Εγγραφές πρωτοετών

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Τελικα και εγω θα παω αναγκαστικα με αυτοκινητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheNikosforever

Νεοφερμένος

Ο TheNikosforever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρρ παιδια πηγα για την εγγραφη..εγινε κανονικα και μου ειπαν ομως να φερω και πιστοποιητικο γεννησεως...ειναι για την αναβολη για τον στρατο?? η εγγραφη εγινε κανονικα η χρειαζεται και το πιστοποιητικο γεννησεως??οποιος ξερει ας μου απαντησει γιατι εχω αγχωθει λιγακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
τα χαρτιά σου τα πήρες κανονικά? :worry:
δεν καταλαβαίνεις αν έχεις γραφτεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ρρ παιδια πηγα για την εγγραφη..εγινε κανονικα και μου ειπαν ομως να φερω και πιστοποιητικο γεννησεως...ειναι για την αναβολη για τον στρατο?? η εγγραφη εγινε κανονικα η χρειαζεται και το πιστοποιητικο γεννησεως??οποιος ξερει ας μου απαντησει γιατι εχω αγχωθει λιγακι...
Δεν σου έδωσε καμία βεβαίωση, κωδικούς ή κάτι τέλος πάντων που να πιστοποιεί ότι γράφτηκες;
Όταν ρώτησες για να μάθεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή σου, σου είπαν και για πιστοποιητικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheNikosforever

Νεοφερμένος

Ο TheNikosforever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δεν σου έδωσε καμία βεβαίωση, κωδικούς ή κάτι τέλος πάντων που να πιστοποιεί ότι γράφτηκες;
Όταν ρώτησες για να μάθεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή σου, σου είπαν και για πιστοποιητικό;


οχι αλλα αυτο δεν με προβληματιζει γιατι δεν δοθηκαν παρομοια χαρτια ουτε σε γνωστη που γραφτηκε στο ιδιο τμημα την ιδια μερα αλλα δεν την ζητησαν κανενα πιστοποιητικο γεννησης...υποθετω οτι επειδη ηταν κοριτσι και δεν εχει υποχρεωσεις στρατιωτικες...:hmm: οσον αφορα τα δικαιολογητικα τα ειχα δει μεσα απο την ιστιοσελιδα στο ιντερνετ...δεν αναφεροταν πουθενα πιστοποιητικο γεννησεως...μαλλον ενα τηλεφωνο στην γραμματεια θα λυσει ολες μου τις αποριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
οχι αλλα αυτο δεν με προβληματιζει γιατι δεν δοθηκαν παρομοια χαρτια ουτε σε γνωστη που γραφτηκε στο ιδιο τμημα την ιδια μερα αλλα δεν την ζητησαν κανενα πιστοποιητικο γεννησης...υποθετω οτι επειδη ηταν κοριτσι και δεν εχει υποχρεωσεις στρατιωτικες...:hmm: οσον αφορα τα δικαιολογητικα τα ειχα δει μεσα απο την ιστιοσελιδα στο ιντερνετ...δεν αναφεροταν πουθενα πιστοποιητικο γεννησεως...μαλλον ενα τηλεφωνο στην γραμματεια θα λυσει ολες μου τις αποριες...

προφανώς θα τις λύσει ή μπορεί και όχι :hmm:
όπως και να χει το πιστοποιητικό είναι ένα θέμα και σε άλλες σχολές!
π.χ εμένα στο τηλ μου είπαν να φέρω στο σάιτ έλεγε μόνο για αγόρια και σε κάτι ηχογραφημένες οδηγίες δεν το ανέφερε καθόλου:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
οχι αλλα αυτο δεν με προβληματιζει γιατι δεν δοθηκαν παρομοια χαρτια ουτε σε γνωστη που γραφτηκε στο ιδιο τμημα την ιδια μερα αλλα δεν την ζητησαν κανενα πιστοποιητικο γεννησης...υποθετω οτι επειδη ηταν κοριτσι και δεν εχει υποχρεωσεις στρατιωτικες...:hmm: οσον αφορα τα δικαιολογητικα τα ειχα δει μεσα απο την ιστιοσελιδα στο ιντερνετ...δεν αναφεροταν πουθενα πιστοποιητικο γεννησεως...μαλλον ενα τηλεφωνο στην γραμματεια θα λυσει ολες μου τις αποριες...
Ααα οκ! Εγώ είπα μήπως σου έδωσαν βεβαίωση ή κάποιο άλλο πιστοποιητικό, οπότε δεν θα υπήρχε κανένας λόγος ανησυχίας. Θα ήταν σίγουρο ότι γράφτηκες. Αλλά εντάξει δεν είναι θέμα αυτό, σε μια φίλη μου τίποτα δεν έδωσαν (σε σχολή της θεσ/νίκης)
Ναι εννοείται πάρε τηλέφωνο!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheNikosforever

Νεοφερμένος

Ο TheNikosforever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
προφανώς θα τις λύσει ή μπορεί και όχι :hmm:
όπως και να χει το πιστοποιητικό είναι ένα θέμα και σε άλλες σχολές!
π.χ εμένα στο τηλ μου είπαν να φέρω στο σάιτ έλεγε μόνο για αγόρια και σε κάτι ηχογραφημένες οδηγίες δεν το ανέφερε καθόλου:confused:

