Εγγραφές πρωτοετών

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ηλεκτρονικα..??...Στην ιστοσελιδα της σχολης μου δεν λεει για ηλεκτρονικα ...εχει τα δικαιολογιτηκα π θελουν κ τιποτα αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κοιτα εγω αυτο εχω διαβασει https://www.google.gr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B1+%CE%B8%CE%B1+%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9+%CE%BF%CE%B9+%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B5%CF%82 . Τωρα δεν ξερω τι ακριβως ισχυει και σε ποιες εστιες θα γινεται ετσι (αν γινει). Παρε τηλ. τη γραμματεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αυτο ειναι μονο για το Εθνικό Ίδρυμα Νεότητας η εστια της σχολης μου δεν ανοικη σε αυτες τις εστιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχουν ανακοινωθεί πληροφορίες για την εγγραφή στην Ιατρική Αθήνας;
Στη σελίδα της γραμματείας δεν υπάρχει κάποια σχετική ανάρτηση.
Ευχαριστώ!!! :)

Ωπ, συμφοιτητής!!
Η γραμματεία της σχολής μας είναι τα ζώα μου αργά. Πήγα χθες να ρωτήσω και ήταν κλειστή λόγω κατάληψης, τηλέφωνα δε σηκώνανε και ανακοίνωση στον πίνακα δεν υπήρχε.
Τη δευτέρα θα ξαναπάω μήπως ανοίξει γιατί είναι η 1η μέρα των εγγραφών, οψόμεθα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Ωπ, συμφοιτητής!!
Η γραμματεία της σχολής μας είναι τα ζώα μου αργά. Πήγα χθες να ρωτήσω και ήταν κλειστή λόγω κατάληψης, τηλέφωνα δε σηκώνανε και ανακοίνωση στον πίνακα δεν υπήρχε.
Τη δευτέρα θα ξαναπάω μήπως ανοίξει γιατί είναι η 1η μέρα των εγγραφών, οψόμεθα!!
αμα θες για περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να μιλησεις στα forum των διαφορων κομματων η να δεις μηπως δινουν καμια πληροφορια ... λενε διαφορα σχετικα με την σχολη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δηλαδη αγοραζεις μια υπευθυνη δηλωση ,γραφεις τα στοιχεια σου και στο μικρο κειμενο οτι θελεις να διαγραφτεις, φτιαχνεις ενα γραμμα μα γραμματοσυμα κτλ , πας στο αντινομικο τμημα και το επικυυρωνουν και τελος το στελνεις με courier στη σχολη και περιμενεις το πιστοποιητικο...;;;

ναι ακριβως μονο που δεν χρειαζεται γραμματοσημο .. θα το φτιαξει ο courier ...! και η χρεωση ειναι 12 ευρω :P πιστευω σε καλυψα πληρως :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ναι ακριβως μονο που δεν χρειαζεται γραμματοσημο .. θα το φτιαξει ο courier ...! και η χρεωση ειναι 12 ευρω :P πιστευω σε καλυψα πληρως :P:P:P

Ευχαριστω..Αν οπως λες εκανε τοσο γρηγορα να ερθει το χαρτι τοτε θα το επιχειρησω, αφου παρω πρωτα τηλ. στη γραμματια για να δω αν το δεχονται ή θελουν παρουσια. Αν σταματησουν οι καταληψεις:) ποτε. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τη δευτέρα θα ξαναπάω μήπως ανοίξει γιατί είναι η 1η μέρα των εγγραφών, οψόμεθα!!

