Εγγραφές πρωτοετών

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
η σφραγιση και ι υπογραφη του επικυρωμενου αντιγραφου που γινεται; στο σχολειο;

εγω τα εκανα σε ενα ΚΕΠ
μπορεις ομως να τα κανεις κ στην αστυνομια....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
εγω τα εκανα σε ενα ΚΕΠ
μπορεις ομως να τα κανεις κ στην αστυνομια....!

και στο δημαρχειο και στο σχολειο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Χρειαζομαστε τιποτα απο εφορια για την εγγραφη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Χρειαζομαστε τιποτα απο εφορια για την εγγραφη????

Οχι ... χρειαζεσε φορολογικη δηλωση για καρτα σιτισης στην λεσχη και για αιτηση εισαγωγης σε εστια ... εαν βεβαια δικαιουσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ok ευχαριστω πολυ!!!! γιατι με αγχωσαν τωρα τελευταια στιγμη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christoss

Νεοφερμένος

Ο christoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε με κάτι απορίες που έχω.Είμαι στο τει Χαλκιδας και για κάποιους προσωπικούς λόγους το πρώτο έτος δεν πήγα.Τώρα όμως που μάλλον θα ξεκινήσω,θα ήθελα να μου πείτε τι γίνετε με την ανανέωση εγγραφών,δηλαδή ποτε γίνονται και τι δικαιολογητικά χρειάζονται.Θέλω επίσης να πώ πως στο α και στο β εξάμινο ειχα δηλώσει κανονονικά μαθήματα.Δυστυχώς δεν έχω κανένα γνωστό για να μου πει,οποτε περιμένω την βοήθεια σας.Eπίσης άκουσα πως η ανανέωση εγγραφων είναι απλά η δήλωση μαθημάτων.Aληθεύει?
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι σε μερικα πανεπιστημια χρειαζεται και πιστοποιητικο γεννησεως.στην ανακοινωση στο παπει ομως δεν το γραφει αυτο.να παω να βγαλω πιστοποιητικο ή οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Χρειαζομαστε τιποτα απο εφορια για την εγγραφη????

για μετεγγραφη χρειαζεσαι μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
για μετεγγραφη χρειαζεσαι μονο

και γι'αυτο ... το ειχα ξεχασει πριν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foula

Νεοφερμένος

Η foula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε με κάτι απορίες που έχω.Είμαι στο τει Χαλκιδας και για κάποιους προσωπικούς λόγους το πρώτο έτος δεν πήγα.Τώρα όμως που μάλλον θα ξεκινήσω,θα ήθελα να μου πείτε τι γίνετε με την ανανέωση εγγραφών,δηλαδή ποτε γίνονται και τι δικαιολογητικά χρειάζονται.Θέλω επίσης να πώ πως στο α και στο β εξάμινο ειχα δηλώσει κανονονικά μαθήματα.Δυστυχώς δεν έχω κανένα γνωστό για να μου πει,οποτε περιμένω την βοήθεια σας.Eπίσης άκουσα πως η ανανέωση εγγραφων είναι απλά η δήλωση μαθημάτων.Aληθεύει?
Ευχαριστώ πολύ.
Επειδή μάλλον δε γνωρίζει κανένας απ'ό,τι φαίνεται, καλύτερα πάρε τηλέφωνο στη γραμματεία της σχολής σου και λύσε όποια απορία έχεις εκεί. Και καλύτερα κάν'το γρήγορα γιατί οι ανανεώσεις εγγραφών νομίζω είναι μέχρι τις 28 του μήνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimZe

