Εγγραφές πρωτοετών

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ναι. Όποτε μπαίνεις στη συγκεκριμένη σελίδα του υπουργείου θα τη βρίσκεις σε μορφή Pdf. Και να βγεις από το σύστημα, θα βάζεις κωδικό εξετάσεων και κωδικό πρόσβασης και θα την ξανά βρίσκεις έτοιμη.
Μπορείς να πας και σε βιβλιοπωλείο να στην εκτυπώσουν πάντως, εγώ αυτό έκανα! :)

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα :clapup:

στα στοιχεια κατοικιας φοιτητη και στοιχεια κατοικιας γονεων συμπληρωνουμε ακριβως τα ιδια πραγματα ή διαφορετικα;;

επισης στα στοιχεια προσωπου εκτακτης αναγκης τι συμπληρωνετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Vasia4ml

Νεοφερμένος

Η Vasia4ml αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδιά τελικά με τη διαγραφή και την εγγραφή τι γίνεται;
Γιατί κάλεσα σήμερα στη γραμματεία της σχολής μου και δεν είχαν ιδέα , λέγοντάς μου με επιφύλαξη ότι πρέπει να δηλώσω πως φοιτώ στην προηγούμενη σχολή (παρόλο που έχω λάβει αποφοιτήριο) και να προσκομίσω τη διαγραφή μου μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Από ό,τι είδα μόλις, η σχολή μου στα δικαιολογητικά εγγραφής ζητάει να της αποσταλεί και βεβαίωση ΑΜΚΑ, ωστόσο στο υπουργείο δεν αναφερόταν κάτι τέτοιο κι εγώ έχω στείλει ήδη ταχυδρομικώς τα δικαιολογητικά μου. Θα υπάρξει πρόβλημα με την εγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pesma97

Νεοφερμένος

Ο pesma97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά μία ερώτηση... στην φόρμα της προεγγραφής, το πεδίο της διεύθυνσης του φοιτητή είναι προαιρετικό σωστά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Σας έδωσαν εσάς βεβαίωση εγγραφής ή να γιολαρω κόβοντας μισό εισιτήριο στα ΜΜΜ χωρίς να την εχω ; :P

Μην ανησυχεις πλησιάζουν εκλογές και οι ελεγκτές είναι όλο και πιο σπάνιοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
συμπληρωνουμε ακριβως τα ιδια πραγματα ή διαφορετικα στα στοιχεια κατοικιας φοιτητη και κατοικιας γονεων ;;

στοιχεια προσωπου εκτακτης αναγκης τι βαλατε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kwstass

Νεοφερμένος

Ο Kwstass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά τελικά με τη διαγραφή και την εγγραφή τι γίνεται;
Γιατί κάλεσα σήμερα στη γραμματεία της σχολής μου και δεν είχαν ιδέα , λέγοντάς μου με επιφύλαξη ότι πρέπει να δηλώσω πως φοιτώ στην προηγούμενη σχολή (παρόλο που έχω λάβει αποφοιτήριο) και να προσκομίσω τη διαγραφή μου μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά.....

Και εμένα το ίδιο μου είπαν, να δηλώσω την προηγούμενη σχολή παρόλο που έκανα διαγραφή.Απλά σε εμένα προκύπτει το εξής πρόβλημα, ενώ τα έχω δηλώσει όλα , όταν παταω οριστικη υποβολή, μετά που φορτώνει μου πετάει ένα error.Κάνω κάτι λάθος ή έχει θέμα το site ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasia4ml

Νεοφερμένος

Η Vasia4ml αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ τελικά το έκανα τσεκάροντας το : Δε φοιτώ σε άλλο τμήμα
Είναι το πλέον λογικό σε αυτή την περίπτωση. Απλά με τα δικαιολογητικά θα δώσω και τη διαγραφή μου, τυπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
συμπληρωνουμε ακριβως τα ιδια πραγματα ή διαφορετικα στα στοιχεια κατοικιας φοιτητη και κατοικιας γονεων ;;

στοιχεια προσωπου εκτακτης αναγκης τι βαλατε;;

Αμα ζεις με τους γονείς σου ,ναι ! :D
Εγω έβαλα τον πατέρα μου ως πρόσπο εκτακτης αναγκης !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Επειδη σας βλεπω πολλους μαγκωμενους ή νομιζετε οτι τα κομματοσκυλα ειναι ατομα που τους τρεχουν τα σαλια μολις δουν καποιον πρωτοετη να κατασπαραξουν.

Χαλαρωστε. Δεν ειναι ετσι. Ειναι φοιτητες οπως εσεις κι εγω. Μερικοι λιωνουν ολη μερα στο τραπεζακι της σχολης, συνηθως 1-2 απο καθε παραταξη. Τουλαχιστον στη δικια μου σχολη ετσι ειναι. Κι αυτο ισχυει για ολες τις παραταξεις. Και πιθανον θα κανετε φιλιες με καποιους, θα βγειτε βραδυ, θα κανονισετε να παιξετε μαζι μπαλα κλπ κλπ. Εκμεταλλευτειτε τους οσο γινεται (με την καλη εννοια) και κανετε τους ξεκαθαρο οτι δεν θελετε να ασχοληθειτε ενεργα. Δεν θα σας τα πρηζουν 24/7, δεν ειναι μαλακες.

