Εγγραφές πρωτοετών

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Μην αγχώνεστε!!! :P
Γιατί όσο δεν γίνεται η εξεταστική, το εξάμηνο δεν θα αρχίσει. Μέχρι ώρας έχουμε δώσει 0 μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
οταν πηρα τη βεβαιωση μου εδωσαν μονο το πρωτοτυπο,που μπορω να βγαλω φωτοαντιγραφο,στο βιβλιοπωλειο η να το αφησω και να μου την βγαλουν εκει στη σχολη;

στο site του τμηματος μου λεει πως για την εγγραφη χρειαζομαι ιατρικες εξετασεις,αυτο ρε παιδια ισχυει;;;;;;;;.και κατι αλλο το φωτοαντιγραφο ειναι φωτοτυπια ;δηλαδη μπορω να τη βγαλω σενα βιβλιοπωλειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
στο site του τμηματος μου λεει πως για την εγγραφη χρειαζομαι ιατρικες εξετασεις,αυτο ρε παιδια ισχυει;;;;;;;;.και κατι αλλο το φωτοαντιγραφο ειναι φωτοτυπια ;δηλαδη μπορω να τη βγαλω σενα βιβλιοπωλειο;
*να ξέρεις ότι μερικές σχολές έχουν να ενημερώσουν τις σελίδες τους κάτι χρόνια. Ναι εκτός και άμα θέλει επικύρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι..
Καταρχην, τα εγγραφα που θελουν ειναι μονο αυτα που γραφει στην εγκυκλιο του υπουργειου ετσι? Δεν παιζει καθε τμημα να θελει και διαφορετικα?
Επισης, επικυρωμενα αντιγραφα στο ΚΕΠ δεν κανουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι..
Καταρχην, τα εγγραφα που θελουν ειναι μονο αυτα που γραφει στην εγκυκλιο του υπουργειου ετσι? Δεν παιζει καθε τμημα να θελει και διαφορετικα?
Επισης, επικυρωμενα αντιγραφα στο ΚΕΠ δεν κανουμε?
Δινεις αυτα που γραφει στην εγκυκλιο τιποτα παραπανω και μπορεις να τα επικυρωσεις σε ενα αστυνομικο τμημα επισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mcAlles

Νεοφερμένος

Ο mcAlles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι..
Καταρχην, τα εγγραφα που θελουν ειναι μονο αυτα που γραφει στην εγκυκλιο του υπουργειου ετσι? Δεν παιζει καθε τμημα να θελει και διαφορετικα?
Επισης, επικυρωμενα αντιγραφα στο ΚΕΠ δεν κανουμε?
καλού κακού μπές στη ιστοσελίδα του τμήματος για να ξέρεις σίγουρα, εκεί θα τα γράφει αναλυτικά(ποία έγραφα χρειάζονται για κάθε περίπτωση, πια θα πρέπει να έχεις έτυμα και πια θα τα συμπληρώσεις εκεί κτλπ.) εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση του τμήματος, μέχρι και ο πρύτανης μου έστηλε mail για να με καλωσορίσει! και το άλλο βρέθηκε και 4ετής φοιτήτρια από το foroum του πανεπιστημίου να με βοηθήσει στην εγγραφη :P
μπορείς να επικυρώσεις ότι έγγραφο χρειάζεται στα ΚΕΠ, εκτός αν είναι αντίγραφο φορολογικής δήλωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Εγω μαζι με απολυτιριο πηρα ενα χαρτι που γραφει ΒΕΒΑΙΩΣΗ και εχει αναλυτικα τον βαθμο προσβασης.αυτη ειναι η περιβοητη βεβαιωση προσβασης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγω μαζι με απολυτιριο πηρα ενα χαρτι που γραφει ΒΕΒΑΙΩΣΗ και εχει αναλυτικα τον βαθμο προσβασης.αυτη ειναι η περιβοητη βεβαιωση προσβασης?

Ναι :) Βγάλε επικυρωμένα φωτοαντίγραφα, γιατί αν δώσεις τα γνήσια πάει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar4Kak1503

Νεοφερμένος

Η Mar4Kak1503 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδιά να μάθετε τι ώρες είναι η γραμματεία της σχολής σας ανοιχτή γιατί δεν λειτουργεί όλες τις ώρες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική, αλλά στα τηλ. που κάνω στη γραμματεία δεν υπάρχει ανταπόκριση και επειδή λόγω κάτι υποχρεώσεων με πιέζει ο χρόνος για να πάω Πάτρα στις 14 του μήνα, θα πρέπει ότι δικαιολογητικά είναι να φτιάξω να γίνουν σύντομα.