Νεοφερμένος

Ο JimZe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας ειχα περασει Πατρα μηχανολογια β εξαμηνο περσυ και ειχα παρακολουθησει γυρω στους 4 μηνες αλλα δε μου αρεσε η σχολη και φετος ξαναδινω 2η φορα.....Εχω την εγγραφη απτη σχολη και καποια αλλα χαρτια για το ετος 2009....
Μου ειχε χριαστει ενα απο αυτα τα χαρτια σε μια υπηρεσια( συνταξη ΟΓΑ της μητερας μου νομιζω),και σημερα μου στειλανε πως πρεπει να τους στειλω χαρτι εγγραφης απτη σχολη για το νεο ακαδημαικο ετος...πηρα τηλ στη σχολη και μου ειπαν οτι απτις 22 φεβρουαριου ξεκινανε οι εγγραφες γτ τωρα ειναι περιοδος εξαταστικων....μπορει η γραμματεια να μου δωσει καποιο αλλο χαρτι για το 2010?? τελευταια φορα ειχα κανει εγγραφη την 1η φορα που ειχα παει στη σχολη περσυ τον μαρτιο,απτον ιουνιο δν εχω ξαναπατησει στη σχολη.... αφου δν γινοντε ακομα οι εγγραφες για το νεο ετος τι μου ζητανε τωρα χαρτι για το νεο ακαδ.ετος....
-----------------------------------------
Κανεις ρε παιδια? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γεια σας ειχα περασει Πατρα μηχανολογια β εξαμηνο περσυ και ειχα παρακολουθησει γυρω στους 4 μηνες αλλα δε μου αρεσε η σχολη και φετος ξαναδινω 2η φορα.....Εχω την εγγραφη απτη σχολη και καποια αλλα χαρτια για το ετος 2009....
Μου ειχε χριαστει ενα απο αυτα τα χαρτια σε μια υπηρεσια( συνταξη ΟΓΑ της μητερας μου νομιζω),και σημερα μου στειλανε πως πρεπει να τους στειλω χαρτι εγγραφης απτη σχολη για το νεο ακαδημαικο ετος...πηρα τηλ στη σχολη και μου ειπαν οτι απτις 22 φεβρουαριου ξεκινανε οι εγγραφες γτ τωρα ειναι περιοδος εξαταστικων....μπορει η γραμματεια να μου δωσει καποιο αλλο χαρτι για το 2010?? τελευταια φορα ειχα κανει εγγραφη την 1η φορα που ειχα παει στη σχολη περσυ τον μαρτιο,απτον ιουνιο δν εχω ξαναπατησει στη σχολη.... αφου δν γινοντε ακομα οι εγγραφες για το νεο ετος τι μου ζητανε τωρα χαρτι για το νεο ακαδ.ετος....
-----------------------------------------
Κανεις ρε παιδια? :(


Εχεις κανει την διαγραφη απο την παλια σου σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Απ' ότι κατάλαβα, σου ζητάνε βεβαίωση φοίτησης που να αναφέρεται στο ακαδημαϊκό έτος 2009-2010.
Ακριβώς επειδή το ακαδημαϊκό έτος είναι διαφορετικό από το ημερολογιακό έτος, (δεν υπάρχει ακαδημαϊκό έτος 2009 και αντίστοιχα 2010) και έχει ξεκινήσει από τον Σεπτέμβρη, η υπηρεσία έχει κάθε δικαίωμα να σου ζητήσει το χαρτί, καθώς θεωρεί πως έχεις εγγραφεί στο 3ο εξάμηνο.
Οι εγγραφές που δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη αφορούν το 4ο εξάμηνο.
Εφόσον δεν έχεις πατήσει στη σχολή από πέρσι, βεβαίωση φοίτησης για φέτος θα μπορείς να πάρεις μόνο όταν γραφτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimZe

Νεοφερμένος

Ο JimZe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εχεις κανει την διαγραφη απο την παλια σου σχολη?

