Εγγραφές πρωτοετών

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οκ παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
θα το κοιταξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γενικά ξέρει κάνεις πότε πρέπει να πάμε για την οριστικοποίηση των εγγραφών στο πανεπιστήμιο; Συνήθως κάθε χρόνο πότε είναι η περίοδος εγγραφών;

Δεν υπάρχει οριστικοποίηση των εγγραφών. Η εγγραφή σου έγινε. Στο πανεπιστήμιο θα πάς για να πάρεις τους κωδικούς των ακαδημαϊκών υπηρεσιών η για το πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Απο ποτε μπορουμε να παρουσιαστουμε στις σχολες με την ταυτοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα βγεί ανακοίνωση στον ιστοχώρο του κάθε ιδρύματος η/και κάθε τμήματος μετά την διορία των εγγραφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
όταν τελειώσουμε την εγγραφή στο eregister την αίτηση εγγραφής που μας λέει να εκτυπώσουμε πρέπει να την στείλουμε στο τμήμα που περάσαμε μέχρι 12 Σεπτεμβρίου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
περιμένουμε ανακοίνωση από το τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απ' οτι εχουν πει τα παιδια παραπανω πρεπει να πας στο ΚΕΠ και να κανεις επικαιροποιηση των στοιχειων σου. Δεν ξερω τι ακριβως θα τους πεις αλλα θα βαλεις την αστυνομικη σου ταυτοτητα και οχι την οικιγενειακη μεριδα. Δεν σε αφηνει καθολου να κανεις εγγραφη αλλιως ή μπορεις και ετσι;
Πολλοι παντως, μαζι κι εγω, που την καναμε απο την πρωτη μερα ειχε την οικογενειακη μεριδα και τοτε το ειχε δεχτει.

Αυτό δηλαδή γιατί δεν υπήρχε από την αρχή, για να μηβ τρέχουμε οι υπόλοιποι που κάναμε το "θανάσιμο αμάρτημα" της πρόωρης οριστικοποίησης Τι διάολο, ΤΟΣΟ άχρηστοι πια; Κάθε φορά που λες "τα χειρότερα πέρασαν", τσουπ, να η επόμενη ηλιθιότητα, δηλαδή η όλη ανοργανωσιά στο σύστημα εγγραφών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Και σ ' εμένα έβγαλε ότι προτείνεται να ενημερώσω το Εθνικό Μητρώο ΑΜΚΑ,αλλά έκανα οριστικοποίηση.Θα έχω πρόβλημα;
Η διαγραφή απ'την προηγούμενη σχολή γίνεται αυτόματα.Σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και σ ' εμένα έβγαλε ότι προτείνεται να ενημερώσω το Εθνικό Μητρώο ΑΜΚΑ,αλλά έκανα οριστικοποίηση.Θα έχω πρόβλημα;
Η διαγραφή απ'την προηγούμενη σχολή γίνεται αυτόματα.Σωστά;
Και εγω εκανα οριστικοποιηση χωρις ενημερωση του αμκα και μου εχουν πει οτι δεν προκειται να μην με δεχτουν στη σχολη :slourp:. Δε νομιζω οτι η διαγραφη γινεται αυτοματα με βαση αυτα που διαβασα ,ωστοσο δεν ειμαι σιγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και σ ' εμένα έβγαλε ότι προτείνεται να ενημερώσω το Εθνικό Μητρώο ΑΜΚΑ,αλλά έκανα οριστικοποίηση.Θα έχω πρόβλημα;
Η διαγραφή απ'την προηγούμενη σχολή γίνεται αυτόματα.Σωστά;

Έχουμε επαναλάβει άπειρες φορές ότι δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα και η εγγραφή είναι επιτυχής. Αν αιτηθηκες διαγραφή, δεν γίνεται αυτόματα. Αποστέλλεται η αίτηση διαγραφής στη γραμματεία του τμήματος σου, σε διαγραφούν και το νέο τμημα απλά διασταυρωνει τα στοιχεία των επιτυχόντων με τις αιτήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Και σ ' εμένα έβγαλε ότι προτείνεται να ενημερώσω το Εθνικό Μητρώο ΑΜΚΑ,αλλά έκανα οριστικοποίηση.Θα έχω πρόβλημα;
Η διαγραφή απ'την προηγούμενη σχολή γίνεται αυτόματα.Σωστά;

Εμένα μου ζήτησαν βεβαίωση διαγραφής από τη σχολή. Οπότε καλύτερα επικοινώνησε με τη σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εμένα μου ζήτησαν βεβαίωση διαγραφής από τη σχολή. Οπότε καλύτερα επικοινώνησε με τη σχολή σου.

Λογικό, αφού ακόμα δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Έχουν μόνο τους παλαιούς τρόπους.
Είναι τόσο καινούργιο για τις γραμματείες όσο και σε εμάς.
Αφού έχεις αιτήσεις για διαγραφή μέσω συστήματος δεν θελεις καμιά βεβαίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Αυτό δηλαδή γιατί δεν υπήρχε από την αρχή, για να μηβ τρέχουμε οι υπόλοιποι που κάναμε το "θανάσιμο αμάρτημα" της πρόωρης οριστικοποίησης Τι διάολο, ΤΟΣΟ άχρηστοι πια; Κάθε φορά που λες "τα χειρότερα πέρασαν", τσουπ, να η επόμενη ηλιθιότητα, δηλαδή η όλη ανοργανωσιά στο σύστημα εγγραφών...

Μολις κανουν το λαθος οι πρωτοι και αρχιζουν τα τηλεφωνα κλπ. τοτε παιρνουν χαμπαρι και τα διορθωνουν για τους υπολοιπους! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrPanos

Νεοφερμένος

Ο DrPanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια αυτη την αιτηση που εκτυπωνουμε μετα την εγγραφη τελικα τι την κανουμε;

Υ.Γ. λογικα εχει αναφερθει αλλα δεν εχω δει τη συζητηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilakrch

Νεοφερμένος

Η lilakrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Επειδή διάβασα πολλά και ψιλομπερδευτηκα?????? Τελικά.. αν εχουμε οριστικοποιησει την εγγραφή με "οικογενειακή μερίδα" θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την εισαγωγή μας στο πανεπιστήμιο??????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Επειδή διάβασα πολλά και ψιλομπερδευτηκα������ Τελικά.. αν εχουμε οριστικοποιησει την εγγραφή με "οικογενειακή μερίδα" θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την εισαγωγή μας στο πανεπιστήμιο??������������

Για χιλιοστή φορά θα ξαναπούμε ότι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
Η εγγραφή σου είναι έγκυρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ερωτηση: Το στατιστικο δελτιο το εκτυπωνουμε κι αυτο η αποστελνεται κατευθειαν στη γραμματεια της σχολης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
το στατιστικό δελτίο δεν το εκτυπώνουμε και αφορά την ελστατ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ερωτηση: Το στατιστικο δελτιο το εκτυπωνουμε κι αυτο η αποστελνεται κατευθειαν στη γραμματεια της σχολης;

Δεν χρειάζεται να το εκτυπώσεις και δεν είναι κάτι το οποίο αφορά τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδια αυτη την αιτηση που εκτυπωνουμε μετα την εγγραφη τελικα τι την κανουμε;

Υ.Γ. λογικα εχει αναφερθει αλλα δεν εχω δει τη συζητηση

Περιμένουμε Πάνο ανακοίνωση από το τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top