Είχα δώσει Πανελλαδικές με το σύστημα των Δεσμών. Έχω το δικαίωμα να ξαναδώσω Πανελλαδικές με το νέο σύστημα;

Έλλη Φιλίππου

Νεοφερμένος

Η Έλλη Φιλίππου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
έχοντας δώσει πανελληνιες το 1994 απο την τέταρτη δέσμη, μπορώ να δώσω πανελληνιες εξετάσεις την φετινή χρονιά με το απολυτήριο του Λυκείου σε οποιαδήποτε κατεύθυνση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Καλησπέρα,
έχοντας δώσει πανελληνιες το 1994 απο την τέταρτη δέσμη, μπορώ να δώσω πανελληνιες εξετάσεις την φετινή χρονιά με το απολυτήριο του Λυκείου σε οποιαδήποτε κατεύθυνση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φυσικά και μπορείς.Στις προάλλες έμαθα πως μια 80 χρονη έδωσε Πανελλήνιες και πέρασε Θεολογία.

Εναλλακτικά υπάρχει και το Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο στο οποίο μπορείς να σπουδάσεις χωρίς πανελλήνιες.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση όταν έρθει η περίοδος που δηλώνουν ενδιαφέρον για τις πανελλήνιες (συνήθως φεβρουάριο με μάρτιο) και δηλώνεις την κατεύθυνση. Δεν έχει σημασία με τι σύστημα τελείωσες το λυκείο και τι κατεύθυνση ήσουν τότε. Στην υπεύθυνση δήλωση εκδήλωσης ενδιαφέροντος δηλώνεις την κατεύθυνση που επιθυμείς να εξεταστείς τώρα και παίρνεις τα μαθήματα που την αποτελούν.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Αποφοιτος ΤΕΛ 1999 εδω.
Εδωσα φετος δηλωνοντας συμμετοχη με ενα αντιγραφο του απολυτηριου μου. Απλα πριν, επικοινωνησα με το υπουργειο για να μου πουν αν μπορω να δωσω και με ποια ειδικοτητα του ΕΠΑΛ ειχε αντιστοιχια το πτυχιο μου πλεον, οποτε μετα εκανα την αιτηση μου στη γραμματεια του σχολειου που τελειωσα και ολα καλα.
Εσεις του Γενικου ομως δινετε απροβληματιστα λογικα, με μια απλη αιτηση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top