Εγγραφές πρωτοετών

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα !!
Περσι είχα περασει σε μια σχολη, απο την οποια εκανα ηδη διαγραφη και μου ηρθε και το εγγραφο επιβεβαιωσης διαγραφης..
Τωρα στην ηλεκτρονικη εγγραφη, θα αναφερω οτι δεν ειμαι πουθενα γραμμενη η το τμημα που ειχα περασει περσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω βαλει αλλη υπογραφη στην αιτηση προεγγραφης στο ΚΕΠ και αλλη στην ταυτοτητα μου...θα παιξει θεμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Εχω βαλει αλλη υπογραφη στην αιτηση προεγγραφης στο ΚΕΠ και αλλη στην ταυτοτητα μου...θα παιξει θεμα??

Όχι! Το ίδιο έκανα κι εγώ. Αυτοί απλά θα σφραγίσουν το χαρτί που θα τους πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω, όταν λέει ευκρινές φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου ή άλλου δημόσιου εγγράφου, εννοεί ότι πρέπει να είναι επικυρωμένο από τα κεπ( με σφραγίδα ) όπως και η δήλωση προεγγραφής ή αρκεί να είναι απλά φωτοτυπημένη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω, όταν λέει ευκρινές φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου ή άλλου δημόσιου εγγράφου, εννοεί ότι πρέπει να είναι επικυρωμένο από τα κεπ( με σφραγίδα ) όπως και η δήλωση προεγγραφής ή αρκεί να είναι απλά φωτοτυπημένη;

Επικύρωση χρειάζεται μόνο η αίτηση! Στην ταυτότητα θέλουν απλά να φαίνονται καθαρά τα στοιχεία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Πηρα την γραμματεια του τμηματος μου και μου ειπαν την μονιμη κατοικια και οχι εκει που θα μεινω γτ στα χρονια φοιτησης μπορει να αλλαξω κατοικια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinachris

Νεοφερμένος

Η christinachris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια στην ηλεκτρονικη προεγγραφη στο πεδιο που ζητουσε τοπο γεννησης συμπληρωσα Ελλαδα και οχι Αθηνα..λετε να πειραζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εγώ έβαλα οτι έλεγε η ταυτότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
κι εγώ, μπορεί και να πειράζει. πχ σε κάτι υποτροφίες και τέτοια θέλουν να ξέρουν από ποια περιοχή είσαι και μπορεί να το επιβεβαιώνουν και από την εγγραφή σου. Μπορείς όμως όταν πας να δώσεις τα δικαιολογητικά μαζί με την αίτηση προεγγραφής να τους δώσεις και μια υπεύθυνη δήλωση που λέει το λάθος. Το διάβασα στο edu 4 u αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ρωτω για επιβεβαιωση: τα δικαιολογητικα που χρειαζονται ειναι τα εξης:
-επικυρωμενο φωτοαντιγραφο του απολυτηριου
-επικυρωμενο φωτοαντιγραφο της βεβαιωσης προσβασης
-φωτοαντιγραφο διπλης οψεως της αστυνομικης ταυτοτητας
-4 εγχρωμες φωτογραφιες μικρες
-αιτηση προεγγραφης

υπαρχουν αλλα δικαιολογητικα/εγγραφα που δεν τα αναφερω και τα παραλειπω;;

απαιτειται υπευθυνη δηλωση που αναφερει οτι δεν ειμαι εγγεγραμμενος σε αλλη σχολη;;

χρειαζεται να παω στο σχολειο η σε κεπ για το γνησιο της υπογραφης της αιτησης προεγγραφης;;;

