Εγγραφές πρωτοετών

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Εγω τωρα θα ρωτησω το εξης. Υπαρχει κανενας που να ηταν εγγεγραμμενος σε τμημα του Πα.Πα και εφυγε για να παει σε ενα αλλο , παλι του ιδιου πανεπιστημιου ; Να μου πει δηλαδη πώς ακριβως εκανε την εγγραφη διοτι εγω δεν βγαζω ακρη με την γραμματεια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Εγω τωρα θα ρωτησω το εξης. Υπαρχει κανενας που να ηταν εγγεγραμμενος σε τμημα του Πα.Πα και εφυγε για να παει σε ενα αλλο , παλι του ιδιου πανεπιστημιου ; Να μου πει δηλαδη πώς ακριβως εκανε την εγγραφη διοτι εγω δεν βγαζω ακρη με την γραμματεια.
δεν προκειτε να βρεις τέτοιον , εχεις την μοναδικοτητα.
τι θεμα εχεις εκει με τις γραμματεις..μηπως τους μιλας με τα μισο αγγλικα?
αν μπορουμε να βοηθησουμε.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
δεν προκειτε να βρεις τέτοιον , εχεις την μοναδικοτητα.
τι θεμα εχεις εκει με τις γραμματεις..μηπως τους μιλας με τα μισο αγγλικα?
αν μπορουμε να βοηθησουμε.
ΑΚΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ .
Ξεκαθαρα το πανεπιστημιο αναφερει αυτο :
1663670306658.png



Πηρα τηλεφωνο στην γραμματεια , μου λενε σου στελνουμε μειλ. Ολα ωραια , ολα καλα. Στο μειλ η καλοσυνατη μας κυρια μου επισυναψε την ανακοινωση του ceid
δειτε την κιολας : https://www.ceid.upatras.gr/el/anno...023-sto-panepistimio-patron-20092022-28092022

Λεω αυτο ηταν , ez θα ειναι. Μπαινω στο λινκ , βαζω τα στοιχεια μου (κωδικο πανελλαδικων & πατρωνυμο) ΜΠΟΥΜ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΥΤΟ
1663670415645.png




Εγω τωρα τι να πω ; Εστειλα μειλ να ρωτησω τι γινεται , ουδεμια απαντηση μεχρι στιγμης


(και οχι , εννοειται πως δεν πρεπει να μου βγαλει αυτο διοτι εγω δεν προσκομισα κανενα δικαιολογητικο , απλα φαινεται στο συστημα οτι ειμαι εγγεγραμμενη ακομα στο μαθηματικο μαλλον)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
ΑΚΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ .
Ξεκαθαρα το πανεπιστημιο αναφερει αυτο :View attachment 108817


Πηρα τηλεφωνο στην γραμματεια , μου λενε σου στελνουμε μειλ. Ολα ωραια , ολα καλα. Στο μειλ η καλοσυνατη μας κυρια μου επισυναψε την ανακοινωση του ceid
δειτε την κιολας : https://www.ceid.upatras.gr/el/anno...023-sto-panepistimio-patron-20092022-28092022

Λεω αυτο ηταν , ez θα ειναι. Μπαινω στο λινκ , βαζω τα στοιχεια μου (κωδικο πανελλαδικων & πατρωνυμο) ΜΠΟΥΜ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΥΤΟ View attachment 108818



Εγω τωρα τι να πω ; Εστειλα μειλ να ρωτησω τι γινεται , ουδεμια απαντηση μεχρι στιγμης


(και οχι , εννοειται πως δεν πρεπει να μου βγαλει αυτο διοτι εγω δεν προσκομισα κανενα δικαιολογητικο , απλα φαινεται στο συστημα οτι ειμαι εγγεγραμμενη ακομα στο μαθηματικο μαλλον)
χαρτια εχεις ανεβασει?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
οχι , δεν με αφηνει η πλατφορμα. με το που βαζω κωδικο πανελληνιων και πατρωνυμο , μου λεει οτι εχω ηδη κανει εγγραφη (ε αφου ειχα κανει εγγραφη το 2020)
μαλιστα καταλαβα .... ε δεν ειναι και πολυ εξυπνο το συστημα .. σε εχει ως μαθηματικου.
ε καλα ( μην βαρας ) το πανεπιστημιο σου δεν ειναι και το εξυπνοτερο απο τοτε που εγινε απο αναγκη σκυλακι της ξυνης...εδω εβαλε του μηχανικους περιβαλοντος μαζι με τους αγροτες.
χμ ..τι να κανεις ....να παρεις την παλια γραματεια σου και να ρωτησεις αν σε διεγραψαν ...μαλλον οχι ...πιστευω αν το κανει θα σου ανοιξει η νεα εγγραφη
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
μαλιστα καταλαβα .... ε δεν ειναι και πολυ εξυπνο το συστημα .. σε εχει ως μαθηματικου.
ε καλα ( μην βαρας ) το πανεπιστημιο σου δεν ειναι και το εξυπνοτερο απο τοτε που εγινε απο αναγκη σκυλακι της ξυνης...εδω εβαλε του μηχανικους περιβαλοντος μαζι με τους αγροτες.
χμ ..τι να κανεις ....να παρεις την παλια γραματεια σου και να ρωτησεις αν σε διεγραψαν ...μαλλον οχι ...πιστευω αν το κανει θα σου ανοιξει η νεα εγγραφη
εν τελει εκανε λαθος η κοπελα, τα ηθελαν σε μειλ τα δικα μου
 

