Εγγραφή σε εσπερινό ΓΕ.Λ. ως απόφοιτος ΕΠΑ.Λ.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλησπερα.
Γνωριζει καποιος να μας πει αν ενας αποφοιτος ΕΠΑΛ γραφτει σε εσπερινο ΓΕΛ, σε ποια ταξη θα πρεπει να γραφτει?
Επισης για να δωσει πανελληνιες για τις σχολες πληροφορικης, ηλεκτρονικης και ηλεκτρολογιας, πρεπει να επιλεξει καποιο πεδιο, οπως γινεται στο ημερησιο ΓΕΛ κ αν ναι, ποιο πεδιο συγκεκριμενα?
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 420 μηνύματα.
Καλησπερα.
Γνωριζει καποιος να μας πει αν ενας αποφοιτος ΕΠΑΛ γραφτει σε εσπερινο ΓΕΛ, σε ποια ταξη θα πρεπει να γραφτει?
Επισης για να δωσει πανελληνιες για τις σχολες πληροφορικης, ηλεκτρονικης και ηλεκτρολογιας, πρεπει να επιλεξει καποιο πεδιο, οπως γινεται στο ημερησιο ΓΕΛ κ αν ναι, ποιο πεδιο συγκεκριμενα?
Από την στιγμή που έχεις απολυτηρίου Λυκείου είτε ΓΕΛ είτε ΕΠΑΛ δεν μπορείς να πας σε εσπερινό ΓΕΛ
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Από την στιγμή που έχεις απολυτηρίου Λυκείου είτε ΓΕΛ είτε ΕΠΑΛ δεν μπορείς να πας σε εσπερινό ΓΕΛ

Δε νομιζω πως ισχυει αυτο που λες. Εχω παραδειγμα γνωστης μου που πηγε πριν καποια χρονια εσπερινο ΓΕΛ, ενω ηταν αποφοιτη ΤΕΛ, δηλαδη σαν να λεμε ΕΠΑΛ, εκτος κ αν μου κρυβει κατι..
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 420 μηνύματα.
Δε νομιζω πως ισχυει αυτο που λες. Εχω παραδειγμα γνωστης μου που πηγε πριν καποια χρονια εσπερινο ΓΕΛ, ενω ηταν αποφοιτη ΤΕΛ, δηλαδη σαν να λεμε ΕΠΑΛ, εκτος κ αν μου κρυβει κατι..
Αποκλείεται, δεν γίνεται. Σκέψου ότι αν έχεις τελειώσει θετική στο ΓΕΛ την επόμενη χρονιά μπορείς να δώσεις θεωρητική χωρίς να κάνεις άλλον έναν ή δύο χρόνα, δεν είναι σαν το ΕΠΑΛ που παίρνεις πτυχίο.

Στο εσπερινό ΓΕΛ παίρνεις απολυτήριο μόνο και από την στιγμή που έχεις απολυτήριο δεν μπορείς να εγγραφείς.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Δε νομιζω πως ισχυει αυτο που λες. Εχω παραδειγμα γνωστης μου που πηγε πριν καποια χρονια εσπερινο ΓΕΛ, ενω ηταν αποφοιτη ΤΕΛ, δηλαδη σαν να λεμε ΕΠΑΛ, εκτος κ αν μου κρυβει κατι..
Arvacon εχει δικιο η κοπελα , αν εχεις οποιο απολυτηριο λυκειου δεν πλησιαζεις ξανα σε ΓΕΛ.
Σε ΕΠΑΛ ημερησιο ή νυχτερικο ναι ,για δυο χρονια. Το δικαιολογουν ως αποκτηση νεας ειδικοτητας.
Μπαινεις και με απολυτηριο επαλ και με γελ.
Ειναι τωρα μοδα για τους γελιτες για ευκολοτερη εισοδο στις υψηλοβαθμες.Για αυτο βλεπεις και πολυ υψηλες βαθμολογιες στις πανελληνιες.