Δηλαδή η σχολή σας δεν έχει πλέον κατάληψη? Σε μας έχει μέχρι και την Τρίτη και πολύ αμφιβάλλω ότι θα ειναι μέσα η γραμματεία για να εξυπηρετήσει τα ψαρωμένα πρωτάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Για τους ενδιαφερομένους της Φιλολογίας Πάτρας (αν και πέρα από 'μένα δεν έχω δει κανέναν άλλον) επικοινώνησα σήμερα με τη γραμματεία του τμήματος (btw ήταν ένας συμπαθέστατος κυριούλης :Ρ) και μου είπε ότι δε χρειάζεται να πάμε το δελτίο επιτυχίας, γιατί υπάρχει ήδη στη σχολή, η ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης και η ταχυδρομική αποστολή δικαιολογητικών που λέει στην ιστοσελίδα δεν είναι υποχρεωτική, αν έχουμε κάποιο πιστοποιητικό ξένης γλώσσας το φωτοτυπούμε για να πάρουμε απαλλαγή και δε χρειάζονται 6 φωτογραφίες που λέει το Υπουργείο, γιατί το πάσο φέτος δε το δίνει η γραμματεία, αλλά θα δοθεί απ' το Υπουργείο(τώρα πώς, άγνωστο).
Τι εννοεις για το πιστοποιητικό ξένης γλώσσας ... απαλλαγή απο τι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Τι εννοεις για το πιστοποιητικό ξένης γλώσσας ... απαλλαγή απο τι ?
Σε κάθε τμήμα υπάρχει υποχρεωτικό μάθημα ξένης γλώσσας, την οποία έχεις επιλέξει εσύ. Αν έχεις κάποιο πιστοποιητικό γι' αυτή τη γλώσσα (επιπέδου lower ή proficiency), το φωτοτυπείς και το παίρνεις μαζί σου στην εγγραφή για ν' απαλλαγείς απ' αυτό το μάθημα. Τώρα, δε ξέρω αν η απαλλαγή μπορεί να γίνει σε όλες τις σχολές, αλλά στη φιλολογία Πάτρας γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Σε κάθε τμήμα υπάρχει υποχρεωτικό μάθημα ξένης γλώσσας, την οποία έχεις επιλέξει εσύ. Αν έχεις κάποιο πιστοποιητικό γι' αυτή τη γλώσσα (επιπέδου lower ή proficiency), το φωτοτυπείς και το παίρνεις μαζί σου στην εγγραφή για ν' απαλλαγείς απ' αυτό το μάθημα. Τώρα, δε ξέρω αν η απαλλαγή μπορεί να γίνει σε όλες της σχολές, αλλά στη φιλολογία Πάτρας γίνεται.

Σε ευχαριστώ για την απαντηση ... και σε συμφέρει κατι τέτοιο ? Δεν ειναι καλυτερο να εχεις μια παραπανω βαθμολογία σε ενα τετοιο μαθημα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απαντηση ... και σε συμφέρει κατι τέτοιο ? Δεν ειναι καλυτερο να εχεις μια παραπανω βαθμολογία σε ενα τετοιο μαθημα ?
Παρακαλώ! :)
Αν γνωρίζεις καλά τη γλώσσα, δε νομίζω να μη σε συμφέρει, ίσα-ίσα που στην εξεταστική σου θα έχεις να διαβάζεις ένα μάθημα λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εγω ανηκω σε ειδ. κατηγ. πολυτεκνων.Τα χαρτια που πρεπει να καταθέσω μαζι με την εγραφη είναι:
α) Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο, που έχει εκδοθεί κατά την υποβολή του μηχανογραφικού δελτίου, δηλαδή τους μήνες Απρίλιο ως και Ιούλιο 2011.
β) Πιστοποιητικό της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος (ΑΣΠΕ), που έχει εκδοθεί κατά την υποβολή του μηχανογραφικού δελτίου, δηλαδή τους μήνες Απρίλιο ως και Ιούλιο 2011, από το οποίο προκύπτει ρητά η κατηγορία στην οποία εμπίπτει, από τις υπό στοιχείο 1 έως 4 κατηγορίες πολυτέκνου (βλ. παρακάτω).
γ) Έγγραφο δημόσιας αρχής ή υπηρεσίας ή λογαριασμός κοινής ωφελείας ή Υπεύθυνη Δήλωση του ν.1599/1986 από το/την οποίο/α να προκύπτει/να δηλώνεται ο τόπος μόνιμης και κύριας κατοικίας των γονέων των υποψηφίων, οι οποίοι έχουν την επιμέλεια αυτών ή της οικογενείας των ίδιων των υποψηφίων (οικογένεια με σύζυγο ή και με ανήλικα τέκνα), εάν πρόκειται για ενηλίκους.
δ) Επικυρωμένο Αντίγραφο Εκκαθαριστικού Σημειώματος φόρου εισοδήματος* του προηγούμενου της εισαγωγής τους οικονομικού έτους, από το οποίο θα προκύπτει το ετήσιο οικογενειακό εισόδημα, εφόσον δηλώσουν στο Μηχανογραφικό τους Δελτίο και εισαχθούν σε σχολές ή τμήματα Πανεπιστημίων ή ΤΕΙ ή την Ανώτατη Εκκλησιαστική Ακαδημία Αττικής και Θεσσαλονίκης ή την Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικήςκαι Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε)...........................................


