Εγγραφές πρωτοετών

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Τι γίνεται εάν καταλάθος ξεχάσαμε να πατήσουμε το τικ ότι είμαστε εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.
Τι γίνεται εάν καταλάθος ξεχάσαμε να πατήσουμε το τικ ότι είμαστε εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή;
Τρως ενα παγωτο πικρη σοκολατα να χαρεις την μπουρδα και μετα το ξανακανεις
Νομιζω εχεις δικαιωμα ανακλησης.... για δες χαμηλα για κανενα τετοιο κουμπι

εδω αποστασμα απο τα φοιτητικα νεα

Επισημαίνεται ότι παρέχεται η δυνατότητα αναίρεσης αίτησης εγγραφής που έχει καταχωρισθεί και έχει λάβει αριθμό πρωτοκόλλου. Έτσι στην περίπτωση που κάποιος διαπιστώσει λανθασμένα στοιχεία στην αίτησή του κατόπιν της οριστικής υποβολής της, έχει τη δυνατότητα μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος να προχωρήσει σε αναίρεση της λανθασμένης αίτησης και την υποβολή νέας. Για τη διαδικασία της αναίρεσης ο χρήστης χρειάζεται να συμπληρώσει τον 8ψηφιο κωδικό υποψηφίου και τον αριθμό πρωτοκόλλου της προς κατάργηση αίτησης.

Πηγή: Foititikanea.gr
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,444 μηνύματα.
Εγώ ελέγχω τα στοιχεία 100 φορές και πάλι νομίζω ότι έχω κάνει κάτι λάθος :russian_roulette:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.
Εγώ ελέγχω τα στοιχεία 100 φορές και πάλι νομίζω ότι έχω κάνει κάτι λάθος :russian_roulette:
Ναι αυτο ειναι φυσιολογικο ,,ολοι το εχουν .. και το λαθος δεν φαινεται
εκεινη την στιγμη
Η λυση
Την κανεις σημερα και τελειωνεις..οκ παμε για αλλα
Αυριο με αλλο μυαλο την ξαναδιαβαζεις ..τοτε αν υπαρχει κατι παλαβο θα το δεις..
Βεβαια αν εχεις καποιο σχετικο κοντα σου ,,οταν τελειωσεις του λες διαβαζε.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,444 μηνύματα.
Ναι αυτο ειναι φυσιολογικο ,,ολοι το εχουν .. και το λαθος δεν φαινεται
εκεινη την στιγμη
Η λυση
Την κανεις σημερα και τελειωνεις..οκ παμε για αλλα
Αυριο με αλλο μυαλο την ξαναδιαβαζεις ..τοτε αν υπαρχει κατι παλαβο θα το δεις..
Βεβαια αν εχεις καποιο σχετικο κοντα σου ,,οταν τελειωσεις του λες διαβαζε.
Την εγγραφή την έκανα την πρώτη μέρα που άνοιξε η πλατφόρμα και είχα την μητέρα μου από δίπλα οπότε ένιωθα πιο σίγουρη. Αλλά ναι, εγώ τα ελέγχω σε εξωφρενικό βαθμό. Φάση μου πήρε μια ώρα και η εγγραφή επειδή τα ξαναέλεγχα συνέχεια 😅
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.
Την εγγραφή την έκανα την πρώτη μέρα που άνοιξε η πλατφόρμα και είχα την μητέρα μου από δίπλα οπότε ένιωθα πιο σίγουρη. Αλλά ναι, εγώ τα ελέγχω σε εξωφρενικό βαθμό. Φάση μου πήρε μια ώρα και η εγγραφή επειδή τα ξαναέλεγχα συνέχεια 😅
ε καλα τωρα...μια ωρα για μια αιωνιότητα που πληρωσες πολυ ακριβα!!! δεν ειναι τιποτα..εισαι σε φυσιολογικο δρομο
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,548 μηνύματα.
Την εγγραφή την έκανα την πρώτη μέρα που άνοιξε η πλατφόρμα και είχα την μητέρα μου από δίπλα οπότε ένιωθα πιο σίγουρη. Αλλά ναι, εγώ τα ελέγχω σε εξωφρενικό βαθμό. Φάση μου πήρε μια ώρα και η εγγραφή επειδή τα ξαναέλεγχα συνέχεια 😅
Κι εγώ έτσι κάνω πάντα σε ό,τι αίτηση ή επίσημο έγγραφο και να συμπληρώσω :lol: Ψυχαναγκασμός είναι, όλα σωστά θα είναι
 