 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Οποτε οι αποφοιτοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, μπορουν να δωσουν πανελληνιες για διαφορετικο πεδιο, μονο στην περιπτωση που παρακολουθησουν 2 χρονια το ΕΠΑΛ για νεα ειδικοτητα?
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 420 μηνύματα.
Οποτε οι αποφοιτοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, μπορουν να δωσουν πανελληνιες για διαφορετικο πεδιο, μονο στην περιπτωση που παρακολουθησουν 2 χρονια το ΕΠΑΛ για νεα ειδικοτητα?
Στο ΓΕΛ μπορείς να δώσεις από οποίο πεδίο θέλεις από το ΕΠΑΛ θα πρέπει να έχεις κάνει δύο χρόνια
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Αρα ακυρο το εσπερινο ΓΕΛ για αποφοιτο ΕΠΑΛ, οποτε η φιλη μαλλον μου εκρυψε πως δεν ειχε παρει ποτε απολυτηριο...
Οκ, σας ευχαριστω για τις πληροφοριες.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Αρα ακυρο το εσπερινο ΓΕΛ για αποφοιτο ΕΠΑΛ, οποτε η φιλη μαλλον μου εκρυψε πως δεν ειχε παρει ποτε απολυτηριο...
Οκ, σας ευχαριστω για τις πληροφοριες.
Ηταν πολυ προσωπικο δεδομενο και ειναι σεβαστο.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 420 μηνύματα.
Ναι αλλά το κακό είναι ότι με ξεσήκωσε κ εμενα ξέροντας πως έχω τελειώσει το ΤΕΛ και μου λεγε γράψου εσπερινό ΓΕΛ να περάσεις εκεί που θες, νύχτα...
Aν μπορούσαν να γραφτουν σε εσπερινό γελ τα άτομα που έχουν απολυτήριο οι βάσεις θα πήγαιναν στο θεό για αυτό η ιατρική στο εσπερινό ΓΕΛ έχει 4.000 ενώ στο εσπερινό ΕΠΑΛ 18.500+
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Aν μπορούσαν να γραφτουν σε εσπερινό γελ τα άτομα που έχουν απολυτήριο οι βάσεις θα πήγαιναν στο θεό για αυτό η ιατρική στο εσπερινό ΓΕΛ έχει 4.000 ενώ στο εσπερινό ΕΠΑΛ 18.500+
Σωστό κ αυτό. Για το λόγο αυτό βλέπεις στα στατιστικά λοιπον σε καποιες σχολές με υψηλή ζήτηση από γελ-επαλ, να μένουν κενές οι θέσεις του εσπερινου..

Ενα μικρο update. Συναντησα τη φιλη σημερα τυχαια και αναφερθηκα στο θεμα αυτο. Της ανεφερα οσα μου ειπατε και με πληροφορησε οτι κ αυτη εχει τελειωσει το τεχνικο επαγγελματικο λυκειο (10 χρονια πριν απο μενα), το λεγομενο ΤΕΛ, αλλα επειδη λεει το χαρτι της γραφει "ΠΤΥΧΙΟ" πανω, την εγραψαν κανονικα στο εσπερινο, αλλα εκανε 2 χρονια, Γ και Δ ταξη.. Κ εμενα το χαρτι μου γραφει πτυχιο, αλλα επανω πανω γραφει πως αποτελει τιτλο απολυσεως Δ.Ε.
Μυστηρια πραγματα...

SNAG-1182.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Arvacon μας τρολαρεις και δεν το ξερεις . Το συγκεριμενο απολυτήριο ειναι θεμα μελετης της παλαιοντολογιας.
Ακου τι θα κανεις, θα το πας στο εκπα στο ιστορικο αρχαιολογικο για εκτίμηση και μετα σε ενα λυκειαρχη να σου πει επισημα.
Δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι έχει βάλει στοίχημα με τον εαυτό του να κάνει τις πιο περίεργες ερωτήσεις που υπάρχουν;
Και μάλιστα όχι επί ενός θέματος αλλά επί όλων όσων αφορούν τα διαδικαστικά των Πανεπιστημίων!
Ξέρεις πόσο χρόνο του παίρνει μέχρι να ψάξει να τις βρει;
Στίβει το μυαλό του ο επίδοξος φοιτητής!
Μέχρι και καταλόγους με τη σειρά κατάταξης των επιτυχόντων μιας σχολής, ψάχνει να βρει!
Και αφού μάλλον (με ερωτηματικό) έχει εξαντλήσει τις ερωτήσεις για τα ελληνικά Πανιεπιστήμια, ετοιμαστείτε ν΄απαντήσετε σε ερωτήσεις που αφορούν τα Πανεπιστήμια του εξωτερικού!
Επειδή σίγουρα αφού τελειώσει την ειδικότητα στο ΕΠΑΛ και αφού λήξει η αναστολή σπουδών και αφού επανέλθει στη Σχολή του και αφού κάνει αίτηση μετεγγραφής και αφού αν δεν την πάρει κάνει αίτηση μετακίνησης και αφού ξεκινήσει τη φοίτηση και αφού κάποια στιγμή την ολοκληρώσει και αφού πάρει το πτυχίο, ε τι στο καλό, να μην ξέρει ο άνθρωπος από τώρα τι ισχύει για να κάνει ένα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό;;;

(Arvacon μην παρεξηγηθείς! Πλάκα κάνω!
Συνέχισε εσύ κανονικά να κάνεις αυτό που ξέρεις!
Ρώτα παιδί μου, όποιος ρωτάει, μαθαίνει! :lol:)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top