πηρα πριν 2 χρονια και φοβαμαι πως τα ψιλοξεχασα..:/: θα χρειαστει να κανω φροντιστηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η ίδια ερώτηση είχε γίνει σε ένα άλλο θέμα και κάποιος είπε πως το επίπεδο είναι αντβανς.
Mπορείς να ρίξεις μια ματιά και στα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!
Ξερετε μηπως ποσο δυσκολα ειναι τα αγγλικα που δινονται πανελλαδικως?
Θα με βοηθουσατε αν μπορουσατε να μου δωσετε μια ιδεα..
Εχω γνωσεις Lower αλλα το πηρα πριν 2 χρονια και φοβαμαι πως τα ψιλοξεχασα..:/: θα χρειαστει να κανω φροντιστηριο?
Δες τα φετεινά θέματα εδώ:
https://www.syghrono.gr/themata/2010/ekfwnhseis2010/them_aggl_eid_c_eid_no_1006.pdf
και πες τη γνώμη σου να μάθουν και άλλοι που ενδιαφέρονται. (Εγώ πάντως τα βρίσκω ευκολούτσικα - σχεδόν lower)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εμενα ενα επιπεδο Β2+ μου φαινονται.Με μια μικρη προετοιμασια θα εισαι ενταξει νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Δες τα φετεινά θέματα εδώ:
https://www.syghrono.gr/themata/2010/ekfwnhseis2010/them_aggl_eid_c_eid_no_1006.pdf
και πες τη γνώμη σου να μάθουν και άλλοι που ενδιαφέρονται. (Εγώ πάντως τα βρίσκω ευκολούτσικα - σχεδόν lower)

δυστηχως η σελιδα δεν μου ανοιγει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κανε και μια αναζητηση στο gοοgle ρε συ και θα τα βρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Κανε και μια αναζητηση στο gοοgle ρε συ και θα τα βρεις!

ναι τα βρηκα ;)
τα φετινα μου φαινονται πολυ ευκολα.
μακαρι και του χρονου να ειναι ετσι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
προτεινόμενα θέματα για επεξεργασία

ΠΗΓΗ

Στο συνημμένο οι αλλαγές στα αγγλικά που εφαρμόζονται απο 2010 και μετά.

Εδώ τα θέματα Πανελληνίων Εξετάσεων στο ειδικό μάθημα Αγγλικα για το 2010.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ceb1cebbcebbceb1ceb3ceb5cf83-cf83cf84ceb9cf82-cf80ceb1cebdceb5cebbcebbceb7cebdceb9ceb5cf83.doc
    25 KB · Εμφανίσεις: 419

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Να κάνω την ερώτηση μου; Υπάρχει κανονισμός που να λέει π.χ ότι για να περάσεις ΜΜΕ ή όποια άλλη σχολή έχει ειδικό μάθημα ξένη γλώσσα πρεπει να γράψεις από συγκεκριμένο βαθμό και πάνω;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Παλιά, πριν την κατάργηση της βάσης του 10, έπρεπε να γράψεις 10, με την κατάργηση μπορείς να δεις εδώ που ξανά συζητήθηκε. Λογικά θα υπάρχει και σε κάποια εγκύκλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Βασικά εννοώ ξέρω εγώ για την αγγλική φιλολογία πρέπει να γράψεις π.χ ντε και καλά 17 ή 18 για να σε δεχτούν ή το ειδικό μάθημα είναι όπως όλα τα άλλα και απλά μετράει ο βαθμός όποιος και να ειναι αυτός!

(υ.γ. είδες; Με βρήκες! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Α, αυτό όχι. Απλά ψάξε αν ισχύει όπως παλιά το 10 που έπρεπε να είναι στανταρ. Θα δω και εγώ και αν βρω κάτι σου λέω.

(Σε βρήκα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εντάξει δεν με απασχολεί το 10 ! :) Πιστεύω ότι θα το γράψω το 10. Στοχεύω για πάνω από 15 :D !!

(Χιχιχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Α ok τότε.
Βρήκα την εγκύκλιο αλλά δε λέει αν καταργήθηκε το 10 (https://www.minedu.gov.gr/publications/docs/odhgies_geniko_lykeio_091207.pdf σελ 8 ) αλλά αφού στοχεύεις άνω του 10 είσαι οκ και δεν ψάχνω άλλο. :smoke:


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ !!! ¨)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Θα ηθελα λιγο τη βοηθεια σας.Θα ξαναδωσω Πανελληνιες με το 10% και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να δωσω τα Αγγλικα ως ειδικο μαθημα επειδη ειδα καποιες σχολες που με ενδιαφερουν και για να εχω προσβαση σε αυτες εννοειται πως πρεπει να δωσω αγγλικα.Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τι πρεπει να κανω για να δηλωσω πως θελω να δωσω το μαθημα? και ποτε περιπου ειναι καθε χρονο οι εξετασεις?ποτε πρεπει να παω στο σχολειο??Επισης ποσα μορια εξτρα σου δινουν τα αγγλικα??Πχ αν μια σχολη εχει 14.000 μορια και εχω εγω ηδη 13.000 αν γραψω καλα αγγλικα(γιρω στο 17)θα προστεθουν τα μορια απο τα αγγλικα στα μορια που ηδη εχω??Ας μου εξηγησει καποιος την κατασταση με τα μορια γιατι δν ξερω καθολου.Ακομη,θα ηθελα να μου πει οποιος γνωριζει ή εχει δωσει αγγλικα πως ειναι το επιπεδο δυσκολιας??εγω δηλαδη που ειμαι στο επιπεδο lower χρειαζεται να κανω καποια μαθηματα σε καποιο φροντιστηριο ισως???Η μπορω να τα βγαλω και μονος μου περαα??Και αν ναι τοτε τι πρεπει να διαβασω?μια γενικη επαναληψη ή υπαρχει καποια συγκεκριμενη υλη που ανακοινωνεται καθε χρονο απο το υπουργειο παιδειας??Το ξερω πως οι ερωτησεις ειναι παρα πολλες αλλα αν καποιος με βοηθησει σχετικα με τα ερωτηματα που εχω θα το εκτιμησω διοτι ειμαι τελειως ασχετος με τα ειδικα μαθηματα(φαινεται ουτως η αλλως) αφου δεν εχω ξαναδωσει καποιο ειδικο μαθημα και μαλλον φετος θα ειναι η πρωτη φορα.Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε γίνεται να δώσεις κάποιο ειδικό μάθημα και να κρατήσεις τη βαθμολογία σου.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40390

Για τα άλλα ερωτήματα: https://www.minedu.gov.gr/publications/docs/odhgies_geniko_lykeio_091207.pdf σελίδα 8 και έπειτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top