Εγγραφές πρωτοετών

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Τι εννοεις δηλαδη οτι δεν τα δινουν(φοιτητικη ταυτοτητα και πασο)αμεσως και πρεπει να περιμενεις ή οτι επειδη ειχε πολλους δεν προλαβες?
Μου ειπε ελα προς το τελος της εβδομαδας μπορει να ειναι ετοιμη....πρεπει να γινει πρωτα μηχανογραφηση ειπε η γραμματεας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εμένα που πήγα σήμερα και γράφτηκα που είπε πως δεν έχουν έρθει ακόμα..... :/:

Αυτό συμβαίνει μόνο στο Πανεπιστήμιο Πατρών ή γενικά;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Γενικα σε ολες τις σχολες συμβαινει αυτο με τα πασο.Σε καποιες σχολες(δε ξερω σε ποιες)θα ερθουν γυρω στις 20,στο ΑΠΘ δεν ξερουμε ακομη!κ φυσικα ο ΟΑΣΘ δεν θα δεχεται τα παλια απο 1 οκτωβριου.Παντως αυτο που γινεται φετος ειναι απιστευτο!καθε χρονο τα πασο ειναι στις σχολες οταν ξεκινα το ακαδημαικο ετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Kαι σε εμας δεν δωσανε πασο!!Πηγα χθες να γραφτω,και μας ειπαν οτι δεν τους εχουν σταλει απτο Υπουργειο τα καρτελακια και μαλλον τελη του μηνος θα μας τα δωσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
ουτε εγω πηρα πασο!θα αργησουν απο το υπουργειο παιδειας μας ειπαν...εντωμεταξυ αρχιζουμε στις 27...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι...
όταν πήγα πριν λίγες μέρες στη σχολή να γραφτώ,περίμενα ότι θα τσέκαραν κάπως ότι έχω εισαχθεί στην τάδε σχολή.
Αλλά,απ'οσο κατάλαβα τουλάχιστον,δεν το έκαναν.
Με αυτή τη λογική,δεν θα μπορούσα να πάω σε οποιαδήποτε σχολή (με βάση που ανταποκρίνεται στα μόρια μου) και να γραφτώ,χωρίς μάλιστα να πάρουν χαμπαρι?
Ή λέω μπούρδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι...
όταν πήγα πριν λίγες μέρες στη σχολή να γραφτώ,περίμενα ότι θα τσέκαραν κάπως ότι έχω εισαχθεί στην τάδε σχολή.
Αλλά,απ'οσο κατάλαβα τουλάχιστον,δεν το έκαναν.
Με αυτή τη λογική,δεν θα μπορούσα να πάω σε οποιαδήποτε σχολή (με βάση που ανταποκρίνεται στα μόρια μου) και να γραφτώ,χωρίς μάλιστα να πάρουν χαμπαρι?
Ή λέω μπούρδες?
Μολις πηγες να γραφτεις οταν παρεδωσες τα χαρτια σου η γραμματεας εψαξε και βρηκε το δελτιο επιτυχιας σου, που σταλθηκε σε αυτους απο το υπουργειο....ετσι ξερουν οτι περασες εκει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Μολις πηγες να γραφτεις οταν παρεδωσες τα χαρτια σου η γραμματεας εψαξε και βρηκε το δελτιο επιτυχιας σου, που σταλθηκε σε αυτους απο το υπουργειο....ετσι ξερουν οτι περασες εκει....

αα,αν έγινε έτσι τότε βγάζει νόημα..
Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μολις πηγες να γραφτεις οταν παρεδωσες τα χαρτια σου η γραμματεας εψαξε και βρηκε το δελτιο επιτυχιας σου, που σταλθηκε σε αυτους απο το υπουργειο....ετσι ξερουν οτι περασες εκει....

Ναι έτσι έγινε. Σε εμένα είχε ένα κατάλογο με ονόματα και μάρκαρε το δικό μου - μάλλον ότι γράφτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Οι εγγραφές μέχρι τί ώρα είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οι εγγραφές μέχρι τί ώρα είναι?
Ανάλογα με τη γραμματεία πρέπει να είναι, σε εμάς μέχρι 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marie!!!!

