Εγγραφές πρωτοετών

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδια τωρα που γινονται καταληψεις και καποιος δεν μπορει να διαγραφει ή να εγγραφει σε ενα τμημα το υπουργειο θα βγγγαλει ανακοινωση με νεες ημερομηνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Παιδιά θέλει επικυρωμένα να πάτε σε κανα ΚΕΠ για τζίφρα; οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
6 Φωτογραφίες???? δεν είναι πολλές???
όχι χρειαζονται!
εγω εβγαλα φωτοαντιγραφα απο βιβλιοπωλειο,καλα εκανα;
δεν εχει σημασια απο που τα βγαζεις, αρκει να πας στα ΚΕΠ να τα επικυρωσεις!
Στην ιστοσελίδα της σχολής μου δεν αναφέρει πουθενά ότι χρειάζεται κάποιο χαρτί που να δηλώνει που πέρασες.... :/
είσαι σίγουρος για αυτό?
ετσι νομιζα αλλα η μαρινα αλλαζει τα δεδομενα!
όχι δε χρειάζεται αυτο το χαρτί..έχει αποσταλεί ήδη στις σχολές

Παιδια τωρα που γινονται καταληψεις και καποιος δεν μπορει να διαγραφει ή να εγγραφει σε ενα τμημα το υπουργειο θα βγγγαλει ανακοινωση με νεες ημερομηνιες;
ειμαστε σιγουροι γι αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά θέλει επικυρωμένα να πάτε σε κανα ΚΕΠ για τζίφρα; οκ

και απο το σχολειο δεν μπορουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
και απο το σχολειο δεν μπορουμε?

Στην αστυνομια δεν γινεται να μου επικυρωσουν την φωτοτυπια της ταυτοτητας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Στην αστυνομια δεν γινεται να μου επικυρωσουν την φωτοτυπια της ταυτοτητας?

ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ειμαστε σιγουροι γι αυτο;
Κανείς δεν είπε ότι το Υπουργείο θα βγάλει άλλες Ημ/νίες. Μπορεί κάλλιστα να πει "Θέλατε καταλήψεις; Λυπάμαι, αλλά δεν θα γραφτείτε τότε."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Αντί για επικυρωμένες φωτοτυπίες τησ ταυτότητας μπορούμε να πάμε απλά την φωτοτυπία και να έχουμε και την ταυτότητα μαζί μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εγω δεν θα δωσω κυρωμενο αντιγραφο γιατι πολυ απλα διαβασα στο site να λεει κυρωμενο αντιγραφο ή φωτοαντιγραφο,ετσι πηγα και εβγαλα φωτοαντιγραφα,καλα εκανα;

Δε ξέρω τι ακριβώς εννοείς, αλλά νομίζω ότι το "κυρωμένο" πήγαινε και στο αντίγραφο και στο φωτοαντίγραφο...

Αλήθεια έτσι είναι?Δεν πάμε όποτε θέλουμε αυτό το διάστημα?

Εξαρτάται από τη σχολή. Πάντως και να μην βγάλει ορισμένες ημερομηνίες, θα βγάλει συγκεκριμένες ώρες που θα είναι ανοιχτή η γραμματεία.

Και για να μη ρωτάτε:
Αντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης επικυρώνεται και από το σχολείο (εκτός και αν ειναι ιδιωτικό).
Αντίγραφο απολυτηρίου επικυρώνεται σε ΚΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τονίζω ότι :

- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β΄ (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Έβγαλαν για το ΑΠΘ ώρες και χώρους που θα γίνονται οι εγγραφές για το κάθε τμήμα, εδώ.

Αλλά πλάκα μας κάνουν 10-11 το πρωί λέει για τη πληροφορική θεσ/νικης... ποιος θα προτοπρολάβει σε 1 ώρα;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
το φωτοαντιγραφο της βεβαιωσης προσβασης και του απολυτηριου ομως πρεπει να επικυρωθουν απο τα λυκεια ,σωστα?

Δε ξέρω τι ακριβώς εννοείς, αλλά νομίζω ότι το "κυρωμένο" πήγαινε και στο αντίγραφο και στο φωτοαντίγραφο...

Εξαρτάται από τη σχολή. Πάντως και να μην βγάλει ορισμένες ημερομηνίες, θα βγάλει συγκεκριμένες ώρες που θα είναι ανοιχτή η γραμματεία.

Και για να μη ρωτάτε:
Αντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης επικυρώνεται και από το σχολείο (εκτός και αν ειναι ιδιωτικό).
Αντίγραφο απολυτηρίου επικυρώνεται σε ΚΕΠ.

