Εγγραφές πρωτοετών

Sorsor

Νεοφερμένος

Ο Sorsor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ηράκλειο Κρήτης κύριοι. Ξεκίνησε μάθημα, αλλά δεν έχουμε εγγραφεί ακόμα...


Και εμείς 26 πρώτο μάθημα και 29 εγγραφή :worry: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Οταν πραγματοποιησαμε την εγγραφη σε ενα κουτακι ζητουσε την συμπληρωση ενος στατιστικου δελτιου.Εσεις το εκτυπωσατε αυτο το δελτιο;

και να μην το εχεις εκτυπωσει ,δεν τρεχει τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Η σχολή μου ζητά κατά την εγγραφή αντίγραφο της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης. Την βεβαίωση πρόσβασης την ζητάω από το λύκειο?! Μπορώ εκεί να ζητήσω να μου εκτυπώσουν την αίτηση εγγραφής, γιατί εγώ δεν μπορώ?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Η σχολή μου ζητά κατά την εγγραφή αντίγραφο της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.(1) Την βεβαίωση πρόσβασης την ζητάω από το λύκειο?! (2)Μπορώ εκεί να ζητήσω να μου εκτυπώσουν την αίτηση εγγραφής, γιατί εγώ δεν μπορώ?!


(1),(2)ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπερα, εγγραφη στη σχολη κανουμε την ημερα που ξεκινουν τα μαθηματα ή πιο νωρις;

Οι εγγραφές έχουν γίνει ηλεκτρονικά 5-12/09. Από κει και πέρα στην ιστοσελίδα της σχολής σου (λογικά) έχει αναρτηθεί ανακοίνωση για κάποια έγγραφα που θα πρέπει να στείλεις. Π.χ. εμάς μας ζητήθηκαν φωτοτυπία ταυτότητας, αντίγραφο της ηλεκτρονικής εγγραφής, φωτογραφία και αντίγραφο του απολυτηρίου.Αυτά τα έγραφα είναι άκυρα με την εγγραφή! Τώρα νομίζω μέχρι τέλη Σεπτέμβρη-αρχές Οκτώβρη θα σταλούν, σε κάθε ΑΕΙ/ΤΕΙ,από το υπουργείο καταστάσεις με τα στοιχεία των φοιτητών και τότε θα αρχίσουν οι διαδικασίες για τις ταυτότητες.
Δηλαδή είμαστε εγγεγραμμένοι, απλά οι σχολές δεν έχουν τα στοιχεία μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexgr

Νεοφερμένος

Ο alexgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πηρα τηλεφωνο στο τει αθηνας που περασα καιμου ειπαν σεχτικα με τα δικαιολογητικα, ο,τι ανεβασουν απο δευτερα στο σαητ.Στο σαητ του υπουργειου ομως δεν λεει οτι μεχρι 22/9 πρεπει να παμε στις σχολες μας για εγγραφη?? Λιγη βοηθεια :p

Πηρα τηλεφωνο στο τει αθηνας που περασα καιμου ειπαν σεχτικα με τα δικαιολογητικα, ο,τι ανεβασουν απο δευτερα στο σαητ.Στο σαητ του υπουργειου ομως δεν λεει οτι μεχρι 22/9 πρεπει να παμε στις σχολες μας για εγγραφη?? Λιγη βοηθεια :p

μηπως εχετε δει κατι για την ταυτοπροσωπια στο τει αθηνας ευχαριστω προεραιτικα :)
Δεν εχουν ανεβασει ακομα τιποτα για τα δικαιολογητικα.Πηρα τηλεφωνο πριν λιγο καιμουειπαν ''ο,τι ανεβασει το σαητ απο δευτερα''.Αυτοπου δεν καταλαβαινω ειναι γιατι το υπουργειο εχει ορισει να παμε σε καθε σχολη για εγγραφη μεχρι 22/9 :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εχεις link για αυτην την ανακοινωση του υπουργειου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Παιδιά με το απθ τι παίζει? Πότε θα κάνουμε εγγραφή? Οποίος γνωρίζει να απαντήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Παιδιά με το απθ τι παίζει? Πότε θα κάνουμε εγγραφή? Οποίος γνωρίζει να απαντήσει!

Στο ΑΠΘ περιμενεις να ανοιξει η σελιδα στο https://register.auth.gr εκει που λεει καταχωρηση στοιχειων για νεους επιτυχοντες. Εγω υποθετω οτι θα ανοιξει μετα τις 24 που τελειωνει η προθεσμια εγγραφης για τις ειδικες κατηγοριες .Το μονο που δεν ξερω ειναι ποτε πρεπει να κανουμε εγγραφη αυτοπροσωπως στη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μία ερώτηση! Πηρα τηλ στη γραμματεια του βιολογικου Πατρας για να ρωτησω για τους κωδικους που χρειαζονται για να κανω την εγγραφη στη σχολη και μου λεει οτι δεν εχει ανοιξει η ηλεκτρονικη πλατφορμα ακομα. Την ρωταω αν πρεπει να κανω κατι, πχ αν πρεπει να παω να παρω κανονικα τους κωδικους και μετα να περιμενω την πλατφορμα για να κανω την εγγραφη και μου λεει "δεν ειμαι η αρμοδια" και τετοια...τι κανω τωρα? απλα περιμενω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosaris

Νεοφερμένος

Ο panosaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά με το απθ τι παίζει? Πότε θα κάνουμε εγγραφή? Οποίος γνωρίζει να απαντήσει!
Πήρα ρωτησα στο χημικό και είπαν τελικά εμείς από 5/10. Λογικά από δεύτερα θα ανοίξει ή φόρμα για τα στοιχεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική1797