Νεοφερμένος

Η marie!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
το πασο και την φοιτητικη ταυτοτητα πρεπει να περασουμε να τα παρουμε μεσα στο χρονικο οριο των εγγραφων ή μπορουμε ακόμα και την πρώτη ημέρα των μα8ημάτων??? ας απαντήσει καποιος που γνωρίζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το πασο και πολυ αργοτερα, ενας συμφοιτητης θυμηθηκε να το παρει Μαρτη, μην ανησυχεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Εμείς που παίρνουμε μεταγραφή δεν γραφόμαστε έτσι δεν είναι? Εγκρίνεται η μεταγραφή και γραφόμαστε αυτόματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ybonni

Νεοφερμένος

Η ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εμείς που παίρνουμε μεταγραφή δεν γραφόμαστε έτσι δεν είναι? Εγκρίνεται η μεταγραφή και γραφόμαστε αυτόματα?


Δεν ξέρω πως σου ήρθε αυτό, αλλά φρόντισε να κάνεις άμεσα την εγγραφή σου στο Τμήμα που πέρασες, γιατί διαφορετικά μετά τις 30 χάνεις τη θέση σου ανεπιστρεπτή. Ο νόμος το λέει καθαρά αυτό.
Πρώτα εγγράφεσαι στο Τμήμα που πέρασες και στη συνέχεια θα υποβάλλεις ηλεκτρονικά την αίτηση για μετεγγραφή. Εξάλλου όταν θα πας στο Τμήμα που θα μετεγγραφείς, θα χρειαστείς απαραίτητα τη βεβαίωση εγγραφής στο Τμήμα από το οποίο προήλθες. Μην χάνεις χρόνο, φρόντισε την εγγραφή σου.
Αν δεν εγγραφείς, σε προειδοποιώ. Κρίμα ο κόπος που έκανες να διαβάσεις για να περάσεις στις πανελλήνιες !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
βιασου...πως θα παρεις μεταγραφη αφου δεν εχεις πρωτα εγγραφει στη σχολη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Βρε παιδιά, συγγνώμη εγώ φταίω, δεν διευκρίνισα...Στο δεύτερο έτος παίρνω μετεγγραφή. Το πρώτο το έχω ήδη βγάλει στη σχολή που πέρασα. Είμαι γραμμένη στη σχολή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ybonni

Νεοφερμένος

Η ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Βρε παιδιά, συγγνώμη εγώ φταίω, δεν διευκρίνισα...Στο δεύτερο έτος παίρνω μετεγγραφή. Το πρώτο το έχω ήδη βγάλει στη σχολή που πέρασα. Είμαι γραμμένη στη σχολή μου.



Αφού λύσαμε το θέμα της εγγραφής σου το υπόλοιπο ομολογουμένως δεν το κατάλαβα. Μετά την πρώτη χρονιά δεν ξανακάνουμε εγγραφή στο Τμήμα μας. Κάνουμε μόνο δήλωση μαθημάτων για τα μαθήματα που θα παρακολουθήσουμε το τρέχον εξάμηνο. Αυτό θα κάνεις κι εσύ όταν το Τμήμα σου δώσει τις ημερομηνίες δηλώσεων. Υποθέτω ότι μέχρι τότε θα έχεις κάνει την αίτησή σου και θα έχει έρθει και η απάντηση του υπουργείου για τη μετεγγραφή. Οπότε δεν θα χρειαστεί. Αν στο μεταξύ όμως, οι δηλώσεις σας είναι νωρίτερα, καλύτερα να κάνεις μια δήλωση μαθημάτων, γιατί δεν μας είπες τι μετεγγραφή σκοπεύεις να κάνεις και δεν ξέρουμε αν είναι σίγουρη μετεγγραφή. Ε μη χάσεις και το εξάμηνο . . . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
H μεταγραφή είναι σίγουρη.Μέσα στο πρώτο έτος έχασα τον πατέρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top