Εγγραφές πρωτοετών

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ααα ρωτησα επειδη λεει στην ιστοσελιδα πως ειναι υποχρεωτικη η συμπληρωση του. Ενταξει η απορια μου λυθηκε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ααα ρωτησα επειδη λεει στην ιστοσελιδα πως ειναι υποχρεωτικη η συμπληρωση του. Ενταξει η απορια μου λυθηκε!

Η συμπλήρωσή του στατιστικού δελτίου βάσει νόμου είναι υποχρεωτική.
Γι'αυτό και απαιτούνταν να το καταθέσεις μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά σου για να γραφτείς.
Στόχος είναι να το κάνουν όλοι, όχι το να δωθούν στη γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevilDaringYou

Νεοφερμένος

Η DevilDaringYou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
την αίτηση διαγραφής την στέλνουμε στην σχολή μέχρι την δευτερα? έπαιρνα να ρωτήσω στην σχολή μου αλλά δεν απαντούσαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
την αίτηση διαγραφής την στέλνουμε στην σχολή μέχρι την δευτερα? έπαιρνα να ρωτήσω στην σχολή μου αλλά δεν απαντούσαν..

Δεν αιτηθηκες διαγραφή μέσω του συστήματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ααα ρωτησα επειδη λεει στην ιστοσελιδα πως ειναι υποχρεωτικη η συμπληρωση του. Ενταξει η απορια μου λυθηκε!
Είναι υποχρεωτική αλλά δεν αφορά τη σχολή. Για να βγάζουν στατιστικά είναι. (Εγώ πάντως για καλό και για κακό το εκτύπωσα και αυτό):P
Πάντως σε αυτή τη μαλακία με τη "Μερίδα Οικογενειακή" και τον αριθμό τον άκυρο που έβγαζε ΟΠΟΙΟΝ έχω ρωτήσει το ίδιο θέμα είχε και όλοι πάτησαν οριστικοποίηση.Και στο κάτω κάτω αν ήθελαν αριθμό αστυνομικής ταυτότητας όφειλαν να γράψουν: Αριθμός ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ταύτοτητας. Όλα τα είδη των ταυτοτήτων αριθμό έχουν.:confused: Δεν είμαι υποχρεωμένη να φανταστώ τι ζητάνε.
Μα τι ανοργάνωτοι ρε γαμώτο μου πια.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Έκανα την εγγραφή μου μέσω διαδικτύου, τηλεφώνησα στη γραμματεία, και μου είπαν πάνω κάτω ότι η ΚΑΝΟΝΙΚΗ εγγραφή θα γίνει με την έναρξη του έτους, και ότι σε μία βδομάδα από τότε θα πρέπει να φέρω χαρτιά π.χ. αντίγραφο ταυτότητας, τη φωτοτυπία της εγγραφής και λοιπά. Ισχύει για όλους σας αυτό; Τι κερδίζουμε με την ηλεκτρονική εγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έκανα την εγγραφή μου μέσω διαδικτύου, τηλεφώνησα στη γραμματεία, και μου είπαν πάνω κάτω ότι η ΚΑΝΟΝΙΚΗ εγγραφή θα γίνει με την έναρξη του έτους, και ότι σε μία βδομάδα από τότε θα πρέπει να φέρω χαρτιά π.χ. αντίγραφο ταυτότητας, τη φωτοτυπία της εγγραφής και λοιπά. Ισχύει για όλους σας αυτό; Τι κερδίζουμε με την ηλεκτρονική εγγραφή;
Εμένα μου είπαν να μπαίνω καθημερινά στο σάιτ της σχολής γιατί το τι μέλει γενέσθαι από εκεί θα το μάθω. Αν και όταν θα ανέβαινα πάνω είχα σκοπό να κρατάω φωτοτυπία ταυτότητας και φωτογραφίες τύπου ταυτότητας γιατί θα τις ζητήσουν-υποψιάζομαι-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έκανα την εγγραφή μου μέσω διαδικτύου, τηλεφώνησα στη γραμματεία, και μου είπαν πάνω κάτω ότι η ΚΑΝΟΝΙΚΗ εγγραφή θα γίνει με την έναρξη του έτους, και ότι σε μία βδομάδα από τότε θα πρέπει να φέρω χαρτιά π.χ. αντίγραφο ταυτότητας, τη φωτοτυπία της εγγραφής και λοιπά. Ισχύει για όλους σας αυτό; Τι κερδίζουμε με την ηλεκτρονική εγγραφή;

Ακόμα, οι γραμματείες είναι ανενημέρωτες.
Περιμένετε να τους δωθουν οδηγίες μετά την ολοκλήρωση των εγγραφών.

Η εγγραφή έχει γίνει κανονικά.
Απλά, κάποιες γραμματείες ενδέχεται να ζητήσουν λχ αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δεν αιτηθηκες διαγραφή μέσω του συστήματος?

