Εγγραφές πρωτοετών

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Λιγη βοηθεια! Οριστικοποιησα την ηλ.εγγραφη μου αλλα μετα ειδα πως το ονομα μου στο ΑΜΚΑ ηταν ''Αλεξαντερ'' :p και οχι ''Αλεξανδρος'' οπως στην ταυτοτητα και ολα τα αλλα.Πρεπει να κανω κατι για αυτο?
Επισης, επειδη δεν ειχα ταυτοτητα οταν εβγαλα το ΑΜΚΑ,εκανα εγγραφη με το διαβατηριο αλλα αυτο εληξε περσυ.Υπαρχει καποιο προβλημα?

Δυο εντελώς διαφορετικά ονόματα , τα ΚΕΠ δε θα σ βοηθήσουν πλέον αφού οριστικοποιησες τη εγγραφή σ , θα πας στη γραμματεία της σχολής σ κ θα λύσεις εκει το πρόβλημα , οτι κ να γίνει θα σε δεχτούν αλλα θα εχεις πολυ τρεξιμο, κρατά οτι χαρτιά εχεις , ληξιαρχική πράξη γέννησης , διαβατήριο ταυτότητα ,οικογένειακη κατάσταση κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
βλέπω οτι εχεις Πάτρα ως τόπο διαμονής , δλδ εισαι απο Πάτρα κ θες να πάρεις μετεγγραφή για Σαλονικα ....εμα αγάπη για Θεσσαλονίκη :D:D

Χαχαχαχ :P Ενταξει, καλη και η Πατρα αλλα την βαρεθηκα! Απο την αλλη, Θεσσαλονίκη είναι αυτή..τι να κανουμε! :inlove::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δυο εντελώς διαφορετικά ονόματα , τα ΚΕΠ δε θα σ βοηθήσουν πλέον αφού οριστικοποιησες τη εγγραφή σ , θα πας στη γραμματεία της σχολής σ κ θα λύσεις εκει το πρόβλημα , οτι κ να γίνει θα σε δεχτούν αλλα θα εχεις πολυ τρεξιμο, κρατά οτι χαρτιά εχεις , ληξιαρχική πράξη γέννησης , διαβατήριο ταυτότητα ,οικογένειακη κατάσταση κτλ
το τρεξιμο πιστευεις θα ισχυει αν το λαθος στο ονομα ειναι απλό? (πχ απο Ασημίνα με έκαναν Ασηαμίνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Χαχαχαχ :P Ενταξει, καλη και η Πατρα αλλα την βαρεθηκα! Απο την αλλη, Θεσσαλονίκη είναι αυτή..τι να κανουμε! :inlove::clapup:

Ναι , η φοιτητική ζωη αν ειναι εφικτό ειναι καλο να γινεται σε πόλη διαφορετικη απο αυτήν που μεγάλωσες , πιο έντονες οι νέες εμπειρίες :)

το τρεξιμο πιστευεις θα ισχυει αν το λαθος στο ονομα ειναι απλό? (πχ απο Ασημίνα με έκαναν Ασηαμίνα)

Κοιτα, αν εισαι κ εσυ απο αυτούς που έδωσαν πανελληνιες με οναμα χ ενώ στα στοιχεία του άμκα σου το όνομα σου ειναι υ ( οποιαδήποτε διαφορά μετράει ) κ εχεις οριστικοποιήσει την Ηλ εγγραφή σ , εχεις πάρει πλέον αριθμό πρωτοκόλλου , τα ΚΕΠ οπως και το υπουργείο δε μπορούν πλέον να κανουν τίποτα και το μονο που σ μένει ειναι να πας στη σχολη και να λύσεις το πρόβλημα με τη βοήθεια της γραμματείας , το σημαντικό σε αυτη τη περίπτωση ειναι πως αν κάποια στιγμή αποφασίσετε να ζήτησετε μετεγγραφή ολα τα έγγραφα που θα υποβάλετε αλλα και στο σύστημα πρπ να έχετε το ίδιο όνομα παντού ,πολυ σημαντικό , τωρα για το τρεξιμο , νταξ δεν ειναι τπτ θα ταλαιπωρηθείς λιγο στη γραμματεία μέχρι να αλλάξετε τα στοιχεία , αυτο μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
semi πήγαινε σε ένα ΚΕΠ , εξήγησε την κατάσταση και θα σε κατατοπίσουν ;)

Τροποποιήθηκε η ηλεκτρονική εφαρμογή των εγγραφών των επιτυχόντων στην Τριτοβάθμια
πηγα και μου ειπαν οτι απο τη στιγμη που εκανα την εγγραφη δεν μπορουν να με βοηθησουν. Τωρα που στο αμκα εχω τα σωστα στοιχεια ελπιζω να μην νομιζουν στο πανεπιστημιο οτι πηγα να εξαπατησω το ελληνικο κρατος για ενα αλφα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
πηγα και μου ειπαν οτι απο τη στιγμη που εκανα την εγγραφη δεν μπορουν να με βοηθησουν. Τωρα που στο αμκα εχω τα σωστα στοιχεια ελπιζω να μην νομιζουν στο πανεπιστημιο οτι πηγα να εξαπατησω το ελληνικο κρατος για ενα αλφα :P

