Εγγραφές πρωτοετών

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Βασικα και ως ετσι να συμπεριλυφθει πρεπει να δωσω αποδειξεις οτι δεν γινοταν να διαγραφτω.Ας πουμε οτι ανοιγει η σχολη στις 27 του Σεπτεμβρη τοτε εγω θα πρεπι αφου το μαθω εγκαιρως να παρω το πλοιο και να παω Αθηνα περιμενοντας για να διαγραφτω μιας και δεν θα ειμαι ο μονος που θα θελω να απασχολησω τη γραμματεια.Αντε μετα να προλαβω τις εγγραφες... Ετσι ουτε να πω οτι δεν ανοιξε μπορω και ουτε θα γγραφτω στο αλλο τμημα...

Ξερω ,λιγο τραβηγμενο αλλα ειμαι απο αλλη ποληη και η διαδικασια διαγραφης θα παρει αρκετο χρονικο διαστημα...

Ναι, τηλεφώνησε σύντομα για να δεις τι μπορείς να κάνεις. Μην το αφήσεις για τις τελευταίες μέρες. Πάντως δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. Πολλοί φοιτητές βρίσκονται στην ίδια θέση με 'σένα, οπότε κάποια λύση θα δοθεί. Αν δε ξέρουν να σου πουν από τη γραμματεία, μετά κάνε και καμιά κλήση προς υπουργείου μεριά.

Ευχαριστω και ελπιζω να εχεις δικιο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Βασικα και ως ετσι να συμπεριλυφθει πρεπει να δωσω αποδειξεις οτι δεν γινοταν να διαγραφτω.Ας πουμε οτι ανοιγει η σχολη στις 27 του Σεπτεμβρη τοτε εγω θα πρεπι αφου το μαθω εγκαιρως να παρω το πλοιο και να παω Αθηνα περιμενοντας για να διαγραφτω μιας και δεν θα ειμαι ο μονος που θα θελω να απασχολησω τη γραμματεια.Αντε μετα να προλαβω τις εγγραφες... Ετσι ουτε να πω οτι δεν ανοιξε μπορω και ουτε θα γγραφτω στο αλλο τμημα...

Ξερω ,λιγο τραβφγμενο αλλα ειμαι απο αλλη ποληη και η διαδικασια διαγραφης θα παρει αρκετο χρονικο διαστημα...
Μα και πάλι λένε πως αν "χαθούν" πολλές μέρες λόγω καταλήψεων θα δοθεί παράταση. Πχ αν ανοίξει η σχολή στις 27 όπως λες, το πρόβλημα θα είναι γενικό, όχι μόνο δικό σου. Όπως και να 'χει κάνε και κανένα τηλ. όπως είπε και η Τζώρτζια και βλέπεις.
Γενικά όμως δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Για να δηλωσει καποιος για φοιτητικη εστια πρεπει να εχει καποιες προυποθεσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ΠΔΘ ΗΜΜΥ αν παω σημερα με ολα τα εγγραφα κτλπ σωστα θα λειτουργει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια πηγω στο σχολειο και με εδωσε ο διευθυντης μια υπευθυνη δηλωση ξερετε για να γραψω οτι δεν ανηκω σε αλλη σχολη..στο κειμενο πρεπει να το γραψω με συγκεκριμενο τροπο το τι δηλωνω ή οπως θελω εγω? :P επισης θελουν και το e-mail?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω που ανηκω σε ειδικη κατηγορια μπορω να παω τη Δευτερα για εγγραφη(το επωνυμο μ αρχιζει απο Α)?????????????????????Η ιστοσελιδα εγραφε πως η ανακοινωση για τις ειδικες κατηγοριες ερχεται προσεχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
παιδια πηγω στο σχολειο και με εδωσε ο διευθυντης μια υπευθυνη δηλωση ξερετε για να γραψω οτι δεν ανηκω σε αλλη σχολη..στο κειμενο πρεπει να το γραψω με συγκεκριμενο τροπο το τι δηλωνω ή οπως θελω εγω? :P επισης θελουν και το e-mail?

Αυτή την υπεύθυνη δήλωση πρέπει να την πάρουμε από το σχολείο ή θα μας την δώσουν από την γραμματεία της σχολής κατά την εγγραφή μας;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι που με τρώει... οι φωτογραφίες που θέλει πρέπει να είναι ασπρόμαυρες; γιατί λέει ταυτότητας. Έγχρωμες δηλαδή δεν κάνουν; :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannat

Νεοφερμένος

Η ioannat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μηπως κανεις ξερει αν αρχισαν οι εγγραφες στη Φιλολογια Ιωαννινων και τι κατασταση επικρατει στη γραμματεια? Προλαβαινεις να τελειωσεις σε μια μερα? Μηπως πρεπει να πας απο τα χαραματα για να παρεις σειρα? Ποιες ωρες εξυπηρετουν? Οποιος ξερει ας απαντησει (μηπως η DANAIZ?)
Eυχαριστω προκαταβολικα, αλλα εχω αγχωθει γιατι πρεπει να παω απο θεσσαλονικη!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αυτή την υπεύθυνη δήλωση πρέπει να την πάρουμε από το σχολείο ή θα μας την δώσουν από την γραμματεία της σχολής κατά την εγγραφή μας;:worry:
στην σχολη την δινουν αλλα ενταξει με ειπε ο διευθυντης παρτην για σιγουρα :P δεν ξερω τι να γραψω ομως χαχα!
βασιλη εγω εγχρωμες βγηκα παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι που με τρώει... οι φωτογραφίες που θέλει πρέπει να είναι ασπρόμαυρες; γιατί λέει ταυτότητας. Έγχρωμες δηλαδή δεν κάνουν; :'(

Εγω πηγα εγχρωμες.