Άμα έχεις διαγραφεί από την προηγούμενη σχολή πριν της 5 Σεπτεμβρίου και έχεις την βεβαίωση διαγραφής πρέπει να την στείλεις στην γραμματεία του νέο σου τμήματος μέχρι 12 Σεπτεμβρίου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Μου είπαν μάλιστα, ότι αν δε πάω ο ίδιος, θα πρέπει να εξουσιοδοτήσω κάποιον άλλον μέσω υπεύθυνης δήλωσης κλπ κλπ... Δε γίνεται απλά να εγγραφώ γαμώτη; τι τα θέλουν τα χαρτιά, όλα τα στοιχεία μου είναι διαθέσιμα, αφού τους έδωσα ΑΜΚΑ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Άμα έχεις διαγραφεί από την προηγούμενη σχολή πριν της 5 Σεπτεμβρίου και έχεις την βεβαίωση διαγραφής πρέπει να την στείλεις στην γραμματεία του νέο σου τμήματος μέχρι 12 Σεπτεμβρίου ;
Εμένα μου είπαν να την δώσω όταν προσκομίσω και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά που ζητουν ( μετά τις εγγραφές )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά, κάντε υπομονή μέχρι αυτή την εβδομάδα που μας έρχεται! Εγώ βλέπω ότι το Πανεπιστήμιο Πατρών και το Πανεπιστήμιο Αιγαίου έχουν βγάλει ανακοίνωση ότι αναμένουν να ολοκληρωθεί η περίοδος εγγραφών και να δωθουν οδηγίες από το υπουργείο. Οπότε, μην ρωτάτε τις γραμματείες. Περιμένετε ανακοίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DevilDaringYou

Νεοφερμένος

Η DevilDaringYou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν αιτηθηκες διαγραφή μέσω του συστήματος?

αιτήθηκα μέσω του συστήματος, αλλά δεν πρέπει να στείλω και το χαρτί διαγραφής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billy7

Νεοφερμένος

Ο billy7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδια κατι ασχετο,πρεπει να παω απο το σχολειο για να παρω καποιο επισημο χαρτι σχετικο με τους βαθμους στις πανελληνιες η δεν χρειαζεται;Ξερω οτι δεν ειναι απαραιτητο τωρα για την εγγραφη στο πανεπιστημιο αλλα μηπως το χρειαστω καπου αλλου στο αμεσο μελλον;Εσεις το εχετε παρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδια κατι ασχετο,πρεπει να παω απο το σχολειο για να παρω καποιο επισημο χαρτι σχετικο με τους βαθμους στις πανελληνιες η δεν χρειαζεται;Ξερω οτι δεν ειναι απαραιτητο τωρα για την εγγραφη στο πανεπιστημιο αλλα μηπως το χρειαστω καπου αλλου στο αμεσο μελλον;Εσεις το εχετε παρει;
ναι ,πάρε τη βεβαίωση συμμετοχής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
αιτήθηκα μέσω του συστήματος, αλλά δεν πρέπει να στείλω και το χαρτί διαγραφής?

Εφόσον αιτηθηκες μέσω του συστήματος, το αίτημα σου πηγαίνει στη προηγούμενη σου σχολή, κάνουν τη διαγραφή και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Ουσιαστικά, το κράτος ενδιαφέρει να μην φοιτεις σε δύο τμήματα της τριτοβαθμιας παράλληλα και οχι τη σχολή σου. Η σχολή μέχρι πρότινος απλά λειτουργούσε ως ενδιάμεσος. (τόσο για το στατιστικό δελτίο όσο και για την υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είσαι εγγεγραμμένος σε άλλο ΑΕΙ-ΤΕΙ προπτυχιακου κυκλου).

Η υπεύθυνη δήλωση έχει γίνει ηλεκτρονικά. Το αίτημα διαγραφής έχει σταλεί οπότε είσαι κομπλέ.

Το μόνο που ενδέχεται να χρειαστεί είναι ένα φωτοαντιγραφο αστυνομικής ταυτότητας επικυρωμενο για τη διασταύρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Το ΑΠΘ εχει αυτην την ανακοινωση για οποιον ενδιαφερεται και δεν την εχει δει ως τωρα: https://dps.auth.gr/el/node/2747
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

estelle_

Νεοφερμένος

Η estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια εκει που λεει τον αριθμο της ταυτότητας τα γραμματα και οι αριθμοι είναι κολημμενα μεταξυ τους εννοω χωρις space ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
παιδια εκει που λεει τον αριθμο της ταυτότητας τα γραμματα και οι αριθμοι είναι κολημμενα μεταξυ τους εννοω χωρις space ευχαριστω

Έτσι είναι σε όλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

estelle_

Νεοφερμένος

Η estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top