Shine

Νεοφερμένος

Η Shine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλησπέρα,
για κάποιο λόγο δεν μου φορτώνει η σελίδα για την συμπλήρωση του ατομικού δελτίου φοιτητή. Εσείς το έχετε συμπληρώσει;
Γνωριζω ότι είναι υποχρεωτικό, εάν δεν το κάνω τι γίνεται ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.
Καλησπέρα,
για κάποιο λόγο εδώ και μέρες δεν μου φορτώνει η σελίδα για την συμπλήρωση του ατομικού δελτίου φοιτητή. Εσείς το έχετε συμπληρώσει;
Γνωριζω ότι είναι υποχρεωτικό, εάν δεν το κάνω τι γίνεται ;
Εχει πεσει το λινκ με την ΕΛΣΤΑΤ.
Ξαναδοκιμασε δευτερα απογευμα.
Αν δεν το συμπληρωσεις δεν γινεται και κατι.
 

Shine

Νεοφερμένος

Η Shine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 47 μηνύματα.

Parl Pip

Νεοφερμένος

Ο Parl Pip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οσοι εχουμε εισαχθει σε στρατιωτικη σχολη πρεπει να κανουμε την ηλεκτρονικη εγγραφη στο eregister?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.
Οσοι εχουμε εισαχθει σε στρατιωτικη σχολη πρεπει να κανουμε την ηλεκτρονικη εγγραφη στο eregister?
Με την καμια
Αυτη η πλατφορμα ειναι για φοιτητες και παπαδες

Εσυ θα ακολουθησεις τις ανακοινωσεις της σχολης σου

Για τις Στρατιωτικές Σχολές, τις Αστυνομικές Σχολές, τις Σχολές της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, τις Ακαδημίες του Εμπορικού Ναυτικού, τις Σχολές του Λιμενικού Σώματος-Ελληνικής Ακτοφυλακής και τις Ανώτερες Σχολές Τουριστικής Εκπαίδευσης, η προθεσμία και η διαδικασία εγγραφής των επιτυχόντων καθορίζεται και πραγματοποιείται από τα αρμόδια Υπουργεία.

Πηγή: Foititikanea.gr
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Οι εγγραφές κλείνουν την Παρασκευή 12 το βράδυ;

Γιατί απλά βρίσκω να λένε έως και Παρασκευή
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Οι εγγραφές κλείνουν την Παρασκευή 12 το βράδυ;

Γιατί απλά βρίσκω να λένε έως και Παρασκευή
Όταν δεν αναφέρεται ώρα συνήθως εννοείται το 12 το βράδυ. Πάντως δεν είναι ανάγκη να το αφήσει κάποιος για τελευταία στιγμή, εκτός και αν είναι ήδη είσαι σε σχολή και δεν είναι σίγουρος ότι θέλει να διαγραφεί.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όταν δεν αναφέρεται ώρα συνήθως εννοείται το 12 το βράδυ. Πάντως δεν είναι ανάγκη να το αφήσει κάποιος για τελευταία στιγμή, εκτός και αν είναι ήδη είσαι σε σχολή και δεν είναι σίγουρος ότι θέλει να διαγραφεί.

Περιμένω να βγει ένα μάθημα το οποίο θα ζητήσω αναγνώριση στην άλλη σχολή. Είχα μιλήσει με τους καθηγητές και μου είπανε θα το έχουν περάσει μέχρι τότε.

Για αυτό λίγο με καίει
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 712 μηνύματα.
Λόγω των έκτακτων δυσμενών καιρικών συνθηκών και των προβλημάτων ηλεκτροδότησης που έχουν προκύψει, η εγγραφή παρατείνεται έως και την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2023

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έως τις 20 σεπ είναι πλέον.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top