Ααα οκ! Εγώ είπα μήπως σου έδωσαν βεβαίωση ή κάποιο άλλο πιστοποιητικό, οπότε δεν θα υπήρχε κανένας λόγος ανησυχίας. Θα ήταν σίγουρο ότι γράφτηκες. Αλλά εντάξει δεν είναι θέμα αυτό, σε μια φίλη μου τίποτα δεν έδωσαν (σε σχολή της θεσ/νίκης)
Ναι εννοείται πάρε τηλέφωνο!!;)

thanks για την βοηθεια...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starouba45

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδες, έχω ένα problem.... Πέρασα ιερατικών σπουδών θεσ/νικης.. πήγα για εγγραφή..μου έδωσαν φοιτητική ταυτότητα..και για πάσο μου είπαν ακόμα δεν έχουν βγει οι κωδικοί...θα ανακοινωθεί μεσώ site το ποτέ, μονό που εγώ μένω Αθηνά και είναι δύσκολο να ξαναπάω για τους κωδικούς..(οικονομικά και ταλαιπωρία) (δεν θα πάω γενικά στη σχολή ''τουλάχιστον φέτος'' δλδ..για το πάσο ρε γμτ!)...Μου είπαν δεν ξέρουν ακόμα αν μπορούν να τους πουν τηλεφωνικώς η από email η courier :(....Αν δεν μου δοθούν,να απευθυνθώ στο υπουργείο?Δεν είναι δικαίωμα μου?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThEo_Bon

Νεοφερμένος

Ο ThEo_Bon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια θελω βοηθεια..!!!τωρα αποφοιτησα και οταν πηγα στην σχολη να κανω α χαρτια μου ζητουσε αριθμο μητρωου αρενων ..κοιταξα το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης και δεν ειχα..τι εγινε???ξερει κανεισ.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto93

Νεοφερμένος

Ο myrto93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Βλακεία θα ρωτήσω μάλλον, αλλά όταν γράφτηκα στην σχολή (Φυσικό) μου έδωσαν μόνο το τρίπτυχο. Έπρεπε να δώσουν κάτι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παιδια θελω βοηθεια..!!!τωρα αποφοιτησα και οταν πηγα στην σχολη να κανω α χαρτια μου ζητουσε αριθμο μητρωου αρενων ..κοιταξα το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης και δεν ειχα..τι εγινε???ξερει κανεισ.?
Στο πιστοποιητικό γεννήσεως το λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soras7

Νεοφερμένος

Ο soras7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Βλακεία θα ρωτήσω μάλλον, αλλά όταν γράφτηκα στην σχολή (Φυσικό) μου έδωσαν μόνο το τρίπτυχο. Έπρεπε να δώσουν κάτι άλλο;
και σε εμενα μονο τριπτυχο δωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Παράταση εγγραφών σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ


Από το Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι παρατείνονται οι εγγραφές των εισαχθέντων στα τμήματα και τις σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης για το ακαδημαϊκό έτος 2011-2012 μέχρι και τις 14 Οκτωβρίου 2011.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση. Οι πρωτοετείς που γραφτήκαμε στις σχολές μας, γραφτήκαμε και στο πρώτο εξάμηνο αυτόματα ή χρειάζεται να κάνουμε και άλλη εγγραφή για το εξάμηνο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Παράταση εγγραφών σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ


Από το Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι παρατείνονται οι εγγραφές των εισαχθέντων στα τμήματα και τις σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης για το ακαδημαϊκό έτος 2011-2012 μέχρι και τις 14 Οκτωβρίου 2011.

πηγή

αφου δωσαν παραταση στς εγγραφες δν 9α πρεπε να πανε πισω τ μα9ηματα???στ τμημα μ 3εκινησαν κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση. Οι πρωτοετείς που γραφτήκαμε στις σχολές μας, γραφτήκαμε και στο πρώτο εξάμηνο αυτόματα ή χρειάζεται να κάνουμε και άλλη εγγραφή για το εξάμηνο??
δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνουμε άλλη εγγραφή,αυτό είναι :)
αφου δωσαν παραταση στς εγγραφες δν 9α πρεπε να πανε πισω τ μα9ηματα???στ τμημα μ 3εκινησαν κανονικα
και σε άλλα τμήματα έχουν ξεκινήσει :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
αφου δωσαν παραταση στς εγγραφες δν 9α πρεπε να πανε πισω τ μα9ηματα???στ τμημα μ 3εκινησαν κανονικα

Η προθεσμία εγγραφών λήγει συνήθως μέσα στην πρώτη-δεύτερη βδομάδα μαθημάτων, ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι.
Εμένα κατά την εγγραφή μου δεν μου έδωσαν κανένα έγγραφο.
Ούτε βεβαίωση εγγραφής, ούτε κωδικούς, ούτε τίποτα.

Είναι φυσιολογικό αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delinda

Νεοφερμένος

Η delinda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
βεβαίωση έπρεπε να σου δώσουν για να την χρησιμοποιείς και ως πάσο και για την λέσχη!τώρα βέβαια είναι ανάλογα κ από την σχολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top