Εγγραφές πρωτοετών

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
παιδια γνωριζετε αν οσοι παρουν μεταγραφη εχουν το δικαιωμα να υποβαλλουν αιτηση στεγασης εκει που θα πανε;;ρωταω μιας και η προθεσμια για τις εστιες προηγειται των μεταγραφων...ευχαριστωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DestinyGR

Νεοφερμένος

Ο DestinyGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν χρειάζεται επικύρωση υπογραφής απο το ΚΕΠ η αίτηση εγγραφής ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδια γνωριζετε αν οσοι παρουν μεταγραφη εχουν το δικαιωμα να υποβαλλουν αιτηση στεγασης εκει που θα πανε;;ρωταω μιας και η προθεσμια για τις εστιες προηγειται των μεταγραφων...ευχαριστωωω

Από ότι ξέρω ναι έχουν το δικαίωμα, αρκεί να
έχουν µόνιµο τόπο διαµονής διαφορετικό από αυτόν που βρίσκεται ο τόπος σπουδών και να μην διαθέτουν ιδιόκτητη κατοικία στην πόλη που βρίσκεται η Εστία. Μετά την ανακοίνωση των μεταγραφών, συνήθως βγαίνει ανακοίνωση από το πανεπιστήμιο για εισαγωγή όσων μετεγγραφομένων επιθυμούν και πληρούν τα κριτήρια στις εστίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
σ ευχαριστω..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EviKnl

Νεοφερμένος

Η EviKnl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος τι χαρτιά θα μας ζητήσουν όταν πάμε στη σχολή ; (π.χ υπάρχει περίπτωση να μας ζητήσουν φωτοτυπία του μηχανογραφικού; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος τι χαρτιά θα μας ζητήσουν όταν πάμε στη σχολή ; (π.χ υπάρχει περίπτωση να μας ζητήσουν φωτοτυπία του μηχανογραφικού; )

Επικοινώνησα με τη σχολή μου και μου είπαν ότι θέλουν την αίτηση εγγραφής, φωτοτυπία ταυτότητας και 4 φωτογραφίες.
Επικοινώνησε και εσύ με τη δική σου, μήπως θέλουν και τίποτα επιπλέον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 189234

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γενικα να παρακολουθειτε κ την σελιδα της σχολης σας,πχ η ιατρικη απθ εχει και σελιδα στο φβ medical school ,και βαζουν τα παντα εκει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DestinyGR

Νεοφερμένος

Ο DestinyGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν χρειάζεται επικύρωση υπογραφής απο το ΚΕΠ η αίτηση εγγραφής ?

Κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μια απορια αν ξερει καποιος.
Στο σαιτ της σχολης λεει κατι για τις εγγραφες στο μαθημα Ιατρικη Βιολογια το οποιο το εχω στο πρωτο εξαμηνο.Πρεπει να κανω κατι?Ρωταω επειδη ακομα δεν εχω κανει καν εγγραφη στη σχολη και εβγαλε ανακοινωση για εργαστηρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 189234

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια απορια αν ξερει καποιος.
Στο σαιτ της σχολης λεει κατι για τις εγγραφες στο μαθημα Ιατρικη Βιολογια το οποιο το εχω στο πρωτο εξαμηνο.Πρεπει να κανω κατι?Ρωταω επειδη ακομα δεν εχω κανει καν εγγραφη στη σχολη και εβγαλε ανακοινωση για εργαστηρια

με αφορμη αυτην την ανακοινωση ειπα κ γω για την σελιδα στο φβ,οταν θα πας να κανεις εγγραφη στην γραμματεια να πας κ στο εργαστηριο της βιολογιας να γραφτεις στα εργαστηρια μαζι με τις φωτογραφιες που ζηταει...και οτι αλλο θελεις πες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζει κανείς αν χρειάζεται επικύρωση υπογραφής απο το ΚΕΠ η αίτηση εγγραφής ?

