Εγγραφές πρωτοετών

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μια ερώτηση παίδες

Πέρασα Διοίκηση Επιχειρήσεων αλλά δεν θέλω να πάω, και θα ξανα δώσω. Το θέμα είναι ότι μου λένε να γραφτώ στο τμήμα για να πάρω τα δικαιώματα, και εάν δεν πάω η εγγραφή μετά από δύο χρόνια θα ακυρωθεί αυτόματα (έτσι μου είπαν)

Στην αίτηση προεγγραφής υπογράφω ότι δεν είμαι σε κανένα άλλο τμήμα της Τριτοβάθμιας. Το θέμα είναι ότι εάν εγώ το χρόνου περάσω κάπου και θέλω να πάω, θα έχω ήδη μια εγγραφή σε τμήμα. Πως την ακυρώνω εκείνη?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Μια ερώτηση παίδες

Πέρασα Διοίκηση Επιχειρήσεων αλλά δεν θέλω να πάω, και θα ξανα δώσω. Το θέμα είναι ότι μου λένε να γραφτώ στο τμήμα για να πάρω τα δικαιώματα, και εάν δεν πάω η εγγραφή μετά από δύο χρόνια θα ακυρωθεί αυτόματα (έτσι μου είπαν)

Στην αίτηση προεγγραφής υπογράφω ότι δεν είμαι σε κανένα άλλο τμήμα της Τριτοβάθμιας. Το θέμα είναι ότι εάν εγώ το χρόνου περάσω κάπου και θέλω να πάω, θα έχω ήδη μια εγγραφή σε τμήμα. Πως την ακυρώνω εκείνη?!
Όταν δώσεις πάλι πανελλήνιες και όταν βγουν πάλι οι βασεις,θα πας στη σχολή που πέρασες τη πρώτη φορά ( με κάποια δικαιολογητικά που θα σου πουν αυτοι αν ερθεις σε επικοινωνια μαζι τους) και θα κανεις αιτηση για να διαγραφεις απο τη σχολή.Στην περιοδο των εγγραφων πας κανονικα στη σχολή που πέρασες -δινοντας 2η φορά πανελληνιες- και εγγράφεσαι κανονικα,δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα εφοσον εχεις διαγραφει απο την αλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Επειδή θα στείλω τα χαρτιά ταχυδρομικός, θα πρέπει να πάω στην σχολή για κάτι, ή θα μου στείλουν ταχυδρομικός και αυτοί τίποτα χαρτιά εγγραφής κλπ?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Επειδή θα στείλω τα χαρτιά ταχυδρομικός, θα πρέπει να πάω στην σχολή για κάτι, ή θα μου στείλουν ταχυδρομικός και αυτοί τίποτα χαρτιά εγγραφής κλπ?!

Ακριβως την ιδια απορια εχω και'γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εε ναι, πως αλλιώς θα το αποδείξω ?! -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinaios

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Όποιος είναι στο Πανεπιστήμιο Πατρών,μπορεί να μπει εδώ https://matrix.upatras.gr/sap/bc/webdynpro/sap/zups_web_adm_student?sap-language=EL# και να κάνει ηλεκτρονική εγγραφή ή είναι γενικό το κακό; Επιπλέον για όσους στείλουμε τα δικαιολογητικά ταχυδρομικώς,θα πρέπει να πάμε από κοντά να συμπληρώσουμε το έντυπο της ελστατ και δεν ξέρω εγώ τι άλλο ή μπορούν να μας το στείλουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Αυτο το χαρτι της ΕΛΣΤΑΤ ειναι υποχρεωτικο για να ολοκληρωθει η εγγραφη.

Ο προχειρος αριθμος μητρωου φανταζομαι οτι θα ειναι ο αριθμος μητρωου φοιτητη που σου αντιστοιχει στη σχολη, ολοι οι φοιτητες εχουμε εναν. Καλο θα ειναι να τον θυμασαι απο εξω, γιατι οποτε σου ζητανε τα στοιχεια σου πχ εγγραφη σε εργαστηρια, στην εξεταστικη, ακομα και οταν θα εχεις να παραδωσεις εργασιες θα πρεπει να τον γραφεις. (θα τον γραφει και το πασο σου βεβαια σε περιπτωση που τον ξεχασεις,αλλα να ξερεις γενικα θα σου χρειαζεται).