Μου λειπει ομως το γ....εχω ομως το εκκαθαριστικο του 2011 στο οποιο υπογραφεται τις 18/7/2011 λετε να εχω προβλημα???????????????????????????????????????Εχετε να προτεινετε κάτι???????????????:/::/::/::/:
Ρε παιδια λέτε να μην με δεχθουν στη σχολη και να χασω το δικαιωμα εγγραφης επειδη δεν ειχα το γ πριν την οριστικοποιηση μηχαν. ????:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ρε παιδια λέτε να μην με δεχθουν στη σχολη και να χασω το δικαιωμα εγγραφης επειδη δεν ειχα το γ πριν την οριστικοποιηση μηχαν. ????:/::/::/:

Ο νομος ελεγε σαφως οτι τα δικαιολογητικα που επικαλουνται οι υποψηφιοι επρεπε να εχουν συγκεντρωθει μεχρι την ημερομηνια υποβολης του μηχανογραφικου. Το γ ειναι απο τα σημαντικοτερα, διοτι φετος υπηρχε και το γεωγραφικο κριτηριο.
Εκ του γραμματος του νομου πιθανον, ομως μονη αρμοδια να σου απαντησει υπευθυνα, ειναι η γραμματεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teterakI!!

Νεοφερμένος

Η teterakI!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας!! Έχω ακούσει ότι έχουν καταργηθεί οι μετεγραφές απότο ένα πανεπιστήμιο στο άλλο, αλλά άκουσα προχτές να λέγεται ότι υπάρχει δυνατότητα να κάνεις αίτηση ώστε σε περίπτωση που υπάρχουν κενές θέσεις στο πανεπιστήμιο που θέλεις να σε μεταφέρουν!! Ξέρει κανένας τι ακριβώς ισχύει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

haloking

Νεοφερμένος

Ο haloking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ωπ, συμφοιτητής!!
Η γραμματεία της σχολής μας είναι τα ζώα μου αργά. Πήγα χθες να ρωτήσω και ήταν κλειστή λόγω κατάληψης, τηλέφωνα δε σηκώνανε και ανακοίνωση στον πίνακα δεν υπήρχε.
Τη δευτέρα θα ξαναπάω μήπως ανοίξει γιατί είναι η 1η μέρα των εγγραφών, οψόμεθα!!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,συμφοιτητή! :D Αν έχω και'γώ κάτι νεότερο θα ενημερώσω εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας!! Έχω ακούσει ότι έχουν καταργηθεί οι μετεγραφές απότο ένα πανεπιστήμιο στο άλλο, αλλά άκουσα προχτές να λέγεται ότι υπάρχει δυνατότητα να κάνεις αίτηση ώστε σε περίπτωση που υπάρχουν κενές θέσεις στο πανεπιστήμιο που θέλεις να σε μεταφέρουν!! Ξέρει κανένας τι ακριβώς ισχύει;;

Moυ φαινεται οτι οπου μπηκες καθεσαι αναγκαστικα.


Επιπλεον καθε σχολη απαιτει λιγο διαφορετικα πραγματα για την εγγραφη. Γι αυτο τσεκαρετε τις επισημες ιστοσελιδες των σχολων σας. (πχ η ασοεε αυτη τη χρονια δε ζητα ακτινολογικες εξετασεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ο νομος ελεγε σαφως οτι τα δικαιολογητικα που επικαλουνται οι υποψηφιοι επρεπε να εχουν συγκεντρωθει μεχρι την ημερομηνια υποβολης του μηχανογραφικου. Το γ ειναι απο τα σημαντικοτερα, διοτι φετος υπηρχε και το γεωγραφικο κριτηριο.
Εκ του γραμματος του νομου πιθανον, ομως μονη αρμοδια να σου απαντησει υπευθυνα, ειναι η γραμματεια.

Ειχα εναν λογαριασμο ΟΤΕ αλλα χρειαστηκε να τον δώσω..Δεν τιθετε θέμα μη εγκυρότητας διότι ειμαι μόνιμος κάτοικος της γεωγραφικης περιφέρειας που πέρασα το θέμα ειναι η ημερομηνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ειχα εναν λογαριασμο ΟΤΕ αλλα χρειαστηκε να τον δώσω..Δεν τιθετε θέμα μη εγκυρότητας διότι ειμαι μόνιμος κάτοικος της γεωγραφικης περιφέρειας που πέρασα το θέμα ειναι η ημερομηνία

Μην αγχώνεσια δεν υπάρχει περίπτωση να σε διαγράψουν από τη σχολή...αυτό γίνεται μονο σε περίπτωση που τα χαρτια ειναι πλαστά...
Οπότε μη σκας θα λυθεί το θέμα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,127 μηνύματα.
Ρε παιδια, μπορει τελικα να μου απαντησει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top