Εγγραφές πρωτοετών

Keli1997!

Νεοφερμένος

Η Keli1997! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κατω αριστερα θα σου εχει να αλλαξεις καρτελα απο ΤΕΙ σε ΑΕΙ

ΑΑΑ το βρήκα ναι σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγω στην ηλεκτρονική εγγραφή συμπλήρωσα τα στοιχεία της ταυτότητας μ αλλα εχθές μου έκλεψαν το πορτοφόλι.εχω όμως διαβατήριο.πειραζει αν αντί για φωτοτυπία ταυτότητας παω διαβατηρίου ;παιζει να μην γραφτώ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγω στην ηλεκτρονική εγγραφή συμπλήρωσα τα στοιχεία της ταυτότητας μ αλλα εχθές μου έκλεψαν το πορτοφόλι.εχω όμως διαβατήριο.πειραζει αν αντί για φωτοτυπία ταυτότητας παω διαβατηρίου ;παιζει να μην γραφτώ ;
Δεν υπαρχει προβλημα, στην εγκυκλιο συγκεκριμενα αναφερει"Ευκρινές φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου ή άλλου δημόσιου εγγράφου, από το οποίο αποδεικνύεται η ακριβής ημερομηνία γέννησης και τα ονομαστικά του στοιχεία".
Οποτε κι ετσι εισια καλυμμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δηλαδή δεν παιζει ρόλο που η ηλ.εγγραφη εχει πάνω τα στοιχεία της ταυτότητας και οχι του διαβατηρίου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δηλαδή δεν παιζει ρόλο που η ηλ.εγγραφη εχει πάνω τα στοιχεία της ταυτότητας και οχι του διαβατηρίου ;
ειναι διαφορετικα δηλαδη τα στοιχεια του διαβατηριου απο αυτα της ταυτοτητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Άλλος ο αριθμός διαβατηριου άλλος ο αριθμός ταυτότητας.ονομα επίθετο κλπ δεν αλλάζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Άλλος ο αριθμός διαβατηριου άλλος ο αριθμός ταυτότητας.ονομα επίθετο κλπ δεν αλλάζουν
αυτο εννοειται. δεν νομιζω οτι θα εχεις καποιο προβλημα. για σιγουρια μπορεις να παρεις τηλ και στη γραμματεια της σχολης σου να τους εξηγησεις τι συνεβη και θα σου πουν εκεινοι, αν και δεν πιστευω να υπαρξει προβλημα. στο κατω κατω δεν ειναι δικο σου λαθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Και εγω αυτο πιστεύω.ευχαριστωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Το θεωρώ ανόητο να μην σε αφήσουν , δηλαδή αμα κάποιος χάσει την ταυτότητα όπως εσύ , θα έρθει το τέλος του κόσμου ???.... Άν γίνει θα είναι απαράδεκτοι . Γι'αυτό εγώ δεν κουβαλάω σχεδόν ποτέ μαζί μου την ταυτότητα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ακομα !! Αν στειλουμε ολα τα χαρτια για την εγγραφη με κουριερ πχ την παρασκευη αυτη αλλα εκει φτασουν στις 23 του μηνος τι γινεται; υπαρχει προβλημα ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ακομα !! Αν στειλουμε ολα τα χαρτια για την εγγραφη με κουριερ πχ την παρασκευη αυτη αλλα εκει φτασουν στις 23 του μηνος τι γινεται; υπαρχει προβλημα ;;
Δεν θα έχεις πρόβλημα. Μετράει μόνο πότε εσύ τα έστειλες και όχι πότε τα έλαβαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Δεν θα έχεις πρόβλημα. Μετράει μόνο πότε εσύ τα έστειλες και όχι πότε τα έλαβαν.

Τέλεια ! Σε ευχαριστώ!:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά πήγα σήμερα στη σχολή για να κάνω την εγγραφή! συμπλήρωσα αυτά που έπρεπε και κατέθεσα και τα υπόλοιπα δικαιολογητικα ,δεν μου έδωσαν όμως βεβαίωση εγγραφής! σε εσάς έδωσαν ? Να πάω να την ζητήσω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Παιδιά πήγα σήμερα στη σχολή για να κάνω την εγγραφή! συμπλήρωσα αυτά που έπρεπε και κατέθεσα και τα υπόλοιπα δικαιολογητικα ,δεν μου έδωσαν όμως βεβαίωση εγγραφής! σε εσάς έδωσαν ? Να πάω να την ζητήσω ?

Κανένας δεν πήρε. Θα μας ενημερώσουν πότε θα πρέπει να τα παραλάβουμε (θα το ανακοινώσουν στις ιστοσελίδες των σχολών). Να τις περιμένουμε μετά τις 20 Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Κανένας δεν πήρε. Θα μας ενημερώσουν πότε θα πρέπει να τα παραλάβουμε (θα το ανακοινώσουν στις ιστοσελίδες των σχολών). Να τις περιμένουμε μετά τις 20 Σεπτέμβρη.
Ευχαριστώ πολύ! Το είχα ένα άγχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Σε εμας παντως, την ημερα της εγγραφης, αν τους ζητουσαμε μια βεβαιωση εγγραφης μας εδιναν.
Αν δεν την ζητησεις ο ιδιος δεν στην δινουν μονοι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evanescence123

Νεοφερμένος

Η evanescence123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ακομα !! Αν στειλουμε ολα τα χαρτια για την εγγραφη με κουριερ πχ την παρασκευη αυτη αλλα εκει φτασουν στις 23 του μηνος τι γινεται; υπαρχει προβλημα ;;
''Τέλος, επισημαίνεται ιδιαίτερα, ότι οι νεοεισαχθέντες πρέπει να φροντίσουν για την έγκαιρη εγγραφή τους μέσα στις παραπάνω προθεσμίες, τόσο δηλαδή για την υποχρεωτική ηλεκτρονική τους προεγγραφή 10-17 Σεπτεμβρίου μέσω της ιστοσελίδας του Υπουργείου Παιδείας www.minedu.gov.gr, όσο και για την αποστολή των δικαιολογητικών τους μέχρι 22 Σεπτεμβρίου, που είναι και η καταληκτική ημερομηνία της όλης διαδικασίας εγγραφών.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
'τόσο δηλαδή για την υποχρεωτική ηλεκτρονική τους προεγγραφή 10-17 Σεπτεμβρίου μέσω της ιστοσελίδας του Υπουργείου Παιδείας www.minedu.gov.gr,

Προβλέπω ότι θα κλάψουν μανούλες.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Infant

Νεοφερμένος

Ο Infant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά,να κάνω μια ερώτηση;
Είδα ότι στα ΤΕΙ Αθήνας έχουν κατάληψη και αναφέρουν ότι θα διαρκέσει όλη την εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με τις εγγραφές των πρωτοετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά,να κάνω μια ερώτηση;
Είδα ότι στα ΤΕΙ Αθήνας έχουν κατάληψη και αναφέρουν ότι θα διαρκέσει όλη την εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με τις εγγραφές των πρωτοετών.

Ισχύει ότι έχει κατάληψη και από όσο ξέρω η γραμματεία είναι κλειστή ,δοκίμασε να στείλεις με κουριερ τα χαρτιά για την εγγραφή .. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top