Και γω είχα το ίδιο θέμα. Ενώ τα στοιχεία που είχα δώσει όταν έκανα την αίτηση για τις πανελλήνιες ήταν ίδια με αυτά που αντιστοιχούν στο αμκα μου, κάνανε λάθος αυτοί και δεν βάλανε παύλες στο όνομά μου και ξέχασαν και ένα γράμμα. Τώρα πως το κάνανε αυτό δεν ξέρω γιατί πήγα στο λύκειο και από το δικό τους σύστημα ήταν σωστά περασμένο. Τέλος πάντων κατάφερα να επικοινωνήσω με το υπουργείο και μου είπανε ότι εφόσον τα στοιχεία που αντιστοιχούν στο αμκα μου είναι σωστά δεν θα υπάρξει πρόβλημα για ένα γράμμα και μερικές παυλίτσες και να κάνω οριστικοποίηση. (Πρέπει στο χαρτί που έχεις εκτυπώσει να είναι σωστά γραμμένο το όνομά σου). Οπότε δεν νομίζω να έχεις θέμα. Απλά όταν πας στην σχολή θα πρέπει να πεις στην γραμματεία να διορθώσουν το λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι κάτσε να στείλουν τα στοιχεία των επιτυχόντων στα τμήματα πρώτα,γιατί σήμερα πήρα τηλέφωνο στη Γραμματεία για να ρωτήσω κάτι και μου είπαν ότι δεν έχουν καν σταλεί τα στοιχεία των επιτυχόντων.:P
Απλώς ελπίζω να βάλουν μυαλό και να μην το ξανακάνουν αυτό με τις εγγραφές και του χρόνου.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δηλαδη αν επαιρνα τωρα στη γραμματεια να τους ρωτησω για σιγουρια εάν σταλθηκε η εγγραφη μου θα μου ελεγαν οχι; Τρατζικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

estelle_

Νεοφερμένος

Η estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια εκει που είναι ο αριθμος της ταυτότητας τα γραμματα και οι αριθμοι είναι κολλημένα μεταξυ τους? ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δηλαδη αν επαιρνα τωρα στη γραμματεια να τους ρωτησω για σιγουρια εάν σταλθηκε η εγγραφη μου θα μου ελεγαν οχι; Τρατζικ
Δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ τους είπα ότι έχω κάνει την εγγραφή κλπ από την εφαρμογή του Υπουργείου κανονικά και ότι πήρα να ρωτήσω τι άλλα δικαιολογητικά θέλουν κλπ και αν πρέπει να περάσω από τη Γραμματεία να αφήσω φωτογραφίες για το πάσο δεν ξέρω τι και μου είπαν πως για ό,τι νεότερο πρέπει να μπαίνω στο σάιτ της σχολής και πως εδώ καλά-καλά ούτε αυτοί δεν ξέρουν τι μέλει γενέσθαι γιατί δεν τους έχουν στείλει καν τα ονόματα με τους επιτυχόντες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
παιδια εκει που είναι ο αριθμος της ταυτότητας τα γραμματα και οι αριθμοι είναι κολλημένα μεταξυ τους? ευχαριστω εκ των προτερων :)
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

estelle_

Νεοφερμένος

Η estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
στην αιτηση εγγραφης στο μητρονυμο λειπει ενα γραμμα, στο κεπ διορθωθηκε αλλα στο συστημα εξακολουθει και λειπει. τι να κανω? δεν το σηκωνουν και απο το υπουργειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
στην αιτηση εγγραφης στο μητρονυμο λειπει ενα γραμμα, στο κεπ διορθωθηκε αλλα στο συστημα εξακολουθει και λειπει. τι να κανω? δεν το σηκωνουν και απο το υπουργειο
έχουν την απάντηση στις συχνές ερωτήσεις. Στο μητρώνυμο παρουσιάζονται τα 10 πρώτα γράμματα οπότε δεν υπάρχει θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ! χρειαζεται να κανω εκτυπωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
πηγα να κανω την εγγραφη και στην συνοψη εχει διαφορετικο αριθμο δελτιου ταυτοτητας και απο κατω στην οικογενειακη μεριδα λεει σε πορτοκαλι πλαισιο
"Προτείνεται να ενημερώσετε το Εθνικό Μητρώο ΑΜΚΑ με τα στοιχεία της Αστυνομικής σας Ταυτότητας"
τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
πηγα να κανω την εγγραφη και στην συνοψη εχει διαφορετικο αριθμο δελτιου ταυτοτητας και απο κατω στην οικογενειακη μεριδα λεει σε πορτοκαλι πλαισιο
"Προτείνεται να ενημερώσετε το Εθνικό Μητρώο ΑΜΚΑ με τα στοιχεία της Αστυνομικής σας Ταυτότητας"
τι να κανω?
Απ' οτι εχουν πει τα παιδια παραπανω πρεπει να πας στο ΚΕΠ και να κανεις επικαιροποιηση των στοιχειων σου. Δεν ξερω τι ακριβως θα τους πεις αλλα θα βαλεις την αστυνομικη σου ταυτοτητα και οχι την οικιγενειακη μεριδα. Δεν σε αφηνει καθολου να κανεις εγγραφη αλλιως ή μπορεις και ετσι;
Πολλοι παντως, μαζι κι εγω, που την καναμε απο την πρωτη μερα ειχε την οικογενειακη μεριδα και τοτε το ειχε δεχτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
πηγα να κανω την εγγραφη και στην συνοψη εχει διαφορετικο αριθμο δελτιου ταυτοτητας και απο κατω στην οικογενειακη μεριδα λεει σε πορτοκαλι πλαισιο
"Προτείνεται να ενημερώσετε το Εθνικό Μητρώο ΑΜΚΑ με τα στοιχεία της Αστυνομικής σας Ταυτότητας"
τι να κανω?

1)μην πατήσεις οριστικοποίηση , απενεργοποίησε την εφαρμογή
2)πήγαινε σε ένα ΚΕΠ για επικαιροποίηση των στοιχείων σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Γενικά ξέρει κάνεις πότε πρέπει να πάμε για την οριστικοποίηση των εγγραφών στο πανεπιστήμιο; Συνήθως κάθε χρόνο πότε είναι η περίοδος εγγραφών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top