Foufi

Νεοφερμένος

Η Foufi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Επειδή εγώ θα περιμένω την μετεγγραφή και δεν μπορώ αρχικά να λαμβάνω τα emails που θα στέλνονται από την σχολή, αυτές οι ενημερώσεις θα αναρτώνται και στο site της σχολής;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό το έγγραφο σου στάλθηκε επειδή σου χρειάζεται ως δικαιολογητικό για την αίτηση της εστίας;

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή εγώ θα περιμένω την μετεγγραφή και δεν μπορώ αρχικά να λαμβάνω τα emails που θα στέλνονται από την σχολή, αυτές οι ενημερώσεις θα αναρτώνται και στο site της σχολής;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό το έγγραφο σου στάλθηκε επειδή σου χρειάζεται ως δικαιολογητικό για την αίτηση της εστίας;
Ο αριθμός μητρώου μου χρειάζονταν, αυτό ζήτησα στην γραμματεία και μου στείλανε το συγκεκριμένο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,591 μηνύματα.
Θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου, επιτέλους ενεργοποιήθηκε και το ΕΚΠΑ! :happy: Μας έστειλαν τον αριθμό μητρώου μας σήμερα.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Ζηλεύω όμως, η σχολή μου εξακολουθεί με τον ίδιο δυναμισμό να μην έχει βγάλει καμία ανακοίνωση. Δεν μπορεί, φαντάζομαι μες την εβδομάδα θα έχουμε ενημέρωση...

ξέρεις τι πιστεύω? ισως τους εχουν πεί να μην πέσουν ολοι μαζι να ολοκληρώνουν εγγραφές..
μετά είναι και οι έκδοση των ταυτοτήτων κλπ και μάντεψε πια εταιρεία τις διανέμει (ίσως και αναλάβει
την έκδοση??) :happy:

Επίσης, αν στείλουμε κάποιο λάθος έγγραφο, επικοινωνεί με εμάς η γραμματεία, για να στείλουμε το σωστό, έτσι; Δεν είναι ότι θα θεωρηθεί άκυρη η εγγραφή μας και δε θα μπορούμε μετά να πάμε, έτσι;;; :redface:

τι λάθος έγγραφο να στείλεις? γιατί νομίζεις αυτά που ζητάνε χρειάζονται? η "Αίτηση εγγραφής
επιτυχόντων" τα εχει ολα πάνω και επιβεβαιωμένα! και τους στέλνει και το υπουργείο οσοι έκαναν
την προ εγγραφή, εγώ λέω έτσι τα ζητάνε τυπικά!.. για να έχουμε να λέμε ότι υπάρχει διαδικασία. :cool2:

Για την ολοκλήρωση της εγγραφής των πρωτοετών φοιτητών, απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

  • Εκτυπωμένη η ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής που υποβλήθηκε στο ΥΠΑΙΘ
  • Φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου
  • Φωτοαντίγραφο απολυτηρίου Λυκείου

Εδώ αυτοί δεν θέλουν πιστοποιητικό γεννήσεως? για το μητρώο αρρένων?
ΑΜΚΑ δεν θέλουν?? :D

Το απολυτήριο Λυκείου τι το θέλουν? δηλαδή η σχολή που έφτιαξε τα χαρτιά
για να δώσει κάποιος πανελλήνιες χωρίς απολυτήριο το δήλωσε?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου, επιτέλους ενεργοποιήθηκε και το ΕΚΠΑ! :happy: Μας έστειλαν τον αριθμό μητρώου μας σήμερα.
Tα πανεπιστημια αποδειχθηκαν πιο γρηγορα απο το υπαιθ, χτες πηραν λιστες σημερα εστειλαν.. και σε ενα ενα φοιτητη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ξέρεις τι πιστεύω? ισως τους εχουν πεί να μην πέσουν ολοι μαζι να ολοκληρώνουν εγγραφές..
μετά είναι και οι έκδοση των ταυτοτήτων κλπ και μάντεψε πια εταιρεία τις διανέμει (ίσως και αναλάβει
την έκδοση??) :happy:



τι λάθος έγγραφο να στείλεις? γιατί νομίζεις αυτά που ζητάνε χρειάζονται? η "Αίτηση εγγραφής
επιτυχόντων" τα εχει ολα πάνω και επιβεβαιωμένα! και τους στέλνει και το υπουργείο οσοι έκαναν
την προ εγγραφή, εγώ λέω έτσι τα ζητάνε τυπικά!.. για να έχουμε να λέμε ότι υπάρχει διαδικασία. :cool2:



Εδώ αυτοί δεν θέλουν πιστοποιητικό γεννήσεως? για το μητρώο αρρένων?
ΑΜΚΑ δεν θέλουν?? :D

Το απολυτήριο Λυκείου τι το θέλουν? δηλαδή η σχολή που έφτιαξε τα χαρτιά
για να δώσει κάποιος πανελλήνιες χωρίς απολυτήριο το δήλωσε?
Η βονταφον τυπωνει ταυτοτητες και η βονταφον τις παραδιδει γιατι εχει δικτυο. και ευτυχώς που το κανει γιατι για να την παρεις απο την γραμματεια θα δεινοπαθούσες .
βεβαια θα φας το ψηστήρι για φοιτητικο καρτοτηλεφωνο ...αλλα και αυτο καλο ειναι .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Η βονταφον τυπωνει ταυτοτητες και η βονταφον τις παραδιδει γιατι εχει δικτυο. και ευτυχώς που το κανει γιατι για να την παρεις απο την γραμματεια θα δεινοπαθούσες .

oh yes σας φροντίζουμε!.. εχμ...εννοώ σας φροντίζουν. :cool2:

βεβαια θα φας το ψηστήρι για φοιτητικο καρτοτηλεφωνο ...αλλα και αυτο καλο ειναι .

Γιατί να μην πάρεις και ενα vodafonaki να κελαηδάς με τις ώρες??.. :whistle:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
oh yes σας φροντίζουμε!.. εχμ...εννοώ σας φροντίζουν. :cool2:



Γιατί να μην πάρεις και ενα vodafonaki να κελαηδάς με τις ώρες??.. :whistle:
Νομιζω οτι σε αυτο τον τομεα η βονταφον ειναι πολυ καλη ... εχει δωσει λυση στο προβλημα ταυτοτητες.
ε και 12 € τηλεφωνο τον μηνα ειναι μια πολυ λογικη τιμη. Ε και σε γνωστο μου μετα τα 6 χρονια που εληξε του το γυρισαν σε συμβολαιο με τα ιδια, με 7 € το μηνα... πολυ καλο.
εχουμε μαθει οι πολυεθνικες και οι εγχωριες μεγαλης βασης να μας ξεσκιζουν ... ε αυτη δεν το κανει και συγκρατει και τους αλλους.
βλεπε ενεργεια, βλεπε διοδια, βλεπε νερο, βλεπε παρκινκ, βλεπε βενζινες, βλεπε σουπερ μαρκετ
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Νομιζω οτι σε αυτο τον τομεα η βονταφον ειναι πολυ καλη ... εχει δωσει λυση στο προβλημα ,ταυτοτητες.
ε και 12 € τηλεφωνο τον μηνα ειναι μια πολυ λογικη τιμη. Ε και σε γνωστο μου μετα τα 6 χρονια που εληξε του το γυρισαν σε συμβολαιο με τα ιδια, με 7 € το μηνα... πολυ καλο

ναι..ήμαστε είναι η 2η μεγαλύτερη εταιρεία στην Ελλάδα, μπορούμε μπορούνε
να σου δώσουμε δώσουν καλές προσφορές γιατί ήμαστε είναι φοιτητικοκεντρικοί! :cool:

κάτι συμβαίνει με το πληκτρολόγιο στο κινητό μου άλλα γράφω άλλα γράφει! :D
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Α ναι, τελικά την έκανα την πατάτα και έστειλα την υπεύθυνη δήλωση με ελλιπή στοιχεία. :hehe:

και τώρα δηλαδή θα σου πουν ότι δεν γράψανε? ..που μας δηλώνουν όλους ότι έχουμε
εγγραφεί 1/9 ?

Για ζήτα αργότερα βεβαίωση όταν ολοκληρωθούν τα τυπικά να δεις ότι θα σε δίχνει
φοιτήτρια από την αρχή του μήνα! :cool2:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,591 μηνύματα.
Α ναι, τελικά την έκανα την πατάτα και έστειλα την υπεύθυνη δήλωση με ελλιπή στοιχεία. :hi:
τι ξέχασες καλέ :lol:

εμάς στο μεταξύ ζήτησαν μόνο την αίτηση υπογεγραμμένη και φωτοτυπία της ταυτότητας
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
και τώρα δηλαδή θα σου πουν ότι δεν γράψανε? ..που μας δηλώνουν όλους ότι έχουμε
εγγραφεί 1/9 ?

Για ζήτα αργότερα βεβαίωση όταν ολοκληρωθούν τα τυπικά να δεις ότι θα σε δίχνει
φοιτήτρια από την αρχή του μήνα! :cool2:
Φαντάζομαι απλώς ότι θα χρειαστεί να τους ξανά στείλω την υπεύθυνη δήλωση σωστά αυτή τη φορά…
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top