Και δεν περιστρεφεται ολη η ζωη μας γυρω απο την πολιτικη. Οσο και να θελετε να το παιξετε απολιτικ, καποια πολιτικη αποψη την εχετε και πρεπει να την εχετε απο τη στιγμη που πλεον εχετε δικαιωμα ψηφου σε εκλογες. Αυτη ομως η αποψη, ακομα και αν ειναι αρκετα στερεη, οπως ας πουμε η δικια μου, δεν πρεπει να αποτελει απροσπελαστο τοιχο για τη συναναστροφη σας με ατομα στη σχολη. Θα εχετε και φιλους που δεν θα πιστευετε τιποτα κοινο που αν πιασετε κουβεντα για τα πολιτικα πιθανον να αρπαχτειτε. Μην πειτε ποτε "εγω ειμαι αριστερος, σιγα μην κανω παρεα με ΔΑΠιτες" ή το αντιθετο. Με ολους κανουμε παρεα γιατι με ολους θα ζουμε μετα αυριο στην κοινωνια. Δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα, σεβαστειτε την αποψη του αλλου για να σεβαστει και ο αλλος τη δικη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Επειδη ελειπα για κατι δουλειες αυτη τη βδομαδα εστειλα σημερα τα εγγραφα για τη διαγραφη απο τη προιγουμενη μου σχολη,ο υπευθυνος της courier μου ειπε οτι αυριο τα χαρτια μου θα ειναι εκει.Επειδη λογο ταξιδιου ,οπως ειπα, δεν ειχα προσβαση στον ιντερνετ δεν ειχα ενημερωθει εγκαιρα για τις ημερομηνιες.Εφοσον εχω στειλει τα χαρτια για τη διαγραφη θα μπορω σημερα να προχωρισω στη προεγγραφη ή πρεπει να περιμενω μεχρι να παρουν τα χαρτια απο τη παλια σχολη και να με διαγραψουν;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimipoetry

Νεοφερμένος

Η dimipoetry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Από ό,τι είδα μόλις, η σχολή μου στα δικαιολογητικά εγγραφής ζητάει να της αποσταλεί και βεβαίωση ΑΜΚΑ, ωστόσο στο υπουργείο δεν αναφερόταν κάτι τέτοιο κι εγώ έχω στείλει ήδη ταχυδρομικώς τα δικαιολογητικά μου. Θα υπάρξει πρόβλημα με την εγγραφή;
και γω που σημερα γραφτηκα στην ιδια σχολη (απλως τμημα φιλολογιας) μου ζητησαν το αμκα....σε αλλους δηλαδη δν το ζητανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keli1997!

Νεοφερμένος

Η Keli1997! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε στη διεύθυνση της γραμματείας του εκάστοτε τμήματος ????? Και τη διεύθυνση πού τη βρίσκουμε ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε στη διεύθυνση της γραμματείας του εκάστοτε τμήματος ????? Και τη διεύθυνση πού τη βρίσκουμε ????

Εδώ θα βρεις τις διευθύνσεις όλων των τμημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • institutions.xlsx
    44.7 KB · Εμφανίσεις: 258
  • institutions.pdf
    310.3 KB · Εμφανίσεις: 239
Τελευταία επεξεργασία:

Keli1997!

Νεοφερμένος

Η Keli1997! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εδώ θα βρεις τις διευθύνσεις όλων των τμημάτων.

Δεν ξέρω αν οφείλεται σε πρόβλημα του υπολογιστή μου ή όχι , πάντως στα αρχεία αυτά βλέπω μόνο τις διευθύνσεις των ΤΕΙ ... Καμιά βοήθεια ??????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Να ρωτησω, τη βεβαίωση εγγραφής της σχολής, την παραλαμβάνουμε απο τα κεπ αφου μας δωθεί ο κωδικός της ηλεκτρονικής γραμματειας; Ή πρεπει να την παραλαβω απο το πανεπιστήμιο; Υ.Γ. Η εγγραφή μου ολοκληρώθηκε χθες(αυτοπροσώπως), απλά περιμένω τον κωδικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν οφείλεται σε πρόβλημα του υπολογιστή μου ή όχι , πάντως στα αρχεία αυτά βλέπω μόνο τις διευθύνσεις των ΤΕΙ ... Καμιά βοήθεια ??????????????

Κατω αριστερα θα σου εχει να αλλαξεις καρτελα απο ΤΕΙ σε ΑΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ρώτησα τη γραμματεία και μου είπαν ότι θα ενημερωθούμε από το site της σχολής για το πότε θα πάρουμε θα πάρουμε τους κωδικούς. Αυτο θα γίνει μετά τις 20. Ακόμα ούτε οι ίδιοι γνωρίζουν τι θα κάνουν μετά τις εγγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top