Γενικά η γραμματεία ως προς τον τρόπο λειτουργίας της είναι ένα πρόβλημα με το οποίο πρέπει να συμβιβαστείς και να...σπάσεις πλάκα! :D Δεν υπάρχει έγκαιρη ανταπόκριση σε mails καθώς δεν σηκώνουν ούτε τα τηλέφωνα. Να φανταστείς σε μας, στο Τμήμα μου, έμαθαν το 2008-09 να χρησιμοποιούν το διαδίκτυο και να απαντούν μετά από 5 μέρες σε κάποιο mail παραθέτοντας μόνο τα τηλέφωνά τους για περισσότερες πληροφορίες χωρίς καμία απάντηση σε όποια ερώτηση. Αυτό που έχεις να κάνεις, είναι να τους τηλεφωνήσεις την ώρα έναρξης της εργασίας τους, δηλ., 8-8:30 το πρωί. Τότε με επιμονή στην κλήση, ίσως τους αναγκάσεις να σηκώσουν το ακουστικό και να σου μιλήσουν. Μετά τις 9:00 το πρωί δεν έχεις καμία ελπίδα να τους πετύχεις. Σπάνια ίσως.

Το άλλο σπαστικό που έχουν είναι ότι στο Τμήμα οι ώρες υποδοχής για εξυπηρέτηση των φοιτητών είναι ώρες μαθημάτων δηλαδή, 11:00-13:00 στα χαρτιά (και στην πράξη 11:15-12:50). :P Πολλές φορές έχω προσπαθήσει να σπρώξω την πόρτα ή το ρολό στον γκισέ για κάποια ερώτηση ή πιστοποιητικό (επειδή δεν πήγε ακόμη 13:00) και αυτοί ισχυρίζονται ότι κλείνουν για να φύγουν ή να κάνουν δουλειά γραφείου! Τρομερές είναι οι απροειδοποίητες στάσεις εργασίας εν μέσω ωρών εξυπηρέτησης κοινού...για τις απεργιακές κινητοποιήσεις τους. Στο ξαφνικό κλειδώνουν τα πάντα και εξαφανίζονται! :D :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Για να διαγραφώ από την παλιά σχολή μου ξέρει κανείς τι χρειάζεται ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εμένα η γραματεία μου λειτουργεί 12-13, να δω πως θα τους πετύχω, από την Δευτέρα όλο τους παίρνω και αυτοί μάλλον βλέπουν τσόντες με την ένταση στο 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Για να διαγραφώ από την παλιά σχολή μου ξέρει κανείς τι χρειάζεται ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Νομίζω πας στη Γραμματεία της παλιάς σχολής σου και παίρνεις μια βεβαίωση ότι δεν ανήκεις πλέον σε κείνη τη σχολή. Και αυτη τη δείχνεις στη Γραμματεία της καινούριας σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athina11

Νεοφερμένος

Η athina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τα αντίγραφα της βεβαίωσης και του απολυτηρίου μπορούν να μας τα επικυρώσουν και στο σχολείο ή μόνο στα Κ.Ε.Π. ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas192

Νεοφερμένος

Ο nikolas192 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αμα καποιος αργησει να γραφτει στην σχολη του τι γινεται? Δεν μπορει να γραφτει μετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ρε παιδια, πηγα ημερα στα ΚΕΠ και μου ειπαν οτι το υπυργειο εστειλε χαρτι που λεει οτι τα ΚΕΠ δεν θα μπορουν να αναλαμβανουν διαγραφες απο σχολες...Εχετε ακουσει κατι τετοιο;Αυτες οι διαγραφες γινονται στην περιοδο που εχουν δωσει για τις εγγραφες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Νομίζω πας στη Γραμματεία της παλιάς σχολής σου και παίρνεις μια βεβαίωση ότι δεν ανήκεις πλέον σε κείνη τη σχολή. Και αυτη τη δείχνεις στη Γραμματεία της καινούριας σχολής σου.

Και αν δεν ειναι ευκολο να παμε στην παλια μας σχολη δεν υπαρχει αλλος τροπος να παρουμε τη βεβαιωση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Eμενα στο σχολειο μου μαζι με το γνησιο απολυτηριο και τη βεβαιωση μας δωσαν σε μια ζελατινα και 3-4 αντιγραφα μαζι που μαλιστα γραφουν πανω πανω 'γνησιο φωτοαντιγραφο' και εχει τζιφρα και σφραγιδα απο διευθυντρια.Αυτα κανουν ή πρεπει να παω στην αστυνομια να μου τα επικυρωσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τα αντίγραφα της βεβαίωσης και του απολυτηρίου μπορούν να μας τα επικυρώσουν και στο σχολείο ή μόνο στα Κ.Ε.Π. ;;;

Στο σχολείο σίγουρα. Για το ΚΕΠ δεν εχω ιδέα αν γίνεται!

Eμενα στο σχολειο μου μαζι με το γνησιο απολυτηριο και τη βεβαιωση μας δωσαν σε μια ζελατινα και 3-4 αντιγραφα μαζι που μαλιστα γραφουν πανω πανω 'γνησιο φωτοαντιγραφο' και εχει τζιφρα και σφραγιδα απο διευθυντρια.Αυτα κανουν ή πρεπει να παω στην αστυνομια να μου τα επικυρωσουν?

Αυτά είναι. Κι εμένα έτσι μου τα έδωσαν! Αν δεν σου είναι και κόπος πάνε ρώτα στο σχολείο ή πάρε κανά τηλέφωνο. Αλλά νομίζω ότι είσαι οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

athina11

Νεοφερμένος

Η athina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εμάς πάλι μόνο τα αυθεντικά ,πιθανόν θέλουν να μας έχουν συχνούς επισκέπτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top