εγω εχω φωτοτυπια του απολυτηριου με υπογραφη κ σφραγιδα απο τον διευθυντη,δεν με καλυπτει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά λέει: Τίτλο απόλυσης, απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του Λυκείου από το οποίο αποφοίτησε ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών. Ε..αυτό το παίρνουμε από το σχολείο με σφραγίδες και ότι άλλο και δεύτερον
΄Εξι (6) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας..οπότε απλώς βγάζει φωτοτυπία δε χρειάζεται να τρέχεις σε κεπ ή αστυνομικά τμήματα (άλλωστε όσες φορές χρειάστηκαν φωτοτυπίες ταυτότητας δε θυμάμαι να έτρεχα πουθενά για επικύρωση..:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εγω εχω φωτοτυπια του απολυτηριου με υπογραφη κ σφραγιδα απο τον διευθυντη,δεν με καλυπτει?

Νομίζω ότι είσαι εντάξει. Αλλα κανε ενα τηλ στο σχολειο, μη σου εχω πει βλακειες και με κυνηγας:P

Έβγαλαν για το ΑΠΘ ώρες και χώρους που θα γίνονται οι εγγραφές για το κάθε τμήμα, εδώ.

Αλλά πλάκα μας κάνουν 10-11 το πρωί λέει για τη πληροφορική θεσ/νικης... ποιος θα προτοπρολάβει σε 1 ώρα;:/:

Γιατι η Ιατρικη ειναι το μονο τμημα που ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΩΡΕΣ?

edit: Λάθος, έχει και 1-2 ακόμα σχολές. Αρα πηγαίνουμε όποτε θέλουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Νομίζω ότι είσαι εντάξει. Αλλα κανε ενα τηλ στο σχολειο, μη σου εχω πει βλακειες και με κυνηγας:P



Γιατι η Ιατρικη ειναι το μονο τμημα που ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΩΡΕΣ?

edit: Λάθος, έχει και 5-6 ακόμα σχολές. Αρα πηγαίνουμε όποτε θέλουμε?

Δε νομίζω:P Θα σου πω να πάρεις κανά τηλέφωνο ή να πας όποτε θες και να τους βρίσεις άντε γιατί πολλοί βλάκες μαζεύτηκα νσήμερα στο κεφάλι μου.. (πήγα σχολέιο να πάρω κάτι χαρτιά και με λεν έλα από δευτέρα... Σώπα ρε! και άμα σπουδάζω σε άλλη πόλη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,137 μηνύματα.
Για να καταλαβω καλα.. Τελικα αυτα που θελουμε πηγαινωντας ειναι:
-Επικυρωμενο αντιγραφο του Απολυτηριου
-Επικυρωμενο αντιγραφο της Βεβαιωσης Προσβασης
-6 φωτογραφιες σαν αυτες της ταυτοτητας
υπαρχει ενα ακομα χαρτι που πρεπει να παρουν οι τελειοφοιτοι απο το σχολειο τους, το οποιο δηλωνει τη σχολη που περασες και δεν εχει δοθει ακομα απο το υπουργειο στα σχολεια (της Θεσσαλονικης σιγουρα, για αλλες πολεις δεν γνωριζω).

Αυτο ειναι που λένε Δελτιο Επιτυχιας? Τελικα δεν το χρειαζομαστε για την εγγραφη ετσι? (δεν το λεει στην εγκυκλιο τουλαχιστον)

Επισης, 2 ερωτησεις:
1)Δεν μπορω να επικυρωσω τα δυο παραπανω αντιγραφα στο σχολειο ετσι? Μονο σε ΚΕΠ ή αστυνομία? (Γιατι εμενα μου δωσανε μονο τα δυο πρωτοτυπα)
και 2) Την υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχουμε γραφτει σε αλλη σχολη υποθετω την κανουμε κατα την εγγραφη και οχι σε κανα ΚΕΠ ή αστυνομια, σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haloking

Νεοφερμένος

Ο haloking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχουν ανακοινωθεί πληροφορίες για την εγγραφή στην Ιατρική Αθήνας;
Στη σελίδα της γραμματείας δεν υπάρχει κάποια σχετική ανάρτηση.
Ευχαριστώ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Επειδη δε διαβασα ολα τα ποστς, ξερει κανεις ποτε ειναι οι εγγραφες για το Μαθηματικο Αθηνας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Επειδη δε διαβασα ολα τα ποστς, ξερει κανεις ποτε ειναι οι εγγραφες για το Μαθηματικο Αθηνας;

Οι εγγραφές των πρωτοετών θα γίνουν 12/9-30/9.Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό για το μαθηματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top