το αντιγραφο της αστυνομικης ταυτοτητας πρεπει να ειναι και αυτο επικυρωμενο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
τα δικαιολογητικά είναι όντως αυτά που αναφέρεις. Τα φωτοαντίγραφα απολυτηρίου και βεβαίωσης πρόσβασης νομίζω ότι δεν χρειάζεται να είναι επικυρωμένα, το ίδιο και της αστυνομικής ταυτότητας.
Υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είσαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή δεν χρειάζεται επίσης καθώς είναι ενσωματωμένη στην αίτηση προεγγραφής σου.
Για το γνήσιο της υπογραφής απαιτείται να πας σε κάποιο κεπ ή αστυνομικό τμήμα, όχι όμως στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neo_melos

Νεοφερμένος

Ο neo_melos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
τα δικαιολογητικά είναι όντως αυτά που αναφέρεις. Τα φωτοαντίγραφα απολυτηρίου και βεβαίωσης πρόσβασης νομίζω ότι δεν χρειάζεται να είναι επικυρωμένα, το ίδιο και της αστυνομικής ταυτότητας.
Υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είσαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή δεν χρειάζεται επίσης καθώς είναι ενσωματωμένη στην αίτηση προεγγραφής σου.
Για το γνήσιο της υπογραφής απαιτείται να πας σε κάποιο κεπ ή αστυνομικό τμήμα, όχι όμως στο σχολείο.

σε ευχαριστω πολυ :clapup:

στον τοπο κατοικιας τι σημειωσατε παιδες;;;
του νεου φοιτητικου σας σπιτιου ή του πατρικου σας;;
αλλου διαβασα οτι ισχυει το πρωτο
αλλου παλι διαβασα οτι ισχυει το δευτερο,γιατι καποιοι ακομα δεν εχουν βρει φοιτητικη στεγη ή σκοπευουν να μεινουν σε εστιες ή περασαν μεσα στην πολη τους... πφφφ οποιος/α ξερει ας με διαφωτισει..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εχει παει κανεισ στο σχολειο για να παρει αλλο κωδικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά οι φωτογραφίες πρέπει να είναι ασπρόμαυρες ή έγχρωμες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Παιδιά οι φωτογραφίες πρέπει να είναι ασπρόμαυρες ή έγχρωμες?
Δεν έχουν θέμα. Εγώ έστειλα έγχρωμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Λοιπόν εγω έβαλα την κατοικία που μένω ως φοιτήτρια -διαφορετική απο των γονιών μου- ! Εξάλλου δε θα ειχε νόημα να υπάρχει η διάκριση στην πλατφόρμα... Εγω σκέφτομαι να μην τα στειλω, να παω αυτοπροσώπως, γινεται ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Λοιπόν εγω έβαλα την κατοικία που μένω ως φοιτήτρια -διαφορετική απο των γονιών μου- ! Εξάλλου δε θα ειχε νόημα να υπάρχει η διάκριση στην πλατφόρμα... Εγω σκέφτομαι να μην τα στειλω, να παω αυτοπροσώπως, γινεται ετσι;
Ναι, μπορείς να πας ο ίδιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
παιδια γνωριζει κανενας τα πασο ποτε θα ειναι ετοιμα? θα αργησουν ή θα ειναι ετοιμα τελη σεπτεμβριου να περασουμε να τα παρουμε? θα υπαρξει καμια επισημη ενημερωση στον καθενα ξεχωριστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
παιδια γνωριζει κανενας τα πασο ποτε θα ειναι ετοιμα? θα αργησουν ή θα ειναι ετοιμα τελη σεπτεμβριου να περασουμε να τα παρουμε? θα υπαρξει καμια επισημη ενημερωση στον καθενα ξεχωριστα?
Είχα και εγώ την ίδια απορία... Λέω τη Δευτέρα να πάρω τηλέφωνο τη γραμματεία της σχολής μου για να μάθω τι θα γίνει με το πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Είχα και εγώ την ίδια απορία... Λέω τη Δευτέρα να πάρω τηλέφωνο τη γραμματεία της σχολής μου για να μάθω τι θα γίνει με το πάσο.
ωραια..ενημερωσε με σε παρακαλω οταν μαθεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top