Oχι,ειμαι κανονικα γραμμενος στη σχολη,απλα εχω να πατησω το ποδι μου εκει απτον Ιουλιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkantoutsis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μήπως πρέπει να διαγραφείς, δηλαδή να πάρεις αποφοιτήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Oχι,ειμαι κανονικα γραμμενος στη σχολη,απλα εχω να πατησω το ποδι μου εκει απτον Ιουλιο :P


Εεε τοτε δεν υπαρχει προβλημα!!!Μπορεις να παρεις μια βεβαιωση σπουδων απο την παλια σχολη!!!Απο την γραμματεια της παλιας σου σχολης να την ζητησης!!!
-----------------------------------------
Απ' ότι κατάλαβα, σου ζητάνε βεβαίωση φοίτησης που να αναφέρεται στο ακαδημαϊκό έτος 2009-2010.
Ακριβώς επειδή το ακαδημαϊκό έτος είναι διαφορετικό από το ημερολογιακό έτος, (δεν υπάρχει ακαδημαϊκό έτος 2009 και αντίστοιχα 2010) και έχει ξεκινήσει από τον Σεπτέμβρη, η υπηρεσία έχει κάθε δικαίωμα να σου ζητήσει το χαρτί, καθώς θεωρεί πως έχεις εγγραφεί στο 3ο εξάμηνο.
Οι εγγραφές που δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη αφορούν το 4ο εξάμηνο.
Εφόσον δεν έχεις πατήσει στη σχολή από πέρσι, βεβαίωση φοίτησης για φέτος θα μπορείς να πάρεις μόνο όταν γραφτείς.

Αυτο δεν το καταλαβα!!!ειναι αναγκη καθε εξαμηνο να κανουμε και εγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αυτο δεν το καταλαβα!!!ειναι αναγκη καθε εξαμηνο να κανουμε και εγγραφη?

E.... NAI???


Σε κάθε εξάμηνο γράφεσαι και δηλώνεις ποιά μαθήματα θα παρακολουθήσεις.

Απ' ότι έχω καταλάβει η υπεύθυνη υπηρεσία του ζητάει μία ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ, την οποία την παίρνεις από τη γραμματεία, αν φυσικά έχεις δηλώσει ότι θα παρακολουθήσεις το εξάμηνο. Εάν όχι, πολύ απλά δεν μπορείς να πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
E.... NAI???


Σε κάθε εξάμηνο γράφεσαι και δηλώνεις ποιά μαθήματα θα παρακολουθήσεις.

Απ' ότι έχω καταλάβει η υπεύθυνη υπηρεσία του ζητάει μία ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ, την οποία την παίρνεις από τη γραμματεία, αν φυσικά έχεις δηλώσει ότι θα παρακολουθήσεις το εξάμηνο. Εάν όχι, πολύ απλά δεν μπορείς να πάρεις.

Καλα για την δηλωση μαθηματων το καταλαβαινω!!!Αλλα το οτι κανεις ξαναγραφεσαι δεν το ηξερα!!!Δλδ βεβαιωση σπουδων δεν μπορει να παρει αμα δεν παει να δηλωση μαθηματα για το αλλο εξαμηνο?Πολυ βλακεια...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
μάγκες/ισσες, τι χρειαζόμαστε για την εγγραφή μας?
κάθε σχολή απαιτεί διαφορετικά έγγραφα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
μάγκες/ισσες, τι χρειαζόμαστε για την εγγραφή μας?
κάθε σχολή απαιτεί διαφορετικά έγγραφα?

1) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο απολυτηρίου λυκείου
2) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης
3) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας (και των 2 όψεων)
4) 4-8 έγχρωμες φωτογραφίες τύπου ταυτότητας (ο ακριβής αριθμός ποικίλλει από σχολή σε σχολή)
5) Ατομικό δελτίο επιτυχίας (ενδεχομένως να μην σου το ζητήσουνε, άλλοι το ζητάνε άλλοι πάλι όχι)
6) Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεις ότι δεν είσαι εγγεγραμμένος/η φοιτητής/ήτρια σε πρόγραμμα προπτυχιακών σπουδών άλλης σχολής ή τμήματος της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα ή στην Κύπρο (χορηγείται από την γραμματεία)
7) Ιατρικές εξετάσεις: α. Γνωμάτευση Δερματολόγου, β. Γνωμάτευση Παθολόγου, γ. Γνωμάτευση ακτινογραφίας θώρακα
8) Αίτηση εγγραφής (χορηγείται από την γραμματεία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top