Αν πας μόνος σου να τα καταθέσεις, δεν χρειάζεται επικύρωση. Αν εξουσιοδοτήσεις άλλον να κάνει τη διαδικασία για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, καλό είναι να είναι επικυρωμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elysium

Νεοφερμένος

Ο Elysium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παίδες, δε ξέρω τι γίνεται. Στο σαιτ της σχολής μου αναφέρει ότι ανάμεσα σε όσα χρειάζονται για την ταυτοπροσωπία είναι και φωτογραφία "τύπου ταυτότητας". Σήμερα πήγα στο φωτογράφο και του είπα ότι ήθελα αστυνομικού τύπου αλλά εκείνος επέμενε στο ότι οι σχολές ζητούν απλές έγχρωμες και ότι θα έχουν κάνει κάτι λάθος. Με τα πολλά πολλά μου έβγαλε απλές. Τι φωτογραφίες θα χρειαστώ ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Merlin-

Νεοφερμένος

Ο -Merlin- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παίδες, δε ξέρω τι γίνεται. Στο σαιτ της σχολής μου αναφέρει ότι ανάμεσα σε όσα χρειάζονται για την ταυτοπροσωπία είναι και φωτογραφία "τύπου ταυτότητας". Σήμερα πήγα στο φωτογράφο και του είπα ότι ήθελα αστυνομικού τύπου αλλά εκείνος επέμενε στο ότι οι σχολές ζητούν απλές έγχρωμες και ότι θα έχουν κάνει κάτι λάθος. Με τα πολλά πολλά μου έβγαλε απλές. Τι φωτογραφίες θα χρειαστώ ακριβώς;

τι εγχρωμες φωτογραφίες θα χρειαστεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είχα ρωτήσει στη σχολή μου αν πρέπει να πάω στη σχολή για ταυτοπροσωπια και μου είχαν πει ότι αν δεν μπορώ να πάω, μπορώ να στείλω αυτά που χρειάζονται. Τα στέλνω με ταχυδρομείο έτσι? Μετά θα ενημερωθώ κάπως ότι είμαι εγγεγραμμένη στη σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ρώτα αν μπορείς να τα στείλεις με φαξ! Θα ξέρεις εκείνη την ώρα ότι τα πήραν και είναι όλα εντάξει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Παίδες, δε ξέρω τι γίνεται. Στο σαιτ της σχολής μου αναφέρει ότι ανάμεσα σε όσα χρειάζονται για την ταυτοπροσωπία είναι και φωτογραφία "τύπου ταυτότητας". Σήμερα πήγα στο φωτογράφο και του είπα ότι ήθελα αστυνομικού τύπου αλλά εκείνος επέμενε στο ότι οι σχολές ζητούν απλές έγχρωμες και ότι θα έχουν κάνει κάτι λάθος. Με τα πολλά πολλά μου έβγαλε απλές. Τι φωτογραφίες θα χρειαστώ ακριβώς;

Οι φωτογραφίες ταυτότητας έχουν συγκεκριμένες διαστάσεις και είναι ασπρόμαυρες. Οι φωτογραφίες τύπου ταυτότητας είναι έγχρωμες και στις αντίστοιχες με πριν διαστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elysium

Νεοφερμένος

Ο Elysium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Οι φωτογραφίες ταυτότητας έχουν συγκεκριμένες διαστάσεις και είναι ασπρόμαυρες. Οι φωτογραφίες τύπου ταυτότητας είναι έγχρωμες και στις αντίστοιχες με πριν διαστάσεις.
Πραγματικά πολύ μπέρδεμα για το τίποτα. Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Για το πανεπιστημιο πατρων ξερει κανεις αν εχει ανοιξει την πλατφορμα που πρεπει να εγγραφουμε στην ιστοσελιδα του?εχει επικοινωνησει κανεις πρωτοετης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Από ότι βλέπω εδώ:
https://matrix.upatras.gr/sap/bc/webdynpro/sap/zups_web_adm_student/# δεν έχει ανοίξει. Θα βγει ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου όταν ανοίξει και πιθανόν στη σελίδα του τμήματος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top