Εγγραφές πρωτοετών

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Για τους ενδιαφερομένους της Φιλολογίας Πάτρας (αν και πέρα από 'μένα δεν έχω δει κανέναν άλλον) επικοινώνησα σήμερα με τη γραμματεία του τμήματος (btw ήταν ένας συμπαθέστατος κυριούλης :Ρ) και μου είπε ότι δε χρειάζεται να πάμε το δελτίο επιτυχίας, γιατί υπάρχει ήδη στη σχολή, η ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης και η ταχυδρομική αποστολή δικαιολογητικών που λέει στην ιστοσελίδα δεν είναι υποχρεωτική, αν έχουμε κάποιο πιστοποιητικό ξένης γλώσσας το φωτοτυπούμε για να πάρουμε απαλλαγή και δε χρειάζονται 6 φωτογραφίες που λέει το Υπουργείο, γιατί το πάσο φέτος δε το δίνει η γραμματεία, αλλά θα δοθεί απ' το Υπουργείο(τώρα πώς, άγνωστο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Εμένα από το σχολείο μου επικύρωσαν μόνο τη βεβαίωση πρόσβασης και αυτό επειδή τους το ζήτησα και μου είπαν για το απολυτήριο να πάω στα ΚΕΠ! Επίσης στο site του υπουργείου λέει να έχουμε μαζί μας ταυτότητα..και στο site της σχολής μου λέει για φωτοτυπία ταυτότητας χωρίς να διευκρινίζει αν πρέπει να είναι επικυρωμένη ή όχι όπως για την βεβαίωση και το απολυτήριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mouk

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας Μικρούτσικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αμα καποιος αργησει να γραφτει στην σχολη του τι γινεται?
Υπάλληλος στα Goodys. :worry:

Δεν μπορει να γραφτει μετα?
Μάντεψε...; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,420 μηνύματα.
Υπάλληλος στα Goodys. :worry:

Μάντεψε...; :look:

Αααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχα με έκανες και γέλασα :clapup: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
την αιτηση για την εγγραφη απο που θα την παρουμε?επισης την βεβαιωση οτι δεν ειμαστε εγγεγραμενοι σε αλλη σχολη απο που 8α την παρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalak

Νεοφερμένος

Ο lalak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Παιδια ξερετε αν με τις εγγραφες θα παρουμε και το πασο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
αν η σχολη ειναι σε καταληψη μπορουν να γινουν εγγραφες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Θα βγάλει ανακοίνωση λογικά η σχολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αμα καποιος αργησει να γραφτει στην σχολη του τι γινεται? Δεν μπορει να γραφτει μετα?

Στην εγκύκλιο του υπουργείου διευκρινίζει οτι αν υπάρχει σοβαρός λόγος μπορεις να παρεις αναβολη, αλλα θα επικοινωνησεις μαζι τους. καλυτερα διαβασε την εγκυκλιο.

Και αν δεν ειναι ευκολο να παμε στην παλια μας σχολη δεν υπαρχει αλλος τροπος να παρουμε τη βεβαιωση??

Παρε τηλ στη γραμματεια της παλιας σχολης και ρωτα, μαλλον. Μπορει και τηλεφωνικα να συμπληρωθει η βεβαιωση και να τη στειλουν απευθειας στη νεα σχολη...:hmm:(γι' αυτο δεν ειμαι σιγουρη, να ξερεις, μου φαινεται λιγο ουτοπικο για τα ελληνικα πανεπιστημια)

Eμενα στο σχολειο μου μαζι με το γνησιο απολυτηριο και τη βεβαιωση μας δωσαν σε μια ζελατινα και 3-4 αντιγραφα μαζι που μαλιστα γραφουν πανω πανω 'γνησιο φωτοαντιγραφο' και εχει τζιφρα και σφραγιδα απο διευθυντρια.Αυτα κανουν ή πρεπει να παω στην αστυνομια να μου τα επικυρωσουν?

Εισαι οκ.