Νεοφερμένος

Η Αγγελική1797 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μία ερώτηση! Πηρα τηλ στη γραμματεια του βιολογικου Πατρας για να ρωτησω για τους κωδικους που χρειαζονται για να κανω την εγγραφη στη σχολη και μου λεει οτι δεν εχει ανοιξει η ηλεκτρονικη πλατφορμα ακομα. Την ρωταω αν πρεπει να κανω κατι, πχ αν πρεπει να παω να παρω κανονικα τους κωδικους και μετα να περιμενω την πλατφορμα για να κανω την εγγραφη και μου λεει "δεν ειμαι η αρμοδια" και τετοια...τι κανω τωρα? απλα περιμενω?

πηρα κι εγω σημερα στη Πατρα στη γραμματεια της σχολης μου και μου ειπαν οτι δεν τους εχει παει ακομα η κατασταση με αυτους που εχουν εγγραφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
πηρα κι εγω σημερα στη Πατρα στη γραμματεια της σχολης μου και μου ειπαν οτι δεν τους εχει παει ακομα η κατασταση με αυτους που εχουν εγγραφει.

πωω αρα περιμενουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsoever16

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών(Τμήμα Αξιοποίησης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής) έβγαλαν ανακοίνωση σήμερα για τις εγγραφές και ζητούν φωτοτυπία ταυτότητας,μια φωτογραφία,βεβαίωση ΑΜΚΑ απο το ΚΕΠ και μια συμπληρωμένη αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία μας...που δεν υπήρχαν στην ηλεκτρονική εγγραφή. Οι ημερομηνίες καθορίζονται απο τα επίθετα απ'ότι κατάλαβα...δηλαδή αύριο το πρώτο γκρουπ πρωτοετών,την Παρασκεύη το δεύτερο και την Δευτέρα το τελευταίο.
Η κάθε γραμματεία όπως φαίνεται κάνει τα δικά της:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική1797

Νεοφερμένος

Η Αγγελική1797 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πωω αρα περιμενουμε?

ναι..να παρακολουθεις την ιστοσελιδα της σχολης σου..ετσι μου ειπαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά με το απθ τι παίζει? Πότε θα κάνουμε εγγραφή? Οποίος γνωρίζει να απαντήσει!
Έστειλα άτομο στη Γραμματεία της κτηνιατρικής γιατί από την ιστοσελίδα και από τα τηλέφωνα ούτε εγώ έβρισκα απαντήσεις.
Όταν μας σταλούν τα sms/email θα ανοίξει το site για την εγγραφή, το οποίο θα είναι σαν να κάνεις νέα εγγραφή εφόσον θα μπορείς να διορθώσεις και λάθη που έγιναν με το ΑΜΚΑ, το όνομα κτλ (το λέω για παιδιά που ανησυχούσαν). Αφού ολοκληρώσεις αυτήν την εγγραφή πρέπει να περάσεις από τη σχολή σου και να δώσεις αυτά που ζητάνε (φωτοτυπία ταυτότητας, φωτογραφία). Εμένα μου είπαν ότι η διορία για το τελευταίο βήμα είναι μέχρι τις 3/10 αλλά δε γνωρίζω αν το ίδιο ισχύει για όλα τα τμήματα (hint: 3/10 αρχίζουν τα μαθήματα στο τμήμα μου άρα υποθέτω ότι γενικά η διορία είναι μέχρι την έναρξη των μαθημάτων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ρε παιδια θα με τρελανετε, τι εννοειται ηλεκτρονικη εγγραφη και αυτη που καναμε μεχρι τις 12 του μηνα τι ηταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ρε παιδια θα με τρελανετε, τι εννοειται ηλεκτρονικη εγγραφη και αυτη που καναμε μεχρι τις 12 του μηνα τι ηταν;

Ναι! Αυτή ήταν η εγγραφή. Μην αγχώνεσαι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Οταν πραγματοποιησαμε την εγγραφη σε ενα κουτακι ζητουσε την συμπληρωση ενος στατιστικου δελτιου.Εσεις το εκτυπωσατε αυτο το δελτιο;
Ναι.
Εμένα μου είπαν ότι η διορία για το τελευταίο βήμα είναι μέχρι τις 3/10 αλλά δε γνωρίζω αν το ίδιο ισχύει για όλα τα τμήματα (hint: 3/10 αρχίζουν τα μαθήματα στο τμήμα μου άρα υποθέτω ότι γενικά η διορία είναι μέχρι την έναρξη των μαθημάτων).
Μπήκε ενημέρωση τουλάχιστον στο σάιτ της δικής μου σχολής.
Η διορία για το ΑΠΘ είναι έως και τις 30/9 και αν κατάλαβα καλά ισχύει η ίδια διορία για όλα τα τμήματα του ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά, στις εγγραφές του ΑΠΘ λέει ότι είναι υποχρεωτική η διαδικασία της ταυτοπροσωπίας στη γραμματεία μέχρι 30/09. Εγώ Θεσσαλονίκη πάω 2/10 και δεν θέλω με τίποτα να αλλάξω τα εισιτήρια και να πάω πιο νωρίς..
Αυτό που αναφέρει στο σάιτ ότι θα πρέπει να απευθυνθώ στο ΚΕΠ του τόπου μου είναι δυνατό ε; Με έχει πιάσει τρομερό άγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top