Είστε ικανοποιημένοι από τα θέματα των εξετάσεων του 2008;

Θεωρείτε πως Τα θέματα της θεωρητικής ήταν ισάξια με της θετικής/τεχνολογικής?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
ok,ok αλλα εγω ετσι όπω το έθεσα δεν ήθελα να σας προσβάλλω και ούτε να πω οτι δεν διαβαζεται καθολου,οκ?απλά μέχρι στιγμης από οτι έχω ακούσει κ από φίλους μου θεωρητικούς αλλά και από άλλα παιδια ήταν σχετικά εύκολα μέχρι και για αυτους που διαβαζαν και μέχρι και 3 ωρες την ημέρα!Πλάκα μου κάνεις τωρα?:iagree:

Οχι βεβαια...Και επισης δεν ειπα οτι οι θεωρητικοι δεν εχουν διαβασμα (γι αυτο δεν πηγα και θεωρητικη αλλωστε και επελεξα θετικη :D)
Για το μονο πραγμα που απαντησα ηταν σε αυτο που ειπες οτι μαθαινουμε τους τυπους και ειμαστε οκ...Αυτο ειναι λαθος...Πιο πολυ μετραει η κριτικη ικανοτητα και σκεψη των μαθητων στα "θετικα" μαθηματα...Με τους τυπους δε γινονται και πολλα αμα τους ξερεις απ'εξω...
Αυτο ηθελα απλα να πω και σε καμια περιπτωση δεν υποστηριζω οτι η θεωρητικη ειναι ευκολη κατευθυνση...Καθε κατευθυνση εχει και την ιδιαιτεροτητα της πες το παπαγαλια πες το μεθοδος πλατς(αρπαζεις τον τυπο και μετα...πλατς...τον πετας μεσα στην ασκηση) πες το οπως θες...
Απλα απο οτι ακουσα απο παιδια που ξερω της θεωρητηκης ολα τα μαθηματα μεχρι τωρα τους φανηκαν παρα πολυ ευκολα αντιθετα με καποια μαθηματα θετικης/τεχνολογικης

-Φιλικα παντα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
..ρε παιδια ελεος...χωρις ν θελω ν στενοχωρησω τους θεωρητικους η αποψη μου ειναι οτι θεωρητικη πηγαινουν αυτοι που το μυαλο τους δεν αντεχει τη βαρυτητα μαθηματων οπως τα μαθηματικα και η φυσικη...απο ποτε εγινε ο παπαγαλισμος ικανοτητα..............ΕΕΕΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ.....
Μα η θεωρητικη δεν ειναι καθαρα παπαγαλισμος...Ειναι το πως κρινεις και ποσο αντιλαμβανεσαι καποια πραγματα ωστε να κατεχεις και να διατυπωνεις τη σωστη αποψη...Τουλαχιστον αυτο νομιζω εγω...(Αν και τεχνολογικος!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karamazof53

Νεοφερμένος

Ο karamazof53 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδια δεν ακουσα ακομα σχολια για τα λατινικα, παντως στον προγγραμματισμο θεωρω οτι τα θεματα δεν ηταν ιδιαιτερα δυσκολα, ειδικα για αυτους που ειχαν λυσει περιπλοκα προβληματα.Το μονο σιγουρο ειναι οτι οπως συνηθιζουν τα τελευταια χρονια, ετσι και φετος τα θεματα ηταν πολλα και απαιτουσαν αρκετη ωρα.
Καλη συνεχεια σε οσους δινουν οικονομια!!!

Ενα ακομα σχολιο:αν και ειμαι μαθητης της της τεχνολογικης,θα ηθελα να παρακαλεσω να μην καταθετονται υποτιμητικα σχολια για τους θεωρητικαριους.Ακομα και ο ''παπαγαλισμος'' που αναφερεται (αστοχη χρηση) χρειαζεται μεγαλη ικανοτητα και γερα νευρα, οπως χρειαζονται και στην θετικη/τεχνολογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια δεν ακουσα ακομα σχολια για τα λατινικα, παντως στον προγγραμματισμο θεωρω οτι τα θεματα δεν ηταν ιδιαιτερα δυσκολα, ειδικα για αυτους που ειχαν λυσει περιπλοκα προβληματα.Το μονο σιγουρο ειναι οτι οπως συνηθιζουν τα τελευταια χρονια, ετσι και φετος τα θεματα ηταν πολλα και απαιτουσαν αρκετη ωρα.
Καλη συνεχεια σε οσους δινουν οικονομια!!!

εγώ πάντως περίμενα να περάσει η 1μιση ώρα για να φύγω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Στη θεωρητική όλα τα θέματα έκατσαν μια χαρά. Αυτό δεν συμφέρει τους καλούς της θεωρητικής ούτε αυτούς που από άλλη κατ ήθελαν παιδαγωγικά (έχει γίνει άπιαστο όνειρο πια) . Επίσης με μία εύκολη βιολογία γεν. και μία σχετικά εύκολη έκθεση οι θεωρητικοί τρώνε τα ΤΕΙ υγείας αφού η θετική είχε δύσκολα μαθηματικά και τσιμπημένη βιολογία. Οι βάσεις του 1ου θα ανέβουν στα ύψη γι' αυτό η θεωρητική δεν πιστεύω ότι θα πρέπει να χαίρεται ιδιαίτερα που όλοι τους γράφουν τέλεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
..ρε παιδια ελεος...χωρις ν θελω ν στενοχωρησω τους θεωρητικους η αποψη μου ειναι οτι θεωρητικη πηγαινουν αυτοι που το μυαλο τους δεν αντεχει τη βαρυτητα μαθηματων οπως τα μαθηματικα και η φυσικη...απο ποτε εγινε ο παπαγαλισμος ικανοτητα..............ΕΕΕΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ.....
Γίνεται αλήθεια να γράψεις με παπαγαλισμό άγνωστο αρχαία, λογοτεχνία και πηγή στην ιστορία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Βασικα η υλη της θεωρητικης ειδικα στα αρχαια κ στα λατινικα και στην ιστορια ειναι διπλασια απο τη δικη σας...να μην πω τριπλασια..και γιαυτο μπορει να βαζουν ευκολα αλλα πολλες φορες ενας μαθητης που δεν προλαβαινει να βγαλει την υλη σε μια μιση μερα αφηνει τα αντισοσ εξω...φετος λοιπον που πεσανε ολα τα αντισοσ πολλοι δεν τα ειχαν διαβασει κ δεν εγραψαν καλα...εγω πχ αρχαια τρελαθηκα να διαβαζω και τα περισσοτερα απο τη θολουρα τα ξεχασα..τα αρχαια δεν θελουν παπαγαλια αφου δεν σου βαζουν ενα κεφαλαιο να το μεταφρασεις αλλα σου λενε μετεφρασε απο τη μεση μεχρι το τελος πχ και βασιζονται σε ολα τα χρονια του σχολειου..τα λατινικα στη δευτερα και στην τριτη λυκειου..ειναι παρα πολλα για να τα θυμασαι ολα..ρηματα,ουσιαστικα,επιθετα κτλ..εγω χαντακωθηκα αρχαια κ λατινικα προσωπικα..επισης μας χαντακωσαν και λογοτεχνια με το τελευταιο θεμα που υπαρχουν παρα πολλες διαφωνιες και δεν ξερουμε πως θα διορθωσουν,μονο του το θεμα πιανει 20μοναδες..οποτε και εμεις μην φανταστειτε οτι εχουμε γραψει τοσο τελεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top