την αιτηση για την εγγραφη απο που θα την παρουμε?επισης την βεβαιωση οτι δεν ειμαστε εγγεγραμενοι σε αλλη σχολη απο που 8α την παρουμε?

Για το πρωτο στο δινουν απευθειας απο τη γραμματεια της νεας σχολης, για το 2ο απο τη γραμματεια της παλιας σχολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
την αιτηση για την εγγραφη απο που θα την παρουμε?επισης την βεβαιωση οτι δεν ειμαστε εγγεγραμενοι σε αλλη σχολη απο που 8α την παρουμε?
Την αίτηση για την εγγραφή τη δίνει η γραμματεία της σχολής σου.
Την Υπεύθυνη Δήλωση μπορείς να την προμηθευτείς από ένα βιβλιοπωλείο ή ακόμα κι ένα περίπτερο, αλλά λογικά δίνει και η σχολή, αν δεν έχεις προμηθευτεί όταν πας να γραφτείς και τη συμπληρώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
bost ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETA29

Νεοφερμένος

Η ZETA29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδιά,

Επικύρωση γίνεται στα ΚΕΠ, αρκεί να έχετε και το πρωτότυπο χαρτί μαζί (είτε απολυτήριο, είτε βεβαίωση πρόσβασης). Όσον αφορά στις φωτογραφίες τις θέλουν έγχρωμες ή ασπρόμαυρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Στην εγκύκλιο του υπουργείου διευκρινίζει οτι αν υπάρχει σοβαρός λόγος μπορεις να παρεις αναβολη, αλλα θα επικοινωνησεις μαζι τους. καλυτερα διαβασε την εγκυκλιο.



Παρε τηλ στη γραμματεια της παλιας σχολης και ρωτα, μαλλον. Μπορει και τηλεφωνικα να συμπληρωθει η βεβαιωση και να τη στειλουν απευθειας στη νεα σχολη...:hmm:(γι' αυτο δεν ειμαι σιγουρη, να ξερεις, μου φαινεται λιγο ουτοπικο για τα ελληνικα πανεπιστημια)



Εισαι οκ.



Για το πρωτο στο δινουν απευθειας απο τη γραμματεια της νεας σχολης, για το 2ο απο τη γραμματεια της παλιας σχολης.


μα δεν ειμαι γραμμενη σε αλλη σχολη!:P

Παιδιά,

Επικύρωση γίνεται στα ΚΕΠ, αρκεί να έχετε και το πρωτότυπο χαρτί μαζί (είτε απολυτήριο, είτε βεβαίωση πρόσβασης). Όσον αφορά στις φωτογραφίες τις θέλουν έγχρωμες ή ασπρόμαυρες;

εμενα εχουν υπογραφη κ σφραγιδα του διευθυντη ειμαι ενταξει η πρεπει να περασω κ απο τα κεπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ZETA29

Νεοφερμένος

Η ZETA29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εμενα εχουν υπογραφη κ σφραγιδα του διευθυντη ειμαι ενταξει η πρεπει να περασω κ απο τα κεπ?

Για τα αντίγραφα μιλάς, έτσι; Αν ναι, τότε δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Είναι ήδη επικυρωμένα εφόσον έχουν σφραγίδα και υπογραφή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Την αίτηση για την εγγραφή τη δίνει η γραμματεία της σχολής σου.
Την Υπεύθυνη Δήλωση μπορείς να την προμηθευτείς από ένα βιβλιοπωλείο ή ακόμα κι ένα περίπτερο, αλλά λογικά δίνει και η σχολή, αν δεν έχεις προμηθευτεί όταν πας να γραφτείς και τη συμπληρώνεις.

μα δεν ειμαι γραμμενη σε αλλη σχολη!:P
Τότε ισχύει αυτό που σου είπα εγώ. (bold)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Για τα αντίγραφα μιλάς, έτσι; Αν ναι, τότε δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Είναι ήδη επικυρωμένα εφόσον έχουν σφραγίδα και υπογραφή..