Ακομα και ολοσωμες,με το μπικινακι σου,τους κανουν :hump:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cugie

Νεοφερμένος

Η Cugie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
πήγα σήμερα στη σχολή μου στο ΑΠΘ και πέραν του ότι υπήρχαν τα αναμένομενα "να σε βοηθήσω","να σου δείξω πως κρατιέται το μολύβι" δεν έδωσαν ούτε πάσο (το οποίο από ότι έμαθα εκ των υστέρων θα το δηλώσουμε ηλεκτρονικά και θα πληρώσουμε 2,50 ευρώπουλα) ούτε και οδηγό σπουδών...ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Η αδερφή μου πέρασε φέτος Φαρμακευτική στην Αθήνα.Γνωρίζει κανείς πότε θα πραγματοποιηθούν οι εγγραφές στη σχολή αυτή? Η γραμματεία δεν σηκώνει τηλέφωνα και δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση στο site της σχολής, η οποία έχει κατάληψη μέχρι τις 16.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
εγω περασα φετος μηχανολογων μηχανικων....
αν κανω την εγγραφη ηλεκτρονικα υπαρχει συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο??
Οσεσ περισσοτερες τοσο το καλυτερο :D:D
Λογικα το περιθωριο συμπιπτει με το περιθωριο καταθεσης δικαιολογητικων. Δε ξερω ποιο ειναι για τους μηχανολογους, παρε τηλεφωνο τη γραμματεια αυριο το πρωι για πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
μπορει να απαντησει καποιος /-α αν εχουν ξεκινησει οι εγγραφες στο τμημα φιλολογιας ιωαννινων,please!γιατι ειμαι απο αθηνα και δεν ξερω ποτε να ερθω.απο οτι ειδα το τμημα δεν εχει βγαλει καποια ανακοινωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ΠΔΘ ΗΜΜΥ αν παω σημερα με ολα τα εγγραφα κτλπ σωστα θα λειτουργει;;;

Άμα πας και λειτουργεί η γραμματεία πες μου και μένα!
ΥΓ:Ακόμα Ξάνθη είσαι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Terabyte

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Είδηση της τελευταίας στιγμής για τους πρωτοετείς του Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών του Καποδιστριακού!!!! Ανέβηκε σήμερα στις 4 και μιση:

https://cgi.di.uoa.gr/~announce/Eggrafes_prwtoetwn_2011-12.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Καλώς την συμφοιτήτρια!!! :) Η σχολή μας πρίν λίγες μέρες που πήγα είχε κατάληψη... Πήγες για την εγγραφή; Αν ναι, γίνεται η είναι κλειστή η γραμματεία; :hmm:

καλησπέρα συμφοιτητή:Dβασικά εγώ τη Δευτέρα θα πάω λόγω του ότι μένω μακριά, αλλά πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι γίνονται κανονικά οι εγγραφές...(ήταν λιγάκι βαρεμένος βέβαια αυτός που απάντησε, οπότε κράτα και μια πισινή:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Παιδια ανακοινωθηκαν και εμας οι εγγραφες,ωστοσο εχω καποιες αποριες και επειδη πρεπει να παω Δευτερα,θα σας ημουν υποχρεος αν γνωριζατε να μου τις λυσετε :)

https://www.phs.uoa.gr/proboli-newn/...agomenwn-ak-etoys-2011-12-sto-tmhma-mi8e.html

Υπεύθυνη δήλωση, στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη Σχολή ή Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.

Σχετικα με αυτη ,πως την κανω? Στα ΚΕΠ? Η απλα ενα απλο χαρτι απο εμενα γραμμενο που να λεει οτι δεν σπουδαζω αλλου?
Εκτός των παραπάνω και μόνο όσοι πέτυχαν με το σύστημα του Ενιαίου Λυκείου και ΕΠΑΛ-Ομαδα Β΄(90% και 10%) υποβάλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης (πρόσβασης) της παραγράφου 13 του άρθρου 1 του Ν.2525/1997, όπως συμπληρώθηκε με την παράγραφο 1 του άρθρου 1 του Ν.2909/2001(ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ) .
Αυτη τη βεβαιωση μας την εχουν δωσει ή πρεπει να την παρω απο το σχολειο;

Και κατι ακομη,αν δεν παω τη Δευτερα που κανουν εγγραφη οσι ειναι απο Α το επιθετο τους,οπως εγω,μετα θα με δεχτουν; Φανταζομαι ναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ΠΔΘ ΗΜΜΥ αν παω σημερα με ολα τα εγγραφα κτλπ σωστα θα λειτουργει;;;

Άμα πας και λειτουργεί η γραμματεία πες μου και μένα!
ΥΓ:Ακόμα Ξάνθη είσαι;:P

Ένα παιδί που ξέρω, πήγε χθες και έκανε την εγγραφή του κανονικά ;)

παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι που με τρώει... οι φωτογραφίες που θέλει πρέπει να είναι ασπρόμαυρες; γιατί λέει ταυτότητας. Έγχρωμες δηλαδή δεν κάνουν; :'(

Μια χαρά κάνουν οι έγχρωμες... Λέει τύπου ταυτότητας και αναφέρεται στο μέγεθος... Αν έλεγε σκέτο ταυτότητας θα ήταν οι ασπρόμαυρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top