Λογικα η γραμματεια του τμηματος δεν σαν στελνει χαρτια να συμπληρωσετε εξτρα (μπορει να χρειαζεται να κανετε καμια μινι ηλεκτρονικη εγγραφη για να παρετε τους κωδικους σας, αλλα αυτο εξαρταται απο την σχολη). Απλα οταν ενημερωθειτε απο την κουριερ οτι πηγαν τα χαρτια σας, καλο θα ειναι να παρετε ενα τηλ. την γραμματεια να επιβεβαιωσετε οτι ολα τα χαρτια σας ειναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
https://helit.duth.gr/news/2015-09-22-b.sxhtml

Διαβαστε την ανακοινωση του ΤΕΦ σχετικα με το δελτιο της ΕΛΣΤΑΤ.Κατι παρομοιο πιστευω οτι θα ισχυει για ολες τις σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ρε παιδιά το auth.it έστειλε σε όλους μήνυμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εμας βγηκε το προγραμμα διδασκαλιας και οι παραδοσεις αρχιζουν 28/9 , πως θα κανουμε δηλωση μαθηματων;
Δεν εχουν στειλει κωδικους :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Λογικά θα κάνετε αργότερα τις δηλώσεις μαθημάτων, αφού ξεκινήσουν οι παραδόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Λογικά θα κάνετε αργότερα τις δηλώσεις μαθημάτων, αφού ξεκινήσουν οι παραδόσεις.

Δηλαδη θα παρακολουθησουμε χωρις να χουμε κανει δηλωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δηλαδη θα παρακολουθησουμε χωρις να χουμε κανει δηλωση;
Εμάς πέρυσι τον Οκτώβριο είχε κάνει η γραμματεία την δήλωση για τους πρωτοετείς μόνο. Στο δεύτερο εξάμηνο την κάναμε μόνοι μας, αλλά μετά από μίσο μήνα από τότε που ξεκίνησαν τα μαθήματα. Θέλω να πω ότι θα βγάλει ανακοίνωση η γραμματεία της σχολής σας όταν έρθει η ώρα και θα έχει προθεσμία κάπου 20 μέρες για να την κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εμάς πέρυσι τον Οκτώβριο είχε κάνει η γραμματεία την δήλωση για τους πρωτοετείς μόνο. Στο δεύτερο εξάμηνο την κάναμε μόνοι μας, αλλά μετά από μίσο μήνα από τότε που ξεκίνησαν τα μαθήματα. Θέλω να πω ότι θα βγάλει ανακοίνωση η γραμματεία της σχολής σας όταν έρθει η ώρα και θα έχει προθεσμία κάπου 20 μέρες για να την κάνετε.

Α οκ, οποτε αναμενουμε ανακοινωση . Παρ ολα αυτα τα μαθηματα θα γινουν κανονικα ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Α οκ, οποτε αναμενουμε ανακοινωση . Παρ ολα αυτα τα μαθηματα θα γινουν κανονικα ετσι;
Ναι θα ξεκινήσετε την ημερομηνία που θα σας πούνε, μαζί με όλη την σχολή. Μην αγχώνεσαι, μέχρι κι εμείς (2+ έτος) αργότερα θα κάνουμε την δήλωση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Ναι θα ξεκινήσετε την ημερομηνία που θα σας πούνε, μαζί με όλη την σχολή. Μην αγχώνεσαι, μέχρι κι εμείς (2+ έτος) αργότερα θα κάνουμε την δήλωση. :)

Σ ευχαριστω πολυ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ρε παιδιά το auth.it έστειλε σε όλους μήνυμα ?
σ εμενα εστειλε για να μπω να συμπληρωσω τα στοιχεια μου αλλα δε μου εχει στειλει ακομη τους κωδικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
σ εμενα εστειλε για να μπω να συμπληρωσω τα στοιχεια μου αλλα δε μου εχει στειλει ακομη τους κωδικους
Σε μένα γιατί δεν στέλνει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Σε μένα γιατί δεν στέλνει ?
τι να σου πω.... το σαιτ παντως που ελεγε το μηνυμα να μπουμε ειναι το https://register.auth.gr/ αν θες μπορεις να μπεις να δοκιμασεις να καταχωρίσεις τα στοιχεια σου η να παρεις ενα τηλ τη γραμματεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
ρε παιδια,επειδη ακομα δεν εχω βγαλει ακρη,εχει παρει κανενας σας βεβαιωση εγγραφης η κωδικους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top