ναι!εξετασεις απο νοσοκομεια δεν χρειαζομαστε?η εγκυκλιος του υπουργειου δεν αναφερει κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
ναι!εξετασεις απο νοσοκομεια δεν χρειαζομαστε?η εγκυκλιος του υπουργειου δεν αναφερει κατι
Έχει καταργηθεί από πέρυσι, αλλά κάποια τμήματα ζητούν ακόμα. Πάρε τηλέφωνο στη σχολή σου για να μάθεις ακριβώς τι θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Παιδια ξερετε αν με τις εγγραφες θα παρουμε και το πασο?
Αλλάζει ο τρόπος διανομής και τα κριτήρια καθορισμού των δικαιούχων του Δελτίου Ειδικού Εισιτηρίου (πάσο), από τη νέα ακαδημαική χρονιά, σύμφωνα με έγγραφο που απέστειλε στα Πανεπιστήμια και ΤΕΙ ο Ειδικός Γραμματέας του υπ. Παιδείας Β. Παπάζογλου.

Συγκεκριμένα οι φοιτητές των Πανεπιστημίων και ΤΕΙ της χώρας θα παραλαμβάνουν το νέο πάσο, κατόπιν ηλεκτρονικής αίτησής τους σε ειδικά διαμορφωμένο για το σκοπό αυτό πληροφοριακό σύστημα.


Πηγή: esos.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THIGG707

Νεοφερμένος

Ο THIGG707 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εγω ανηκω σε ειδ. κατηγ. πολυτεκνων.Τα χαρτια που πρεπει να καταθέσω μαζι με την εγραφη είναι:
α) Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο, που έχει εκδοθεί κατά την υποβολή του μηχανογραφικού δελτίου, δηλαδή τους μήνες Απρίλιο ως και Ιούλιο 2011.
β) Πιστοποιητικό της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος (ΑΣΠΕ), που έχει εκδοθεί κατά την υποβολή του μηχανογραφικού δελτίου, δηλαδή τους μήνες Απρίλιο ως και Ιούλιο 2011, από το οποίο προκύπτει ρητά η κατηγορία στην οποία εμπίπτει, από τις υπό στοιχείο 1 έως 4 κατηγορίες πολυτέκνου (βλ. παρακάτω).
γ) Έγγραφο δημόσιας αρχής ή υπηρεσίας ή λογαριασμός κοινής ωφελείας ή Υπεύθυνη Δήλωση του ν.1599/1986 από το/την οποίο/α να προκύπτει/να δηλώνεται ο τόπος μόνιμης και κύριας κατοικίας των γονέων των υποψηφίων, οι οποίοι έχουν την επιμέλεια αυτών ή της οικογενείας των ίδιων των υποψηφίων (οικογένεια με σύζυγο ή και με ανήλικα τέκνα), εάν πρόκειται για ενηλίκους.
δ) Επικυρωμένο Αντίγραφο Εκκαθαριστικού Σημειώματος φόρου εισοδήματος* του προηγούμενου της εισαγωγής τους οικονομικού έτους, από το οποίο θα προκύπτει το ετήσιο οικογενειακό εισόδημα, εφόσον δηλώσουν στο Μηχανογραφικό τους Δελτίο και εισαχθούν σε σχολές ή τμήματα Πανεπιστημίων ή ΤΕΙ ή την Ανώτατη Εκκλησιαστική Ακαδημία Αττικής και Θεσσαλονίκης ή την Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικήςκαι Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε)...........................................


Μου λειπει ομως το γ....εχω ομως το εκκαθαριστικο του 2011 στο οποιο υπογραφεται τις 18/7/2011 λετε να εχω προβλημα???????????????????????????????????????Εχετε να προτεινετε κάτι???????????????:/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Μου λειπει ομως το γ....
Το γ είναι ένας οποιοσδήποτε λογαριασμός... πώς γίνεται να σου λείπει;
Εναλλακτικά, κάνε υπεύθυνη δήλωση, όπως ορίζεται από την ίδια παράγραφο. Problem solved.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top